10 gün sonra tekrar ertesi gün hapı etki eder mi?

Bundan 10 gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdiğim için ertesi gün hapı(Norlevo) kullanmıştım. Ilk defa ertesi gün hapı almıştım daha önceden hiç kullanmadım. Yarın erkek arkadaşımla büyük ihtimal tekrar ilişkiye giricez, kendisi prezervatif kullanmayı asla istemiyor, bana çok kızıyor hamile kalmaktan korktuğum için, içine boşalmadığım sürece hamile kalmazsın diyor ama ben yinede korkuyorum ve önlem almak istiyorum.

Yarın yapıcağımız için doğum kontrol hapı da kullanamam geç kaldım, tek çare ertesi gün hapı. Ama 10 gün önce de kullandığım için etki etmez mi? Bir yerde öyle okumuştum üst üste kullanınca etki etmiyormuş falan diye. Etki eder mi sizce?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tür haplar doktor kontrolünde olmalıdır bence. Çünkü adet düzensizliğine yol açabiliyor bu tür haplar. Ve kafa karıştırabilir. Yani sen hamile kalmamak için içersin kanaman olur sonra bir bakarsın hamile kalmıssın. Doktor önerisi dahilinde kullanırsanız hem yanılmazsınız. hem daha etkili olur. Soruna gelecek olursak üst üste kullanmanın etkiyi arttırdığı yalan. Bu tür haplar tek başına yeterince kuvvetli ve yumurtalanmayı önlüyor . İlişkiden hemen sonra alındığında ki Ertesi gün veya 72 saat hapı da denilir etkisini tam anlamıyla görürsün.Önlem almaya devam et. :)

1|0
    0|0
    • Etkiyi artırıyormuş demedim etki etmiyormuş dedim ben. Gerçekten de etki etmez mi üst üste kullandığım için?

• Eczaneye sordum etki eder dedi

• Etmez canım. Satmak için öyle diyorlar. Ağrı kesici gibi düşün . Fazla içince ağrısı geçiyor mu yok ? ama zehirliyor değil mi o şekilde düşün.

Erkekler Ne Diyor 4

• Eder eder merak etme ama her zaman dediğim gibi en güzeli doğum kontrol hapı kullanman bir de mümkünse ek önlem olarak spiral taktırman ...

0|0
    0|0
    • Bazıları etmez hamile kalabilirisn diyor. Bilmiyorum başka korunma yöntemim.de.yok. yarın ilişkiye giricem doğum kontrol hapı kullanamam yani. Prezervatifi de o istemiyor. Yarın yapıcağım için spiral de taktıramam. Offf :(

• spiral taktırmak çok kolay bir işlem...

• Taktıramam işte hem bugün taktırmak için vaktim yok hemde başka bir sebebi daha var. Benim şuanda tek çarem ertesi gün hapı. O da etki eder mi bilmiyorum

• 1 ay içinde üç kere kullandı. hepsinde de etkisini gördük valla.

0|0
    0|0
    • Eminsin di mi? Hamile kalmam yani.zaten içime boşalmayacak

• içine boşalmıcaksa zaten bir sorun çıkmaz. ben her seferinde içinde bitirdiğim halde bir sorun çıkmadı.

• sende 1 ya da 2 tane deniyor zararlı olabilir bence danış...

0|0
    0|0
  • spral taktır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İyice dengen bozulucak sonuçta hormonlarınla oynuyor o hap, kullanma derim yılda bile en fazla üç defa kullanılması gerektiğini söylüyorlar doktorlar.

0|0
    0|0
  • o erkek arkadaşın değil. senin zorla-kadınlık gururunu bir kenara koyup ilişkiye girmeni sağladığın kişi. dünde sormuştun.

0|0
    0|0
    • Evet ama onu seviyorum ve onunla mutluyum. Beni sevmese bile

• ama sen seviyorsun o değil. nasıl gururun olmaz kadın olarak?

• aileni de mi düşünmüyorsun? bilseler kızlarını neler yapıyor üzülmezler mi? o adam senle evlenmeyecek bile bile nasıl onurlu davranmıyorsun?

Yükleniyor...