Sizce neden insanlar eşcinselliğin bir sapıklık ve hastalık olduğunu düşünüyorlar?

Eşcinsellik; tarif etmenin zor,içinde bu hisle yaşamanın çok daha zor olduğu,hiçbir yerde tam olarak kabul görmeyen ve görmeyecek olan o iğrenç (!) durum.İnsanlar,aslında daha doğrusu empati yapmaktan uzak,aklını kurcalayan sorular karşısında açıp okumak ve araştırmak varken,cahilce çat diye her şeyi bir anda söyleyen insanlar eşcinsellik hakkında da yine o cahilliklerini konuşturuyorlar her fırsatta.

Gerçeği onlara anlatamamak ya da onların gerçeği anlamaması,işte en büyük sorun bu.Bunun bir hastalık ya da sapıklık olmadığını,bireyin elinde olmadan hissettiği bu hissi insanların büyük bir çoğunluğu tepki ve büyük bir öfke ile karşılıyor.Gerek tek tanrılı dinler,gerekse toplum örf ve adetleri buna destek oluyor.Ama her şeyi geçtim,gerçek bir Allah'a inanan insan,içinde hoşgörüye de sahip olmamalı mı? Karşısındaki kişi kim ve ne olursa olsun? Ve yine her şeyi geçtim,bir insanı sadece Allah yargılamalı,değil mi? Çünkü en doğruyu,en gerçeği yine o biliyor.Ama neden insanlar yaratıcının işine burnunu sokuyor,insanların günahını alıyor? Neden her eşcinsele lanetli gözüyle bakıyor?

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce neden insanlar eşcinselliğin bir sapıklık ve hastalık olduğunu düşünüyorlar?

• Din kaynaklı fikirlere sahip oldukları için.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olamadıkları için.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sadece bildikleri/gördükleri eşcinseller yüzünden böyle yargılara sahip oldukları için.
    17% (1)33% (1)22% (2)Oy Ver
  • Gerçek bir 'insan' olamadıkları için.
    67% (4)33% (1)56% (5)Oy Ver
  • Cahil,okumak/araştırmak ve incelemekten uzak bir insan oldukları için.
    16% (1)34% (1)22% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• benim ev arkadadim escinsell idi ve en iyi arkadasim oldu. tanidigim en dürüst en temiz insandi. insanlarin nasil yetistirildigine bagli. benim annem babam bana ayrim yapmamayi ögretiler. kimseyi din, dil, irk ya da baska sebeblerden dolayi yargilamam.

2|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Eşcinsel olmak kötü birşey değil. Herkesin aklı ve mantığı var. Kimse kimseyi seçtikleri konumdan dolayı yargılama hakkına sahip değil. Öyle düşünüyorlar çünkü öyle olmasını umuyorlar. Halbuki kendileride biliyor öyle olmadığını. Bir insanı sadece Allah yargılayabilir. Ayrıca cinsel seçimi yüzünden insan yerine konulmayan kimseler varya onlar cinsel seçimi normal olanlardan daha iyi kalpliler..

0|1
    0|0
  • Cünkü vücutlarımız buna uygun dogmadıgı için.Yani iki erkek ve iki kadın dogal yollarla üreyemez mesela ya da östrajon ve testesteron normalde farklı cinslerde salgılanır.Bunun dısında kimsenin ilişkisi beni ilgilendirmez ama bunun bir eksiklik oldugu acıktır ama kimseyi ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • D: Gerçek bir 'insan' olamadıkları için.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Erkeğin gtünü sktirmesi normal gelmedi gelmiyor gelmeyecek.

Bana normal gelmiyor diye bundan vazgeçmeleri gerekmiyor .

2|2
    1|1
    • Olaya,sadece bu açıdan bakacak kadar zavallısın.Umarım o cahilliğin,son nefesinde de seninle olmaz.

• Seni kimse becermiyor olmalı ki ,çaresizlik için de , bunun normal birşey olduğunu izah etmeye çalışarak geçiriyorsun ömrünü. Herkes normal karşılasa ve sana arkadan sahip olsa ne güzel olacak herşey senin açından değil mi ?

• Tanrı bizi böyle yarattı ben ne ateistim ne de sıkı bir dinci sadece gerçeklerden yana olan bir bireyim.Eğer çift cinsiyetimiz var bunun asıl nedeni budur . EN İYİ CEVAP seçmiyeceğini biliyorum ama hatırlatmak istedim .

0|0
    0|0
  • ben bir eşcinselim senin en yakın arkadaşın gibiyim normal kendi halinde bir erkeğim bir de sevdiğim adam var o da senin çevrendeki herhangi bir erkek gibi karı kılıklı falanda değiliz o şekilde olanlarada karşıyız. inanın bana bu bir seçim değil aşk bu aşk siz nasıl aşık oluyorsanız ağlıyorsanız bende ağlıyorum bende aşık oluyorum insanlar eşcinselliğin ne olduğunu nasıl bilebilirlerki bizim gibi hissetmeden din konusuna gelince de biz kimseyi rahatsız etmedik kimsenin hakkını yemedik beraber mutluyuz ve çevreye bir zararımız yok bu niye günah olsun böyle yaratıldık böyle yaşıyoruz gaylere dini nikah caizde bizmi kıymadık cinsel hayatımıda yaşarım dilediğim gibi

0|0
    0|2
    • Lut kavmini araştırır mısın bi?

Kur'an-ı Kerim 'i okusan keşke anlayarak ama daha faydalı olacak.

Yükleniyor...