Yasmin kullanımı ve ara kanamalar

Sorum şu;

Bu ay ilk defa Yasmin kullanmaya başladım. Daha önceden bir doğum kontrol hapı kullanmışlığım yok. Doktor tavsiyesi ile adetimin ilk günü kullanmaya başladım. Adetimde herhangi bir kesilme vs de yapmadı. Adetim bitti ve kullanmaya başlayalı 10 günü geçiyor. Ama her gün bir parça kan pıhtısı geliyor. Özellikle tuvaletten sonra.

Bunun nedeni prospektüste belirtilen ara kanamalar mıdır? Daha ne kadar sürer?

+ Bir de hapı içiş saatlerimde 5-10 dakikalık oynamalar oldu dalgınlıktan dolayı. Erken içtim 10 dakika falan ve öyle devam ettirdim. Bunun zararı nedir? Var mıdır?

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• Doğum kontrol hapları adetleri düzenler ama bu biraz zaman alır hemen olacak bir şey değildir ikinci bir faydaları da kadındaki kist vs. yi temizler zamanla hepsi geçecek..

1|0
    0|0
    • Teşekkürler. :)

• Adetlerim hiç düzensiz olmadı benim. Sadece Yasmin'e başlayınca adetten sonra ufak ufak kan pıhtıları gelmeye devam etti günde 1-2 kez.

• Doğrum kontrol hapları aynı zamanda iç kısımları temizler ne kadar birikmiş kist falan varsa temizler...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Kızlar Ne Diyor 3

• doktor sitesinden ilgili bir doktora sorabilirsin.

1|0
    0|0
    • daha önce benzer sitelerde bir soruma cevap alamamıştım. Teşekkür ederim yine de :)

• doktor sitesinde genelde veriyorlar ama

• 5 10 dakikadan sorun çıkmaz ama yasmin kullananlarda genel olarak bu sorun oluyor bence değiştir

1|0
    0|0
    • Doktor yasmin'in iyi olduğunu söylediği için almıştım. Siz hangi hapı kullanıyorsunuz acaba?

• bunu doktoruna sorsan .. 5 10 dk erken gec ıcmenın zararı olmazz

0|0
    0|0
    • Yeniden doktora gitmem mümkün değil yakın zaman için. Arayıp soracak samimiyetim vs de yok. Yine de teşekkür ederim yanıtınız için :)

Yükleniyor...