Eşcinsellik doğuştan mı gelir, sonradan mı kazanılır?

Ya benim eşcinsel bir arkadaşım var ama onunki doğuştan yani.Aslında o da bilmiyor doğuştan mı değil mi.Babası yok onun annesi ve 2 ablası tarafından büyütülmüş.Hatta doktora felan gitmişler doktor ailenin etkilemiş olabileceğini söylemiş yani bir nevi sonradan kazanılma.

Ama internette bir çok kişide insan eşcinsel doğabilir demiş..

Başka bir merak ettiğim şey mesela 25 yaşına kadar erkeklerden hoşlanan bir kadın bir kadınla,yada kadınlardan hoşlanan bir erkek bir erkekle birliktelik yaşadıktan sonra eşcinsel olabiliyor mu?Arkadaşım olamaz diyor o hormonal bir şey aşk başkadır felan diyor bende olabilir diyorum.

Eşcinseller varsa bir açıklasın bize :S

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Cinsellik belli bir yaşta başlar yani doğarken cisellik duygusuyla doğmayız aslında bu anlamda cinsiyetsiz doğduğumuzu bile söyleyebiliriz, 2-3 yaşındaki çocuk sürtünme yoluyla organlarından zevk aldığını anlar ama bu tamamen bilinçsiz gelişir bilinçli olsa heralde 2-3 yaşında anne baba olurdu herkes :) çocuk büyümeye başladıkça kendine bir model seçer anne baba ya da evde ağırlığı olan kimse onu,tabi burada olması gereken bellidir ancak herzaman durumlar böyle olmaz mesela arkadaşındaki gibi evde erkek model olmayabilir,altta lezbiyen olarak kendini tanımlayan hanfendininde bahsettiği gibi ilkokul çağlarına geldiğinizde bu ciddi anlamda ortaya çıkmaya başlar bazıların çocukluk aşkı bazılarında ise giyim tarzı vs gibi ...ergenlik çağına geldiğinde ise artık pek yapacak birşey kalmıyor çünkü kişi kendini eşcinsel olarak tanımlıyor bu ortamlara giriyor iş çığırından çıkıyor bunlar düzeltilebilirmi evet zor ama imkansız değil :) bu gruba giren eşcinsel çoğunluktadır malesef kendileri kabullenmediği için tedavide zorlaşıyor :(

birde ikinci tip eşcinseller var hani doğuştan diye tabir edilen eşcinseller bazı insanlarda bir hormon diğer hormondan daha baskın çıkabiliyor mesela bir erkekte kadınlık hormonu çok yüksek olabiliyor,birde cinsel organları doğuştan yapı olarak kadın ve erkek organını aynı anda taşıyabiliyor işte onlarıda amelyatla tek bir cinsiyet haline getiriyorlar.Konu uzun elbet ama bu kadarı sanırım iki durumu ayırt etmene yardımcı olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Escinsel degilim ama müsade edersin düsündüklerimi paylasim escinsel dogma diye birsey yok allah yüce rabbim insanlari 2 ye ayirmis bir kadinlara birde erkeklere yani anlican hic birsey öylesineyada tesadüflen olmamis hasa herseyin bir nedeni var kadinlar erkekler icin erkeklerde kadinlar icin yaratilmis escinselik bence dinini bilmemekten geliyor ve bencede tamamen piskolejikbirsey biraz dinini arastirsa mesela hz.lut un kavmi bunlarda sapik sapik seyler yapiyordu escinselik olsun grup seks olsun ve allahin lanetiyle ksrsi karsiya geldiler rabbim hz.lutun kavmini yerle bir eti allah arkadasinin yardimcisi olsun insallah tövbe eder ve normale döner

1|0
    1|1
    • Lut kavmini biliyorum ama şöyle bir şey var benim bu arkadşaım erkek gibi değil ki ya.Oje bile sürüyor :S Konuşması hareketleir gülüşü bile kadın gibi.Yürüyüşü felan bile benimkinedene kibar :S Bu saatten sonra istesede düzelemez zaten.Yani benim bu arkadaşım sonradan eşcinsel olmuş olsa bile nasıl kadın gibi olabilir ki garip geliyor :S

• Anliyorum seni belki dedin gibi babasi olmadigi icin yolunu sasirmis ama söyle bisey var allah korkusu yok bence onda eger allah dan korkmiyanlar öyle seyler yapar sil diyim sana ben hic bir zaman dislamam escinseleri bize düsmez o kabul ederiz anlamayiz ama kabuleniriz mesela benim kendi dükanim var ve müsterilerimden ikitanesi escinsel gelirler baklava falan alirlar muhabet ederiz falan aciyorum tabi cünkü ölümden sonra bunlarin hali ne olur diyorum allaha dua ediOrum bu halden kurtarsin diye

• Arkadaşın erkek mi bayan mı onu söyle ilk önce...

0|0
    2|0
    • Erkek.

• Sen eşcinsel misin normal misin?

• Normalim eşcinsel değilim ama dediğim gibi aile ve çevre faktörü çok önemli bence sonuç olarak hepimizin çevresinde çok fazla eşcinsel , biseksüel ve trans birey var ve aslında bildiğimizden çok ama çok daha fazla da gizli eşcinsel var onlardan gözlemlediğim kadarıyla anladığımı aktardım sana o kadar ama detaylı bir bilgim benim de yok..

• dogustan gelır bılım kanıtladı bunu dıe bılınmekte lakın karısılıktan artık buna sarıcam mk

0|0
    0|0
  • hormonal olması ayrı ama sonradan kazanılan tamamiyle zevk için yapılan bişey tercih meselesi yani

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• hayır öyle olmuyo..sonradan olmaz..sonradan hemcinsiyle ilişki yaşayıp bundan zevk alsa bile bu onu her zaman eşcinsel yapmaz..eşcinseldir belki ama bazı şeyler sonradan açığa çıkmış olabilir..(bastırılmış duygular vs) ayrıca eşcinsellerin çoğu eşcinselliğini çok küçük yaşlarda farkediyo zaten..o zamanlarda bile farklı olduğunu anlayabiliyosun..bende öyle oldu en azından..

3|0
    0|0
  • Olamaz tabi ki. Kesinlikle küçüklükten gelen bir şey. Etkenler vs..

1|0
    1|0
  • bende eşcinselim, hemde çocuklutan beri, hatta doğduğmdan beriii, bu böyledir

bir hastalık ve anormallik değildir,

link 10dk zamanın varsa; lütfen şu sokak röportajını izle, herşeyi çok iyi tanımlayıp anlatıyor

2|1
    1|0
  • lezbiyenim.öncelikle şunu söyleyim eşcinsellik DOĞUŞTANDIR.cahil toplumumuzda CAHİL DOKTORLAR DA VAR! kimse düzelemez çünkü bu hastalık değil! nasıl kadın ve erkek birbirine doğuştan dürtü hissediyor ve buna engel olamıyosa eşcinseller için de durum aynıdır.eşcinsel olmayan biri sonradan hemcinsiile yaşadığı yaakınlıkla eşcinsel olmaz olamaz.iki cinse ilgi varsa zaten doğuştan BİSEKSÜEL dir kişi.eşcinsellik tcavüzden,anne babadan ya da psikolojik hastalıktan olmaz.eğer öyle olsaydı her psikolojik vaka eşcinsel olurdu ki çoğu değil bile.dünya sağlık örgütü eşcinselliği hastalık kategorisinden çıkardı son 30 yıldır.doğal bir şey.yabancı ülkeler bize evlenme hakkını bunun için veriyor.

2|0
    1|0
    • Sen kendini tam olarak lezbiyen mi yoksa biseksüel olarak mı tanımlıyorsun peki ?

• Sadece merakımdan soruyorum hiç mi merak etmiyorsun bir erkekle birlikte olmak nasıldır diye sonuçta erkeklerde çeşit çeşit kıllısı kılsızı kassızı kassızı , ne bileyim maçosu duygusalı yani hem fiziksel hem de karaktersel olarak inanılmaz çeşitliliğe sahip hiç mi hoşlandığın bir erkek tipi olmadı bu güne kadar ya da hiç mi merak etmedin nasıl bir duygu diye ?

• erkekleri hiçbir zaman istemedim.merak etmedim.kıllı kılsız fark etmez.erkek olmaları yetiyor midemin bulanmasına.dürtüm kadınlara oldu sadece hep.halimden memnunum.bir erkeğe ihtiyacım yok.benim gibi düşünen kadın o kadar çokki.bir çoğu ya farkında değil ya da gizli yaşıyor.evlilerde de çok var.biseksüel kadınlar evlense bile gözleri kadınlarda oluyor.neler duydum çevremde.kadınlar için ölen evli kadınlar.kocasına yakın arkadaşım tarzı yutturmalar.kız olupta merak etmeyen yok bizi.

Yükleniyor...