Sigmud Freud'da paralel yapılanma içinde çıktı. Başbakanımın dili sürçtü diye resmen hırsız dedi adama :D

Sigmud Freud'un bu dediklerini siz nasıl yorumluyorsunuz? Resmen benim başbakanıma kumpas kuruyollağ!

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingde "Ben çocuklarıma helal lokma yedirmedim" demesinin ardından Psikoanalitik Kuram'ın kurucusu Avusturyalı nörolog Sigmud Freud'un "Dil sürçmesi yoktur beyin sürçmesi vardır." sözü ortaya çıktı!

Başbakanımızın sözü edilen konuşması: link

Psikanaliz metodun evriminin en önemli adımlarından biri serbest çağrışım ( free association ) tekniğidir. Freud serbest çağırışım sırasında ortaya çıkan hiçbir şeyin gelişi güzel ya da rastlantısal olmadığını ve kişinin bilinçli seçimine tabii olmadığını vurgulamıştır. Kişilerin serbest çağırışım sırasında dışarı çıkardığı bilgiler, iç çatışmaların birer ipucudur. Serbest çağırışımla kişi, çocukluk yaşantılarına gider ve bilinçaltında çocukluk yaşantılarından gününe getirdiği, taşıdığı, eşleştirdiği olaylar ve bastırılmış dürtüler için bir ipucu verir. Kişinin etimolojisindeki cinsellik, saldırganlık vb.. dürtüler araştırılır. Klinik ortamda uygulanır. (Oyunlarla Dil Öğretimi, Meltem İzgören, 2008.)

Ayrıca Robert W. Crapps, "Tarihsel bilinç" isimli makalesinde bakın ne diyor: "Dil sürçmesi gerçekte bir kaza değildir. O hem bilinç hem de bilinçdışı özellikler taşıyan, kişiliğin ortaya çıkmasını sağlayan bir fonksiyona sahiptir."

Yok anam yok. Bunlar başbakanımızı çekemiyor. Baksana adamlar tee 19. yüzyıldan başbakana laf sokuyorlar. Vallahi ayıptır. Yahu adam bir kere namaz kılıyor namaz. link

Hadi onu geçtim adam yol yapıyor bre insansızlar. Başbakanım trabzon mitinginde ne de güzel demişti: "Yol yapan yolsuzluk yapar mı hiç?"

Sigmud Freud ve Robert W. Crapps "Paralelci" çıktı! Nasıl mı? Cevabı Detayda! Sizce durum nedir? :D

Güncellemeler:
ya son yazı fazlalık olmuş silmeyi unutmuşum kusura bakmayın ahengi düşürmüşüm birazcık :D

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Yıldızları kaptın paşam dediğin gibi hep kumpas bunlar, göremiyorlar başbakanımızın meziyetlerini hep bir tuzağa düşürme çabası^^ zaten freud yabancı gavurun dediğinden doğru söz mü çıkarmış, tövbe etsin de gelsin belki dinleriz skjllfskdj^^

1|1
    2|0
    • Pis kafirler İstedikleri kadar saldırsınlar başbakanıma amaçlarına asla ulaşamıycaklar... haydi hep birlikte bir ki üç hülooğğ aksjdhsa

Kızlar Ne Diyor 3

• Zihniyetini yediğim, bilimsel bulgulara inanmıyorsun da adamın yol yapan yolsuzluk yapar mı hiç demesine mi inanıyorsun? Iste bunlar hep cahillik

1|2
    1|0
  • Freud iyidir de daha orjinal bir yorum getireyim ben size. 'İnsanın fikri neyse zikri de odur.' 'Allah söyletti.' gibi sözler bu duruma cuk diye oturuyor.

Her şeyi bilimde aramayın. :)

1|1
    1|0
  • "Biz basbakan gibi söz verip sözünde duranlardan degiliz" diyen kilicdaroglu ya da "Ne akp, ne MHP, ne chp.." diye saydiran bahceli icin de gecerli dimi bu?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz para çalmamış dîye bakın ateş olmayan yerden duman çıkmaz milyon dolarlar gidiyor sizde uyuyun

0|1
    0|0
  • Tespitine verdim şukuyu

Acaba froyd efendi g.t kıllari ile ilgilide bir kac kelam etmismidir.

1|1
    1|0
  • kardeşim sende varya... fröyd ile kimi mukayese ediyosun.kaale alma şu cahili.

0|1
    0|0
  • Ben direk profil fotona fokuslandim.

Yemisim Freudu... :ppppp

0|0
    0|0
  • kılavuzu freud olanın...

0|0
    0|0
Yükleniyor...