Eşcinsellik ve tedavi

eşcinselliğin tedavisi var mısizce kişinin psikolojik bağlı olarak olan hormonel olarak sorun yok tedavisi varmıdır ve nasıl bu alanda tanınmış kişiler varmı

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• Eşcinsellik hastalık değil ilk önce bunu anlayalım.Hormonel bir rahatsızlık cok nadir ve bu hormonel rahatsızlık kendin isadece cinsel yönelim olarak belli etmez diğer yönlerdede belli eder.

Kuranda bu durum sapkınlık ve çirkin iş olarak belirtilmiş.Kuran bu duruma hastalık dememiş.Ama ilacını söylemiş.Namaz ve bol kuran okumak/dinlemek.

Ama siz psikologuda yanında tedavi olarak götürmelisiniz çünki onu günaha sürüklücek bir sürü şeytanı olucak etrafta.Yok eşcinsellik tercihtir şöyledir böyledir hayatını yaşa.Asla tedavi olamazsın tarzı bir sürü gerek internetten gerek reelden fitne veren olucak.Sırf bunlardan korunması için psikologada götürmeniz şart.Ama sadece psikologun çözebileceği bir iş değil.

Çünki eğer kişi kendini eşcinselliğe şartlamışsa değil o görüştüğü doktar dünyanın en iyi psikologlarını hekimlerini önüne dizsen düzelmicektir.Sonuçta önyargıları kırmak atomu parçalamaktan dahada zor.

Yalnız kişi Allah'a iman eder peygamberine itaat eder ve nefsini İslam ile terbiye etmeye çalışır ve sadece Allah'tan yardım diler azmederse bundan kurtulur.

Zira bunu eski bir gay olarak yazıyorum.

2|0
    1|0
    • eşcinsellik tedavisi var mıyada bundan kurtulmak için yollar deneniyormu diye tedavi yazdım dini inanç boyutuna girmicem tedavisi ne gibi yöntemler olur bilginiz varmı

• İnşAllah bakar.İyi akşamlar

• sağolun sizede

Erkekler Ne Diyor 7

• Eşcinsellik bir hastalık değil ki tedavisi olsun.Sana bana hemcinsine karşı cinsel ilgi duymak tiksinç gelebilir.Hatta öpüşen 2 erkek gördüğümde midem kalkıyor.Lakin empati kurmak lazım.Eminim onlarda da öpüşen bir erkek ile kadın gördüğünde midesi kalkıyordur.Cinsel yönelim bu sonuçta.Çıkıpta ben hetero olayım ben gey olayım ya da ben lezbiyen olayım demedi kimse. Onun ilgisini o çekmiş ki o olmuş.Bunun tedavisi olmaz.En fazla o kişiye bunu inkar ettirmek olur.Buda insanlığa sığmaz.Saygı duymak lazım.

0|0
    1|0
    • hastalık olarak sormadım bir arkadaşım tedavi olmak istiyor eşcinselliği olarak yaşamak istemiyor bunun için tedavi yolları arıyor bu konuda napılabilir hormonel bozukluk yok psikolojik olarak eşcinsel bunu nasıl tedavisi olur biligniz varmı

• Karşı cinsle tanışıp sevgili olmazsan öyle olur

0|0
    1|1
  • herşey kafada başlar kafada biter irade ve karekter en büyük ilaçtır kardeş eşcinsellere sıcak bakımyorum özellikle türkiye gibi savaşçı ruhlu insanlara yakışmıyor

0|1
    1|1
  • Fıtıkçılara bir danış derim.

0|0
    1|1
  • sapkınlık haricinde eşcinselliğin hastalık olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    1|1
  • Erkeklerde var da kızları bilmem. Testesterona boğuyorlar erkeği düzelebiliyor.

0|0
    1|1
  • Hiç böle bir tedavi olduğunu duymadım.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 8

• hıhı tabi canım mesela lezbiyensin gidiyosun iki konuşuyo doktor, beynine kablo filan bağlayıp şokluyo, ayin falan yapıyon hastaneden dışarıya adımını attığında bir bakıyosun seksi seksi erkekler falan hepsine bir anda kayıyosun o derece. evet.

3|0
    0|0
  • Tabikide var. Eşcinsellik özellikle son zamanlarda genetik olmaktan çıktı resmen. Tabiki öyle olanlar da var fakat bunu seçenler de var. Tedavisinin kesinlikle olduğuna inanıyorum. Ve gerçekten isteyen bir insan bundan kurtulabilir bence

1|0
    1|0
    • tedavisi ne gibi yollarla var

• İlk önce kökeni araştırılmalı sanırım. Ondan sonra ona göre tedavi süreci hazırlanır büyük ihtimalle. Bende pek bilmiyorum araştırmak gerek aslında yanlış bilgi vermek istemem. Psikoterapi ile giderebilenler var

• Eşcinsellik hastalık değildir, tercihtir. Değiştirilmekten çok kabullenilmesi gerekir. Aksi taktirde kişinin ruhsal sağlığı bozulur, şunun nesi sizi rahatsız ediyor? Daha doğrusu size ne? link

0|0
    0|0
    • hastalık olarak yazmadım bir arkadaşım eşcinsel olarak yaşamak istemiyor bunu aşmak istiyor bende neler yapılabilir diye konuyu açtım rahatsız olsam zaten arkadaşlık kurmam

• o bunu tercih etmek istemiyor erkeklerdne bu yönde tiksinti duyuyor normal ya da normal olmama diğil değişebilceğini düşünüyor tedavi yolu varsa o yüzden burada bu konuyu açtım

• Arkadaşım 2 cinsten de tiksiniyorsa Gay değil Aseksüeldir, tedavi olmasına gerek yok tıbbi destek bütün dünyasını çökertir madem kendini kapatmış sen karışma ileride kendi seçimini yapar

• eşcinsellik hastalık olmadığı için bir tedaviside yoktur

1|0
    0|0
  • homoseksüyellik hormonlarla ilgili ise olmamalı, biseksüyellik ise tamamen tercih

0|0
    1|1
  • Evet insanın inanışını değiştirmek gibi

1|0
    0|1
  • Vardır araştırmak lazım

0|0
    2|1
  • Eşcinselliğin tek tedavisi cinsiyet değiştirmek herhalde. Düşünsene, heteroseksüel bir erkeği inadına erkeklerle birlikte olmaya zorlamak gibi. Ancak yıkıma yol açar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...