Beden bakire değilse akıl nasıl bakire oluyor?

Şunu çok merak ediyorum, sormak istedim... Bakire olmayan kızlar "bekaret bacak arasında değil beyindedir" diyorlar ya hani. O iş nasıl oluyor? Zina yaptığı halde tertemiz mi hissediyor? Akılda olanla bedenle yapılan çelişirse bakireliğin ne anlamı kalır ki? Bana göre insan bedenen de ruhen de temiz olmalı. Sizin fikirlerinizi alalım.

Not:Cevap vermek istemeyenler gelip boş yere hakaret etmesinler lütfen.

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Olur olmadık herkes bu cümleyi kullanır olduğu için içi boşaldı mana olarak. Yoksa asıl bu cümle bakire olmayıp ta ruhun bakire olduğunu anlatmak amaçlı değil tam tersi kız bakire ama her haltı yemiş ( sürtünme, oral, anal vs ) bu kızın ne kadar bakire olursa olsun temiz, saf olmadığını anlatmak için söylenmeli. Asıl manası budur. Fakat bizim insanımız bir yerden duyduğu ve hoşuna giden bir sözü kendisi de kullanmaya bayıldığı için olur olmadık yerde kullanmış ve yanlış anlaşılmaya sebep olmuştur. Hepsi bu. İki kız düşünün. Birincisi birini sevmiş birşeyler yaşamış. Olaylar istediği gibi gelişmemiş ilişki bitmiş. Başkası ile de aynı şeyleri yaşamamış. Çünkü yaşaması için arzulaması yetmez sevmesi gerekiyor. İkincisi ise bakire. Ama her önüne gelenle her haltı yemiş ve yemeye de devam ediyor. Ama zar yerinde duruyor. Birinci kızımız daha bakire bana göre. En azından daha saf. Daha temiz.

2|0
    0|0
    • Altta bir yerde 2014 olmuş kızlar erkeklerin ne düşündüğünü anlarlar demişsin. Buna katılmıyorum. Senin yaşın veya hayata bakışın dolayısıyla anlayabilirsin belki ama neler var neler. Bu söylediğim sadece kız erkekte değil her şeyde geçerli. Mesleğim gereği o kadar çok yıl 2014 olmuş artık bunlar olmaz dediğim şeyle karşılaştım ki inanamazsın.

Erkekler Ne Diyor 18

• wayy ozellıkle yazmak ıstedım bu soruya. :) sanırım ınsanların kendılerını kandırmaları ıcın olusturdukları dusunce dıyebılırım buna. Ama esaslı kızsın bellıkı tebrık ederım arkadasım. Çok guzel yazmıssın ıfade yetenegınde ayrı guzel:) neyse cok ıltıfat edıpte bu bana yazıyo dersın sımdı:) malum erkeklerın de boyle bır sıkıntısı var hafıf ılgı goster bır sey de hemen kzıın bır tarafı kalkar :) neyse konu ya donelım. bekaret fızıksel olarak kullanılıyor tabı. ama beyınde temız olmalı tabıkı. kafasında zencı erkeklerle 3 lu 5 lu grup hayalıyle yasayan kızda ıyı degıldır. hanı bır zaman gelır aldatır senı uzer, bırı yanastımı zaten aklı o yonde oldugu ıcın kotu seyler olur ya. maamafıh beyını nasıl analız edıcez o da ayrı bırsey malum kadınlar dogustan oyuncudur. safını bulmamız lazım:D acıkcası arkadasım benım sahsı fıkrım bekaret vajına ya gırmemek ama onun dısında herhaltı yyıen war anal oral sevgılısyıle cıplak dusa gırer ne bılım penısıne dokunur o yuzden bu gıbı druumlarda lıteraturde "kendını korumak"ıfadesı war:) kendını koruyabılmıs kız daha dogrusu. yanı sevgılısı olcaktır senden once ok derız. sevgılısıyle opusebılır yanı hadı ona da ok. dansederler belıne sarılır erkek el ele tutusurlar ama daha otesını bu belırtıgım ıfadenın dısında tutuyorum. hem zaten bıraz da fark olsun dımı "sevgılı" ıle "koca"arasında dımı...kızların sınavıda bu cok ıstersınseksı ama yapmıcaksın işte. erkegın gozunden dusmemek ıcınde yatmamak ıyıdır. cunku erkekler genl olarak dıyım kendını koruyan kıza ona onca ısrara ragmen hyr dıyen kıza buyukk ama cok buyuk yanı ne dıyım saygı duyarlar. bunla evlenılır derler.neyse arkadasım uzamasın yazdım yeterınce:)

1|0
    0|0
  • Bekaret denilen olgunun varlığının çekici ve gerekli olduğuna kanaat getirmiş fakat bacak arasında aradığı zar dokuyu bulamayınca utanmayan, Nefsine hakim olamadığı için kaybettiğini izzet-i nefsinin arkasına sığınarak demeç uyduran sözüm ona modern kadın. Halbuki bahsettiği şeyin bekaret değil sadakat olduğundan bihaber bu malların sahip oldukları ifade özrü nedeniyle var oluşumdan utanır hale geldim. Sen gönlünce elinde gezdir, her yerde, her pozisyonda binbir şekle girmek için takla at, sonra "önemli değil busesu, bekaret bacak arasında değil beyindedir" diye busesuyu avut?! busesu da bu kadın gibi mal olduğu için avunur tabii.

1|0
    0|0
  • O zarın bilimsel açıklamasını bence bir oku sen. Ondan sonrasına gelirsek ruhu bakire olmayanlar evlendikten sonra ortaya çıkar gerçek foyaları anladın o bekaret mecburen onu frenlese de bir süre sonra o canavar çıkar. Ama hata yapmış ya da inanmış sevmiş bir şeyler yaşamış birini nasıl yargılarsın ki bununla ?

2|0
    1|0
    • Bak bir sürü bakire kız var temiz (her açıdan). Bu kızların kalbi yok mu ya da istekleri her neyse işte? Bu devirde evlenme vaadiyle kandırılmak değil de kanmak istiyorlar bence. Sonunu bile bile sürüklüyorlar kendilerini.

• Tamam sen kendini pamuklara sar başını

ört kısmetini bekle karışma millete olur

mu ?

Bu yorumun gösteriyor kimin yoruma açık olup olmadığını.

• Oncan öncesi yazdığın yorumu ve tavrını fark etmiyor ve sataşmaya devam ediyorsun farkındaysan. Not olarak yazdığını umursamıyorum zira hakaret v.b. bir durum yok pamuklara sar cümlesinden neden bu kadar alındın ki sen ? Bende sana mı başlayaydım birrr şu ikiiii bu :D Gereksiz olduğunu anladığımdan senin görüşüne saygı duyduğumdan daha çok kapattım konuyu daha neden kurcalıyorsun ki ?

• bence akılda bıtıyor hersey bakıre kalmayı basarıpta afedersın her turlu şeyi diyim yaşamıs bırı dogru ınsanı buldugunda dahı yapmak ıstemese bıle beynının bır köşesınde olacak. birde guvemdıgı bırı olmustur cıddı dusunmustur bakıre degıldır olabılır sonucta benım ıcın mühim olan akıl saglıgı :)

1|0
    0|0
  • Ne hakaret etcem be sonuna kadar katılıyorum sana mal mal laf akıl bakire olcakmış ahahah :D senin daha beden değil benin gitmiş aklın nerdeydi o zaman :D

1|0
    0|0
  • birini çok sevmiştir ona inanmıştır ve birlikte olmuştur kötü kaşar yollu,kimseyle birlikte olmamıştır ama oral anal herşeyi yapmıştır ama kızdır bakire namuslu:)

1|0
    0|0
    • Sevip sevip inanıyor bazıları saf gibi gerçekten kendilerine yazık ediyorlar.Allah akıl fikir ihsan eylesin.

• herşey akılda bitiyor zaten kardeşim aklı çalışan bir kız bakireliğine evlenmeden hiç bir kimseye vermez sevse güvense bile zina yapmaz yani bu kadar basit

1|0
    0|0
  • Tamamen katılıyorum :) azz bile söylemişsin şekerim..

1|0
    0|0
  • evet bir bacakarasına sahip çıkamayan kızdan ne beklenir.

1|0
    0|0
  • bence olay zarda bitmez sonucta o zarı farklı sekilde kaybedende var o zar durup her haltı yiyende var

0|0
    0|0
    • Yoo hayır. Tabi ki hastalık olur, tecavüz olur vs. Bunlarda kızın hiç günahı yok zaten. Demek istediğim şu ki hem birileriyle birlikte olup hem temiz düşünebildiklerini nasıl iddia edebiliyorlar bunu anlayamıyorum. Sonuçta ikisi bağlantılı. İnsan her şeyi kendi hür iradesiyle, kararlarıyla, aklıyla gerçekleştirir.

• yuh buda kızın analından girecek burada poz atıyor

• oh yeah sende haklısın

0|0
    1|1
  • birseyi savunmak ile yapmak arasinda fark yokturdur..

0|0
    0|0
  • insan ahlaklı olmalı bakirelik diktiripte evlendiği adamı kandırmak ahlakmıdır değildir.bakire bir kız isteyen erkek te kendi de bakir olmalı.hem kendin bakir olmayacaksın hem de bakire isteyeceksin bence yanlış

0|0
    0|0
  • onlar poliyannacılık oynuyor.

0|0
    0|0
  • insanların vicdanlarını rahatlatmaya çalışmasından başka bir şey değil. güzel bir tespit. bedeni bakire olmayanın ruhu asla bakire değildir. katılıyorum sana.

1|0
    0|0
  • fıkırlerım senınkılerle aynı arkadasım

1|0
    0|0
  • Namus bacak arasında değil denilse anlarım da bekaret bacak arasında değil demek biraz komik oluyor.

1|0
    0|0
  • bedenen ve ruhen temız olmaktan bahsediliyor sanırım yanı hanı her haltı yıyıpte bekaretı koruyanlara sanırım lafları bekaret akıldadır yanı

1|0
    0|0
    • örnegın bır kız vardı evlenceksen verırım bekartmı dıyodu yanı kötu nıyetlı bırı olsa kandırır kolaylıkla yanı sımdı bakıre sayarsak bu kızıda :) gercekten severeke ilişkiye gırmıs kısılere yazık ederız

• Benden tavsiye. Olur ya ayrılırsınız, sonra kızın canı çok yanar, pişman olur. O yüzden bekleyin derim ben...

• erkek ıcınde aynı sey bence ben sevmedıgımden baskasıyla sırf uckur ıcın bırlıkte olmam yanı

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben bakireyim sahsen ama cok sevdigim guvendigim biri olursa bekaretimi ona verebilirim ama bazi kizlar bakire degilde onune gelen her erkekle yatiyo bence bacak aran degilde aklin bakire olmali

1|0
    0|0
    • Hayatta kaç kere seveceksin sence? Sayısını biliyor musun? Tabi buna sevmek denirse... Demek istediğim şu ki şimdi seviyorum diye biriyle olursan ve ayrılırsan yarın da gidip başkasını seveceksin. Yani bu kısır döngü hep böyle devam edecek. Bunu yapan kişinin aklı bakire kalır mı sence?

• Bu kisilik meselesi sahsen ben her onume gelenle yatmam yani

• Sizin bu iki bacak arasinda aradiginiz bekarete acıyorum ben tecavüze 11 yasinda komsum tarafından zorla ugramis bir bayan olarak nasil bakire olamıyorum eğer kizlik zari diye bişey olmasaydi nasil seccektiniz eslerinizi kadınlara bir esya mualemelesi bir zar mualemelsi yapmaktan vazgecin birini cok sevip güvenip evlencegini düşünüp yol ortasinda kalmis o kadar cok kiz arkadasim var ki bir o kadar da asaglik kiz tanıyorum bakire ama birden fazla erkekle cikan parasini yiyen ikisiyle de ufak ufak Sevişen kim daha adil ? Bi insan birini sevebilir ona güvenebilir hata yapabilir ayni hatayı kardesiniz yapsa bit erkegi sevse ona guvense ona da erkekler o* gözüyle baksa ne dusunceksiniz sizdemi kardesinize o gözle bakcaksiniz.siyrilin artık su bekaret saplantinjzdan yazık.ben bakire olmadigim icin hickimseyle evlenemiycem belkide çocukluğum da istemeyerek yasadigim en igrenc gün yüzünden.benim suçum ne buradaa o zaman

0|1
    0|0
    • Öncelikle geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun. Sorumu anlayamamışsınız. Ben kendi isteğiyle, iradesiyle gidip bir kişiyle birlikte olan kızlardan bahsettim sorumda. Ayrıca anlayamamışsınız yine. Bekaretin akıl ve beden olarak bir bütün olarak değerlendirilmeai gerektiğini belirttim. İkisi birbirine zıt olmamalı bana göre. Tecavüze diyecek hiçbir sözüm yok. Dediğim gibi ben kendi iateğiyle yapan insanlardan bahsettim...

• kesinlikle çok haklısın sana gönülden katılıyorum ve buarada başından gecen olay içinde üzgünüm

• aslında bekaret diye bir şey yoktur insan uydurmasıdır..saflık vardır temizlik vardır el değmemişlik vardır sapkınlık, hormonal olarak kendini tutamama, kolay kanma vardır aile tarafından kıstırılmış ama içinde belli bişeyleri yaşamayı çok istediği için kendini durdurmuşluk vardır. toplum baskısı , ahlak değerleri vardır..

Not: Çoğu psikolojik rahatsızlıkta cinsel eğilimlerin artışı sözkonusu mesela psikolojisi bozuksa ve bişi yaptıysa kenedeni tutamayıp pişmansa bedenle aklı çelişmiş mi olur?

2|0
    0|0
    • Bunu her seferinde tekrarlarsa çelişmiş olur. Ayrıca insan önceden tahmin edebilir ya pişman olacağını. Yani o riski göze alıyorlar.

• pişman olmazsa..? senin risk olarak kabul ettiğin onun için olağan bir şeyse..

• Ben de bu soruyu merak ediyordum. Cevaplardan az çok anladım.Teşekkürler.

1|0
    0|0
Yükleniyor...