Sevgili olunca herşeyi yaşamak normal mi oldu artık. ? Sizce sevgili olunca insanlar herşeyi yapabilirmi. ?

ARtık günümüzde NAMUS diye bir kavram kalmadı malesef..

Günümüz gencerine göre namusuyla oturmak saçma geliyor.herkes gibi sevgili yapmayan öpüşmeyen birliktelik yaşamayan gencler yadırganıyor.

Ha birde namus temsali bakirelik var.

Bakire kalan namusludur diye bşy de yok.

Yine bu bakire dedğmz kişi sevgilisiyle her haltı yiyip işin içinden alnı ak bir şekilde sıyrılamaz.

Kendilerini namuslu olarak görmeleri namuslu olduklarını malesef göstermiyor.

Namuslu olmadıklarını anlamaları bu kadar mı zor. ?

Artık yabancıları yadırgamayı bırakıp kendimize bakmamızın vakti geldi.

En azından yabancı kızlar bunu gizlemeyerek yaptım diyolar ama bizimkiler bakireliğine dokunulmadığı sürece kendini namuslu sayıyor.

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• Aynen katiliyorum sana simdi ki kizlarin akli '' onlar rahat rahat yapiyor biz neden yapmayalim'' hem bu konu sadece kizlar icin degil artik erkek o'ospulari da var. Biz soz.var.bilirmisiniz

« Davul patlamamış ama tokmağın değmedigi yer de kalmamış» aynem bu durum da artik.kizlarimiz :)

0|0
    0|0
    • Son sözüneee şiddetle katılıyorum harika bir söz :)

Benim demek istediklerimi anlayan ilk kişisin.

bu işler kız erkek diye ayırmadım zaten artık hem erkeklere hem kızlara böyle şeyler normal geliyor.

kızlarımızın diğer bahanesi ise erkekler yapıyorsa bizde yaparız diyolar.

• En iyi cevabi hak ettm o zmn :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Hak, hakkı bulacaksa kişi yaşadığı hayatın ebedi güzelliği ya da zulmünü görecek. iyi ve kötü her zaman var olacak sadece buraya ya da cevrede ki iki, üç kızın tutumlarına bakarak namus diye bir kavram kalmadı demek ağır olur.

1|2
    0|1
    • Keşke 2-3 kızla sınırlı kalsaydı ben bu soruyu sormak zorunda kalmazdım.

• Benim çevrem de mutlu bir evlilği olan bir tane kişi yok ilginçtir hepsi mutsuz ve boşanmak üzereler. Şimdi bunları bir istatistik yapıp, evlilik dediğiniz şey boş bugün evlenenler size söylüyorum boşanacaksınız desem ne derece doğru olur. Senin cevrende ki tüm kızlar öyle olsun sonuç değişecek mi?

• Ben burada evliliği vurguladığımı nerden çıkardın ki ?

Ben sadece bakireliğin iki bacak arasında olmadığı ve bu devirde insanların genellikle yabancı kızlara laf etmesini anlayamıyorum kendileri çok mu temizde böyle konusuyolar. ?

Ozaman evlenmeyip herkes istediğiyle yatsın kalksın bu çok mu normal. ?

• Zina yaptim ama cok pisman oldum gunahini bilmiyodum zar umrumda degil umrumda olan cok buyuk gunaha girmis olmam tovbe ettim bir daha kimseye el surmem

0|1
    0|0
  • Niye son cümlende kızlara değiniyosunki sadece kızlar da mı geçerli namus kavramı kardeşim?

1|1
    0|0
    • Son cümlemde kızlara değindim çünkü hep yabancı kızları örnek alarak kendilerini övdükleri içindi.

diğer cümleleri okuduysan sadece onlara laf etmedim.

• Her zaman söylüyorum; namus tamamen kadını çocukken hastalıklardan korumak için olan bir zarar bağlı değildir. Şimdi sitede ne damgası yerim bilmiyorum ama baştan şunu söyleyeyim sadece bir kişiyle birlikte oldum onunla da liseden beri birlikteyiz altı yedi yıl falan oluyor yani. Ve evet bence eğer iki insan birbirini seviyor ve güveniyorsa bunun yapılması zaten normal ve doğal olan bir şey. Namus bir kadının sevgilisiyle yaptıklarıyla değil, davranışlarıyla kazanması gereken bir şeydir.

0|1
    0|0
    • bu işi yapacaksan doğru insanla yapacaksın yoksa bir anlamı olmaz

• Bana göre anormal bir durum. İki tarafın kararına kalmış ama yarın ayrılacağının garantisi yok o yüzden evlenene kadar beklemeyi tercih edenlerdenim.

0|1
    0|0
  • Namus = cinsellik algisina katilmiyorum.Boyle olsa dahi sadece kadinda namus aranmasina ayrica sinir oluyorum.

3|1
    2|3
    • Ben sadece kadında aradığımı söylemedim ki. ?

ben bakarsan genel olarak konuştum ?

evet kadınları biraz daha ele alarak cevapladım ama şuan yazdıklarım tamamıyla doğru.

• Bende yanlis demedim benim icin eksik yonleri olan bir yazi sadece.

• peki teşekkürler

• aynen benm düşündüklerimi yazmışsın kardeş:)

ah bu gençlik nereye gidiyor.gelecekten çok kaygılıyım:((

0|2
    1|1
  • Kız olsun erkek olsun insanın bedeninden önce ruhu bakire/bakir olmalı.

0|1
    0|0
  • 5 numeroluk soru :)

Açıkcası sevgili olacağım adamla en fazla elele tutuşabilirim...

Sevgiliyiz adı altında yaşadıklarını da matah birşey gibi gösterenler var ki onlar daha fena..

Kimsenin hayatına karışmam diyemeyiz gençlik nereye gidiyor düşünmek lazım...

Geri kafalı damgası yiyeceksem de namusumla yerim o damgayı...

Ve şu zamanda aşk yatağa düşmüş kalpte yaşayan insan sayısı oldukça az...

1|2
    7|1

Erkekler Ne Diyor 4

• kardeşim ağzına yüreğine sağlık al bendede o kadar

1|2
    0|0
  • sanane birader insanların namus defterini senmi tutuyorsun

5|0
    1|3
    • Sanane benim düşüncelerimden ?

• sen iyi oku şunuda unutma namus iki bacağın arasın degil ben 30 yaşında evlenicem vede eşim seks cahili bir bakire olmayacak

• O seni ilgilendirir bende diğer türlü istiyorum bilader asıl sen benim görüşüme saygı duymayı öğren

• yanni eğer evlenmeyecekse kızın işi çok zor herkesin kardeşim abisi,ablası var

0|1
    3|0
    • niye kızın işi zor olsun namus sadece kız da mıvar ne alaka?

• öyle demedimki ben erkektede var tabii ama hiç bir zaman bu kavram sizler kadar erkekler üzerinde tepki oluşturmaz ve yapışmaz

• artık şimdi sevgilin yoksa aşağılıyorlar sanki çok büyük eksiklik

1|2
    0|1
    • benim sevgilim yok kimseninde beni aşağıladığı yok ya da kimse bunu eksiklik olarak bana gösteremez ha olsa iyi olabilir o başka hatta özellikle bayan arkadaşalrımdan bile diyen var bana illaki evlilik şart değil hayatında bir kadın olsa hayatın çok daha farklı olur diye .

• haklısın ama sen kendi adına konuşuyon genellemeye bak şimdi gençlerin aklına liseye başlamadan giriyorlar benim sevgilim var senin yok mubu adam veya kız aşağılık kompleksine giriyor sen bu kişiden geleceğe dönük nasıl bir namus beklersin.

Yükleniyor...