Sevgiliniz bakire değilse..

Eğer kız arkadaşınız bakire değilse ondan ayrılır mısınız yoksa onunla evlilik yapar mısınız ?

0|0
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• neden evlenmeyeyim ona sadece bir zar için mi değer vericem asla... hiç önemli değil bekareti falan...

3|0
    3|2
    • Keşke herkes siz gibi düsünse

• Senin yüzünden kizlar yüz buluyor

• Sizin gibi iki yüzlü değilim en azından milletin karısına kızına sarkıp bakire kız istemiyorum...

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir tek zarla bekaret ölçülemez. bekaret kavramı insanımızca çok yanlış değerlendiriliyor. erkekler için de bir BEKARET SÖZ KONUSUDUR. evlenene kadar temiz yaşayabilmiş bir erkek de aslında bakirdir. kızlık zarındaki yapı nedeniyle bakire olduğu halde sen bakire değilsin diye aşağılanıp geri gönderilen kızlar olduğunu öğrendiğimde hüngür hüngür ağlamıştım. halen de içim titrer. bekaretin bir zarla ölçülmesi, kanın çarşafa bulaştırılıp kapıda bekleyen anababaya gösterilip sergilenmesi en rezil törelerden birisi. bakirlikten bakirelikten kasıt evlenene kadar temiz kalmasıdır. diyelim ki temiz kalamadı eğer pişman ise temiz kabul edilmelidir. bir kişi bir hata yaptığında erkekse genelde hoş görülür ama bayansa öldürülüyor bir de. geçmişinde bir hatadır yapmış ama pişman olmuş ve artık o yanlışının farkında olan bir bayan bu toplumda evlenemiyor bile. hep isterim ki ya bana öyle bir bayan denk gelse geçmişi ile asla yüzleşmeyeceği bir hayat versem ona diye. normalde erkekler hep bakire isterler. aman el değmemiş olsun derler. ama ben bu genelin dışındayım. bence o bayan da bakiredir isterse geçmişi çok ama çok karanlık olsun. eğer o geçmişten pişmansa ve hatasının farkındaysa o da bakiredir benim gözümde. aslında bekaret ya da bakirlik böyle bir şeydir. farkındalıktır. kendini sevdiğine saklamaktır hatasından dönüp de bunu yapabilir. sorarım ki erkeklerin çoğu bekar kalabiliyor mu? hata yapıp pişman olanlar için söylemiyorum. artık bu kötü hayatı alışkanlık haline getirenler, her gün farklı kadınlarla yatıp kalkanlar için söylüyorum. onlar bakire temiz kalmış bir bayanı hak etmiyor! ama hatasından dönenler elbette gözümde bekardırlar. bekarlık bakirelik kavramı kişinin ahlakıdır aslında. kişinin ahlakı kişiliği bekar/bakire değilse biyolojik açıdan bekar/bakire olmuş ne yazar? islamda bu kavram nasıldır merak edenler için söyleyeyim. islamda da tevbe hakkı var bildiğimiz gibi. Allah insana tevbe hakkı vermişse aslında insanlara pek laf düşmüyor. islamda yine bakirelik kavramı kişinin biyolojisinde değil ahlakında aranılır. kişi zaten ahlaken bekarsa genellikle biyolojik olarak da bekardır. tabi hata yapıp tevbe etmişse de yine bekardır. ama hatasında ısrar eden artık temiz bakire/bekar bir eşi hak edemez. evlenirken benim için ahlaken bekarlık önemlidir biyolojik açıdan asla önemli değildir. geçmişi çok karanlık da olsa hatasından pişman olan birisi bakiredir gözümde. Hatasından tevbe edenlerin tevbelerinin kabul edildiği o kadar yaşanmış olay var ki Allah bu hakkı veriyorsa benim boynum kıldan incedir bu konuda. İlle de biyolojik bakirelik diye tutturan erkekler hatasından dönmüş birine sahip çıkmadıkları için öldüklerinde pişman olacaklar. keşke dünyada öylelerine sahip çıksaydık diyecekler. kadınlarda kızlık zarı var peki erkeklerde ne var? erkekleri kim bağlayacak? erkeklerin bekarlığını kim tespit edecek? işte burada işler değişiyor. bazı illerde erkekler geneleve gittiklerinde erkekliğini ispatlamış kabul ediliyor. Bu çok büyük bir rezalet!

1|0
    0|0
  • ben takmam. çünkü o zamanlar şuanki hayatım aklıma gelir ve ben bunları yapıyorken ondan bakire olmasını beklemem çok saçma olurdu

4|0
    0|0
  • Bekaret ne ya... Bu kadının bir güzelliği karakteri yok mu

3|0
    1|0
    • Çoğu kişi böyle dusunmuyo onlar için önemli olan bekaret çok sacma

• Annelik o kadar ucuz mu

• Narkoteror kimi anneliğe*işi olarak bakar, ben kalp işi olarak bakıyorum...

Bekarete önem verenin bakire kız gibi temiz olması lazım. Her bo ku yiyip ben bakire isterim demek o*luktur...

• bekare olduğu için ya da olmadığı için evlilik kararı verilmez..uyumdur önemli olan..

1|1
    0|0
  • hiç önemli değil, sormam yani evlenmeden önce...

2|0
    0|0
  • hayır devam ederim ettim de yani

1|0
    0|0
  • Kız arkadasım bakire degildi... 2.5 senedir cıkıyoruz... Okul bitince evlenecegiz...

1|0
    0|0
  • evlenmem kim açtıysa o kkuyuyu o kapatsın .

0|2
    2|0
  • yatmadan ayrılmam birkaç kez yatarım ondan sonra ayrılırım

0|0
    0|1
  • ondan ayrılmam ama evlilikte yapmam

0|0
    0|1
  • daha iii işte zikişir zikişir ayrılırız sonra :)

0|0
    2|1
  • Ayrilirim tabikide Bakirede ne ilk tadini bakasi surecek oooh sonrada bana kalacak oylemi yok arkadas

0|0
    2|0
    • Sen daha önceden biriyle beraber oldun mu peki

• evlenmem tabiki de ama kıza da belli etmem biraz test sürüşü yapar ayrılırım

0|0
    1|0
  • Ondan çocuk yapmam !

3|0
    2|0
    • Neden

• Bu bana yapılmış en büyük hakaret olur ben nasıl kendimi zorluyorsam bir zahmet o da zorlasın.

• Anladım

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...