Bu zamanda bekaret kaldı mı kalmadı mı?

Diğer ülkeler beni ilgilendirmez, yaşadığımız ülke içinde (herkes diyor ki çok üst tabaka zengin elit bir kesim önem vermez, iç anadolu-doğu anadolu kesim önem verir vs. ) benim sorum genel.

Kendimden örnek vereyim babam üni . mezunu çok açık fikirli bir adam, onunla ilişkimiz arkadaş ilişkisi gibidir.. Küfür bile ediyorum ona şakayla karışık ve kızmıyor. Babamın yanında hiç bir şeyden çekinmem ve bu bekaret mevzunu da konuştuk. Benim aksime çok önem veriyor, kadın için önemlidir hayatı biter evlilik yapamaz vs. diyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Mesela memur orta seviyede bir ailede bekaret önemli midir önemsiz midir?

0|1
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Benim için bekaret önemli değildir..

Tam tersi, cinsel sorunlar yaşayıp evliliği kabusa çevirmemek için nikahtan önce ilişkiye girmek şart..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• senin baban üniversite mezunu açık fikirli adam bekarete bu kadar önem veriyorsa memuru hiç düşünmeye gerek yok! onlar hayli hayli verir

ama şu bekareti zengin önem vermez iç anadolu önem verir gibi sınıflandırması hoş değil...zengin aile kızlarında da vardır bakire olan...kimse bilemez ki bunu..öyle kızlar var ki bu ülkede her kaşarlığı her ahlaksızlığı yapar ama kendini bakireymiş gibi kocasına sunar.kocası da sevinir ilk erkeği benim diye!

her kadının tercihidir bu yargılamakta düşmez kimseye..ama bekaret gidince hayat bitermiş evlilik yapamazmış düşüncesi saçmadır...

1|0
    0|0
  • yaaa bekaret mi kaldı arkadaşım tabi haliyle baban yeni ortamları bilmediği için sana zarar gelmemesi için öyle söylemiş ama ben çevremde özellikle son zamanlarda bakire olarak evlenen bir bayan görmedim ..zaten evlenenlerin çoğu da boşandı orası da ayrı bir mesele artık evliik diye bir şey de kalmayacak yakında...

0|0
    0|0
    • Sana katılıyorum bekaret fikri bana da saçma geliyor namusun göstergesi bu olamaz ama halen toplumumuz önemsiyor sanki ve biz de topluma göre yaşıyoruz..

• Size katılıyorum teşekkürler cevabınız için

• Ben teşekkür ederim iyi akşamlar..

• bekaretten önce insanların örümcek fikirlerinden kurtulması lazım.. ülkemizde tecavüze uğrayan kadına bile o* damgası basan bir toplum varken bekaret ne kadar önemli sen anla

1|0
    1|0
  • orta seviye yüksek seviye diye ayrım yapamazsın herkez için önemlimidir tabiki ama kendi bakire olup ruhu fahişe olanlara lafım yok

0|0
    0|0
    • Tabi haklısın orası ayrı bir konu zaten.

• Meslekle işle alakası yok,dinine önem veriyorsa önemlidir,çevremde çok önem veren var

0|1
    0|0
  • bekareti çevre ne der diye değil kendin istediğin ve sevdiğin adama tüm saflığınla sahip olmak için korumalısın

0|0
    1|0
    • Herkes çevre ne der diye koruyor bu bir gerçek. Seks karşılıklı zevk alınabilecek bir şeyse neden evlenilecek yaşa kadar kendini kısıtlasın ki insan? Mesela siz erkeksiniz yaşınızı bilmiyorum ama kendinizi 25-30 yaşına kadar karınıza saklar mıydınız gerçekten. Kızlar sırf bekaret ve toplumun verdiği önem için bekliyorlar bence.

• Senin gibi insanlar çok nadir tebrik ederim böyle karşılıklı olduğunda güzel gerçekten

• sağol umarım evleneceğim kadında benim gibi düşünür

• vardır ama genelde kalmadı

0|0
    0|0
  • son kurduğum cümle ne kadar basit mide bulandırıcı bir cümle yaa

memur orta seviyede bir ailede bekaret önemlimidir? bu nedir ya, bide kendini insan yerine koyarsın...

bekaret halen önemli bişeydir ama her şeyi erkek arkadaşıyla yapıp bir tek bekaretine dokundurmayanda kız değildir o istediği kadar saklasın bekaretini o çoktan satmıştır her şeyini...

1|1
    1|0
    • Arkadaşım ne alakası var. Ben memurları aşağılamadım, örnek verdim sadece. Farklı kültürlerde düşünceler de farklı oluyor bu verdiğim örneği anlamayacak kadar yobaz mısın?

Ayrıca sen kimsin benim insanlığıma laf ediyorsun, tanıyor musun ki beni?

• Ne alaka ya amma saçmaladın :)

• yaw he he

takıl sen boşwer

• Bekaretin kulturle seviyeyle alakasi yok,bekaret sadece zar olarak onemli degil ayni zamanda kapsamina bu konudaki belki de opusme haricinde bir cok eylemi kapsar.Olay kisinin karekteri,haysiyet ve onuruyla alakalidir.Kokeninede eyetistirilme tarzi,maneviyat,din ogeleri ve insanlik degerleri vardir.Bekaretini korudugunu sanip her halti yiyip buna anal seks te dahil kendini kocasina saklayan zavallilara aciyorum

0|1
    0|0
    • aynen katılıyorum çok güzel bir şekilde özetlemşsin bravo

• yaa şunu neden anlamıyorsunuz bekaret vajinadan gelen kan değil önemli olan ben karımla her ilişkiye girdiğimde benden öncekininde benim kadınıma dokunduğum gibi içine girdiğim gibi girdi dokundu düşüncesi dir en çok bu koyar erkeğe bu düşünce birir anladınmı !

0|0
    0|0
    • Bekaret derken zaten ilişkiye girip girmemeyi kast ediyorum zarı değil. Ama zar kanıtlıyor sonuçta bir bayanın bir şey yaşamadığını. Ben erkek olsam bana koymazdı eşimin sevgilimin benden önce yaşadıkları saçma geliyor bana

• Anlıyorum haklısın

• o yüzden sağlıklı bir evlilik için lütfen dikkatli olun ya da olmayın helbet bu düşüncelerde olmayan insanlarda vardır onlarada saygım sonsuz onlarla evlenme şansınız olur ama çok sevdiğiniz biri çıkar ve oda bekarete önem veren biri olursa çok üzülürsünüz ben erkek olduğum halde ilk ilişkimi 21 yaşımda yaşadım oda afedersin teskere aldığımda keranede sırf yaptım demek için anladınmı mejbur değilsiiniz bunu yapmaya.

• sorunun cevabı sende... sen bkirmisin değilmisin...

0|0
    0|0
    • Bakireyim fakat bekareti önemseyenlerden değilim

• ahaha :D

• öle değil mi ama... adam değişiveriyor birden... lan selami sana bir haller oldu evlendikten sonra demeyin diye diyorum :D

Kızlar Ne Diyor 1

• aslında şöyle düşünmek gerek bekaretin sana verilmiş bir hediye o senin namusun onu hayatını paylaşacagın adama vermelisin öylesine aşık oldugun ya da zevk için degil bunları yaşamak güzel şey ama hakedenle ve ruhta biter arkadan verip önü elletmeyen ne kızlar var

0|1
    0|0
Yükleniyor...