Karpal Tünel Sendromu hakkında bilgisi olan, yardımcı olabilecek birileri var mı?

Uzun süreli, yoğun bilgisayar kullanımına bağlı olarak önce sağ el başparmağımla başlayıp bugün tüm koluma yayılan bir ağrı var. O kadar doktorumuz var sitede malum :) bana ağrımı hafifletecek bir önerisi olan ya da korunma yolları için tavsiyede bulunabilecek olanlar var mıdır acaba?

Not: Gizli mizli farketmez :)

Güncellemeler:
Zaten arayınca doktor bulunmaz bu memlekette : )))

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Sakat bir durummuş bu, yarın bir doktora göstereyim ben en iyisi.

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• El bileği tekrarlayan hareketlerden ve zorlanmalardan korunmalıdır. Gece kullanılacak istirahat splintleri şikayetleri azaltmakta ve hastalığın ilerlemesini büyük ölçüde engellemektedir. Vücutta su ve tuz tutulmasını önleyici ilaçlar, ağrı kesiciler, anti-romatizmal pomatlar kullanılabilir. Karpal tünele ince enjektörlerle yapılacak steroid enjeksiyonları semptomları iyileştirebilir.

El ve parmaklarda kuvvetsizlik, belirgin his kusuru, uykuya engel olacak şiddette gece ağrıları varsa cerrahi tedavi yapılmalıdır. Cerrahinin amacı median sinir üzere olan basıncı ortadan kaldırmaktır. Operasyon sonucunda ağrı ve fonksiyon kaybı düzelir. Operasyon lokal anestezi ile yapılabilir. alıntı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Karpal tünel sendromu için mr ya da emg çekilmesi gerekiyor.Aynı ağrı bende de vardı.Çekilem şeylerde brişey çıkmadı.Eğer varsa ameliyat ediliyor zaten.

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun ve de Allah şifa versin.

Bu hastalık ve tedavisi hakkında bir bilgim yok ama tek bildiğim eğer uzun süreli bilgisayar başında olacaksak mutlaka birkaç dakikalığını da olsa arasıra egzersiz yapmamız gerektiği.

0|0
    0|0
  • link

Bu zamana kadar geçiremediği bir ağrı olamadı bunun. Parmağından, koluna kadar iyice yedir. Sonra sarıp sarmala, yat uyu..

(Kaynana-maynana yöntemi ama işe yarıyor)

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Parmanı çitletiyo.

0|0
    0|0
    • Hayır, daha çok klavye ve mouse kullanımına bağlı malesef!

• Evet genelde insanlar elleri ağrıdığında parmaklarını çıtlatır o yüzden sordum.

• doktor değilim ama bilgisayar kullanımını azaltmayı deneyebilirsiniz

0|0
    0|0
  • evet...elin 1. ile 5. parmagın rahat kavuşmaması anlamına gelir. ele gıden tendonun sıkışmasıyla oluşur. Beyın cerrahı ya da kısmen ortopedistler tarafından 30 dakıkada yapılan (lokal uyuşturucuyla) bayıltılmadan bir amelıyat ile tendon etrafındakı sıkıştıran dokular kesılerek rahatlatılır. Tekrar olma olasılıgı vardır. 40 yas uzerınde görulur genellikle. Bu amelıyatı ıyı bılırım.

0|0
    0|0
  • Doktorhose var (en son bu nickini hatırlıyorum zira ergenimiz her hafta artizlik adına gidiyor geliyor) ama hiçbir numarasını görmedik, aşk doktoru musun lan?!

Not: Geçmiş olsun >3

1|0
    1|0
  • ohhh doktoru da bedavaya getirdin nergiz abla

0|0
    0|0
  • çok geçmiş olsun hanımefendi

0|0
    0|0
  • Google amcaya sor o herseyi bilir. ;)

0|0
    0|0
  • nörolojide muayane olup boyun MR ı çektirmelisin. beyin sinyallerine bakmaları gerekiyor. uzun süreli bilgisayar kullanımının tetiklediği birşey olabilir. çünkü uzun süreli bilgisayar kullanmak geçici ağrılar yapar sadece.

0|0
    0|0
  • sorun olmaz basit cerrahiyle düzelir ama tdv olmassa fazlaca agrı ve uyuşma morarma yapabilir

0|0
    0|0
  • rahatlatıcı eldivenler falan var,tedavisinde cerrahi de önemlidir

0|0
    0|0
  • Ara ver pc'ye en mantıklı böyle olur.

0|0
    0|0
  • aynı durum bendede var nasıl olmasın 7/24 pc başındayım :D

0|0
    0|0
  • oranın kan dolasımını ve sinirleri etkileyebilcek bitkisel yaglar ile masaj yaptırın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• enee, daha bugün bunla ilgili bir haber görmüştüm, aha da burada: link

allah korusun yav, değildir inşallah. olmasın yani, olmamalı:)

0|0
    0|0
  • Aynı sendrom bir dönem bana da olmuştu. Hatta o dönem hamile olduğum için noluyo l*n falan demiştim kendi kendime ama geçti kendiliğinden.

0|0
    0|0
  • Öncelikle geçmiş olsun.Karpa Tünel Sendromu bir nevi el-bilek arasındaki sıkışması sonucu duyulan bir ağrıdır.Bunun için bir emg şart ciddi bir durum söz konusuysa ameliyatla giderilebiliniyor.

0|0
    0|0
    • En azından bir sağlıkçı cevapladı :) Teşekkürler. Bu emg vs olayları uzun zaman alacak sanırım :)))

• Ellerinle ilgili egzersiz yapma.Az kullanmaya çalış.Uyuşukluk olduğu zaman bir kaba sıcak su doldur ellerini bileklerinle birlikte içine sok 15-20 dk beklet.Fizik tedaviye gidersen ağrıların azalır.

0|0
    0|0
  • Susam yağı sür ağrıyan yerlerine :) Daha etkili olsun diyorsan da;

Kekik ve zeytinyağını karıştırıp sür, İyice masaj yap, eminim ki rahatlatacak :)

0|0
    0|0
    • O parmaklarla salatayı karıştırdı mı öyle lezzetli olur ki! ^^

• Tiz zamanda iyileşe!

0|0
    0|0
  • fizik tedavici ile konuşmalısın

0|0
    0|0
  • ya at bıseysı vardı ama adını tam hatırlamıyorum yesıl jel krem agrını alıyormus oyle duydum :)

0|0
    0|0
  • Egzersiz yapabilirsin şu küçük yumuşak toplar var adı nedir bilmem onlarla :)

0|0
    0|0
  • Bendede var aynisi. gecmiş olsum ):

0|0
    0|0
  • Dr a gitmeye karar vermkele iyi yapmışsınız. Boyun fıtığınız ve kireçlenmeniz e olacağı gibi sinir sıkışması da olabilir.

Bir kaç egzesiz dilendirmeler , agrı kesiciler ve eline takacagınız bileklikler , vs iyi gelebilir de fakat ilerlemiş bir durumsa ameliyat gerekebilir.

Geçmiş olsun..

0|0
    1|0
Yükleniyor...