Oğlumun kişiliğini olumsuz yönde etkiler mi?

Ciddi bir soru soracağım lütfen cıvıklaştırmayalım. Ben oğlumla düzenli olarak havuza gidiyorum. Burada bayan soyunma odalarında soyunma kabını filan yok. Düş da aynı. Yani bayanlar anadan uryan geziyorlar soyunma odasında. Bacaklarını jiletle alanlardan, yıkananlara yani tamamen çıplaklar. Şimdi bu çocuk 7,8 yaşına kadar benimle kadın bölümüne gelecek. Acaba ne bileyim, kadınları bu kadar yakından görmek onu gay yapmaz dimi?

Güncellemeler:
Sunu da eklemek istiyorum. Baska kadinlarin cocuklarida var. 6,7 yaslarinda. Ama cocuklar kimseye kafalarini bile cevirim bakmiyorlar yani cok dogal geliyor onlara. Ben bile ilk karsilastigimda sasirmistim.
Iyide herkes goturme diyor. Cocugun bu tarz havuz gibi aktivitelere katilmasi lazim. Gelisimi icin cok onemli. Goturmeyimde napayim. Evde kuvetin icine mi sokayim :)) Yuzmeyi cok seviyor. Hala guzel bir cevap gelmedi...Biraz sonra cevabi ben verecegim galiba :)
Konuyu pariste doktorasini yapmis bir psikolog arkadasima maille attim. Bakalim ne diyecek. Cevap verdigi gibi ekliyecegim buraya.

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Korkarım ki gelecek cevabı ekliyemezsin artık, bütün güncelleme haklarını kullandın:))

çocuk için bi olumsuzluk olacağını sanmiyorum. Muhtemelen çocuk daha erken yaşlarda o ortamda bulunduğu için ona doğal geliyordur. Gay olması söz konusu değil, ne güzel işte o yaşlarda bizim gibi abaza büyümeyecek en azından:) küçükken hep kadın vucudunu keşfetme merakı vardı bizde, işte asıl bu psikolojiyi bozar:)

0|0
    0|0
    • guncelleme hakkinin sinirli oldugunu bilmiyordum ogrenmis oldum :) Bende buranin altina yazarim cunku cevabiniz bana cok guzel geldi.

• :)))) bende sizin sayenizde ogrenmis oldum :) Bana mantikli geldi, cunku ilk geldigimde bende cok tuhaf bakiyordum, kendimi sapik bile hissetmistim. Esimde alisirsin demisti ayni sey erkek tarafi icinde gecerli cunku. oNLARDA yakinda baba ogul soyunurlar ;:((

• Yani bu konuda verecek örnek çok

çocuk orda halinden memnunsa sorun yok demektir:)

Erkekler Ne Diyor 16

• Kadınlarla aynı yerde soyunulmadığı bir havuz yok mu? İyice saçmaladınız...

0|0
    1|0
  • bilinç altına işleyecektir mutlaka...tabi bunu pedagoglara sormanız daha mantıklı...buradaki cevaplarla hareket etmeyin.

1|0
    0|0
  • erkek çocuğun ne işi var kadınların içinde, benim bi kuzenim var evdeki tek erkek bir sürü kız kardeş anne filan derken erkek çocukları gördümü seviniyor, veya ben gittiğimde görmeye yanımdan ayrılmıyor, yani o yaştaki çocuklar kendilerini tanımaya başlarken kendine model seçer, böyle olucam filan gibi o yüzden bende götürme derim

0|0
    0|0
  • 7-8 yaşındaki çocuk için bence doğru değil. hani 4-5 belki 6 yaşında olsa olabilir. etkilenmeye gelince kimse küçük yaşta çıplak kadın gördü diye gay olmaz. ama o yaşta gördüklerinden cinsel bir anlam çıkaramayacaktır ama kişiliğine az veya çok olumsuz etkiler yapacağını düşünüyorum ama şahsen kesin bi bilgim yok. ben küçükken şöyle 4-5 yaşlarındayke büyükannem beni kadınlar hamamına götürürdü. orada beline peştemal sarmış ama memelerini açıkta sallayarak gezen kadınları hala hatırlarım. ama o zamanlar memeleri bana hiç bişe ifade etmiyordu.

0|0
    0|0
  • bak bilinçaltıyla alakalı bi olay bu sorduğun durum.6 yaşına kadar b.altımız temellerini kaydeder..6 dan başlayarak 9-11 yaşlarına kadar tamamlanır.bence erkek ve kadın arasındaki farkı öğrenmeli.her havuza götürdüğünde bilinçlendşren bi konuşma yap.mesela şöle de sen büyüdğğünde artık 12 yaşına geldişğin gün diğer tüm erkekler gibi sende kendi kabinine gidiceksin.şimdi küçük olduğun için böyle yapıyoruz .dersen bilinçaltını ona göre ayarlamış olursun.

0|0
    0|0
    • 5'i bulsa babasiyla gonderirim bende aslinda. Okadar da yanimda goturemem.

• valla niyeti önemli ulan ne karılar varda diye düşünebilir . çocuğu biraz bırakında bence babası yetiştirsin..

0|0
    0|0
    • baba havuzda onu hayatta almaz. Bezini acmasi gerekecek havuz bezini baglayacak, uzerini degistirecek ayni anda, kendi uzeride var tabi, cantalarida dolaba koyup gelecek... Pehhh :))

• Bir tavsiye daha eğer oğlunuz yüzmeyi seviyorsa ve balkonunuz varsa balkonu suyla doldurabiliriz oğlunuz rahatça içinde yüzer oynar komşumuz kız çocuklarını o şekilde yüzdürürdü.

• o akdar detayli yerler var mi bilmiyorum acikcasi arastirmak lazim.

• götürmemeni tavsiye ederim o yaşlarda bilinç altına yerleşebilir kendini ilerde kız gibi hissederse şaşırmamanı öneririm...

0|0
    0|0
  • çocuk taklidi yapayım diyeceğim de, soyunma odasını ağda partisine (jilet) çevirmeseydiniz keşke.

1|0
    0|0
    • :))) havuzdan once yapiyolar :))

• :)) ortam çok hijyenik değil olmaz. ne bileyim, rahatsız olurum ben olsam (jilet, epilasyon olayı özeli için konuşuyorum)

• sanki ne hijyeni dus alirkan jiletle aliyorlar sonra jiletleride atiyorlar. Aslinda kil yok yani tuy sadece bembeyazlar niye aliyorlar onuda anlamis degilim.

• bence ilerde sorun olur götürme derim.

1|0
    0|0
  • Daha küçük sanırım 4 yaşına kadar bence bişey olmaz sonrası hafızada kalır

0|0
    0|0
  • Çocuğu kötü etkiler bence bunu bir uzmanla konuşsan iyi olur.

0|0
    0|0
  • bişi olmaz destekliyorum..

0|0
    0|0
  • gercekten goturmemende fayda var çünkü akıl yaşı gıt gıde ufalıyoronceden 10 yasında bırseyı anlayan kesım vardı sımdı ıse bu anlama yaşı 3-4 düştü bak sundan emın ol oraya kadınalrın getırdıklerı ve hıc kımseye bakmıyor dedıgın o cocuklar emin ol okula gıttıklerınde ordkaı kadınların yaptıklarını ve kadınların yaglımı yagsızmı sısman zayıfmı vede daha nelerı orda anlattıkların emın olabılırsın sakın ve sakınnn götürme derim zamanın cocukları felaketler çünkü her konuda

0|0
    0|0
  • gay yapmaz ama başka şeyler yapar o kadar kadının içinde bir çocuk ne demek bu biliyormusun çocugu resmen sapık yapmak demek sen 7-8 yaş diyorsun bizim yan tarafta ilk okul var 7-8 yas dedıgın kişiler şu an 2-3 tane kız arkadasları var ve öpüşmeler felan bizden deneyımlıler dıyebılırım :) sende çocugu resmen çıplkaların içine girdiriyorsun

1|0
    0|0
    • guncellemeye bakin once :)

• acikcasi ben ilkokullarda biraz staj yaptim. Boyle bir durum olmuyor. Yani buradaki cocuklar ilkogretim ogrencileri, evde ya da disarida gorduklerini anlatmiyorlar. Anlatma olayi lise orta okul seviyesi daha cok. CUnku anne, baba da evde rahat. Yani bizimki gibi aman cocuk gormesin ayip demiyor bunlar. Cocuk boyle bir duzende buyudugu icin gordugu ciplak kadinda ona anormal gelmiyor. Ama ben cocugumun yaninda bu derece serbest gezemeyecegime ve esimle rahat takilamayacagima gore, dusunmem gerek

• hiç emin olma burda aynı şekılde ögretmenlerıde o çocukları azize sanıyorlar ama yaptıklarını bizler anlatınca ponlarda sok oluyor zaten ögretmenlerının yanında o zozuklar hep melek kesıleıyorlar ama tenefussede kendı aralarında yolda gıderlerken ınan belkı konusmalarına denk gelsen seytan dersın onlara :)))

• bizim değil..senin sorunun..benim için hiç farketmez..gay olmuş...lezbiyen olmuş...tro olmuş

0|0
    1|2
  • oglunuzun yaşı kac ?

0|0
    1|0
    • 19 aylik... 3 ayliktan beri havuza gidiyoruz.

• yok ya birşey olmaz inş..konusmaya tam basladıgı zamanlar öyle yerlerden sakının

Kızlar Ne Diyor 11

• 3 yaşından itibaren bir çocuğun cinsel kimliği oturmaya başlıyor ve bu cok ciddi bir durum, bence öncelikle bir uzmana danışın..

Sakıncalı olabileceğini düşünüyorum... Bizleri bile rahatsız edebilecek böyle bir ortam onun zihninde kimbilir ne izler bırakır...

Cidden, küçükken yaşadığı önemsiz görünen bir çok davranış, ortam, görüntüler ileride büyük rahatsızlıklara sebep olabilyor, birçok örnek görüyoruz malesef...

Ayrıca bizler de gidiyoruz havuzlara ve her birinin ayrı kabinleri var kimse kimseyi o şekilde görmüyor... belki de bu aktivite için daha farklı bir mekan secmelisiniz...

0|0
    0|0
  • çocuğun cinsel gelişmi için eğitim çok önemli, kadın-erkek uzuvları anlatılıken bile çok dikkatli olmak gerekir. Götürmemeniz en sağlıklısı

0|0
    0|0
  • 4 yaşına kadar kişilik gelişir ve kadın erkek ayrımını yapamaz o yaşlar çok önemli aksine insanlar küçük anlamaz sanırlar ama aksine 3 yaşındakine göre daha çok etkilenir 7 yaşındaki çocuğu götürseler

0|1
    0|0
  • 3-4 yaşından itibaren gördükleri hafızasına kazınır ve olumsuz etkiler

0|1
    0|0
    • @güncelleme: bahsettiğin şeylere çocuğun şahit olmasından bahsediyorsun?! anadan üryan dolaşıp jiletle orasını burasını alan kadınların olduğu bir ortam! nasıl bir cevap bekliyordun? çocuk senin çocuğun istediğini yaparsan ama psikolojisini sorarsan aklı erdikten sonra onun için olumsuz olur.

ama hadi istediğin cevabı vereyim götür 10 yaşına kadar

• cevaplar goturme tarzinda. Yani cok basit goturme... Siz biliyor musunuz su cocugun enerjisini atabildigi en harika sey. Her havuz sonrasi aksam 6'dan sabah 8 e kadar deliksiz uyuyor bu cocuk. Normalde gece 5 kere kalkan cocuk.

• Illada gidecek diye bisey yok bence... Ama gitmek istiyorsan özel bebek yüzme kursu var onlara gidersen sorun kalmaz

0|0
    0|0
    • onlari arastirdim saatler hep sabah. benim dersim oluyor.

• onun yerine yüzme kursuna yazdırmayı düşünsene...kendi yaşıtlarıyla yüzmesi onun için daha iyi olur.

yaptığın yanlış bence..

0|0
    0|0
    • ufaklik daha 18 aylik yuzme kursu icin yasi daha var. Ve ayrica yuzme kursuyla konu biraz alakasiz oluyor. Cunku konu soyunma odasi fasli. Havuz bolumunde sorun yok.

• 18 aylık olduğunu düşünmedim..hayır kendi yaşıtlarının olduğu bir ortamda soyunma odasında bu tür saçmalıkların olacağını sanmıyorum onu demek istedim aslında.

• yuzme kurslari veren yerler cocuklara ozel yerler degil. Yani Tr'deki gibi o tarz klupler yok burda. O tarz klupler daha cok spor icin var.

• muhakkak ki çocuğun üzerinde bi etkisi olur ama bu etkinin boyutu nedir hangi yönde olur orasını bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • götürmemeni öneririm. Erkkelerde cinsellik ayrımı ve uyumu örnek alması kızlardan önce başlar.

1|0
    0|0
  • goturme bence o babasıyla gıtsın.

0|0
    0|0
    • baba k. kaldirmiyorki :(

• cocuk kayar filan. Yerler zaten buz pateni gibi

• yok ablam sen bebegını gotur bıras buyuncede cocuk yuzme kursuna verır gıder sende ızlersın

• en doğru cevabı sana bi doktor verir bu konuda. ama aklıma şu geldi, tee bi zamanlar bu ülkede erkek çocuklarını anneleri kadınlar hamamına götürüyomuş. düşününce daha trajik olsa gerek. sen yine de bi doktora danış bence.

0|0
    0|0
  • bişeycik olmaz götür sen

0|0
    0|0
Yükleniyor...