Bir insanın ruhu,karakteri ahlaksız olduktan sonra bedenini koruması ne kadar önemlidir?

Bildiğiniz gibi toplumun geneli bekarete çok fazla önem veriyor. Öyle ki bakire olmayan genç kızlarımıza, kadınlarımıza "namussuz" gözüyle bakılıyor.

Bir insanın kendini evleneceği insana saklaması elbette çok güzel ve özel bir şey. Ama yine bir insanın evlenmeden önce cinsellik yaşamış olması onu "namussuz, ahlaksız" yapmaz.

Önemli olan insanın KARAKTERİ.

İnsanın kalbi temiz olsun, karakteri sağlam olsun geriye kalan hiç bir şey önemli değil dostlar. Bunun doğruluğunu da bugün bir soru da gördüm zaten.

Bir hatun soru açmış. "Erkekler nasıl bakire olmayan kızlarla evleniyorsunuz, onlar aldatmaya meyillidir, erkek düşkünüdür" gibisinden. Soru detayında da bir hakaretler, aşağılamalar.

Bu insana sorsanız dindar, inançlı biridir. Dünyada ki en AHLAKLI insandır. Oysa bu şahıs bilmez midir onun ahlak anlayışına, inancına göre BAŞKALARINA İFTİRA ATMAK, HAKARET ETMEK günah değil midir?!

Bir pembe üyemiz gelmiş güzelce SAYGI çerçevesi içinde bir cevap yazmış.Yine bu üyemiz de boşanmış, daha bebek sayılacak bir evladı olan bir üyemiz.

Soran şahıs bekareti savunacak ya, namuslu olmayı savunacak ya (!) Bir hakaretler, iftiralar..

Oysa ki cevaplayan üyemizin bir şey dediği yok ortada!

Sen şimdi o üyeye hakaret ederek, iftira atarak çok mu AHLAKLI oldun ha?! Bir insanın kalbini kırarak çok mu İFFET sahibi biri oldun!

Böyle insanlara diyecek iki çift lafım var.

"Bedenin temiz kalmış olabilir ama ruhun beş para etmez!"

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• bunun suçlusu zaten başta kadınlar..onun dışında kimsenin bana bakış açısıyla hiç ilgilenmem .beni üzen bizim kadar özgür olmayan kendini savunamayan namus cinayetlerine kurban gidenler kadınlar.onlar bunu malasef savunamıyor işte.çocuk yaşta satılıyor başkaısnın malı oluyor ve gerektiğinde başka bir erkekle konuştu diye namussuz damgası yiyiyp öldürülüp uçurumdan atılıveriyor.haberlerde duyduğumuz bir iki.yüzlercesi var ve çoğunun üstü kapatılıyor.önemli olan bu insanları kurtarabilmek .birine kolayca namussuz diyebilen biri zaten en başta kendisi ahlak yoksunudur.kadının ayak bileğinden tahrik olan insanların yaşadığı bir memleketteyiz.ne yazık ki kadınlarımızın çoğu hem cinslerine kaşar yakıştırması yapabiliyor.dedikodusunu yapıyor.bu memlekette inan daha bunu kadınlara kabul ettirememişken erkeklere anlatmak oldukça zor.imkansız değil ama zor.dediğim gibi en üzüldüğüm şey şu namus belasına giden canlar.ondan sonra kadınlar günü hadi lay lam lom lom.herkesin bedenide namusuda inancıda kendinedir.kimse başka bir kimsenin namusu malı değildir..daha yazıcak çok şey varda ne sayfa yeter ne yüreğim kaldırır

3|0
    0|0
    • Ne güzel yazmışsın.

İnsanın kendini eğitebilmesi, olgunlaştırabilmesi en zor ama başardıktan sonra da en güzel şey. Sen bunu yapabilmişsin.

Erkekler Ne Diyor 8

• Evleneceği kızın bekaretini umursayan ve bu hususta fırtınalar koparan zat-ı muhterem hemcinslerimin o şanlı geçmişlerine bakıldığında yemedikleri halt kalmamıştır.

Kendi mazilerini bir mikroskop lamına koyup incelediğimizde, kim bilir kaç genç kızın güvenine ve benliğine ihanet edip bacak arası hazlarını tattıktan sonra yollarına devam etmişlerdir.

Ayrıca sadece bu hazları tatmakla kalmıyorlar bir de sanki cephede savaş kazanmış gibi orada burada, içki masalarında arkadaşlarına meze niyetine sunuyor bu iğrençlik anlarını.

Sonra ne oluyor? Gün geliyor, devran dönüyor evlenecekleri kız bakire değil diye terör estirmeye başlıyorlar. Bununla da kalmayıp söylemedikleri hakaret kalmıyor!

Be hey gafil, be hey rezil! Sen değil misin, kendi geçmişinde kaç kızın güvenine ihanet eden? Sen değil misin,sokaklarda et peşinde koşan!.

2|0
    0|0
  • Söylediklerinin harfi harfine katılıyorum.

" Kızlık zarı, kadınların bekaretini kontrol için değildir.

Bebekken kakalarından, mikroplardan, pisliklerden korunmaları için oluşan bir mekanizmadır.

Tuvalet eğitiminden sonraysa işlevini yitiren Ve olmasının hiçbir faydası, anlamı ve gerekliliği olmayan küçücük bir zardır ve hayvanlarda da bulunur.

Bu zarın varlığı erkekler tarafından keşfedildikten sonra Kadınların namusu olarak üzerlerine etiketlenmiştir.

Onun için gerekirse öldürülmüşlerdir, o varsa saygı duyulmuş Yoksa katledilmiş, bir parça zar için “iyi mal”, “0 kilometre” olarak görülmüşler, cinsel ilişkiden sonra çarşafta kan lekesini gören erkeklerin

İlk ben “becerdim” anlamında “gurur”lanmasına ve övünmesine sebep olmuştur .

Bekaret beyindedir, bacak arasında değil.

Namus beyindedir, bacak arasında değil

O***luk beyindedir ve erkeğin de o*su olur."

Bu paragrafa kesinlikle katılıyorum ilk harfinden son harfine kadar beni yansıtıyor bende böyle düşünüyorum. Açıkçası evleneceğim kadının bakire olup olmaması beni pek ilgilendirmiyor. Erkek evlenmeden önce ilişkiye girebiliyorsa kadın neden girmeyecek? böyle bir düşünce olamaz.. Önemli olan evlendikten sonra hem erkeğin hemde kadının sadece birbirlerine ait olması.

1|0
    0|0
  • evli olmayıp bakire olan herkes namuslu değil.

ama evlenmeden ılışkiye giren herkes namussuzdur.

işin ahlak boyutu görecelidir. kişiyi bağlar. ancak namus kelimesinin anlamı bellidir.

0|0
    0|0
  • namus 2 bacağın arasında değildir

1|0
    0|0
  • Bazı konularda haklsıınız.. ama evlenmeden önce ilişki yaşayan herkişi ahlaksızlık yapmış demektir.. günaha girmiş demektir.. bu tarz günahlara girmekte iman irade zayıflıgıdır.. yani sıkıntılı bir karakter durumu söz konusudur !

0|0
    0|0
    • Herkes müslüman değil, herkesin inançları farklı. Belki günaha girmiş olabilir ama bu karakter söz konusu değil.

• Herkesin ahlak anlayışı farklıdır. İki insan birbirini sevip beraber olduklar niye ahlaksız oluyor?

Evlilik ilişkiye girmek için ortaya çıkan bir şey değildir. Çocuk sahibi olmak, yuva kurmak için yapılan bir şeydir. Neyse bu konu uzar gider.

Cevabınız için teşekkürler

• Evet bu konu uzar gider haklısınız .. Ama şunu özellikle belirtmek isterim ki , herkesin ahlak anlayışı farklıdır ama AHLAK bir tanedir.. bunu tanrı nasıl tarif ettiyse öyledir diğerleri yanılgıdadır.. bunu dünyada anlayamayan kavrayamayan ahirette anlayıp kavrayacaktır..

• Abi öyle düşününenler keşke ölse ciddi diyorum ölsünler.

0|0
    0|0
  • ya bırak kızlık zarı diktirmek nedir ya aç ta bioku internetten madem yapyosunuz arkasında durun yaptım kendi isteğim diyebilin

0|0
    6|4
    • Ne saçmalıyorsun sen arkadaşım?

İlk önce bir detayı oku.

Saçma sapan konuşma.

• 80 yıl önceki yaratıklar o yılların intikamını almaya çalışıyorlar. :-/

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Doğduğu günden beri "bekaret=namus" şeklinde şartlandırılan,yetiştirilen insanları bu doğrultuda yaşıyorlar diye şaşırmamak gerek...

Başka insanları karalayarak,başka kadınları kötüleyerek iyi görüneceğini sanan hemcinslerimiz var hala.Kadının her zaman suçlu olduğunu düşünen,buna inanan hemcinslerimiz var hala.Kendine değer vermeyen,kendi hemcinsine,insana değer vermeyen ve sadece basit dogma öğretilerle basma kalıp bir şekilde düşünen insanlar için ne bu sorunun ne de başka şeylerin bir anlamı yok.

Evet bu da karakter meselesidir,fakat unutmamak gerek ki karakteri şekillendiren şeylerden birisi de ailedir,çevredir.Biraz akıllı olmak düşünmek gerekir doğruyu yanlıştan ayırmak için...

2|0
    0|0
  • Çok haklısın kendini bisey zannediyor iste namus bacak arasında değil insanın ruhunda olmalı ayrıca başkasına hakaret edip kırmaya ne gerek var onun bir taraflarını çok kaldırmışlar derim su zamanda kız olupta neler neler yapanlar var namus kızlıkla belirlenmez.

2|0
    0|1
  • Bakire olmayan kadın düşkünüyse söylediğin arkadaşın mantığıyla evli olan da merak eder başkalarını... bekartini koruyup bir sürü şey yapan, yaşayan, dedikodu yapan ( günahı kardeş eti yemekle eş denir), çalan çırpan insan var ortalıkta namus ya da günah bir et parçası değildir zar beyinliler anlamakta zorlanıyor ama...

1|0
    0|0
  • sözlerine yorum bulamıyorum.

herseyi tam adabıyla söylemişsin.

guzel uslubun adına tesekkur ederım.

ruhumuz, o temız kalsın yeter. anneler ne yiğitler yetiştiriyor goz ardı etmemek lazım.

kendım adına ve butun kadınlar adına tesekkur ediyorum.

2|0
    0|0
  • Bir laf vardır 'Bedenin bakire olması önemli değil yeterki ruhu o.. olmasın. (sen o yu anlarsın)

2|0
    0|0
  • Çok namusssuz erkek tanıyorum ruhları ırıspı olan

1|0
    0|0
Yükleniyor...