Vajinal mantarı, tetikleyen doğum kontrol hapları ve baticon

Arkadaşlar ben yaklaşık 2 aydır mantar sorunu yaşıyordum. Koku ve yok ama süt kesiği gibi bir akıntı oluyor. Şu an elma sirkesi ile temizliyorum, elma sirkeli su enjekte ediyorum. O kadar azalttı ki 2 günde. Çok rahatladım.

Ancak yakında doğum kontrol hapı kullanmaya başlayacağım ve muhtemelen yasmin alacağım eczaneden.

Bildiğim kadarıyla bazı doğum kontrol hapları mantarı tetikliyormuş. Yasmin de bunlardan biri mi? Bu haplar neler acaba?

Ve bir de Baticon'la vajinayı temizlemeyi öneriyorlarmış doktorlar. Bunu nasıl yapıyoruz bilen var mı?

Şimdiden teşekkürler. Yanıtlayan tüm dostlara +1...

0|0
07

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle konuyu sağlıkta açmanız daha doğru olurduda.

Doğum kontrol haplarının mantarı tetikledigini ilk kez duyuyorum.

Oral kontraseptif diye geçen gruptaki hormon düzenleyicilerde östrojen oldugundan genelde,östrojende vajina ph ını asitik yaptıgından,lakto basiller ürer.

Bu sayede bakteri/mantar üremesi zor olur.

Eğer öyle birşey gerçekten varsa,progesteron orjinli haplarda olur yasminin içindeki etkeni ise bilmiyorum.

3 fazlı diye düşünüyorum ve bahsettiğiniz gibi mantarı tetiklemez.

Vajinal mantarında tedavisi nitekim basittir aslında,1 hafta ile 10 gün arasında her aksam yatmadan önce kullandıgınız krem çok iyi tedavi sonuçları verebiliyor.

Doktora gittiginizde verdigi ilaç işe yaramadımı sizde ?

1|0
    0|0
    • Ne yazık ki cinsellik kategorisinde açtığımı farketmedim. Ben de sağlıkta açtığımı zannediyordum ama uykusuztan sanırım... Değiştiremedim de soruyu bir kere açınca...

Doktora gitmedim ve yakın zamanda da gidemeyeceğim ne yazık ki. Bu yüzden buna başvurdum. Çok doğru olmadığının farkındayım...

Ve sorumu bu kadar güzel yanıtladığınız için ayrıca teşekkür ederim.

• Çok haklısınız. Bir an önce gideyim ben doktora kendimi toplar toplamaz...

Partnerimin öyle bir durumu yok bildiğim kadarıyla ama doktora gider gitmez ona söyleyeceğim doktora gitmesini. Haklısınız... Bir de okul-iş durumundan dolayı ayda 10 gün filan birlikteyiz.

O çekingen değil, cin gibi! :) Fakat benim kendim aşmam gerekiyor bunu. Her seferinde onun almasını bekleyemem çünkü :D

• Bazı şeyler değişmek zorunda gibi hissetmeyin,zamanla oturur zaten bazı seyler :)

O süreçte bırakın o sizin ilşkinizdeki güzellikler için biraz ugrassın :)

umarım yardımım dokunmustur

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• batikom olmaz. sakın. vajinayı kurutur. sende mantar değil vajenit var. mantarda iç akıntı olmaz. süt kesiği gibi akıntı vajenittir. antibiotik ya da fitil kullanmalısın. bazı antibiotikler beyaz tenli insanlarda mantar yapabilir. ama şu an sende vajenit var.

doğum kontrol haplarında ise yeni nesil haplarda öyle sorun yok.

sakın olur olmadık şeyleri sürmeyin. en güzeli bir doktora gidin

1|0
    0|0
  • Öyle kafana göre sirkeydi baticon du şuydu buydu kullanırsan mukozayı bozarsın maazallah kukun erken emekli olur. Sirke bildiğin asittir ve bakteriyle beraber hücrelerinide öldürür. Fazla temas deformasyon yapar bebeğim.

1|0
    0|0
  • hanimefendi herseyi guzel anlattinizda sizin anlattiginiz mantar belirtisi degilki kim mantar teshisi koydu peki

1|0
    0|0
    • Ne belirtisi?

• hanımefendi kalkıp buradan size teşhis koymam yanlıss amaa anlattıklarınızaa dayanarak mantar olmadıgı kannaatındeyım

• geçmiş olsun bence doktora danış derım onlar yan etkılerını daha iyi biliyorlar

1|0
    0|0
  • vajinal fitil kullanman lazım mantar için geçmiş olsun bir kaç güne tamamen kurtulursun

1|0
    0|0
  • bulduğunu sürmüşün

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...