Adettliyken parça geldi. Kızlığa zarına zarar verir mi ?

Serçe parmağım kadar bir şey . Ağrıdan oluyorum zaten her ay böyle büyük bir parça gliyor sonra rahatlıyorum.

şimdi ben bakireyken vajinadan böyle büyük bir parçasının çıkması normal mi ?

kızlığı zararı varmıdır ? Zaten bozulsa bile anlamam kan kana karısıcak.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Reglin amacı zaten ordan kan akması değildir, yumurta yenilenmesidir. Ve ortalama yarim çay bardagi kadar bir hucre atımı olmasi gerekiyo.yumurta atilirken genelde ufak parçalar kanla beraber çıkar ve biter. Sende biraz daha büyük bir parca atılmış olabilir, bunun olmasida normal herkesde oluyo.kizlikla alakasi yok.

0|0
    0|0
    • ama vajinadan öyle bir parça çıkarken delmezmi zarı

• Eger oyle bisey olsaydi yani vajinadan cikan parcalar zari delseydi, kimse bakire evlenemezdi. Zar zannedildigi gibi vajinanin o kismini tamamen kapatmaz zaten mevcut bir delik vardir. Oda esnektir , herhangi bir akıntı, kan veya parca gecisinde esner.

Erkekler Ne Diyor 6

• bence acilen bir doktora gözükmen lazım güzelim.

1- eğer ordan çıkabiliyorsa, ya kızlığını yırtmıştır, ya da zardaki açıklıktan çıkıyordur.

ama bence böyle bir şeyin olması, yani o boyutta bir şeyi rahminin üretmesi zaten sorun diye düşünüyorum. O yüzden doktora gimelisin!

0|0
    0|0
    • Ya ağliyicam simdi . Kimseyle opusmedim bile bide kizligim yirtilmis olabilirmi simdi

• olma ihtimali var dedim, öyle olmuştur demedim! kızlık zarının ortasında bir boşluk vardır! yoksa adet döneminde kan nerden gelecek? o boşluktan da çıkıyor olabilir kanla birlikte. Sana ağrı yapan şey de o boşluktan çıkma anında kanın arkadan basın yaparak onu itmesidir. (böbrek taşları da aynı şekilde ağrı yapar). Ben de bunu garanti altına alman için doktora git diyorum ya! Doktora gitmekten çekinmeyin böyle şeyler için. Sağlık her şeyden önemlidir. Zardan bile...

• hemen jinekoloğa tatlım, kist olabilir sende. ultrasona girmende fayda var.

0|0
    0|0
    • evet kist diyor internettede :( belkide o parçalandı

• kist varsa doktor &80 ihtimalle doğum kontrol hapı verecek küçüğüm, hazırlıklı ol şimdiden. ayrıca çok da üzme kendini kist sahibi olanlar da çocuk sahibi olabiliyor ama erken müdehale ile. tabi aksatmadan jinekoloğa gitmen lazım. sevgiler.

• Normal bisey gibi degil bence bir doktora görün

0|0
    0|0
  • ilk defa duydum böle bişey ya ne parçasıymış bu

0|0
    0|0
  • eyyyyyyyy ıyyyyyyyyyyy :D :D

0|0
    0|0
  • parça ne ? o.o?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Herkeste oluyor bu normal, yumurta atılıyor o

0|0
    0|0
  • iyide normal bir durum kimisinden az az gelir senden pıhtılaşmış şekilde bütün olarak atıyor demek ki ve zara zarar vermez.

0|0
    0|0
  • Adet tabakanı bir defada düşürmüşsündür.

Bekaretine zarar verir mi valla onu bilemiycem doktora neden gitmiyorsun ?

0|0
    0|0
    • Gidicem diyorum diyorum kaliyor. Randevu aldim bakalim. Çok korktum kizlik zarina zarar vermemistir umarim.

• Cok normal donem donem buyuk veya kucuk olurr kan pihtisi ya da parcalanmis miyom olabilir cokk normal adet sancisini sebepbidir onlarr rahat ol kuzum

0|0
    0|0
    • Cok sağol canim . Birde vajindan boyle bir parca gelmesi zarar verirmi kizliga .? Psikolojik olrakmi bilmiyorum ama sanki aciyor.

• :) çok sağol canım

• Nee demek sekerim :)) geçmiş olsun;)

• kırmızımsı koyu et parcası gibi bişeymi bu ?

0|0
    0|0
    • Evet kanlı

• Evet internettede yazilanlar kist olabilecegi yonunde. Kizlik zarina zarar vermezmi yani ?

• Onemli bir sey degil yumurtlama donemindesin ve o gelen parcalar da onlar. Onlari vucut attigi icin agrin geciyor zaten. Ayrica kizlik zarinin oldugu yerle adet kaninin aktigi yer ayni degil o yuzden bekareti etkilemez merak etme. Daha 1 ay once jinekologumla bu konuyu konustum.

0|0
    1|0
    • İnternettn arastirdim kist belirtiside olabilliyormus . Ben kizlik zarina zarar vermesinden korktum. Doktora bennde gidicem randevu aldim.

• siz iyi misiniz? adet kanaması idrar deliğinden değil vajinadan akar. link

• evet adet kanaması idrar deliğinden çıkmaz, yanlış bilgilendirme olmasın.

Yükleniyor...