Sizce de bekaret konusu çifte standart değil mi?

günümüzde evlenmeden cinsellik olayı daha bir arttı.artık herkes cinsellik yaşıyor evlenmeden bakire ya da değil her kes sadece ben şunu anlamıyorum çoğu kişi diyor işte eskiden bu kadar azmamışlardı falan diye peki eskiden kızlar daha 10-15 yaşlarda evlenirlerdi cinselliği tanımaya başlamadan o duyguyu yaşarlardı şimdi ise okuldu işti evlenme yaşı 30 oluyor peki size soruyorum allah bize cinsellik duygusunu vermiş peki neden yaşamamız yasak ben bir örnek oldu geçenlerde 17 yaşşındaki kız sevgilisiyle yatmıl benim yaşım 27 bana on yıllık bir fark attı ben neden yoksunum o duygulardan dikkat ediyorum öyle cesaretli kızlar daha çabuk evleniyorlar bizse hala hertürlü bekliyoruz bu çifte sıtandart değilde nedir erkekler tutturmuşlar bekaret diye lan önce sen bakirmisin 50 kadınla yatıyorsun o zevki tadıyorsun peki kadınlar onların duyguları yok muama yoook bekliyceksin yaşlanana kadarda evlenmesem cesaret edip yapmam ben bu böyle bu zihniyeti yıkmamız lazım artık

0|0
3|14

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle cok haklisin gunah ayni gunah h benimle mi evlenicek zarimla mi bir de bunlar asktan bahseder terbiyesizler kusura bakmayin ama ben bu zihniyeti hic samimi bulmuyorum sen yat kalk her kadinla herkes seni tebrik etsin bize gelince aaaa o*u bir de bunlar bizden cocuk ciktigini o yuzden boyle dusunduklerini soylerler canim o yumurtayi sen dolluyorsun yao cocugun yarisi sensin nasil bir de pismis pismis baska erkegin gectigi yerden cocugunun olmasini istemezsin hadi bu senin kararin umrumda bile degil ama neden bu kdar toplum baskisi tek tarafli ve bize hastaliklar mi size de oluyor gunah mi size de oluyor cocuk da ikimizin eee ?

1|0
    0|0
    • Her iki tarafa da günah her iki tarafa da rabbim yasayin diye cinsellik duygusunu vermiş ama erkekler yaşıyor biz mahrum kalıyoruz sen azmissin diyenler azanlar her türlü yolunu buluyor ayrıca bende yapardım beklemezdim bu yasa kadar benim savunduğum neden adalet yok bu konuda

• bende bu zamana kadar korudum ama korumam tek sebebi Allah a karsi olan sorumlulugumdur benim de tek derdim bu adaletsizlik bize yapilan toplum baskisi .. bazi kriterleriniz tabiki olabilir ama bunu bize dayatamazsiniz madem bir baski var ve bu sadece dinden dolayiysa bu size de olmali haa olmiycaksa bize de olmamali gunah ayniydi ama belkide bu dayatmalarinizla sizin daha fazladir bilemem

Erkekler Ne Diyor 14

• Buranın namus bekçileri ve geri kafalı yobazları beni eksileyecekler yine ama olsun hiç umrumda değil ..evet kesinlikle kadınlarında hakkı toplumun şu an yaptığı tam bir iki yüzlülük örneği ama artık çoğu bayan haklı olarak takmıyor bekareti falan helal olsun o cesur kadınlara..

2|1
    0|3
  • Allah rızası için Allah dedim bak...her bekaret sorusunda şu '' erkekler yatıyor yatıyor sonra bakire istiyor bu ne adalet'' klişesini kullanmayın..O heriflere bakarak mı bekaretini bozduracaksın?.Bende 23 yaşımdayım evet canım istiyor insanız ayıp değil yalan yok hem önemlidir bekaret deyip daha sonra yapanları kıskanabiliyorsun arada bazen aklıma geliyor acaba tecrübeli mi olsun isterler diye ama hep düşünüyorum gerçekten tertemiz bir kadın çıkarda ona layık olamazsam diye...yani sana kalmış ister yap ister yapma ama ezik olma

1|0
    0|0
  • bekaret umrumda degil.

3|0
    0|1
    • Evlenecegin kadının bakire olmasını istemezmisin

• umrumda degil zerre kadar. hatta bakire olmasa daha iyi. çünkü 20 25 yaşına kadar bakire kalcam diye arkadanmı vermıyor azınamı vermıyor. barı onden yapsında zevk alsın oda. geçmişi umrumda olmaz aşalım kendımızı az.

• Çok haklısın

• çok haklısın. zaten çoğu kız sırf bakireliğini vermemek için diğer türlü yaşayıp tatmak istiyor o zevki. benim biçok kız arkadaşım bakireydi ama her şeyi yaşıyoduk. ileride onlarla evlenen adamlar bakire olduğunu görünce sevincek ama ne yaşayıp ne yaşamadığını bilemicekler. cesur olup yaşayan kızlara cidden saygım var o yüzden.

1|0
    0|0
  • lan başlıcam bekaretinize yok kızım gerek yok bakire olmasına bana bağlansın beni kaldırabilsin beni sevsin benden 1 dakika öncesinde isterse İstanbul üstünden geçmiş olsun derdim değil ama benleykende benden önceki her ne yaşadıysa iyi kötü en ufak ortaya çıkmayacak kızgınlık anında vs o şöyleydi bu böyle sen bilmem nasılsın deimi yine bitmez ama dayağı yer oturur aşaığıya bilmem yeterince net oldumu

0|0
    1|0
  • şimdi tamam millet ilişki yaşıyor diye sendemi yaşamak istiyon bir örnekle izah edeyim herkez uçurumdan atlasa sendemı atlıyacan yani onu söylemek istedıgını anladım ben sence ne kadar mantıklı dersın evlenecegın kişinin bir çok bayanla yatıp sonra senle evlenmesı zevk verırmı muamma nıye dersen çünkü farklı tatlar aldıgı için seni de aldatacaktır...i

0|0
    1|0
  • çok dolmuşun sen

0|0
    0|0
  • tamam sen de erken evlen kocanla elli defa yap hepsine fark atarsın . bugün kaybettiğin günün birinci günü

0|0
    0|0
  • Ver gitsin o zaman konuşma. Azmışsın burada ilan ediyorsun. Umurumda değil diyen erkeklerin %90'ı sahtekar.

0|0
    1|0
  • Kendini buna henüz hazır hissetmiyorsun

0|0
    0|0
  • neden beklıyosunkı hem boyle dusunuyosun hem de beklemenın sebebı ney?

0|0
    0|0
  • eskiden 15 yaşında evlilik normaldi

şimdi gençlerin önüne bir çok engel koyuluyor

evlilik zorlaştırılıyor

17 yaşındaki evlenip mutlu olurken sen o 10 sene farkı

sevgili ayaklarında psikolojik sorunlarla geçiriyorsun

peki sen niye evlenmedin

bu soru genelde erkekleri ilgilendirir

0|0
    0|0
  • erkek çocuk doğurmaz...erkek meyve vermez...başkasının sperlerinin geçtiği bir kadından çocuk olmasını istemez erkek...erkeğin bakirliği bu konuda etkili değildir

0|1
    2|0
    • Peki etik olarak ben haklı degilmiyim tarafsız dusun

• şu konuda haklısın.27 yıl namusunu korumuş bir kız 17 yaşında namusunu koruyamamış kızdan üstündür. fakat namuslu olacağım diye erkeklerden tamamen koparsan erkek kolaya gider.yani namussuz kızla evlenir.diğer taraftan erkek ile kadın arasındaki bekaret konusunda kıyas götürmez.kadın çocuk doğurduğundan dolayı tarafsız olamıyorum

• bakirim ben :D tuttrmak hakkım mı bekaret diye simdi :D

1|0
    0|0
    • Hakkın evet

• Ciddimisin sence ben haksizmiyim bu konuda

• yani benim görusum bu cogu kısı senın dusundugun gıbı dusunur patlak kızımı alacaz der ... sen yınede yapma bırsey evlenme yasında gelmıs zaten ...

Kızlar Ne Diyor 2

• çok mantıklı düşünüyorsunuz bu da toplumun saçm sapan baskılarından bir bölümü daha , zamanla yıkılacağına inanmak istiyorum ne yazık ki hala bu yüzden öldürülen kadınlar var ülkemizde dünya nelerle uğraşıyor insanımız nelerle :)

0|0
    0|0
  • Canm istersn git yat tutan yok seni madem böyle düşünüyorsun ama sonra gelip hamile kaldım napıcaaaam deyip sızlanma

0|0
    1|1
    • Haklısın tutan yok yapsam bu yasa kadar beklemezdim ancak şu bekaret-namus zihniyetinden cikalim artık

• Namustur müslümanlıkta.Bu gerçek

• Erkege helal mi yaziyor allah askina o zaman niye tum baski bizim ustuzde gunah ayni gunah. Erkekleri bu kadar tepemize cikarmayalim lütfen sorun da orada zaten.

Yükleniyor...