Türkiye'de kadınlara yapılan işkence artık bitmeli

Türkiye'de kadınlara "cinsellik" konusunda yapılan baskılara değinmek istiyorum. Son zamanlarda gazetelerde okuduklarım,televizyon programlarında izlediklerim ve arkadaşlarımın başına gelenler beni çok kızdırıyor. Anne babaların genç kızlarını bekaret testi yaptırmaya zorlamaları, erkeklerin kadınları cinsel obje olarak görmeleri, cinsellik yaşamış kadınlara eşya gözü ile bakımlası, bu kadınların sürekli olarak iğrenç hakaretlere maruz kalması, namusu buna göre değerlendirmek hiç insancıl değil. Avrupada insanların cinsel özgürlüğü var ve çok mutlular. Bizim ülkemizde neden abartılıyor bu durum? Neden kıyametler kopuyor incecik zar yüzünden? Dul kavramı neden var? Ne zaman kadınları evlenmiş,boşanmış,bakire,bakire değil diye ayırmaktan vazgeçeceğiz? Avrupada yaşayan insanlar ahlaksız, namussuz mu? Ahlak ve namus kavramı bu mudur yani, bu çok korkutucu. Anne babanın küçücük kızını saçından tutup o iğrenç jinekolog koltuğuna oturtması, rapor beklemesi çok korkunç ! Bu ne zorbalık yahu. Bırakın insanlar istedikleri gibi yaşasınlar, kişinin cinsel özgürlüğü olması onu insanlıktan çıkarmaz ki. O yine aynı kişidir. Örneğin vajinismus sadece müslüman ülkelerinde olan bir hastalık. İlk geceyi çok korkunç birşeymiş gibi anlatarak kız çocuğu yetiştiriyorlar ondan sonra mutsuz evlilikler ortaya çıkıyor. Ben 18 yaşında bu zamana kadar hiçbirşey yaşamamış bir genç kızım ve bu yaşıma kadar korkutuldum babannem,ananem tarafından. Büyüdükce birşeyleri idrak etmeye başladım. Yazı çok uzun oldu ama siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Dediklerine tamamiyle katılıyorum..

Namusu bacak arasında arayanların, erkeğin kendi namusunu bile kadın bedeni üzerinden kontrol etmeye çalıştığı, sevdiği ile öpüştüğü için ailesinin namusu 5 paralık oldu diye silahına sarılanların, elele gezdiği için konu komşunun yüzüne bakamayanların, ilk gece '' malum çarşafı '' görebilmek adına gerdek odasının kapısı önünde nöbet tutarak egolarını rahatlatanların coğrafyası burası..

Kadınların sevmeye sevilmeye hakkının olmadığı ama dövülmesi ve aşağılanmasına, hor görülmesine kimsenin gıkını bile çıkartmadığı bir ülke burası..

Bakire, kız, kadın, dul, boşanmış gibi terimlerin önce insan sonra kadın kavramlarından önce kullanıldığı ve bunun normal sayıldığı bir coğrafya..

Kızlık zarının '' patlatılması '' gibi hiçbir ülkede olmayan buram buram erkek egosu , hegemonyası ve liderliği kokan bir terimin olduğu, ''patlayan'' kızlara kaşar , sevgi görmek isteğini dile getirenlere yollu sıfatının yapıştırıldığı, kocasına karşı bile sevişmek istediğini söylemenin ayıp olduğu, cinselliği başlatmanın yalnızca erkek işi olarak görüldüğü bir ülke..

Nedeni ataerkil aile düzeni, erkeklerin kışkırtılmış erkekliği, kadınların bastırılmış kadınlığı..

Ne yazık ki kadınlara haklarını hatırlatanlar da ''o*ospu '' damgası yiyor bu düzende..

İlk defa regl olan bir kadına tokat atılır, sünnet olan erkeğe düğün dernek kurulur..Daha o yaşlarda kadın olmanın alt sınıf, erkek olmanın üst sınıf olduğu kazınır küçücük beyinlere..

5 yaşındaki kızlara '' eteğini kapatarak oturması '' öğretilirken , aynı yaştaki bir erkek çocuğuna '' göster amcanlara p*pini '' şeklinde 5 gr'lık bir et parçasıyla bile övünç kaynağı yaratılır ailenin erkek bireylerine..

Daha çok şey var yazılacak ama bu düzende birşeyler değişmedikçe ben kadınların cinsel aşağılanmaya maruz kalacağına ve bazılarının da bundan mutlu olmaya devam edeceğini düşünüyorum maalesef..

2|0
    0|0
    • O kadar doğru açıklamışsınız ki, söylenecek herşeyi söylemişsiniz.

• Rica ederim..Söylediklerim, söyleneceklerin ancak 1000'de 1'i..Daha çok şey var..

Teşekkür ederim gül için..5* da benden size gelsin..Keyifli paylaşımlar dilerim..

Erkekler Ne Diyor 4

• aynı sekilde düşünüyoruz.

2|0
    0|0
  • O senin dediğini (cinsellik) zaten şimdiki gençlerimiz gizli de olsa yaşıyor. Erkekler de artık kızlık zarına çok önem vermemeye başladı. Belki de birkaç nesil sonra avrupalı insanlar kadar rahat ve özgür olacağız ama doğru olan bu mu? Buna kim karar veriyor?

0|0
    0|0
    • evet doğru olan rahatlık ve özgürlük. doğru olan baskı ve zorbalık değil. bekaret raporu beklemek, ilk gecede sırf kan gelmedi diye karını kapı dışarı etmek değil doğru olan. buna vicdan karar veriyor. sırf bakire diye bir kadını sevmek ne kadar doğru? ya da sevdiğin kadın bakire değil diye onunla olmaman ne kadar etik?

• Söylediklerine yerden göğe kadar katılıyorum. Söylemek istediğim dinen bunun doğru olmadığının söylenmesi. Rahatlığı yaşamak için dinden çıkmalı mı? Etik olmayacak diye dini bir kenara itmeli mi?

• Yazını okudum gerçekten çok haklısın bunları bîz değiştiricez

2|0
    0|0
    • umarım değişir ve artık insanları cinselliğe göre yargılamayız.

• İnşallah değişir ama sen bile düşüncelerin farklı olmasına rağmen gizli sormuşsun

• Bizdeki organların benzeri kızlarda da olduğuna göre aynı şeyi onlarında yaşamaya hakları var. Zaten tek kişilik değil çift kişilik bir şeydir. Namusu sadece bir erkek ve bir kızın bacak aralarındaki organlarından zevk almalarına bağlıyorsak bence düşünmemiz lazım. menfaat için ne yalanlar ne dalavereler ne üçkağıtçılıklar yapılıyor. Kimse bunlara namussuzluk demiyor.

1|0
    0|0
    • anlatmaya çalıştığım bu zaten. asıl namussuzluklara sessiz kalan insanlarımız konu cinsellik olunca namus abidesi kesiliyor. aşağıda mami48 isimli yobaz ayı yazdıklarımı okumadığı için anlamak istediği şekilde cevap vermiş.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...