Bir kişiye ait olmak...

Bir yıllık bir ilişkiniz var ve sizin ona ait olmanızı istiyor. Yani benim yaşadığım çevrede bu normal karşılanan birşey değil bekaret çok önemli...Sevgilim benim ona ait olmamı ondan başkasının olmamamı istiyor. İstediğin zaman olur diyor, sen istemezsen evlenene kadar da beklerim, istersen şimdi de olur sana benden başkası dokunmasın dayanamam diyor.. Ben de ilerde olabilr diye düşünüyorum. Sizce beni kullanmak mı istiyor yoksa seviyor da onun için mi istiyor?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ya onunla birlikte olmaaaa. Olursan sen acı çekersin. Kullanır kullanır sonra sıkılır senden. Ona verebileceğin başka bişey kalmamış olacak ki...Bir kişiye ait olmak onla yatmak değil, evlenmektir.Onla oldun diyelim, dünyanın 1000 türlü hali var. Adam çok iyi niyetli senle kesin evlenecek olsa bile (ki bu tipler çok az) Allah gecinden versin bir kaza oldu, bu dünyadan ayrıldı. Ne olacak? Bir sonraki kişiye ne diyeceksin? Yoksa diktirip haatını emanet edeceğin kişiyi kandıracakmısın? Yada anlatabilecek misin nasılsa evlenecektik mi diyeceksin? Anlattın o adamn nasıl karşılayacak? İçinde bir şüphe kalmayacak mı?Bir de artık koruman gereken bişey olmadığından her çıktığınla birlikte olacaksın. Sen istiyorsun karşı taraf istiyor, kaybedeceğind e bişey kalmamış...Adın yolluya çıkacak sonra... Erkek sohbetlerinde adın sıkca geçecek. Numaran elden ele verilecek... Sen düşün gerisini.

• çok haklısın

• Bunlar bilinen şeyler de her zaman akla gelmiyor.
      Allah tamamına erdirsin hayırlısıysa. :)

• Amin :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Beklesin evleninceye kadar. :)Benden başkası sana dokunmasın demesi işin hikaye kısmı, bana sanki artık dayanamıyorum, yapalım artık şu işi izlenimi verdi. :)

• Ya ilkten çok önemlidir, bir başladın mı da anlamsızlaşır. herkes için önemli. abd de katolikler de bakirelik önemlidir. önemli olan hislerinizde ciddi misiniz ? yani burada soranlar gibi 3-5 yıl sevişince sıkılacak mısınız birbirinizden. acaba ikiniz birbiriniz için hormonal azgınlıktan öte birşey misiniz ? İlişkiler karmaşık şeyler, kendin zorlaştırırsın ilişkiyi. Yoksa çevremde ikisi de başkalarıyla yatıp sonra birbirine dönen çok sevgili var. Bakirelik kafada olmalı. Yeni ilişkinde eskisini bitirebilecek misin ? Yada eski sevgililerinle arkadaş kalırsan sevgilin/kocan buna dayanabilir mi? Yoksa kıskançlık yapıp seni terkeder mi ? Bu dengeyi siz ikiniz bulacaksınız, yatağa girdiğinde toplumu falan bırakman lazım.Beni eve atan kız arkadaşım kaşar da sen daha mı namuslusun ? :) Kesin mutlak doğruya inanmıyorum ben, kendi doğrularını kendin yaratacaksın. Zar, toplum, namus diye kilitlenme. Artık herkes evlenmeden cinselliği yaşıyor. Elbette kullanmak isteyen erkekler de var ama kadınlar da var. Parası için erkeklerle takılan, yatan kadınlar da var.

• bana inandırıcı gelmedi açıkçası evlenmeyi düşünen kişi böyle bir ifade kullanmaz..sakın oyuna gelme :)

• oha 18 yaşındasın ve dünyanın en klasik yalanına kanmak üzeresin:D bunu diyen adam - ki eminim 23-25 yaş arasındadır - kesin ve kesin 6-10 kere daha ilişkiye girip sonra ayrılır bunu net biçimde söyleyeyim.önerime gelirsek; bi kere onu mutlu etmek için ilişkiye girmek saçma sende istiyorsan yaparsın zaten bekareti dert etmeme oranı %50yi aştı sadece kendini bil diyorum...

• seni kandırıyordur bence bekareti sakla evlenmeden olmaz de hep bakalım sıkılacaktır kesin sana daha kötü davranmaya baslar sende kalsın bekaretin...

• zaten genel olarak insanlar cinsel bir birleşme için evleniyor herkesin aklında bu var yanı kimse yok demesin eğer sen onunla cinsel ilişki yaşarsan o evlilikten beklentisi olan kişi nasıl senınle evlenir ee zaten senınle herşeyi yapıyor evlenmeye ne gerek var söyler misin

• evlenmeden sakin ha denme sen zararli çikarsin

• Ya bu nedemek benim olmanı istiyorum başkası dokunmsın sana ? Bu adam senin bekaretini alıp seni kendine bağlamak istiyor? sen bekaretlemi bağlanmak istiyorsun severek mi? yani ona muhtaç duruma düşüceksin onunla olunca mecbur onunla kalmak zorunda olucaksın o öyle görüyor bunu.Çok sacma bu söz. Acık acık söyleyebilir seni seviyorum seni istiyorum die cünkü insan sevdiğini ister ama beklemeyide bilir.Bilmiyorum bu cok sacma.

• zaten bir yıl beklemişsin bırak garantiye al

• 1 yildir zaten sevismeden beklediyse ve seni zorlamak yerine acikca soyluyorsa seviyordur ki seninledir. sadece artik dahasini istiyor ki hakli insan tahammulu guclesiyor zamanla. sana bu sure boyunca sadik ve saygili ise ve guveniyorsan onunla olabilirsin. sonucta sevdigin insan

• Beni bugüne kadar hiç bi konuda zorlamadı ve hayatımda karşılaşacağım en güvenilir insanlardan biri şu da var bu ayın sonunda kıbrısa taşınıyorlar

• Öncekileri Göster
    • Haklısın zaten ekimde yanıma gelecek o zamana kadar bekleyeyim en doğrusu bu

• bir de su var, yanina geldiginde de bazi seylere sakin baslayin, ikiniz icin de daha guzel olur iliski

• eğer ilişkiye girersen, hayatın boyunca acı çeker hatta sevdiğin kişiyle evlenemeyebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 5

• Birine âit olmak...Siz sevişince tapunuz onun eline mi geçecekmiş, bu sayede mi kimse dokunamayacak mış?Aidiyet bekaretle ilgili değil, gönülle ilgili bir şey. Zaten birbirinizi seviyorsanız, bunu bu şekilde ispatlamanız neden gereksin ki? Bu bakış açısı çok saçma. Bir yıl kısa bir zaman değil, ama yaş aralığına bakacak olursak geleceğe kiminle bakacağınız konusunda sağlıklı bir karar vermeniz için erken sayılabilir, ilişkiniz yürümeyebilir, yarın bir gün o kişiyi hayatınızda istemeyebilirsiniz, bunları da göz önünde bulundurun.Sevdiğiniz, güvendiğiniz insanla cinsellik yaşamak istemek, yani en azından istemek anormal bir şey değil. Bunu hayata geçirip geçirmemek sizin kararlarınıza bağlı, ama "Başkasının olma, gel benim ol" düşüncesini pek sağlıklı bulmadım. "Gel benim ol ki, bana mecbur olasın, ayrılmak istesen de bekaret konusunu düşünüp beni bırakamayasın." gibi bir anlamı var gibi geldi bana açıkçası. Zaten neden size başkasının dokunması ihtimalini takıntı haline getirsin ki, bir yıldır bu paranoyayı mı yaşamış yani... Çok saçma buldum. Aklı sıra ona güvenilirliğinizi kanıtlamak için bunu kabul edeceksiniz.Evet bunu anladım.

• güzel cevaptı çok teşekkür ederim.. peki bana beni aldatıyosun ama gözümle görmedim sadece şüpheleniyorum güven ver diyor bu konuda ne yapmalıyım?

• Öncekileri Göster
    • Benimle ol kelimesini çok önceden kullanmıştı aldattığımı düşündüğü zaman o konuyu hiç açmadı ben bu aralar ona soğuk davranıyorum ya da of bilmiyorum neden böyle :S

• "Benimle ol" ve "benim ol" arasında aslında epey fark var. Anlattığınız kişiyi siz elbette daha iyi bilir ve tanırsınız, ama bu anlattıklarınızdan yola çıkılacak olursa, size karşı çok da iyi niyetli olduğunu söyleyemeyiz sanki.

Bir insan bir yıllık sevgilisiyle elbet bir şeyler yaşamak ister, iki taraf da bunu yaşamakta sakınca görmezse zaten sorun olmaz. Ama o kişinin bakış açısı biraz hastalıklı. Bekaretinizi onunla kaybederseniz bu ilişkinin devamına ve ona mecbur olacağınızı düşünüyor.

• saçmalama beee evlenmeden önce böyle birşeye hayatta kalkma madem seni çok seviyo sana kimsenin dokunmasına dayanamıyoru basar nikahı alır o zaman zaten ona ait olacaksın

• +1 işte bu!

• öyle insanlar varki güvenilmiyor be artık sakın o hataya düşme

• Bir kere ilişkide aitlik kavramını silin derim.Kimse kimseye ait olamaz zaten. Sevişmekle de olamaz sevişmemekle de.Sonra da derim ki, sen de onu hissetmek istediğinde, hazır olduğunda yaşa. Baskı hissetmeden, kendiliğinden...

• 19 yasında evlenmek gıbı bir düşüncenızın olmayacagını bile bile birlıkte olmak istıyorsa sende bunu düşünerekten hareket etmenı tavsıye ederım .Hem kimse kimseye ait değildır , eşya değil kimse

• Evlenmeyi düşünüyoruz ama şimdi değil okulum bitsin üniverste faln sonra

• O zamana kadar çok sular akar o köprünün altından

• :) daha üniversiteye bile gitmiyorum sınavlara hazırlanıyorum inşallah kazanıcam :)

• dikkat et..onun olma..seviyorsa evlensin senle...

• Daha 19 yaşındayız evlenemeyiz

• Öncekileri Göster
    • aslında onu aldattığımı bile düşünüyor bunu yapıyorsan bana yapma haketmiyorum diyo gözümle görmedim ama öyle hissettiriyosun diyo bana

• işde sana sahip olup..kaçma diye uğraşıyor..acelesi bundan..hadi yattınız..sonra seni sevmediğini anladı yada sen anladın..ne olacak..şu an bunları yaşamayın...geleceği düşün..bunu o yapamaz..sen yap..

Yükleniyor...