Evlilik ile ilgili bir sorum olacaktı?

Bu soruyu kendim için sormuyorum öncelikle.

Kardeşim gibi gördüğüm iki insan için.

Kız 21 yaşında

Erkek 30 yaşında

Kızın iyi bir mesleği var.

Erkeğin biraz sıkıntılı iş durumları

Kız çok aşık

Erkek mantıklı bakıyor

Kız bakire

Erkek fazla rahat

Kızın ailesi derli toplu

Erkeğin ailesi boşanmış insan dolu

Kız güzel ama, çekici değil

Erkekte ise yakışıklılıktan ziyade çekicilik var.

Kız çok olgun idareci

Erkek şeytan tüylü sevimli ama, olgun değil.

bu iki insan çok fazla uzatmadan evlendiler. yani ilişki değil evlilik. Kız erkeğin annesi ile birlikte oturmayı kabul etti fakat kayınvalidesi kızı sevmiyor. Bunu görüyoruz biraz da oğlunu kıskanıyor. Oğlu da annesine düşkün ve aynı evde kızı dışlıyorlar.

kız seviyor ayrılmak istemiyor ama, aynı evde dışlandığı ve ezildiği için çok mutsuz. erkek asla ayrı eve taşınmak istemiyor ve iletişim kurulamıyor adam ile. aynı zamanda adam psikolojik tedavi görüyor ve evliliklerini de etkiliyor bu.

Sizce bu durumda nankör kim?

Ben ikisini de tanıyorum ama, erkek bana çok bencil ve çok nankör görünüyor.

Evliliği basite alıp eşine hiçbir hak tanımıyor.

Başka açılardan bakmaya çalışıyorum bu evliliğe bana yardımcı olur musnuz.

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• erkeğin orta yolu bulması lazım şimdi ona da hak vermek lazım biri annesi biri hayat arkadaşı kime ne yapsın ama onun yapması gereken o evden taşınmak eğer annesi yalnız kalacaksa erkeğin yapacak bir şeyi yok kadın sabretmeli

1|0
    0|0
    • hayır aslında annesi yalnız değil kız kardeşi ve kendi annesi yaşıyor hala ve onlar birlikte yaşamak istiyorlar. zaten sadee anne değil bir de anneanne var kızın evinde.

anneannenin avine gitmek istemiyır kayınvalide anneanneyi de kendi evine getiriyor. aslında bu da önemli değil kız işletişim kurmak için çırpınıyor ama, kuramıyor. derdini anlatamıyor kimseye sevmiyorlar kızı. sevmemekten ziyade değer vermiyorlar. aynı ev içinde fısfıs konuşmalar oluyor.

• ya o inanmış onun terk etmeyeceğine ondan rahat yoksa boşanmak isteyen erkek boşanır

• belki de öyledir.

bilemeyiz zaman ne gösterecek bakalım.

Erkekler Ne Diyor 8

• günümüzde, insan kendi kardeşleriyle geçinemiyor.. hele yeni, bir çift o kalabalık sayılacak, ve genç, yaşlı insanların içinde.. bulunması.. zor... başta ailesiyle oturması hata.. erkek tabiki rahat olur.. kendinin ailesi var... bir şekilde onlara güveniyor ki.. vurdum duymaz bir karaktere bürünmüş.. eşine saygı göstermeyen.. bir ailede mutluluk beklenmez.. kız çekici değili ben kabul etmem.. zira her her kız, her insanı Allah bir güzel yaratmıştır.. çekici nasıl olsun? o hengamenin içinde?

2|0
    0|0
    • evet yoksa kız gerçekten çok güzel bir kız. sarışın yeşil gözlü uzun boylu bir kız. gerçekten güzel ama, bu mutsuzluk yüzünden hep solgun ve üzgün. ama kız evlenirken birlikte oturucaz ama, ömürlük değil, zaten başka bir evi daha var annesinin evine gider annem sürekli bizim ile kalmayacak denildi biz de şahitiz. ama şimdi anneanneyi de aynı eve getirdiler. aile kalabalığı seviyor anne oğlundan ayrılmak istemiyor açık net bu sebep yoksa imkan var istenilse ayrı yaşanır çok rahat.

• başta ailenin idrak edip onlara imkanları olduğu halde, ayrı bir ev açmamaları, dediğim gibi bir hata bence.. yeni gelin sorumluluk alacaktı, kendi evine istediği şekilde dizyn edecekti, icabında bazan eşiyle rahat hareket edip, mutluluğunu eşiyle paylaşacaktı.. bvazen ayaklarını uzatıp yatacaktı.. ee şimdi bu hareketleri yapması, rahat davranması imkansız.. sanki anne oğlunu kıskanır gibi bir tavırlarıda var gibi.. sonuç olarak eyer damat eşini seviyorsa, tabi bu sadece söylemle değil

• Kiza acıyorum yazık ya. Erkek tarafı cok bencil onlarla bir hayat gecmez zaten evlendikten sonra annesiyle beraber kalmamasi gerekiyor ya da en kotu maddi durum icinse bile kiz erkek calisir en kisa zamanda ayri eve cikmalari gerekir diye

0|0
    0|0
    • kız çalışıyor ama, erkek işsiz bu ara.

kız ztn iş arkadaşım ve işine falan konsantre olamıyor. ben çok üzülüyorum gördükçe gerçekten haketmiyor ama, adam açısından da bakmaya çalışıyorum bir sebep bulamıyorum. yani adamı anlamaya çalışıyorum kıza yardımcı olmak adına falan ama, kız anlattıkça iyice iyice üzülüyorum.

• Karı koca arasına girilmez ama ayrılmaları en doğrusu kız kahroluyor dikkatinide veremiyorsa artik zor yani coluk cocuk yoksa ayrilmak en mantiklisi bence o sekilde bir hayat gecmez

• yok çocukları olmuyor zaten.

kızın ailesi de çocuk yok çekme diyorlar ki düşünün ailede hiç boşanmış kimse olmadığı halde boşan diyorlar.

• ALLAH yardımcın olsun sensen değilsen o kimse artık :(

0|0
    0|0
    • yok ben değilim.

benim sorma nedenim kendi geleceğim için.

• Ne fark eder ki günümüzdeki evliliklerin çoğu gibi bu evliliğin de yürümeyeceği ortada..

0|0
    0|0
    • ben de bundan sonra alacağım evlilik kararında dikkat etmem gereken şeyleri sizden dinlemek istiyorum. evliliğimde mutsuz olmak ve arkadaşımın yaşadığı şeyleri yaşamak istemiyorum. bu kız eşiyle nsl iletişim kurabilir mesela sizce?

• Ömrüm böyle geçip gidecek diyorsun yani hayırlısı ne diyelim zaten en güzel yılların boşa geçmiş bundan sonrasından da hayır beklemek boş yere hayal kurmaktır..

• hayır sen şimdi aşağıda söylediklerinle çelişmiyor musun :)

hem diyorsun ki kızlar evlilik delisi hem diyorsun yaşın geçmiş işin bitmiş.

napalım biz de evlilik diye delirip birine kapak atıp sonra boşansa mıydık?

gerçekten ironik birisiniz. neyse saygılar. sizi anlayabileceğimi düşünmüyorum hayırlı günler.

• en güzeli boşansın. insanın başına her şey geliyor kim bilir belki boşanmak en hayırlısı.

0|0
    0|0
    • kızın ailesi de boşanmasını istiyorlar. ama, kızın özgüveni altüst olmuş ne düşüneceğini şaşırmış.

• kızın ailesi arkasında bence bir karar vermeli.

• hayırlısı hakkında.

• hep kardeşler için sorulur zaten :D yeğenin de yazmıştır şimdi bunu

0|0
    0|0
    • yaş aralığı uymuyor ki neden böyle düşündünüz bilemedim ama, gerçekten arkadaşım bu kişi.

• bikere hata en başında yapılmış 21 yaşındaki kız 30 yaşındaki amca ile evlenmiş hatalı olan kız

0|0
    0|0
    • yaş farkını önemsemedi evet hatta hoşuna bile gidiyordu. malesef kadınlara hep olgun erkek akıllıdır ve kıymet bilir diye bir saçmalık öğrettiler biz de iyi birşey sanıyoruz. halbuki çok kötü birşey düşününce.

• ben örneğe falan bakmam bence çok büyük yanlış mutsuz olsun demiyorum boşansın bidaaha evlensin bana ne

• peki teşekkür ederim.

• kardeşler için sorulur zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Mantikli olupta olgun olamamasi enteresan...

Nankörlük yok bana kalirsa

Sadece sorumsuzluk var ortada.

Evlendiginiz kisinin sizi annesi ile oturtmasi ve sikayetlerinize

kulagini tikamasi hos degil

Anlasabilseniz sorun degil belki de ama böyle anlasmazlik söz konusuyken

bu duruma bir care bulmasi gerekirdi.

...

Bencillik var katiliyorum

Evlilik paylasmaktir...kisilerin birbirlerinin sorunlarina,isteklerine kulaklarini

tikamasi demek degildir...Karsilikli saygi ve güven gerektirir.

Ayrica da fedakarlik ve vefa ister.

Yani anlayacaginiz evlilik kolay degil.

0|0
    0|0
    • mantıklıdan kastım kıza aşık değil. ne düşünüyor işte kız güzel, bakire, iyi de kazancı var evlenilir dedi evlendi. ama bu evlenince söylendi tabi evlenişrken o da çok aşıktı. kıza açık açık senden iyisini bulamazdım ama, aşık değildim sana demiş. ayrı ev falan geçtim bariz psikolojik eziyet var kıza.

• Amin. :) iyi günler o zaman

• iyi günler :)

• kız bir boşanmak istiyorum desin bir tarafı tutuşur onun o ne be ana kuzusu çekilmez böyle erkek valla

0|0
    0|0
    • erkeğin ailesinden boşanmak olağan bir şey olduğu için çok takıcaklarını sanmıyorum. zaten kayınvalidesi kıza oğlum erkek olan sana olur demiş. ki gerçekten de öyle olan kıza olur kız üzülür kızın ailesi üzülür. çünkü kızın ailesi önem veriyor evliliğe erkeğin ailesinde hemen herkes boşanmış çok da umurlarında değil.

• evliliğe tapan bir toplumda o da zor ama, çare yoksa napıcak.

• millete ne millet ne der ne gözle bakar diye hayatını ziyan etmesin sonra cok vurur kafasını

• kız kaşınmış.aradaki yaş farkı sorun derken işte tam da bunu diyoruz biz.biri görmüş geçirmiş diğeri dünyadan bir haber.her şeye eyvallah diyen kız şu durumda,adamın suçu ne ? burada ki erkeğin tutumunu da hoş karşılamıyorum ama onun durumunda ancak vicdanlı bir adam zaten ilişkiyi buralara taşımazdı.iyi niyet esas .diğer türlü olayın giriş gelişme ve sonuç kısmı alışılagelmiş.

0|0
    0|0
    • kızın kötü niyetli olduğunu sanmıyorum.

kız sevdiği için belki kör davrandı suçludur ama, ben böyle bir eziyeti hak edecek kadar bir suç göremiyorum kız da.

ayrıca kıza söylenen yalanlar var işin içinde. aşırı bir suistimal söz konusu. ama dediğiniz gibi evet o adamı seçmiş çekmesi lazım belki de ömrü billah.

• ... bir tutum takınmam söz konusu bile olamaz.vermek istediğim not sadece senin bahsettiğin olaya dair değil genel bir uyarıdır.

• anlıyorum haklısınız.

bu yaş olayı önemli tabi yine de totale bakmak lazım. bence yaş değil adamın vicdansızlığı yüzünden bu sıkıntılar yaşanıyor.

ha ben istermiyim elbette hayır dediğiniz gibi belli bir yaşa kadar hiç evlenmemiş erkekler çok sorumsuz oluyorlar.

• başta anlattıgına gore zaten birbirlerine pek uygun değillermiş

kıza kalmış artık karar eğer mutlu degilse ayrılıcak

evlilik mutlu olmak için yapılır ezilmek mutsuz olmak için değil

zaten zor yürüyen bir olgu bir de bu kadar sorun işin içine girince eziyet..

0|0
    0|0
    • evet uygun değillerdi.

ama seviyor zannedip evlenildi bir de erkek tarafı aşırı acele etti kız bu kdr erken evlenmek istemiyordu. bir anda evlilik muhabbetinin içinde buldu kendini gözünü bir açtı evli. biz bile anlamadık şipşak. sürekli ısrar ve gelme gitme derken evli buldu kendini. mutlu değil ama, kendinden değil. emin ol eşi iletişim kursa anlasa biraz çabalasa çok mutlu olacak.

• amcası yaşında adamla evlenen kızın hazin sonu

0|0
    0|0
Yükleniyor...