Evlilikte cinsellik ile ilgili...

mrhb arkadaşlar 1 hafta önce nişanlandım ve bu yaz haziran gibi düğün yapmaya karar verdik. nişanlımla her konuda anlaşıyoruz her şeyi konuşuyoruz cinsellikte dahil .ama bilmek istediğim bir şey var evlendikten sonra eşimle birlikte olma istediğim zman o redderse ben yapmak konusunda ısrar etsem günah falan olurmu..yada sorun yaratırmı .bunu aile fertlerine sormak istedim ama biraz çekindim cevaplarsanız sevinirim...

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse kullanıldığını hissetmek istemez , birlikte 70-80 yıl geçireceğini de düşünürsen sen de bu konuma girip 10 - 20 yıl sonra vicdanınla boğuşmak istemezsin .

Kadın , evli de olsan eşya değil yaşamının ortak diğer kişisi ve aslında doğa'sı itibarı ile erkeğe göre daha edilgen haldedir. Ve doğal olarak daha narin ve zayıf yapıdadırlar. Bunu illa ifade etmeleri de gerekmiyor ama , onu tanımak halinden duruşundan bazı " müsait olmadığı " beden ve ruh hallerini hissetmen ve zorlamaman , sana duyacağı saygı ve sevginin aşağı veya yukarı yönlenmesinde çok önemlidir.

Karımsın mecbursun demek , onu yaşamortağın olan insan olmaktan çıkarır , içine yemek bırakıp acıktığında kapağını açıp tıkındığın buzdolabına çevirir. Ve giderek insanın değil buzdolabın olarak yaşamaya devam eder, yani onu muthis kırarsın .

Bunun yerine, sevgi ve şevkat ile yaklaşım daha iyi sonuçlar verir. Neticede bu işin sayısalı değil olduğunda verimi önemli .

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Kız yapmak zorunda zaten böyle bir yükümlülüğü var kocasına karşı ama yapmak istemezse ki bence ister ama onun da sebebini öğrenirsin çözersin

0|0
    0|0
  • zorla yap işte

0|0
    4|1
  • zorlama günah olduğunu düşünmuyorum ama, ona kırıcı ağır hareketlerde bulunursan o zaman günaha girersen zaten o istemeden yaparsan ne anlayacaksın ki o yüzden bu konuda biraz hassas ol dikktali ol güzelim giden evliğiniz ilişkiniz zedelenir :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Cevapları okudum ama anladım ki bunlar pek anlamıyor. Bak arkadaşım:

Hukuki açıdan, evli bile olsan, eşini cinsel ilişkiye zorlarsan bu tecavüz olarak kabul ediliyor. Fakat evlilikte cinselliğin olmaması boşanma sebebi olarak kabul edilebiliyor.Yani istersen nafaka ödemeden boşanabilirsin bu sebeple. Zaten hakim senin tarafında olur. İşin dini kısmına gelecek olursak: Bir insanın bir insana istemediği şeyi zorla yaptırması, yani zulmetmesi İslâm'da günahtır. Bu, bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • zorlarsan aranız açılır ama onu iyi tanırsan ikna edebilir istediğini alabilirsin yeterki tanı tahrik etmesini bil

0|0
    0|0
  • bence onu kıvama getir. yani istemeyecek gibi bir his varsa içinde şimdiden bir konuş. ne kadar zevk alacağınızı anlat. falan filan işte. önceden ayarlayın ki evlenince canınız sıkılmasın.

0|0
    0|0
  • Şişmansa bırak o kızı ayrıca evlenmeden lazere gitsin ya erkekler her şeyi desin yoksa bu kızlar anlamıyorlar

0|0
    2|0
  • cinsellik iki tarafın da isteği ile olursa güzeldir fakat erkeğin de kadının da günlerce reddetmesi gibi birşey olmaz sonuçta isteyecek.yok derse o gün üstüne gitme yarın kendi sürtünür sana :D

0|0
    0|0
  • Niye istemesin ki. Nasıl çocuk yapacaksınız o zaman ?

Evliligin %80'i cinselliktir zaten.

Gerdek gecesi, balayı bunlar niye var sanıyorsunuz. Hepsi sizin sevismeniz için

2|0
    0|0
  • asla ısrar etme, daha da itici olursun,

0|0
    0|0
  • günah olmaz. sonuçta nikahlı karın.

Ama zorla yaparsan evlilik içi ilişkin zarar görebilir. çok zorlamamak gerek. Evliliğin temellerin biri de cinsel ilişkidir. sen zorlarsan eşini olmaz.

illa hergün olacak diye bir kaide yok.

birbirinizle olan ilişkinizi bozmayın.

1|0
    0|0
  • Eşin O Senin S.A.V Efendimiz Derdi Bir Kadın Erkeğinin İhtiyacını Görmekle Mahşurdur.

Asıl Yapmazsa Günah O da Yazar...

0|0
    0|1
Yükleniyor...