Jineloglar hakkında bilmediğim bir şey?

Hiç gitme durumum olmadı ama gidicem kısmetse vajinismus tedavisi için. Evli olup olmadığımız önemli mi sorarlar mı ve 18 yaşımı 2 ay sonra doldurucam. Yani sıkıntı çıkar mı

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tür çekinceler yaşamanıza gerek yok. ( Yaşınızı evlilik durumunuz gibi şeyleri sormalarını kastediyorum)

Vajinusmus psikolojik bir sorundur. Çok da yaygındır. Çözüm elbette sizin tedavinizde ancak çözüm için partnerinizin de katkısı olması gerekir.

Aceleci olmayın. Bekleyin. İnternetten vajinusmusla ilgili okuyun. Mümkünse partnerinizde okusun ya da siz okuduklarınızı onunla paylaşın. sabırlı şekilde çözümü kendiniz arayın. Siz çözemiyorsanız o zaman bir uzman yardımı almak için doktora ya da psikoloğa gidersiniz.

Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
    • Neden hemen gitmeyelim ki?

• Vajinusmusun acil bir tedavisi yoktur, bu yüzden derhal hekim yardımı gerekmiyor. Olay psikolojik ağırlıklı ve sizin kafanızda olup bitecek. Partneriniz de size bu sürede yardımcı olacak, anlayışlı davranacak. Yani asıl olarak siz çözeceksiniz.

Erkekler Ne Diyor 8

• Jinekolog değilde cinsel terapi uzmanına gitmen gerekli.Evli olmaman önemli değil ama partnerin olması gerekli.

1|0
    0|0
  • şöyle söyliyim; zaten vajinismus tedavisi için gideceksen daha önce ilişki hikayen vardır,bunu anlıcaktır zaten.evli olup olmadığını soracağını sanmam , ama sorarsada itiraz etmeden sorusuna yanıt vermen daha iyi olur..sebebi; 18 ine 2 ay kalmış olabilir ancak yasalar karşısında tek başına muayene olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olma zorunluluğun var...Yani sana orda "yanında velin yokken seni muayene ya da tedavi edemem , git velinle gel" diyebilir , ki bu kalı bir söylem olur...bence 2 ay daha sık dişini...

1|0
    0|0
    • Haklısın... 2 ay sonra evet ilişkiye girdim desem, tepkisi ne olur?

• nereden anladım böyle bir probleminin olduğunu bir deneyim sonrası anlaşılır korku panik falan afdsfasdfdas :D

0|0
    0|0
    • işte ondan diyorum.

• hımm anladım . belkide partnerin korkuttu genelde öyle olurr.. sen git baktır kendine ilerde daha büyümesin problem..

• Soracaktır muhakkak hastalığın tedavisi için önemli bir soru

0|0
    0|0
  • evet bazı sorular soruyolarmış. evli misin adetin düzenli mi en son ne zaman adet oldun cinsel hayatın aktif mi falan gibi sorular.

0|0
    0|0
  • ne olacak ya gbt nimi araştıracak sanki, karışmazlar ya yinede aklında kalacağına 2 ay sonra gidiver

0|0
    0|0
  • hiç bişey olmaz

0|0
    0|0
  • durup dururken insan vajinusmus olmaz heralde :S

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Doktor bir tarafiyla gulecek

0|0
    0|0
    • mal

• Daha 18 e girmeden kac kere sevistinde kac kere denedinde olmadida vajinusmus oldugunu dusunuyorsun mal olan sensin su ara cocuk gelinler basini oldukca mesgul etmekte gitde doktor nasihat etsin biraz vajinusmus benim bolumum degil

• denemeden konusmuyorum zaten ben :) denedim de dertleniyorum burada hey allahım ya :D

• bi sıkıntı çıkarmak için olmasa da sorabilir. 18 yaş sınırı hiçbir bölümde yoktur diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...