Mezhepler ve evlilik sorunu

kız arkadaşım alevi ben ise sünniyim. ailesi sünnilere kız vermekte baya diretirmiş.

benim sünniliğim sadece lafta. dinle ilgilenmedim hiç. ailemde annem sadece namaz kılar. anneme kız arkadaşımı söyleyince dedi ben yanınızdayım siz sevin yeter ki. isterse ateist olsun, bekaret falan önemli değil sana sadık olsun dedi.

ama kızın ailesinin böyle düşünmediğini biliyorum. sünniye kız verilmez, değiştirirler korkusu var. ama annem ve babam böyle şeylere karışmaz. onlar benim mutlu olmam dışında bir şey istemeyecekleri için zaten kızın ırkı, dini, dili, yaşantısını önemsemezler hayatta.

bu tarz bir evlilik, söz falan başından geçen oldu mu?

alevi kızın ailesini nasıl ikna ettiniz? biraz yardım lazım da.

kız benim ailemin sünni olmasını, ben de onun ailesinin alevi olmasını önemsemiyorum.

ama sanırım kızın ailesi biraz bağnazca yaklaşıyor. kendince haklı nedenleri var ona bir şey diyemem de.

evlenirken mezhepler değil, iki aşık insan evleniyo.

biraz fikir, yardım lazım aileyi ikna etmem için.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• babam hanivi annem alevi bir sorun yok :)

1|1
    0|0
    • sormanız mümkün mü evlenirken sorun olmus mu? aileler arası

• çok seviyorum. amin allah razı olsun. ya ben ondan başka birisini istemiyorum. ateist olsa da alırım onu ben.

• bişe istesem kızmassın demi + verirmisin :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Zor ya bilmiyorum iki asik evleniyo ama yillariniz birlikte gecicek cocuklariniz olucak yani ortak bir yol bulmalisiniz ailenizin bolunmemesi icin

0|1
    0|0
    • ya bu kategori nasıl değişebilir acaba? cinselliğe açılmış aşkı seçmiştim ben

• ailesiyle konusun baski yapmayacaginiza dair ikna edin

cere bu anca güven olursa vere bilirler

cünkü kimi sünlüler zorla kadinin basini kapatiyor

aleviler onda cekinir kadin erkek essitir alevide alevi kiz baskiya gelmez

0|1
    0|0
    • ben baskı yapmıyorum ha belki şey denebilir

akraba harici hayatında hiç bir erkek arkadaş olmayacak dedim. ama bu baskı olur mu ki ya? istemiyorum erkek onun hayatında. kız arkadaşıyla çıksın dolaşsın ama erkek arkadaş(akraba olmayan) istemiyorum.

bir de dekolteli giyinmesini istemiyorum. ama ben ateist olsam da istemem. eğildiğinde göğüsleri görünür endişesi ile yani. sevdiğimden bunu ona da söyledim. kabul etti kendisi de

• yok isteklerin normail basi sayilmaz

erkek arkdasi olmasin tabiki

sahiplenceksin biraz tabi

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 6

• kardeşim benımde eski kız arkadaşım aleviydi ilerde sorun olur diye ayrıldı benden halbukı ne ben nede aılem karşı filen çıkmadı yaklaşık 3 sene çıktım 3 senede herhangi sorun yoktu ama bıraktı ailem ilerde sorun olur diye bence kendi denkin bir kız bul

0|1
    0|0
    • Ben sevdiğim kızı buldum hocam. Aşkımı yani. Haklısınız tabii bazen sorunlar oluyo ama o kız olmazsa kimseyi sevmem evlenmem başkasıyla. Hayat yalnız da devam ediyo.

• Şialar öyledir derlerki sunniler şiaları katletti.

Oysaki o zaman mezhep yoktu , çogu şeyleri yalan.

0|1
    0|0
    • ben o konularla ilgilenmiyorum. ben sevgilimle evlenmek istiyorum. ve bağnaz ailelerden bıktım artık. sünni olsa onlara da laf ederdim..

• Çek kolundan nikahı bas.

• bu kızın bir babannesi var. o olmaz derse imkansız baba da kızı vermiyomuş.

• ''bekaret falan önemli değil sana sadık olsun dedi.''

Enteresan 1 cümle bence bu

0|1
    0|0
    • ya enteresan olani nedir hocam? annem benim sırdaşımdır.

ben anneme "anne ben dul da olsa, bakire olmasa da bir kızla evlenirim" diye konuşurum da.

• Tabi ki zina aşikar değil evlenip boşanmışta ol dinimiz evlilik emri verirken sıralı bir çizelge sunmuştur her halukarda dindar 1 annenin kullanabilieceği bir cümleye benzemiyor

• mesela evlenmiş bir kadın ya ad tecavüze uğramış bir kadın düşünelim her şeyi geçtim çocukluk hatası yapmış bir kız. annem namazında niyazında kuranını okur ama insanları hataları ile yargılamaz. onlara ne olacağı konusunda fikir sahibi olamayız, sadece iyiliklerini istemek bizi de iyi yapar :)

• bende alevi kız istiyom bulamıyom

0|1
    0|0
    • neden peki :D

• eğitimli kültürlü rahat benim amcamın oğlu alevi kızılayla evlendi koyu siyah saçlı yeşil gözlü yani dış güzellik bir yere kadar tabide benim hoşuma gidiyorlar genel olarak sürmeli olanlarda var daha denk gelmedim nasip kısmet :)

• ben makyaj yapmamasını istedim yapmicakmış :)

• kardeşim birbirininizi seviyorsunuz ama ilerde bu meshep sıkıntısını illa göreceksiniz sıkıntı olacak yani sonuçta alevi senin inandıgın peygambere inanmıyor adamlar

0|0
    0|0
    • çok yanlış biliyorsunuz hocam :) cemevine de gittim ben aleviliği öğrenmek için. bir kere bunu demek

hz. ali'nin damat oldugu adama inanmıyorlar demek. hz. fatima'nin babasina inanmiyorlar demek ki bu yanlış.

• peygamberimiz s.a.v hz.muhammedir elhamdullah ama adamlar bunu reddediyor peygamberimiz alidir diyor burada peygamber ayrılıgı var

• iyi ama bizim sünnilerimizde de hz ali'nin varlıgını kabul etmiyorlar

• nedir bu irkcilik arkadas yok su yok buymus da bilmem ne

0|0
    0|0
    • suç ne benim, ne kızın, benim ailem dahi önemsemiyor mezhebi.

bi kızın ailesi işte.

Yükleniyor...