5 yıllık sevgili, uzlaşamayan iki aile, yok mu bir çözüm önerisi olan?

sevgilimle 5 yıldır sorunsuz bir ilişkimiz var ailelerde iyi anlaşıyordu, son 1 aya kadar.. sevgilimle uzaktan akrabayız benim eniştem onun dayısı oluyor. bu ortak akrabamız ilişkimizi bilmiyorlardı. sevgilimin ailesi biliyor ama benim ailemde annem biliyor babam bilmiyordu. fakat geçenlerde bu ortak akrabamız ilişkimizi öğrendiler ve kesinlikle onaylamadılar babama söylemekle tehdit edip buna da yeltendiler. babam uzun süre sevgili kalınmasından nefret eder duysa banada çok kızar ve onayladığı taktirde direk söz ister çünkü aynı ilçedeyiz süreki karşılaşıp yüzyüze bakıyoruz. bende bu durumu sevgilimin ablalarıyla paylaştım babana sen söyle biz senin arkandayız büyüklerde gerekirse gider ister dediler bende buna dayanarak babama söyledim.

babam bir süre düşündü ve Şu an olumluya yakın. olumlu olacaksa mayısta abimin düğününden önce adı konulması gerek düğünlerde yüzyüze bakabilelim dedi. sevgilimin ailesi bu sefer maddiyat olarak yetersiziz dedi çünkü onlarda bu ayın başında lüx bir otelde sevgilimn ablasına nişan yaptılar. yaza ya da sonbahara doğru ablasının düğünü var. ailesi bu söz işini düğünlerden sonraya bırakalım diyor yani benim abimin ve sevgilimin ablasının düğününden sonraya..

şuanda söz yapmaya uygun pozisyondamıyız dersekte ben uygun pozisyondayım ama erkek arkadaşımın temelli bir işi henüz yok askerlik yok 3 4 ay sonra askere gidecek.

sonuç olarak, 5 yıllık sorunsuz ilişkimiz var ve ailelerde çok iyi anlaşıyordu. ortak akrabamız sırttan bıçaklayınca babama söylemek zorunda kaldım babamda bu şekilde aynı ilçede sürekli yüzyüze baktığı insanlarla karşılaşmak istemiyor, erkek ailesi olarak onlar için sıkıntı değil ama ben görmek karşılaşmak istemiyorum hazmedemiyorum diyor. sadece söz olsun nişanı ilerde yaparız madem seviyorsun iyi bir işi olana kadar 2 3 yıl gerekirse beklersiniz ama sözlü ya da nişanlı olarak diyor. aynı ilçede yaşamasak akraba olmasak şuanda bunu bütün herkes duymamış olsa sorun yoktu. olacaksa düğünlerden önce olsun bu söz diyor. sevgilimin ailesi bu işten ölmek var dönmek yok sen bizim kızımızsın ama sözü düğünlerden sonra yapalım diyor. her iki tarafta dediğinde ısrarlı.

bir başka açıdan bakınca da düğün nişana göre daha büyük bir masraf ve o zamanda maddiyat yetersiz olacak benim fikrime göre.

olaylar bu şekilde.. çok çaresiz kaldım...

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Enişten seni düşünmüş... Ortak akraba olarak arada kalmamak adına söylemeyi uygun bulmuş çok yadırgamamak gerek... Söz işine gelince baban kendi açısından son derece haklı... Doğru bir biçimde durumu olgun karşılamış... Erkek arkadaşının ailesinin maddi durumu şu an uygun olmayabilir tamam ancak bir söz Allah aşkına ne kadar tutacak onlarda biraz olumlu yaklaşsınlar... Bu aşamada durumu sen ve sevgilin kurtaracak... Sevgilin ailesini sıkıştırsın düğün yapın demiyor adam alt tarafı söz aileler gelecek iki yüzük bir iki fotoğraf oldu bitti yani...

0|0
    0|0
    • erkek arkadaşım şu anda sözlenmek için uygun pozisyonda olduğumuzu düşünmüyor. benim arkamda duruyor yüz üstü bırakmıyor karar düğünden önce yapılması yönünde olursa tamam diyor ama uygun pozisyonda olmadığımızın da altını çiziyor. düğünlerden sonra olması onun işine geliyor çünkü askerliği yoluna koyacak ya da şuan maddiyat olarak sadece kendine yetiyor biraz para biriktirecek çalışırken ailesine sözü yaptırmak istemiyor. onun içinde düğünlerden sonra olması daha iyi. ben arada tenis kaldım yani

• zaten normalde de ulu orta yerde yan yana gelmiyoruz bu konuda hep çok dikkat ettik. bütün bu olayların hiç birine de engel olamadım hepsi benim dışımda gelişti. galiba beni zor zamanlar bekliyor :( yorumlarınız için teşekkür ederim

• Merak etme sen iki tarafı da idare etmeye çalış sakin karşıla herşeyi iki tarafı da anlamaya çalışarak idare et göründüğü kadar zor değil emin ol... Rica ederim...

Erkekler Ne Diyor 4

• Her Erkek Tarafı Sen Bizimsin Falan Gelip Seni İsteyeceğiz Gibi Laflar Söylemişlerse.Maddiyatı Geç (:Onu Düşünüp Konuşuyorlar Zaten.

0|0
    0|0
  • ilişki daha yeni başlamış. 5 yıl birbirinizi hiç tanımamışsınız.

0|0
    0|0
  • ne yazdığını okumadım ama bencede seviyorsan git konuş...

0|0
    0|0
  • abi seviyosan git konuş bence,

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...