Çok eşlilik ve çok eşlilikte cinsellik...

Arkadaşar erkeklerin çok eşliliği bana tuhaf geliyordu ve bir gün tartışırken bir arkadaşım bir bayan 3-4 kişiyle beraber olur da hamile kalırsa babası kim belli olmaz ama bir erkek 3-4 kişiyle beraber olursa baba bellidir dedi.açıklama teknik olarak doğru ama bana yine de ters geliyor sizin düşüncelerinizi alabilir miyim?

• Çok eşlilik normaldir ve olması gerekir
    0% (0)19% (3)12% (3)Oy Ver
  • Bence normal değildir ama çok eşi olana da karışmam
    0% (0)31% (5)19% (5)Oy Ver
  • Hayır, normal değil kaldıramazdım kaldırılmamalı..
    100% (10)50% (8)69% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu biraz kaçamak ve zeytin yağı gibi üste çıkma durumu olmuş

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• bir zorunluluk yoksa tek eşlilik en ideali.

sistem olarak dünyada kadın nüfusu erkeklerden fazla. ortalama olarak bir erkeğe üç kadın tekabül ediyor.

bu durumda zinaya engel olmak ve her kadının bir yuvası olması açısından ve doğacak çocuğun geleceği açısından çok eşlilik uygun bir çözüm olmuş.

eş edinme yani evlilik olayını sadece cinsellikle sınırladığınız zaman olayı gerçek boyutta yorumlayamaz saçma bulabilirsiniz. insanların bir araya gelişi sadece cinsellik değildir. yaşamı kolaylaştırmak birbirinden hizmet almaktır. 24 saatlik dilimin en fazla 1 saati yatakta. kalan 23 saati hiçe saymayın. :)))

bir de olayları dönemine göre yorumlamak gerekli. çok eşlilik eskiden zorunluluktu. ama şimdi değil.

insanlar önceleri tüm işlerini insan gücü ile çözüyordu. çok insana ihtiyaç vardı ve üremek gerekiyordu. bir aile kendini koruyabilmek ve yaşamını sürdürebilmek için kalabalık olması gerekliydi. bu yoğun üreme bir kadından beklenemez. dolayısı ile birden fazla eşi olmalıydı. insanlar çiftçilik ve hayvancılıkla geçiniyordu.

ama şimdi bu zorunluluklar kalktı. günümüzde zorlayabilecek zorunluluk olarak çocuk sahibi olabilmek ve farklı iki şehirde iş yapıp yaşayan erkek açısından olabilir. yani açarsak konuyu, eşinden çocuğu yoktur ve çocuk sahibi olmak ister eşinden izin alarak ikinci bir evlilik yaşayabilir.

0|0
    0|0
    • siz evlendiniz diyelim ve sizde kısırlık var eşiniz size başka bir erkekle beraber olacağını ve çocuğunuz olacağını söylese..?(bütün yöntemleri denediniz olmadı eşiniz de sperm bankası ve evlat edinme gibi şeyleri istemiyor tanıdık bildik birini istiyor diyelim)?

• arkadaşım elbette anneden de gen alacak çocuk. bu ayrı olay soy ayrı olay. kabullenilen soy ağacı sistemi erkekten dir. kadın değil. dediğim gibi hayvanlarda da bu böyle. ben uzman prof değilim. sana bu nedenle bilimsel veriler veremem. ama ne dine ne bilime karşı çıkarak sorun çözülmez. sadece uzman kişilerle görüşmeni öneririm

• Soruyu soran: Bilimsel olarak genlerin %50 si babadan %50 si anneden gelirde cinsiyeti belirleyen babanın genidir. BİLİMSEL OLARAK

• Çok eşlilik kısmını geçtim de, arkadaşınız dağda mı yaşıyor? Mağara da mı?

Babalık testi? DNA testi falan bunları bilmiyor sanırım :D

4|0
    0|1
    • DNA testi doğal değildir ama insanların 70 bin Yıldır yaşadığı sanılıyor. Yani iç güdü atalarından yadigar. Bence sen soruyu irdeleyememişsin SANIRIM

• peki neden bir erkeklerin geneli birden fazla kadın ister

• Sor soru olarak onu işte sende, orda cevaplayalım.

• Kaçan karismis senin :)

0|0
    0|0
    • yok halkın fikrini merak ettim yoksa ben 1 kişiyle yapamıyorum 3ü 4ü napayım.D:D

• sevmemek sevmeden yaşamak insanı kendinden soğutur anlık zevkler için psikoloji bozmaya gerek yok BENCE

• Sevmenin yükü agardir seçmeden cinselliği yasamak daha güzelpsikoloji

• sana en güzel en mantıklı açıklamayı builder arkadaşımız yapmış ama sen ve senin gibi düşünenler bakıyorum bildiğinizi okuyorsunuz canım, şu gerçek 1 erkeğe 3 kız düşüyor biri kısmetini bulup evleniyor ikincisi kafasına göre hayatını yaşıyor hani o kandıran erkekler var ya işte o ikincilerle kandırıyor üçüncüsü ise evde kalan kız oluyor ama çok eşlilik olsa bu illegal işler olmaz amma seni yaradan 12 3 al hatta 4 al ama maddi ve manevi olarak hepsine eşit davranmak bir araba ona aldıysan bir tanede diğerine almalısın eşit ve adil olmazsan yandın.allah cezanı verir o zaman.

0|0
    1|1
  • Erkeklerin çok eşliliği tuhaf geliyordu da kadınların çok eşliliği tuhaf gelmiyor muydu:)

Korunma yöntemleri var, kadın isterse 10 kişiyle birlikte olsun hamile kalmaz.

İki cins içinde hoşgöremeyeceğim bir durum olsa da kimseyi yargılamak da istemem.

0|1
    0|0
    • dini olarak erkek 4 kadınla evlenebiliyor ya sorum onaydı

• Sorudan tam anlamamışım o kısmı. Arkadaşının cevabı kaçamak olmuş biraz. 4'e kadar izin var ama tek eşlilik de tavsiye ediliyor. Savaşlar yüzünden erkek nüfusunun azaldığı dönemlerde pek çok toplumda çok eşlilik uygulamaları görülüyor. Özellikle ortaçağda çok yaygın bir uygulamaydı. Onun haricinde evli insanların kadın olsun erkek olsun evlilik dışı ilişkiler yaşadığı malum, islam biraz da buna sınırlama ve ölçü getiriyor diye düşünüyorum. Üstelik nikahı şart koşuyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• Babasi dna testi ilede hayli hayli bulunabilir. Iki taraf icinde esittir.birinin digerinden daha fazla avantaji veya dezavantaji yoktur. Ama kadinlar genel olarak sadıktır, birden fazla eş dogasina aykiridir.erkeklere gore 3 4 kadinda sorun olmaz.tabiki bu genelleme.kendine harem kurmak isteyen kadinlar ya da bir kadinla sonsuza kadar yasiycam diyen erkeklerde vardir.ben cok eslilige karsiyim hem ruhani hemde saglik acisindan.isteyen olsa bile ulkemizdede bu olay yasal degil zaten.

2|2
    0|0
    • DNA testi doğal değildir ama insanların 70 bin Yıldır yaşadığı sanılıyor. Yani iç güdü atalarından yadigar. Bence sen soruyu irdeleyememişsin SANIRIM

• keza dna testinin buluşu insanların içgüdüsünü değiştirebilseydi şu anda arabaları telkin yoluyla kullanıyor olurduk.

• Ya banane bilmem kac yilindaki elalemin icgudusunden. Soru 2 sahis arasinda gecen bir diyalogdan yola çıkılarak sorulmus ve bu diyalog zannimca 21. Yuzyilda yapilmis, milattan once degil.madem cok biliyosun oyleyse soruya kendin bir cevap ver verilen cevaplara maydonoz olma.soruyu soran kişi yorum yapmiyo ama sen tüm cevaplara mualefet olmuşsun.yok soruyu anlamamisin yok bilmemne.sanki sen sordun.her bokuda bu biliyo tarihçinin yandan yemişi.

• fantezisine kılıf uydurmuş aklınca. Günümüzde bunların geçerliliği kalmadı. Dna testi diye bir şey var.

0|0
    0|0
    • birincisi, modern insan iki yüz bin yıldır var. modern davranışlarına ise elli bin yıl önce kavuştuğu düşünülüyor. ikincisi, yukarıda bahsedilen argümanın -günümüzde- geçerliliği kalmadığı yazıyor yukarıda :)

üçüncüsü, dna testinin geçmiş zamanlarda yapılamıyor oluşu, erkeklerin çok eşlilik fantezisini meşrulaştırmaz.

• Üçüncüsü konumuz medeni kanunlar, Türk ceza kanunu, ya da anayasa değil

bu sorunun temelinde

İÇGÜDÜ yatar o nedenle DNA ARGÜMANINA da ihtiyacımız yok

• sen önce benim yazdığım ilk iki cümleye bir daha bak.

Sonra kontrol! için vikipediye,

sonra da kendi yazdığına bak.

ya okumada ya da okuduğunu anlamada problem var çünkü :)

Yükleniyor...