Sperm ömrü ne kadardır? Dışarıda ne kadar yaşar?

Sevgilim prezervatif taktıktan sonra biraz seviştik sonrada benim cinsel organına temas etti eliyle dokundu ama elinde akıntı sprem kaldimi çok bilmiyorum sperm bulaşmış olsada ömrü ne kadardır

Güncellemeler:
bana yardım edin çok ağlıyorum lütfen çok ağlıyorum

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Vajinanin icerisinde spermin ömrü 8 saat dir. Hamileli bu durumda önlemek icin 72 Saat icinde hekime giderek hap almak gerekir, yoksa spermler rahime yol aldi ise, hamile kalma olasili cok yüksektir. Rahimdeki spermler 5 güne kadar ömrü vardir. Spermler su ile temas ederlerse bir kac saniye icine ölüler. Musluk suyu veya sabunlu suyla spermler temas ederlerse ömürleri bir kac saniyedir.

Gelelim simdik sornuna. Sevgilinin elinde spermi var ise, ozaman o el ile vajinayi eller ise ya da daha dogrusu parmagini kadinin vajinasina sokar ise hamile kalma olasili yüksektir. Sünkü sperm kuruyana kadar elde saatlerce hayatta kalabilir. Ama partnerin spermi suyla temizlemis veya bir bezle ya da baska birseyle silmis, (ovarak) ozaman spermlerin ömrü bir kac saniyedir.

Buradaki önemli faktör spermin islak kaldigi müddetce hayatta kalmasidir. Sperm kurur ise veya silerek(ovarak) eldeki sperm islakligi gider ise ömrü bir kac saniyedir. Diyelim sperm kuru ve yinede vajinan parmagini sokmus bulundu ve vajina islak olsa bile bir kere kurumus olan sperm ölmüstür. Hamile kalma olasili bu durumda az dir. Hic bir zaman kesin hamile kalmassin diye birsey yoktur.

Havada spermin ömrü bir kac dakikadan bir kac güne kadardir. Buradaki faktör nezaman kurumasi gerceklesirse ozaman sperm ölür, buda bir kac dakika ile bir kac gün sürebilir.

Yüzme havuzunde biri mastürbasyon yapsa ve kiz bilmiyerek o yüzme havuzuna girse hamile kalma olasili yoktur. Sünkü bir kac saniye icindespermler ölürler.

Dikkatli olmaniz gerekir. Ama esin ile (sevgili degil) cinsel iliski yasasan daha iyi olurdu. Hamile kalsan bile sorun olmazdi. Onun icin bu benim fikrim, evlenmeden kizlar iliskiye girmesin, tabiki erkeklerde. Ama magdur olanlar herzaman kizlar oluyor.

Bu benim fikrim, herkes kendi hayatini yasamakta serbest. Beni lütfen yanlis anlamayin. Dindede dogrusu esi ile cinsel iliski yasamaktir! Burada kimseyi yargilamak gibi bir niyetim yoktur, herkes kendi hayatindan sorumludur.

0|1
    0|0
    • Parmakları kuruydu zaten penisine dokunmadı sevişme esnasındaysa eli zaten vücuduma heryere sürttü ve klitorise dokundu sadece ama parmakları yaş ya da ıslak değildi olsaydı hissederdim dimi

Erkekler Ne Diyor 10

• Sperm dış ortamda yabancı hiçbir kimyasalla temas etmez ise 24 - 72 saat arası canlı kalabilir. Sabun, su veya başka maddelerle karıştırıldığında kısa sürede (5-10 dk.) canlılığı azalır veya canlı kalmaz.

0|0
    0|0
  • ilk önce kozalağa döner sonra kelebek olur uçverir :)

Dışarda ne kadar yaşar ne ya :)

merak etme fazla aktif değildir

Değişken sıcaklıklarda etkisi yok olur

0|0
    0|0
  • daha önce hiç bakmadım ne kadar can çekişecek diye, ama böyle basit bir soruyu google'dan bile öğrenebilirsin...

0|0
    0|0
  • 24 saat yaşayabiliyormuş duyduğuma göretikatli ol selpak koy şeftaline.

0|0
    0|0
    • işediysen sıkıntı yok ağlamana değmez mrk etme birşey olmaz.

• hayır sadece klitorisin üst kısmına dokundu

• sana garanti veriyorum hamile değilsin o şekildede hamile kalman imkansız o yüzden ağlaamana değecek hiç bir şey yok sıkma canını boşuna.

• dışarıda 3 ile 5 saniye arasında siperm özelligini kaybeder merak etme birşey olmaz

0|0
    0|0
  • Penjsten ciktiktan sonra 1dk sonra sicaklik farki nedeniyle ölür

0|0
    0|0
    • Yani prezervatif falan vardı sevişirkende arama burama dokundu zaten penisine hiç dokunmadi

• soran gizlicim buraya yaptığın son yoruma hasta oldum ya çok alemsin :)

• Bisey olmaz sen zevkine bak

• merak etme canım hamilellik o kadar kolay olmuyo hele anlattığın gibi bişeyden hiç olmaz

0|0
    0|0
    • olmaz dimi lütfen yardım edin yani parmaklarıyla dokunduğu zaman bir ıslaklık hissetmedim çok ağlıyorum

• bana mesaj atarmısın

• ne mesajına cevap verebildim nede ekleyebildim çünkü ekli olmadığın için mesajım gitmiyor sana eklermisin beni

• Afrika spermleri ekvatoral bölgeden dolayı 3 ila 5 yıl arası ömür sürerler. Japon spermlerinin ömrü kısadır. En yaşlısının 39 gün yaşadığı tespit edilmiştir. Türkiye orta kuşakta bulunması sebebiyle dört mevsim yaşayabilen spermlere sahiptir.

0|0
    0|0
  • hava ile buluşan spermin 10 ila 24 dakika arası canlıdır ve hareketlidir

0|0
    0|0
    • prezervatif varsa bulaşmamıştır kanka dert etme kendine

• bana mast yaptı kendi prezervatife boşaldı

• tamam kanka sorun yok bence anlattığına göre prezervatifi kontrol ettiniz mi delik felan yok tu değil mi

• inşallah hamile kalırsın :)

0|0
    2|0
    • Niye öyle diyosun ya bidaha yapmiycam zaten çok pişmanım ağliycam ya

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...