Kadınlarımız cinselliği ne kadar biliyor veya yaşıyor?

Az önce bir soruda gördüm. Kız hiç mastürbasyon yapmamış. Sebebi ise kendisini kocasına saklamakmış. Burada veya başka yerlerde de duyuyorum görüyorum, 21-22 yaşına gelip hiç mastürbasyon yapmamış, hatta bunun ne demek olduğunu bilmeyen kızlar var.

Bence çok yanlış bir düşünce. Bir kadının kendi bedenini tanıması, kendisine dokunarak keşfetmesinden daha güzel bir şey olamaz. Cinsellik sonuçta sadece erkekler için değil, hem erkek hem kadın, yani karşılıklı zevk için.

Bazı kızların kendilerini bu şekilde cinselliğe kapatmalarının sebebi toplumsal baskı mı yoksa kendi zihniyetleri mi? Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Toplumsal baski falan degil abi tamamen kisilik meselesi benim ailemde herkez hafiz haci hoca cok muhafazakariz ama bu hislerime engel degil 18 yasindayim kendimin farkina varali 3 yil oluyo haftada bur duzenli mast yaparim yani toplumsal baskiymis bilmem neymis boyle seyler artik yok onlar eskidendi

0|1
    0|0
    • bence de öyle. sonuçta bu içsel bir şey ve insanın fiziksel bir ihtiyacını gidermesine hiçbir şey engel olmamalı. teşekkür ederim cevabın için.

Kızlar Ne Diyor 3

• bu konuda bilgisizliklerinden kaynaklanıyor o bir ihtiyaç ve o sıvının belli bir aralıklarla vucut dışına atılmalı

0|1
    0|0
  • Toplumsal baski tabii ki de. Yoksa her kadinin hormonlari belli bir yastan itibaren calismaya basliyor. Toplumda yaratilan kotu kadin, bunla evlenilmez, el degmemis, namuslu kiz gibi kavramlar yuzunden bastiriyor bircok kadin. Tabii ki demiyorum ki herkes 15-16 yasindan itibaren yasamaya baslasin ama bu tercih kisiselolmaktan ote toplumsal dayatmalara gore sekillendigi icin sonrasinda sikinti olabiliyor.

0|0
    0|0
    • ama toplumun ne dediğini umursamayıp kendi doğrularına göre yaşamak da bu kızlarımızın elinde. sonuçta neyin doğru neyin yanlış olduğu çok açık. bir kadının mast yapıp kendini keşfetmesi ne ayıp ne günah ne de yasak.

• bende yapmadım cünku gerek duymuymrm öyle bakıreler cok yogun hıssetmez fazla yaşamadıgımız için o yuzden oraya dokunmak bışı hıssetrmıyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• namus kavramını pek bilmeyenlerdensin,kızlar mast yaptıkça azarlar sonrada bir erkekle çıkar ve dayanamaz yatarlar,benim kız kardeşim olmadığı halde böyle düşünüyorum,senn kızkardeşin varsa onun içinde geçerli bu söylediklerin yanılmıyorum değilmi?toplumsal baskı değil namus diye bir kavram var senin gibilerinin bilmediği

0|1
    0|0
Yükleniyor...