Pompei şehri hakkında bilgi versem kaçınız inandırıcı bulursunuz?

şahsen ben arastırınca cok sasırdım ...

Şehrin “edepsizliğe” düşkünlüğü nedeniyle tarihten silindiğine inanç çok büyüktür. Hatta bazılarına göre Pompei de, Sodom ve Gomore gibi Allah tarafından cezalandırılan şehirlerden biridir. İmparator Caligula zaten kendi kızkardeşine aşık olarak en büyük günahı işliyordu. Halkın ise ondan geri kalır yanı yoktu. Bir ticaret şehri olan Pompei’nin dört bir yanı genelevlerle çevriliydi. Dil bilmeyen gemiciler bu genelevleri bulmakta zorluk çekmesinler diye binaların üzerinde penis şekilleri vardı. Ayrıca eşcinsellik de normal karşılanıyordu. yemek yedikten sonra kaz tüyüyle geri çıkarırlarmış sebebi daha fazla yemek ..İtalya’da Pompei şehrinin tüm halkı günümüzden 1929 yıl önce taş kesilerek öldü… Vezüv yanardağı hepsinin üzerini lavla örtmüştü… Şehir haritadan silindi…

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Sen bunlari anlatinca spartacus gozumde canlandi ah ahh.. abi zaten ozamanlar italya dort bir yani yoldan cikmis hayvanlar gibi yasiyolarmis kolelere eziyet ne ararsan var acikcasi italyaya gtmek istiyodum ama tarihini arastrinca seytan gorsun onlarin ulkesini pislikler

1|2
    0|0
    • italyan erkeklerini yere göğe sığdıramıyorlar hatta koruyanlar var da ne düşünüyorsun

• Hic bir italyanla tanismadim canim bilemiycem oyuzden

Erkekler Ne Diyor 12

• Yaaaa ben ülkemiz ilerliyor gençlerimiz modernleşiyor derken en modern görünümlü insanlardan bile bu kadar cahil ve geri kafalı insanlar çıkabiliyor demek ki vay anasına yaaaaaaa

1|1
    2|0
    • anlamadım desem ?

• Şimdi anladın mı ?

• Zaten senin gibilere laf anlatılmaz ...

• İnanmıyorum. Çünkü tarihte ki neredeyse tüm olaylar böyledir. Önce olay gelişir ardından hikaye üretilir.Atıyorum pompei şehri "ahlaksızlıkla" değil de "dini" yönüyle öne çıkan bir şehir olsaydı bu sefer de hikaye değişecekti ve "Allah onları çok sevdiği için ölümsüzleştirdi taşlaştırdı" şeklinde üretilebilinirdi.Günümüz de amsterdam,barcelona,londra gibi şehirler sokakta yiyişen insanları görebilirsin hatta polonya ve ukrayna'da her sokakta genel ev var ama onlar neden taşlaşmıyor ? Hadi siz biraz daha zevk alın sonra mı taşa çevireceğim sizi mi diyor allah ? Başta da söylediğim gibi. Olay olur elde ki malzemelere göre hikaye üretilir.

0|0
    0|0
  • Haritadan silindi demişsiniz fakat pompei ve taş kesilmiş insanlar orada müze gibi gezilip görülebiliyor.

0|0
    0|0
  • bu yanarda jeolojik bir sebep sonucu da patlamış olabilir dinen br bağlantı bakış açısına göre değişir :)

ayrıca bu yazdıkalrın şu anda dünyada yaygın gemiciler ,eşcinselik bol bol seks bana tuhaf gelen kaz tüyü olayı geldi :)

0|0
    0|0
  • hak etmedik başa taş değmez ve bildiğim kadarıyla şehrin bazı bölümlerine 18 yaşından küçükler alınmıyor oralarda artık ne varsa

0|0
    0|0
  • "Pompeide anamı görsem şüphe ederim" Hex Omega

0|0
    0|0
  • Sen bunu yenimi biliyorusun :D

Pompei de en iyi glatyatörlerde yetişirdi vu en son kazılarda taşlaşmış cesetleride bulundu farklı pozisyonlarda belgeselide var izlemeni tavsiye ederim .

0|0
    0|0
  • gerçekten ilginç yaw

0|0
    0|0
  • sorun yanlış olmuş bence inandırıcılıkla bağdaşmaz bu soru. olmuş bir şeydir.

0|0
    0|0
  • efet bılgın dogrudur artı benden tsk ler

0|0
    0|0
  • Kimine bakıyorum her türlü pislige karışmasına rağmen çok uzun ve sağlıklı yaşayabiliyor

0|0
    0|0
    • E abi zaten Allaha inanmiyanlari hezimete ugratsa dunyanin garisi yok olurdu muslumanlarda gullik gulistanlik yasardi ama gunumuzde en cok eziyet cekenler muslumanlar yani herseyin hesabi bu dunyada sorulsaydi ahirete ne kalirdiki bnde acikcasi zalimlerin dunyada degilde oteki tarafta eziyet gormesini daha cok isterim cunku dunyadakiyle ahiretteki ayni olmicak

• bende araştırdım evet öyle,bende sekse çok düşkünüm:(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Dediklerin doğru. Ama o anlattıkların tüm Roma imparatorluğunun bütün şehirlerinde geçerli idi. Dediklerinin bin misli Roma'da yaşanıyordu. Ama Roma'nın başına bir şey gelmedi.Eğer sebep bu olsa ilk önce Roma'nın haritadan silinmesi gerekirdi.

Pompei'nin talihsizliği bir yanardağın eteklerinde kurulmuş olmasıdır. Bu gün de çeşitli zamanlarda dünyanın farklı yerlerinde yanardağlar patlayabilmektedir.

0|1
    0|0
  • İşin ilginç kısmı efsanesinden çok yıllar sonra ölenlerin kalıplarını çıkarabilmeleri. İnsanlar taş kesmemiş içleri çürümüş ama kalıpları boşluk şeklinde duruyormuş. Bilim adamları üzerlerine alçı dökerek kalıplarını çıkartmışlar

0|0
    0|0
  • arştırmana sağlık

1|0
    0|0
Yükleniyor...