Doğum kontrol hapı ..

arkadaslar yakında evlenicem doğum kontrol hapı kullanmayi düşünüyorum daha iyi değilmi sizce ama bazilari çocuk olmaz falan diyor nezaman kullanmaya baslamaliyim etkisi olsun diye yanetkileri ne kilo aldırıyor diye duydum bu arada bakireyim doğum kontrol hapıyla ilgili ne biliyorsaniz yazarsaniz sevinirim en iyi cevap secicem ve +1 şimdiden teşekkürler.

0|1
5|8

En İyi Kız Görüşü

• dogum kontrol hapi tabiki cok saglikli degil, hormon sonucta

ama bazi kisilerde abartmis, yok paraya kiyin condom alin yok esin sIkIyorsa kendisi hap alsin

cok uzun zaman kullananlar birakir birakmaz hamile kalamiyorlar cünkü vücud alisiyor artik hap alinmasada bir süre hamile kalmayi engelliyor etkisi

kac sene sonra cocuk istiyorsunuz bilmiyorum ama 3-4 sene istemiyoruz diyorsan , okadar uzun süre kesintisiz hap kullanman saglikli olmayabilir

kilo alip almamakta haptan hapa degisebilir, bazi haplar aldiriyor bazilari aldirmiyor

en iyisi bir doktora gidip tüm ayrintilari ögrenmek, o zaten sana cesitli haplar sunar vede kesin bilgiler verir

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bence kullanma çünkü şuan itibariyle çocuk istemiyorsun belki ama ilerleyen zamanlarda çocuk yapmak istersen hapin kalici etkisi yüzünden çocuğun olmayabilir. Teyzemin basina gelmişti oda o hapi kullandı yaklasik bir sene sonra çocuk yapmak istediler olmadi tüp bebek denediler olmadi en sonunda evlatlik çocuk sahibi oldular bence gerek yok bu hapi kullanmana. Söyle kocana balon taksin kendine bu kadar zor değil ya

1|1
    0|0
  • 2 yıl boyunca beraber olduğum insan oldu, ne hap kullandı, nede ben prezerratif kullandım. Herşey erkekte biter. Sevgilinle konuşman lazım bunu, hap falan kullanmana gerek yok.

1|0
    0|0
  • Karşındaki korunsun. Neden böyle kimyasal ile kendine zarar vereceksin ki?

1|0
    0|0
  • cinsel anlamda nişanlınla konuşuyorsanız eğer ona boşalma anında geri çekmesini söyle

o zaman hapa gerek kalmaz zaten haplar vucuda zarar veriyor

onun iradesi önemli dışarı bırakması lazım...

1|0
    0|1
  • Doğum kontrol hapları bazı durumlar için düzenleyici olarak önerilir ama uzun süreli kullanımlarda sağlıklı değil. Bunun yerine geri çekilmeyi denemeyi öner. Bu haplar kilo aldırmaz. Kiloyu aldıran senin haplar sebebiyle çok yemendir.

Alttaki Gürakansu karaktersizinede buradan yazayım delikanlı olsan engellemezdin. Ancak burada bayanlara yalakalık yap işine gelmedimi hakaret et engeli bas pislik.

0|0
    0|0
  • Bence orezervatif kullanın. Neden prezervatif kullanmıyorsunuz

1|0
    0|1
    • Doğum kontrol hapı daha rahat ve güvenli diye duydum

• Valla tercih sizin ama uxun süre kullanmadan kaynaklı çocuk yapma oluyında sıkıntı çıktığını arkadaşlardan biliyorum. Prezervatifde gayet güvenli

• Kocanla konus bence ama bak ben deniorum olmuor sonradan

0|0
    0|0
  • bitkisel doğum kontrol hapları çıktı son dönemde, araştırıp kullanabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Canım doğum kontrol hapı gayet sağlıklı ve hormon düzenleyici etkisi var.

Adet ağrılarını azaltır ve adeti düzene sokar ayrıca yumurtalıklarda oluşabilecek kistleri engeller.

Ve duyduğuma göre sivilce azaltma etkisi de varmış.

Sürekli ertesi gün hapı kullanamazsın, prezervatif desen uğraştırır tak çıkar et bilmemne ayrıca tam güvenli değil.

Ama kullanmaya başlamadan önce eczaneden ya da doktordan tam bir bilgi al.

1|0
    1|2
  • Eşini seven erkek kendi korunur bazıları bencillik yapıyor kadını hapa zorluyor hormonal dengeyi alt üst ediyor o haplardan uzak durulmalı erkekler içinde hap var sıkıyorsa o kullansın kısırlık yapma ihtimalini göze alıp

2|1
    1|2
  • dogum kontrol hapını bence uzun sure kulanma .cocuk ne zman ıstıyosunuz?

0|0
    0|0
  • 2 3 sene sonra neden hamile kalamıyorum diye gelirsin buraya. gidip en doğrusunu doktordan öğrenebilirsin ama şunu söyleyeyim sen ilaç kullanıp vücudundan fedakarlık yapacağına paraya kıyıp zararı olmayan prezervatif kullanmak daha mantıklı değil mi? erkek zaten seni seviyorsa böyle bir teklifi kabul etmemeli. 2 senelik iliskimde doğum kontrol hapı kullan diye bir teklifle karşılaşmadım onu geçtim ben teklif ettim kullanayim diye ben sana bunu yapamam cevabı aldım. kimyasallarla vücudunuzu bozmayin çocuğu geçtim bobreklerine zarar güzelim

1|0
    1|0
Yükleniyor...