Türkiye'ye Neden Eşcinsel Evliliği Gelmiyor?

Eşcinsellik dinde günah olsa bile,bu insanlardan ALLAH'A inanlar var elbette ve zina yapmak günah.Eşcinsel sevgililer gerek gay ve lezbiyen ilişkileri evlilik dısında yasanıyor.

Birçok ülkede var bizde neden olmasın?2023'e kadar zor olsada imkansız gibi degil bence,TBMM'ye taşınsa bu durum?Taşısalar.Negüzel olur.

Güncellemeler:
Hetero erkeklerde zina yapıyor,kadınlar da bu dünyada neyse zaten erkekler şanslı

Erkek ilişki yaşar milli olur kadın yaşar...

Gaylar ilişki yaşar i*ne olur

Lezler sever aşık olur yine .. dersiniz siz o kadar bencilsiniz ki bu halinizle DİNE İNANMAYIN DİNİ KİRLETMEYİN ÇEKİN O PİS ELLERİNİZİ KENDİNİZİ KİRLETMEYİ DEVAM EDİN.
Herkes eşcinselleri neden bu kadar sevdiğimi sormuş? BU NASIL BİR SORU BÖYLE!

0|0
18|28

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle çok güzel bir soru.

Her ne kadar eşcinsel olmasam da onların böyle bir hakları olduğunu savunuyorum.

Ben nasıl aşık oluyor, evleniyor ve mutlu oluyorsam ve bu benim bir hakkım ise onlarında bu haktan mahrum kalmamaları gerektiğine inanıyorum. Bu imkan sunulmalı. Onlarda mutlu olmalılar...

-

Diğer hususta şu; din her ne kadar eşcinselliği lanetlese ve günah buyursa da ben Tanrı'nın böyle bir tutumda olduğunu düşünmüyorum. Benim düşünceme göre Tanrı böyle gaddar ve ayrımcı olamaz...

5|3
    2|2
    • Sanırım en iyi seçilecek bir cevap :) ben de düşünmüyorum ve bu bir hastalık olmadıgı kanıtlandıgı halde,Tamam dinler lanetliyor ama insanların hayalleri durdurulmaz.Onlarda aşık oluyor onlarda yaşamak istiyor.YA HERKES İÇİN EŞİTLİK YADA HERKES İÇİN ADALETSİZLİK.

• tebrikler. Zevkle okudum...

• Teşekkür ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 28

• Dine bağlaman saçma olmuş. Yani dini katmadan sorsan daha mantıklı bir soru olurdu. Heteroseksüeller gibi eşcinsellerin de ya da biseksüellerin de evlenmeye hakkı var. Ancak bunu devlet vermez; eşcinsellerin bu hakkı devletten alması gerekir. Zor bir durum da değil. Önce devlete başvuracaklar. Devlet kabul etmeyecek. Sonrasında dava açılacak ve Anayasa Mahkemesi'ne gidecek bu durum. Belki orada da kabul edilmeyecek ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidilecek. Sonucunda ise bu mahkeme Türkiye'nin sözleşmeye aykırı davrandığını söyleyecek ve de Türkiye'de bu yasal olacak. Ancak dediğim gibi biraz zaman ve çaba gerektiriyor.

0|0
    0|0
  • Beyni sadece kızlarla seks yapmaya çalışan ve bazı kızlarında yine erkeklerin çoğunluğu gibi aklı sadece karşı cinsle seks yapmak olan bir toplumda bu soru çok yanlış olmuş. Bu toplum böyle bir şeye hazır olmadığı gibi hala eşcinsellere insan olarak yaklaşamayan müslüman olarak islamın, dinin arkasına sığınan zavallı bir ırktır. Dinde yeri yok derler ama nerede lez görsdeler acaba aralarına girer miyim diye girişimde bulunurlar. Bırakalım lez i gay ya da trans peşine bile düşen para vererek yapan bu homofobik kişiler sadece becermeyi bilirler. Akılları sadece penislerine çalışır. Nefes alsın modunda olup her kıza gay e lez e yılışan iğrenç insanların arasında yaşıyoruz ve ne yazık ki bu dileğin bana göre bu ülke de asla olmayacak...

1|0
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ediyorum söylediklerinde %100 haklısın! Homofobilerin aklı anca böyle kıt işte ama olan bize eşcinsellere veya transeksüellere oluyor.Cinselliği herkes sevebilir.Ama bu bir saygı çerçevesinde gerçekleşmeli!

• Hande bak Türkiye'den çık biraz Almanya Fransa Yunanistan İngilterelere git buranı nın havasını bile özlersin... Hele Paris'te her sokak başında öpüşen bir çift görebilirsin resmen sokakta sevişiyorlar onlar. Afedersin hayvanlar gibi yaşıyorlar birinden sıkınca diğerinin üzerine..

Kıskanma gibi bir şeyleri yok. Benim kocam beni başka bir kadınla aldatabilir. Ama duygusal bir bağ kurarsa ilişkimi orada bitiririm diyen bir millettir Avrupa ve Amerika kıtası. Bir turist İstanbul un karaköy arka sokaklarını bilmez. Göründüğü kadar güzel değiller. Gördüğün zamn ne kadar iğrenç ne kadar aşağılık insanlar olduklarını kabul edeceksin kişiliğimizden ödün vermemeliyiz.

Mehmet Akif Ersoy ne demiş biliyormusun Avrupalılar hakkında ?

Bak aynen yazanı yazıyorum...

Kim demiş Avrupa insanı medeni ?

Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni!

Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni ;

Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

Bazı şeyler yaşayarak öğrenilmeli tecrübe edilmeli ben o kadınların açıp bacaklarını bizim kapalı kızlarımızın ziynet bedenine değişirim. Bende macera aradım gitti gördüm 20 yaşında öğrenmiş oldum ne mal olduklarını.. Abimin İngilterede trizim acentası var ne diyor biliyormusun onlar için ? Avrupa yaşlı tembel bir ülke..

Almanya'ya 50 li yılların sonlarına doğru Türk milletini trenlere gönderdiler en pis işleri yaptırdılar bizlerin sayesinde toparlanabildiler soğuk savaştan sonra hangi gurbetçiyi çevirip sorsan Türkiye gibisi yok der. Eşcinsellik her zaman vardı sadece bu kadar insanlar farkında değildi, bilmiyordu teknoloji sayesinde her şeyi öğrenmemiz mümkün..

0|1
    0|0
    • Haklısın ama sokakta zina yapmak gibi bir amaçla ben burada tartışmıyorum aksine eşcinsellerin sevgisi bir kağıt üzerinde olabilir.Onlar nasıl çiftse kadın erkek nasıl evlenirse onlar da evlensin istiyorum eşitlik yani.

• çok doğru valla helal olsun...

• bu durumunuz fıtri ve yaratılış olarak her insanda ve erkekte olabilir. Bu da insan için imtihan vesilesidir. Yani bir insan için karşı cinsten birisiyle nikahsız ilişki yasaklandığı gibi, aynı cinsten olanlar içinde, beraberlik yasaklanmıştır.

Kur’an’da Lut Peygamberin kavminin eşcinsellik yaptığı belirtilmiş ve “çirkin bir iş” olarak nitelendirilmiştir. (Araf, 7/80-81) Lut (as), kavmini uzun bir süre bu çirkin işi yapmamaları konusunda uyarmış ama onlar onu dinlememiş, yaptıkları çirkin işlerine devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Teala da onların üzerlerine taş yağdırmış ve yaşadıkları şehrin altını üstüne geçirmiştir. (Hud, 11/82)

(alıntı )

google den pompei şehrindeki olan doğa aolayları neden olmuş dersin dikkatlice okurmusun.

0|2
    0|0
    • Peki bu hastalıktır o zaman burada dine mi inanıcaz bilime mi? yoksa ikisi de mi yalan.Kafamızı mı yiyelim yani?

• seni dinin kurtaracak bilim değil. sen daha yaratılmadan önce vardın

bu senin için imtihan benim için bir ibret almak vardır.

• gayler naparsa yapsın da kızlar yazık etmesin kendine zatennni kız kıtlığı var piyasada -.-

2|2
    1|0
  • elbette ve zina yapmak günah.Eşcinsel sevgililer gerek gay ve lezbiyen ilişkileri evlilik dısında yasanıyor.

demişsin ama eşcinsellik dinimizde günah ve bu evlenince günahlıktan çıkmayacak günah olmaya devam edecek yanılıyor muyum ? eşcinsel evliliğe ben karşıyım hemde fazlası ile bu insanları aşağılayanlara da karşıyım kimseyi yaptığı tercihlerinden dolayı aşağılamaya hor görmeye hakkımız yok ancak bunlar daha düzgün bir şekilde anlatılmalı bilinçlendirilmeli diye düşünüyorum ancak bu evliliklere izin verilir ise insanların gözünde bu durum normal kabul edilip yaygınlaşır halbu ki bu durum normal değildir bana katılıp katılmamana da saygılıyım

0|0
    0|0
    • Öncelikle sorumu anladıgın için teşekkür ediyorum öyle şey mi olur hakaret etmeden yazmıssın saygı duydugun için katılıyorum size,Ama bu benim sahtekar oldugum anlamına gelmez.Dolayısıyla tanrının mutlaka bir amacı vardır diye düşünüyorum.

• Bunun dinle falan bir alakası yok ki. Toplumsal gorgu orf adet anane vs bunlarla alakası var. Haa gelgelelim Turkiyenin Musluman Ulke statusunde olmasının bunda etkisi yuksek elbette. Ancak soyle dusunursen dunya uzerinde Modern adı altında tukiyenin onne gecebilecek kac ulke varken bunların kacında escinsel evlilik serbest. Neticede topu topu 3-5 ulkeden bahsediyorsun burada... Turkiyeye gelene kadar daha coook sıra var bence...

0|0
    0|0
    • TÜRKİYE NİÇİN ATAK YAPAMASIN? TOPLUMU DEĞİŞTİRMEK ZOR DEĞİL

• Bunu ilk mesajımda belirtmistim. Bir toplumun gorgu kualları dinden koken alır / ya da benim inancıma gore din toplumun benimsedigi gorgu kurallarının bir yorumudur. Toplumu belirli bir refah icinde tutmaya yarayan kurallar butunudur. Bu sadece bizde degil katoliklerde de aynıdır. Kokenin nereden nasıl geldigi degil kokenin insana mı yoksa tanrıya mı dayandıgı ile alakası vardır. Eger koken insana dayanıyorsa daha humanist tanrıya dayanıyorsa daha baskıcıl bir kultur benimseniyor ne yazıkki...

• Olsa ne fark eder ki. Onların birliktelikleri en fazla 1-2 yıl sürüyor. Evrağa döküp iş çıkarmanın alemi ne?

0|0
    0|0
  • İnternete bile sansür yasak geliyor ne kadar geliştiğimizi düşünüyosun ?

1|0
    0|0
  • ya evlilik olsun ben kişisel olarak karşı değilim isteyen istediği gibi yaşasın ama bu ülke bunu kaldırmaz.sırf çıkar iki zırtapoz adamların kafasını keser.

Eşcinsellik dinde günah olsa bile,bu insanlardan ALLAH'A inanlar var elbette ve zina yapmak günah

sanki evlenince daha mı az günah olacak dinen yaptıkları.eşcinsel evliliğinin dinen hiçbir dayanağı olamaz

0|0
    0|0
  • Bu ülke kaldırmaz bu söylediklerini

0|0
    0|0
  • bizim için aile kutsaldır, bir yıkılmadık o kaldı. onudamı yıkalım.

1|3
    0|0
    • Aileyle ne alakası var?İnsanları niye aşağılıyorsunuz eşcinseller evlenemez mi?

• evlenmek yuva kurmak başka bişey . beraber yaşayabilirsin beni ilgilendirmez ama evlilik adı altında değil. olaki evlendiniz bu nikah Allah katında geçerlimi.

• siz eşcinseller akıllı bizler gerizekalıyız.be dangalak evlendiğini düşünelim. normak bir aile gibi yaşadığını düşünelim. altta üstte aileler yaşıcak onların küçük çocukları olcak böyle bir olaydan etkilenip eşcinsel olma ihtimalleri yüksek. hem evlenmek demek yuva kurup zinadan kaçınmak çocuk sahibi olmaktır. sizde bunlar olmayacağına göre neden illede evlenmek istiyorsunuzki. birlikte yaşamanıza karşı değilim evlenmenize karşıyım. banagöreçocukyaştaşahısların evlendirilmesi gibi buda çok saçma

• link

bilim adamlarıncada kanıtladındı ne kadar midesizlik ya igrençsiniz

0|2
    0|0
    • Terbiyesizleşme ırkçılığa gerk yok

• allah kadını erkegi boşunamı yaratmış bu sapıklıgi iğrençligi normal bur durum gibi karşılanmasını bekliyosun allahım affet sizin yüzünüzden bizde helak olacaz

• yav sen bunları diyorsun ama , devletin anayasasında demokrasi diyor hemen altında dini islam diyor , ulan demokrasinin tanımında özgürlükte yok mu ? dinimizi nasıl kısıtlıyorlar o zaman islamdır diye ? sen böyle bir ülkeden nasıl eşcinsel evliliğine onay beklersin

0|0
    0|1
    • Şimdi bu apayrı bir konu ve bu konuda da haklısın.Kimliklere bile ateistsen yazmıyolar tuhaf tuhaf bakıyolar.İşe almıyolar resmen ayrımcılık allahkahretsin ya.

• neden gelsinki özgür bir ülke burası sen eşcinsel arkadaşınla rahatca yaşaya biliyorsun illa bunu resmiyete dökmek hava atmakmı lazım geriiii..

0|0
    0|0
  • dinimizde günah olduğu bariz açık olan birşeyi hiçkimseye kabul ettiremezsinnn ;)

ve seninde kabul etmeyi düşünmende günah olabilir

beynini daha hayırlı düşünceler için kullan bencee ;)

1|0
    0|0
  • niye evlencenmide.. dinde günah olan şudur. zevk için bilmemne için ya da o cinsiyeti beğenmediği için değiştirmektir. eğer horman dengesizliği varsa ve tedavi edilemiyorsa cinsyetini değiştirmedin kendi cinsindekilere gitmesnin bir kusru yok bence

0|0
    0|0
    • sana katılmıyoruuum!

• hmm o zaman tek diyeceğim ESCİNSELERE ÖLÜM. ben onları hoş karşılamıyorum. toplumdan dışlanmalarıda gayet doğal. bir gay gelse yanıma napca belli değil.

• iman ben inandım demekle olmuyor.. Allahın her halde yasakladığı ilişkiyi kendince helal hale getiremezsin. bu sırf karşı cinsle zina yapmak için birkaç günlüğüne dini nikah kıymak gibi birşey ve o kadar saçma, tutarsız..

0|0
    0|0
    • Altta bir arkadaşın yorumu var senin gibi düşünenlere güzel bir cevap.

• o yorum bana cevap olamaz.. arkadaş sadece toplumsal bir çelişkiye dikkat çekmiş. dini insanların yaşayışlarıyla anlamaya çalışmak seni abuk subuk sonuçlara götürür.. islamın iki kaynağı var birincisi kur'an ikincisi peygamberimizin sünnetleri islam alimlerin kitapları ise yardımcı kaynak

sen eşcinsel ilişkileri eleştirip sonra zina yapan veya lezlerin arasında olmak isteyn insanların gerçekten iman sahibi olduklarını nerden bilebilirsin ki. bunu sadece Allah bilir.

• eşcinseller evlensin. boş kızlar bana kalsın. bu açıdan karşı değilim.

0|0
    0|0
  • eşcinsel ilişkinin kendisi günah zaten

0|1
    0|0
    • eğer dediğin gibi hastalık değilse bu bir tercihtir bunu tercih eden birinin kendisine saygısı yoktur zaten, sende çok kabasın herkes gerizekalı bir senmi akıllısın

• başlıycam sanada eşcinsellerinede güncelleyip durma artık

• dimi senin için bu insanlar birşey ifadede etmiyor?

• ne işin evlenilir neslin devamı için eşcinsel nasıl neslini devam ettirebilir

0|0
    0|0
  • Bizim ülke daha o kadar gelişmedi.Daha g*tünü yıkamayı bilmeyenler var

0|0
    0|0
  • neden gelsinki ?

0|0
    0|0
  • Sapıklık o , bu gün onu yapan yarın çoluk çocuğa saldırır.

0|0
    0|0
  • yargılamıyorum kimseyi ama nikah kıymanın mantığı nedir onu anlamıyorum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • pardonda escinsellerin evlenmesine izin veren o bir cok ulkeyi sayarmısın ?

0|0
    0|0
    • Hollanda belçika hatta güney afrika birçok ülke var! araştır bence.

• evet emin ol senin kız olma ihtimalin kadar hastalık ;)

• ne demek istedigini anlamadım , kız olmam ne alaka

• gay olduğum halde eşcinsellik evliliğe asla yanaşmam...ki kaldık ki türkiyede eşcinsel evlilik çıksa bile suyunu çıkarır i*neler...daha sevgiliyken sadakatli değiller evliyken nasıl olacaklar.hepsi dejenere yaşamı seçmişler

gay sitelerini bilmem gördün mü hep partneriyle yatağa 3. arayan tipler..vs...evlilik kadın- erkek arasında olmalıdır.. böyle saçmalık olmaz..

gelse de böyle birşey asla evlenmem...bugüne kadar gidip taksim meydanında bile yürüyüşe katılmadım.katılmam da..neden kendimi ifşa edeyim.. bende herkes gibi normal bir erkeğim.sadece cinsel yönden kadınlardan hoşlanmıyorum o kadar...yoksa erkekten farkım yok...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• ben ne eşcinselliğe nede evlenmelerine karşıyım..herkes insandır ve her insan aynı haklara eşit oranda sahip olmalıdır..beni senin sorunda rahatsız eden şey dinen günah zina vs kelimelerini kullanarak bunu savunmaya çalışman.herkes farklı tercihlerde olabiliyorsa farklı inançlarda da olabilir değil mi..bu konu din inanç meselesi değil sadece hukuksal hak meselesidir. bunu dine çekmek ,ırka çekmek günaha çekmek yanlıştır.bu bir temel haktır her şeyden önce ..ülkemize gelince bu bizim dışımızda çoğu ülkede yasak..evlilik zina yapmayı engellemez..temel hak ve özgürlükleri korur..yasalar önünde hak tanır.bu yüzden her insanın hakkıdır.ne dinle ne ırkla alakası yoktur temel haktır.bu ancak bu şekilde görüldüğü zaman belki anlaşılmaya başlanır.yani bence buradaki istek bile tam istek olmamış .

1|0
    0|0
    • Haklısın tabiki de ama bu sorumdan dolayı hakaret ve taciz istismarına maruz kalacagımı biliyordum.Dine olayı bağlayacaklardı zaten dedim ki 1 adım ileriden başlasın

• elbette mücadele etmek gerekir..her insan hakkını aramalıdır..

• böylede geri gelir soru işte

• Biraz zor gibi

2|1
    0|0
  • zina yapmak günah diyor eşcinselliği savunuyor neyin kafası bu o.0

1|2
    0|0
    • Türk milletine gerizekalı diyemezsin haddini bil

• Hepsi saçmalık. Dine duyguya ya da hormona bakmadan kadın ve erkek vücuduna bakarak bunun normal dışı ve doğaya aykırı bi' hareket olduğunu çok rahat görebilirsin.

• soran kişi kendini çok bilmiş bişe sanıyorsun bunu anlamayan kalmadı. inançlı biri olduğumu bu yüzden karşı çıktığımı sanıyorsun neye inanıp inanmadığımı savunup savunmadığımı bilmeden vik vik ötüyorsun şu egonu bırak

• Tam da Macklomore-Same Love'ı dinlerken bu soruyu görmek...

Türkiye -en azından şu an- her türlü özgürlük kısıtlanıyorken çok zor bunun olması...

0|0
    0|0
    • 2023 e kadar mümkün degil

sanırım dimi?

• Mümkün... Umarım mümkün olur... 2023'e kadar kalmamalı, lütfen!

• umarım! Onlar hernekadar cinsel hayatlarını istedikleri gibi yaşasada sevgi ve aşklarını bir resmi kağıda dökmek isterler umarım!

• sanmam öylr birşey kabul görünceğini.

0|1
    0|0
  • Çok merak ediyorum hastalık olmadığını nasıl kanıtlamışlar? Bunun cevabını merak ediyorum. Hadi dini geçtim.

0|2
    2|0
    • link

kısacası 70li yıllarda hastalıklar ve rahatsızlıklar kapsamından çıkarılmış

çıklama da linkteki makalede

• İlk önce uslübunu bil de konuş. Düşünerek cevap ver. Size saygım yok ama senin gibi seviyesizleşmiyorum bu sana, benimle böyle konuşma hakkı vermez. İşte ahlağınızı kaybettiğiniz için böyle oluyorsunuz. Psikolojik ya da hormonel olarak rahatsızsın derim tedaviyi reddersen de seni insan yerine koymam. Gözümde eşeğe tecavüz edenden farkın olmaz. Haziran'da çıkın bi' ne olur çıkınd başınızı ezsinler bi' güzel.

• Sen bu sözlerinle cennete gireceğini düşünme ve son sözümde şudur ki tanrıyla kul arasına karışma yaratan tüm kullarını sever.Ona isyan etsede ;)

• eşcinselim ve aslında evlenmeyi çok gerekli bulmuyorum da...din umrumda değil de, belki ileride çocuk vs isteyenler için gerekli olabilir..

2|0
    1|1
    • bir de laik bir sistemde Müslümanlık falan işin içine karıştırılmamalı..

• bırakılmamalı tabiki..

• Henüz toplum buna hazır değil

Cinselliği doğru dürüst yaşayamamış,cinselliğin ne olduğunu bilmeyen bir toplumdan cinsel farklılıkları anlamasını beklemek hayal gibi.

1|0
    0|0
    • Öyle ama maşallah kadınlara tecavüzler,yol kesmeler çabası bu ülkenin insanları çok mu iyi?

• hakkaten ya o araplar ne daş:)

• evlilik olmadanda 69 yapıyorlar zaten, 69 yapmaları için kağıda gerek yok ^^

0|1
    2|0
    • Dediğimi anlamadın zina yapmaları günah aralarında islamiyete inanlarda var.

• Peki sana sorum şu ? Kuran ayetlerinde cennette güzel güzel huri var diyor,cinsellikten bahsediliyor?Allahın yasakladıgı zinayı cennette yapılmasından söz ediliyor.Sen bunun günah oldugunu bildigin halde reddedersin dolayısıyla kuranda geçen o ayetide reddetmezmisin?

• Evet Nebe suresinde özellikle 33. ayetinde cinsel imgeler vardır. Ahiret yasaları ile dünya yasaları bir tutulmaz Kuran'da. Yani zina günahsa sadece dünya için günahtır

• ya zaten istediğinizi yaşıyorsunuz niye evlilik?

Asıl siz evlilik kurumunu ayağa düşürüp kirletmeyin.

Ne abladım yani zaten ne din takıyorsun ne ahlak ne de başka bişey umurunda değil.

Özgürlük namına herşeyi yaşıyorsun da evlilik izni verseler ne değişcek vermeseler ne değişicek.

Evlilik bir lezbiyen/gay için neden önemli oluyor ki ben de onu anlamıyorum.

Hamilelik yok bişey yok neden evlilik?

0|0
    2|0
    • Eşitlik yok.Eşitlik yoook! sen nasıl kocanla evlenmek istersen eşcinsellerde istiyor sokun bunu beyninize!

• Allahı o kdr önemseseydin o yediğin nanaleri yemezdin!

ironik beynini de al git buradan.

• Sen benim ne nane yedigimi nerden biliyosun? cevap versene?

Allah ile kul arasına girmeyi çok iyi biliyosunuz peki ya siz hiç bir eşcinsel çocugun çektiği acıları biliyosumusunuz 2009 Canım Anneciğim Canım babacığımla başlayan intahar mektubunu?

• Bir bu eksikti

0|2
    1|0
  • adamlar biraz daha kalırsa şeriatı getirecek ülkeye sen eşcinsel evlilikten bahsediyorsun çiçeem

0|2
    0|1
  • Gelse de büyük ihtimalle çoğu insan hoş karşılamayacak, dalga geçecektir.

0|0
    0|0
  • oda gelecek bir gün ve senle ben evlenecez bak gör yazıyorum buraya :P

0|0
    0|0
  • Öncelikle bu insanı bir haktır. Bazıları neden escinseller evlilige ihtiyac duyuyor zaten istediklerini yapmıyorlar mı, cocuk mu var cocuk mu isteyecekler gibi sacma söylemlerde bulunmuslar.. ve evet homofobik insanların söylemleri hic bir zaman bitmeyecek. Demek ki onlar evliligi sadece ihtiyactan istiyorlar, oysaki birbirini seven iki insan yasal olarak bu imzayı atmak ve bazı haklara sahip olmak istiyorsa bu her insanın hakkı olmalıdır.

Bir cocuk escinsel olarak doğdu ise bunu degistiremezsinız bunun psikolojik ve tedavi edilebilir oldugunu savunan homofobik insanların elinde hic bir ''bilimsel kanıt'' bulunmamakta.

1|1
    0|0
    • Çok haklısın öncelikle onlar böyle doğdu,belki eşcinsel belki heteroseksüel belki transeksüel.Keşke ve umarım hayattaki herkes senin gibi düşünse ve savunmasa bile saygı duysa! Aaah ah.ayrımcılık kahretsin!

• arkadaşlar, şu arkadaşın röportajını çok beğendim...

bi bakın. herşeyi açıkça ve doğru konuşmuş ve herkese cevabını vermiş..

link

bende biseksüel biri olarak, cevabıma şu linki koyuyorum...

1|0
    0|0
    • bence; eşcinsel ilişkide serbest olmalı, eşcinsel evlilikte...

ama türkiye bunu kaldıramaz bu ayrı konu.

• Teşekkür ederim :)

• rica ederim, sokak röportajını izlemenide öneririm..

• Türkler olarak her şeyin b.okunu çıkarmakta üstümüze yok yani onun için hiç gerek yok bence.

0|2
    0|0
Yükleniyor...