İntiharın eşiğindeyim galiba ):

Arkadaşlar ben dinine çok çok bağlı briyim haramlardan çok korkarım günaha girmekten ben küçükken 14 yaşlarında tecavüze uğradımsu an18 yasındayım malum bakire dğilim birkaç ay önce sevgilimle yakınlaştk normalde asla bükdar yaknlaşmazdm o olaydan sonra erkek eli deymemişti ama sevgilimle cinsel ilişkiye girdik ve o günden beri kndimi affedemiyorum sevgilimden bile ayrıldım utancımdan yüzüne bakamıyordum şimdi ben bu günahın altından nasl kalkıcam uykularım kaçıyo artk hayattan koptum kndimden iğreniyorum tekrar yapmaktan korkuyorum bir yardım edin bir fikir verin )))))):

Güncellemeler:
Arkadaslar nasi bir goz nizam varmissa yani onun gulucuk olmadigi anliyamamis bagzilari ayrca ben burada derdmi paylasiyorum onami takildiniz

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• senin başından geçenler iyi şeyler değil, belli ki etkisinde kalarak zaman zaman yanlış kararlar da vermişsin, ama bu hayattan vazgeçmek için de bir sebep olmaz. öncelikli olan senin dik durabilmeyi becerebilmen. gerek başına gelen talihsiz tecavüz olayı, gerekse erkek arkadaşınla yaşadığın cinsel ilişki... bunlar hepsi yaşandı ve bitti. pişmanlık duyarak, kendini daha da fazla yıpratma. utanma... sen bunları yaşadın ve artık ne yazık ki geri getirebileceğin bir şey yok. bundan sonrası için düşünerek hareket et. mesela danışacağın biri olsun, konuşacağın, paylaşacağın, fikirlerini alacağın biri... erkek olmasında fayda var bu kişinin çünkü bir kadını bir başka kadından daha çok erkek anlar ve daha düzgün şeyler söyleyerek doğruya ulaşmanı kolaylaştırır.

dediğim gibi, geçmişi bırak, geleceğe bak. çünkü geçmiş geride kalandır ve dokunamadığın için şekil veremeyeceğin kadar serttir, gelecek ise elini uzattığın zaman tutacağın kadar yakın ve şekil verebileceğin kadar da esnektir.

0|0
    0|1
    • teşekkür ederim.

• bi erkeğe danış demiş arkadaş da trde sen durumunu bir erkeğe söylesen yüzde 99 faydalanmaya çalışır.git dağa taşa duvara psikolaga anlat!

• bende kalkıp önüne çıkan ilk erkek ile paylaş demedim. güvenebileceği bir erkek bir kadından daha farklı açıdan bakacağı için daha iyi fikir verir diye dedim.. aynı şey erkekler için de geçerlidir, bakış açısı aynı olan kişiler asla sonuca ulaşamazlar.

Erkekler Ne Diyor 24

• Kaçırma gözlerini hayattan...

Hep hayatın içinde olsun bakışların. Hep kendi içinde. Baktığın kadar varsın bu hayatta. Hatta sadece bakmakla da yetinme. Görmen de lazım. Görüp de bilmen, bilip de sevmen lazım. Hayatı kendi içinde, kendini hayatın içinde. Bir nefeslik molaları çok görme kendine. Arada bir karanlıkta kalsa da bir yanın, sakın pes etme..! Çekil kendi kabuğuna bir süre. Sadece içine bak. Kendi aydınlığın senin içinde. Ara ve bul..! Gerçeğin düşlerle bölünmesine, düşlerin gerçeğin altında ezilmesine izin verme Zaman aşımına uğramış, Zamanla aşınmış, Yalnızlıklara taşınmış bir yörük çadırı gibi karmaşık durumlar içindesin

0|0
    0|0
  • Bence bir psikologla görüşsen iyi olur.

1|1
    0|0
  • Elde var iki. Biri zorla olmuş biri gönüllü. Bundan sonrası olup olmaması senin iradene bağlı, intihar çok daha büyük bir hata olur.

0|0
    0|0
  • herşeyden önce bundan dolayı utanç duymamalısın,kişiliğine saygı duymalısın,olanlar senin suçun değildi,bu ndan sonrasını düşünüp kendini yargılama ve sevgiline dön...mutlu olmak senin hakkın...aileni kur ve sonra suçun olmadığı konuyu yener dininle ilgili aşamaları değerlendirirsin...ve dilediğin gibi dini yaşarsın..dinde af vardır...bunu aşmalısın...

1|1
    0|0
  • önemli olan bundan sonra böyle şeyler yapmaman hayat devam ediyor sen tövbe et allah affeder bundan sonra dini ne baglan

0|1
    0|0
  • Adamı niye terk ettin durduk yerde. Gelsin istesin, olsun bitsin.

0|0
    0|0
  • sevgilinden ayrılmaman gerekirdi bir hata yapmışsın sevgilinle evlenip bu hatayı temizlemen iyi olurdu

1|0
    0|0
  • allah sabır versın en basta psikolojık tedavı alman lazım sakın ıntıhar deme cok gunah herkes hata yapar canını sıkma onunde uzun yıllar var allah afetsın senı

0|0
    0|0
  • Tovbe etmeyi deneyebilirsin

0|0
    0|0
  • offfff be bi*git dini felan karıştırma bari tecavüzmüş felan sevgiliymiş ne bık yediysen onu anlat ama dini karıştırma

0|0
    4|2
  • Ne intiharı saçmalama.

Onun hesabını verebilir misin?

Hayır.

Bir daha yapmazsın olur biter.

0|0
    0|0
  • sevgilin bakire olmadığını bilmiyor muydu

0|0
    0|0
  • bırdaha asla yapma boyle bır seyı. dogru durust bırıyle evlen ve evlenmeden asla ılskıye gırme.

0|0
    0|0
  • bu gülücüğü görmezden geliyim diyorum da sanırım bu durum hoşuna gitmiş

0|0
    0|0
    • o gulucuk degil ki beyefendi, uzuntu yapmis kiz, surat ters fark etmemissin belli ki " ): " yamis kiz, " :) " yapmamis

• Uyardigin icin saol bacim :/

• bi yerde bir terslik var madem bu kadar inançlısın o boyuta işi nasıl getirdin

0|1
    0|0
  • Ben psikologum istersen konuşabiliriz ve yardımcı olabilirim size. Üzüldüm durumunuza ama bu şekilde depresyona girecek bir durum yok ortada. Aslında kolayca kurtulabilirsiniz bu ruh halinden.

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun, tövbe etmelisin.. Namazla aran nasıl kardeş?

0|0
    0|0
    • Hic kacirmam

• Allah kabul etsin. Maşallah. Rabb'ini daha sık hatırla kardeş, gün içinde tesbih çek, ölümü hatırla ama intiharı unut. Kaderinde ölüm ne zamansa o zaman göçersin, günaha girme can bize emanet.. Yabancı erkeklerle de mahremiyet sınırlarına dikkat et. Başbaşa kalmaktan ve haram bakışdan kendini korursan daha ilerisi yaşanmaz. Selametle kardeşim, duam seninle

• psikolojik destek almalısın 14 yaşında yaşadığın olay üzerinde kötü anılar bırakmış :(

0|0
    0|0
  • İntihar et kurtul niye yaşıyoz şu hayatta ztn

0|0
    1|1
  • intihar; o kişinin imanının zayıf olduğuna işarettir.

ben de dinime bağlı biriyim

0|0
    0|0
  • Geçti borun pazarı sür eşşeği niğdeye. bu arada 14 yaşında başına gelen için üzgünüm ama konuyla alakasını hala çözemedim büyük ihtimalle kendi vicdanını rahatlatmak için yazdın. ama olan olmuş artık önüne bakacaksın.

1|0
    1|1
  • Dinine çok bağlıysan nasıl kalkacağınıda biliyorsundur zaten sana iyi yolculuklar...

0|0
    0|1
    • Birilerinin zoruna gitmiş karakterini belli ediyor hemen...anlamıştım zaten

• Anlamadm ne zoruma gitti

• sana demedim eksi veren kimse ona demiştim

• Takma kafana bir daha yapma tövbe et ve hiç bir erkeğe evlilik kararı alana kadar söyleme kız olmadığını

0|0
    0|0
    • Zaten bilmiyoduki iliskiye girdikten snra soyledim tecavuze ugradgmi

• Girmicen en iyisi

• bir şeyin ilki hatadır...ikincisi tercih... şimdi iş sana kalmış ne yapmak istiyorsan onu yaparsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• dinle ne alakası var? benim de dinle pek alakam yok ama zina yani cinsellik yaşamadım kimseyle çok şükür. din demeyin bari burada. tövbe et çokça o halde.

0|0
    0|1
  • He bir de üstüne intihar et, direkt cehenneme git. Sinirlerim tepeme çıktı.

Çok çok bağlıysan sen de biliyorsun ki Allah gerçek bir pişmanlık duyan, tövbe eden, korkusundan ağlayan insanları affeder. Sen de affedileceğini ümit et ve tövbeye devam et.

0|3
    0|0
  • Eger dinine yukarida yazdigin gibi cok cok bagli olsaydin ve haramdan korksaydin sevgilinle birak cinsel iliskiyi elini bile tutturmazdin. Istemem yan cebime koy hesabi olmus bu! Dini karistirma.

Cok pismansan tövbe et

0|3
    0|0
  • Dinii karissstirmmmmaaaa! Ben dinime cok cok bagliyim diyenden korkucaksinn zaten. Dinime bagliyim deseydin cokcok bagliyim da nesi? Dinine cok cok bagli olsaydin sevgilinle bunlari yasayacak musait ortama girmezzdin kendin cik isin icinden.

0|1
    0|0
  • onunla evlen hiç kötü şeyler düşünme

0|0
    0|0
  • olan olmuş ileriye bakıcan. şikayet ettin mi şu hayvanı?

0|1
    0|0
    • 12 yil aldi

• hım anladım. yaşadıkların kolay atlatılacak şeyler değil ama bir şekilde yaşamla bağını kurmalısın :) önüne bak yani

• zina yapmişşin evet tövbe edersin Allah affeder ama ihtihar ahirette affedilmeyecek bir günahtir.

0|0
    0|0
  • bence iyi bir psikiyatra git psikolog değil ama psikiyatr.

0|0
    0|0
  • Çook çok dinime bağlıyım bu sözler beni deli ediyor yaa canım dinine bağlı kimseler de flört yapmazlar zinaya yaklaşmayın ayetine inanarak tan ..

1|1
    0|0
    • Her insan hata yapar gunaha girer flort yapmicak kadar mukemmel yasamiyorum dini ama icimde yeri cok buyuk smdiye kadarda el ele tutusmaktan baska gunaha girmemistim

• üzülen biri neden bu kadar gülücük yazar ki? onu anlayamadım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...