Cinsel isteğim azaldı. Ne yapmam lazım ?

Uzun zamandır cinsel isteksizlik yaşıyorum. Bu durumu erkek arkadaşımın yanındayken hissettim önceden hep onunla ilgili hayaller kurarken şimdi ise canım hiç çekmiyor.

Sizce gelip geçici bir durum mudur? Cinsel isteğimi eskisi gibi yerine nasıl getirebilirim ?

Güncellemeler:
arkadaşlar durum şu ki 1 hafta geçti hala klitorisden uyarılmıyorum vajinal anlamda sorunum yok bilen varsa bana yardımcı olabilir mi moralim çok bozuk bu durum neden geçmiyor

0|0
4|14

En İyi Kız Görüşü

• ilişkiniz seksin dışında bir yerlerden yıpranmaya başladıysa, ipin ucu illa ki oraya da dokunur. fakat ilişkinin genel gidişatından eminsen ve uzun vadede isteksizlik oluşturacak kuruluk, ağrılı ilişki gibi bir sorundan mustarip isen; bu sorunu çözmeni tavsiye ederim.

hakkında hiçbir şey bilmediğim için farazi konuşup aklıma gelen tüm olasılıkları sıralıyorum, kusura bakma. sevgilin genel olarak seni tatmin edebiliyor mu? zira her seferinde doyumsuz kalkıyorsan yataktan, bir süre sonra isteğin azalmış olabilir.

genel olarak depresyondayım diyebileceğin bir ruh yapısı içinde misin? depresyonun sekteye uğratmayı en çok sevdiği şeylerden biri cinsel yaşamdır, eğer genel bir çökkünlük içindeysen bir uzmanla görüşmeni tavsiye ederim.

eğer gün içinde fiziken ve zihnen aşırı derecede yoruluyorsan, cinselliğe ayıracak enerjin kalmıyor olabilir.

bunların hiçbiri bana uymuyor diyorsan... son dönemlerde sivilcelenme gibi bir sorun da yaşıyorsan bir endokrin uzmanına görün derim ben, hormonal bir dengesizlik içinde olabilirsin.

fakat kişisel fikrimi söylememe izin ver lütfen, bana daha ziyade sevgiline karşı azalan duygularınla ilgili gibi geliyor bu durum.

0|1
    0|0
    • ben bu aralar mastürbasyonu çok sık yaptım nedenini ona bağlıyorum sanırım..

• bir ihtimal o da olabilir, ancak ben mastürbasyonun da tek başına bir sebep olmayabileceğini düşünüyorum...

Erkekler Ne Diyor 14

• Bence önceleri erkek arkadaşına karşı sadece cinsel anlamda bir şeyler hissederken ayrılıktan sonra sevdiğini farkettin ve daha çok sevmeye başladın. Benimde başıma geldi. Ordan biliyorum. Sonuçta insan sevdiği zaman sadece duygu ve düşünceleri değil tüm hormonal yapısıda değişiyor.

0|0
    0|0
  • Hormonal ya da psikolojik bir durum olabilir. Bir anda kesilmesi başlı başına normal değil zaten. Sizi üzecek herhangi bir olay yaşadınız mı? Ya da bunların yanında başka şeylere karşı isteksizlik, birşey yapmak istememe, dikkat dağınıklığı gibi şikayetleriniz oldu mu? Olmazsa biraz daha bekleyin hormonal birşeyse düzelebilir. Yok devam eder ya da yukarıda yazdığım belirtilerden varsa bir psikiyatriste görünebilir durumunuzu anlatabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • ya erkek arkadaşımla kısa süreli bi ayrılık yaşadıktan sonra oldu ama şu da varki mastürbasyon yapmış olmamdan da kaynaklıyo sanırım..uzun bir süre yapmazsam normale döner diye düşünüyorum.sevgilimi önceden çok istiyordum şuan niye böyle oldu bu beni üzüyor :s

• yaa bana bi yardım edinnn =D

• Her zaman beklerim :)

• cinsel isteksizlik insanlarda yaşam şekline göre değişir. üzgün olmak kafanıza bir şey takmak. karşı cinse karşı duyguların azalması. karşı cinsin size davranışları. bence ne değiştiğine bakmak lazım arkadaşınızla sizin aranızda iyi gitmeyen bir şeylermi var. sizin farklı sorunlarınızmı var kafanıza takdığınız. önce bunları düşünüp buna göre hareket etmek gerekir.

0|0
    0|0
  • psikolog yardımı alırsan kısa bir sürede düüzelirsin.diğer türlü toparlanmana ihtimal vermiyorum.çekinmeyin bence.cinselliğinizi diri tutmaya çalışın ki;ileride lazım olduğunda yokluğu sizi deli etmesin :)

0|0
    0|0
  • Mastürbasyonu bırakıp arginine takviyesi yap. Mastürbasyon yapan kadınların çoğu klitoris mastürbasyonu yapıyor ve farkında olmadan cinsel hayatlarını bitiriyorlar. Yapmayın şunu.

Haa adama ilgin sevgin bittiyse o vakit ne yapsan boş.

0|0
    0|0
    • nasıl yani bana biraz anlatırmısınız yardım olarak?

• Mastürbasyonu klitorisi uyararak yaptığınız için vajinal sekste uyarılamaz hale geliyorsunuz. Düzelmesi zor bu durumun. Artık o noktadan sonra klitoris uyarılmadan orgazm olamıyor bir kadın. O noktaya gelmediysen şanslısın.

Cinsel isteği artırmak için de arjinin takviyesi önerdim. L-Arginine adlı aminoasit üreme organlarına çalışır. Kadın-erkek kim kullansa acayip azar. İnternette araştırıp satın alır kullanırsın. Temin edemezsen benimle irtibata geç, yardımcı olurum. Sporcu ürünüdür çünkü.

• ben cinsel ilişki yaşamadım ama klitoristen uyarılamıyorum sorunum bu çok sık mastürbasyon yaptım 1 hafta önce ve isteğim azaldı moralim bozuk

• lastikler kabaklaştıysa lastikleri değiş :)

0|0
    0|0
  • sana küçük sürprizler yapsın

0|0
    0|0
  • Ablam senin dert ettiğin şeye bak. Ben hiç bir kıza karşı cinsel istek duyamaz oldum 6 aydır. Genç yaşta iktidarsız mı kaldım diye içim içimi yiyor... Asıl ben ne yapacam sen beni düşün :((

0|0
    0|0
    • valla çok kötü bi durum kendimi cinsiyetsiz gibi hissediyorum :S

• E ablam bana top demesinler diye ben anca arada kızlara sarkıntılık ediyorum... Dert etme boşver, kendini doğaya, islama ver :D Gün gelir libidonu fırlatan birini bulun. :D Ben beklemedeyim, tavsiye :D

• Bazı doğum kontrol hapları da isteksizlik yapar.

0|0
    0|0
  • masturbasyon yapma.. yediğin içtiğine dikkat et.. üç gün sonra canın istemezse gel bana söv..

0|0
    0|0
  • çok çalışarak eski haline getirebilrisin yoksa bu halin kötü...hayal gücünü geliştir :))

0|0
    0|0
  • ona soyle gaz verir

0|0
    0|0
  • snn sorunun falan yok aslında o kişiden sıkılmıs ve bıkmıssın ... yapacan birsey kalmamıs ona karsı... eskisi gibi olman için ya onla birlikte olup eziyet cekersn ya da unutup kendini toplarsn snn kararın bu

0|0
    0|0
  • Vücut direncin yeterince yerinde değildir.Zihnini kurcalayan sorular seni zora sokuyordur...Hep aynı şeyleri yaşamak rutin şeylerle cinsel hayatı sürdürmek senin isteksizliğinin temel sebebi olabilir.Farklı mekanlar onun sana klasik dokunşlar yerine farklı dokunuşlar yapması seni tahrik edebilir.Bir ilacı yok ama çözümsüzde değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ruhsal veya fiziksel nedenlere dayalı olan cinsel isteksizlik halinin tedavisi için ilk yapılması gereken şey cinsel isteksizlik halinin neden kaynaklandığının bulunmasıdır bu da ancak ve ancak bir doktor gözetiminde mümkündür. Doktorunuzun size vereceği telkinler veya ilaçlar cinsel sorunlarınızın sonu olabilir.

0|0
    0|0
    • önceden psikologluk falan yaptnız mı merak ettm :))

• yapmadım arkadaşım var psikolog onunla görüşerek arkadaşımıza bilgi vermek istedim...bu arada alıntı değil tatlım :=)

• teşekkürler :)

• Meyveli yulaf ye, hani cornflakes gibi.

meyve yerine kuru incir,kuru kayısı gibi şeyler koyabilirsin.

Dr.Öz'ün programında duymuştum.

* Sevgiline heyecan hissetmiyorsan, ilişki sorunuysa, onu bilemicem.

1|0
    0|0
  • yok gelip geçici bi durum değil..ona karşı hislerin bitmiş..hislerin devam etse cinsel olarakda isterdin..düşün onun yerinde başka biri olsa isteyecekmiydin..ordan anlarsın seninmi sorunun..yoksa sevgilindenmi kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...