Belli bir yaşa gelip evlenemedikten sonra bakire ölmek...

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle mi olması gerekir yoksa dilediği gibi yaşaması mı gerekir? Dilediği gibi yaşasa kadın bu seferde olmuyor ?Yaşamazsa sizce kadınında buna ihtiyacı yok mu?

0|0
010

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında bütün canlıların dünyadaki görevlerinden birisi de soyunun devamını sağlamaktur.Bu Allah'ın emridir,ister istemez bitkilerde canlılar da nesilini üretmek ister,insan olarak bir bayanın da evlenmeden bakire olarak ölmesi bence iyi değil fakat günümüzde toplumumuzda halen kadınlara söz hakkı pek verilmiyor,ayıp yasak günah üçgeninde sıkışmışız insanlar kendi istediği gibi değil de geleneklerin,yasaların ve dinimizin gösterdiği şekilde yaşamak zorundadır,bu böyle gelmiş böyle gider diye düşünüyorum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Seni durduran bişe yokki! Dini yönün ağırsa evlenmende fayda var! ama yok etraf ne der diye korkuyorsan, zaten hayatını hiç bir konuda istediğin gibi yaşayamazsın!

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur sefasida cefasida sana aittir her canlı olumu tadacaktir bunun icin bazı seyleri de yadsmak lazım bnce

0|0
    0|0
  • Yok öyle şey olurmu dua etmeli rabbim hayirli bir es nasip et diye ve sabirli olmali hadi nasip olmadi evlenemedi asla harama yonelmemeli sabirli olmali Böyle evlenmeden ölürse Allahuteale ona bu sabrinin karsiligini verir

0|0
    0|0
    • Ama bu çok saçma değil mi Hani bu ihtiyacı onun ? Erkek içinde yapmaması gerektiğini mi düşünüyorsun?

• İmam nikahı kıyıp tek gece için ertesi gün boşansa makbul olur mu ? bbu arada yanlış anlama beni zıt olmaya çalışmıyorum sadece durumu sorgulamaya çalışıyorum.

• Olmaz öyle 2 erkek şahit veya 1 erkek 2 kadin şahit olacak ve evlendini bildireceksin en güzeli sabir ve dua bende bekarim

• istegi varsa durmaz zaten ama istek yoksa bakire ölmeyim diye çabası olmaz

0|0
    0|0
  • bakireyim diye sevinme en azindan hayat koyar bir kere...

0|0
    0|0
  • İsteyen istediği gibi yaşar özgür dünya özgür birey

0|0
    0|0
    • Peki bu konudaki kadının üstündeki toplumsal baskıyı ne yapacağız?

• Toplumsal baskının canı cehenneme. Orman kanunu olan bir dünya düzenin de toplum bir hiç. Boşversene kimin umrundaki kurallar.

• Sen kadın değil misin? Sizden iyi biz nerden bilelim?

0|0
    0|0
    • Benim anlamaya çalıştığım topğlumun bakış açısı. 35 ine kadar kadını bakire beklet 35 inden sonra sanmıyorum istese bile o kadın cinsellik yaşayamaz ve o şekilde kalır. Yıllarca bakire ve hiç sevgilisi olmamasına sebep ver sonrada anne olmasını bekle.. Zor değil mi?

• yani yapmaması için yasak engel kural olmuşsa

• 35'inden sonra da yapılır. Her öğretilene aldanma. Yaşamak istiyorsan çekinmemelisin zaten bence.

• kişinin tercihine kamış ister bakir ölür isterse bildiği gibi yaşayıp ölür kime ne değilmi?

0|0
    0|0
  • Hayatı nasıl istiyorsa öyle yaşa. Mesela bence doya doya yaşa bidaha bu zamanları nerden bulacaksın ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...