Bakirelik neden önemlidir, neden kızlar evlenmeden iliskiye girmemelidir?!!

Günlük hayattan bir örnek vereceğim.

Pazarda portakal,mandalina,domates ve karpuz hep birer ikişer tanesi kesilerek tadına bakmak ve içini görmek amaçlı sunulur.

Portakal üzerinden gidersek,

Yarım kesilmiş portakala bakar , tadına bakar eğer çok beğenirseniz oradan alırsınız. Ancak kimse kesilmiş , tadına bakıp beğendiği portakalı almaz! Herkes içinin nasıl olduğunu bilmediği , el değmemiş portakalı alır , sorgusuz sualsiz yoluna devam eder...

Işte iliskide de bu çoğunlukla böyledir

Erkekler onu yatakta çok mutlu eden kadını sevse , beğense bile el değmemiş kadınla evlenmek ister.

Ben kimsenin kızlık zarını sorgulamiyorum , benim için önemli olan evlendikten sonraki ahlak ve güvendir.

Bu yazıyı yazmaktakı amacım bunu okuyan kardeslerimize ülkemizde bu durumun nasıl yürüdüğünü göstermek ve küçük yaşlara düşen cinsel ilişki(bana göre istismar)yi engellemek.

Çoğu kişinin ilerleyen yaşlarında pişman olduguna şahit oluyorum burada.Lütfen eğer sizinle evlenmeyecegini düşündüğünüzde de ilişkiye girmek istiyorsanız girin , benimle evlenecek diye değil!

Yine de Onemli olan davrannışlardır tabiki

"utanma" duygusunu kaybetmemek , arsız olmamaktır bence.

Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir tek zarla bekaret ölçülemez. bekaret kavramı insanımızca çok yanlış değerlendiriliyor. erkekler için de bir BEKARET SÖZ KONUSUDUR. evlenene kadar temiz yaşayabilmiş bir erkek de aslında bakirdir. kızlık zarındaki yapı nedeniyle bakire olduğu halde sen bakire değilsin diye aşağılanıp geri gönderilen kızlar olduğunu öğrendiğimde hüngür hüngür ağlamıştım. halen de içim titrer. bekaretin bir zarla ölçülmesi, kanın çarşafa bulaştırılıp kapıda bekleyen anababaya gösterilip sergilenmesi en rezil törelerden birisi. bakirlikten bakirelikten kasıt evlenene kadar temiz kalmasıdır. diyelim ki temiz kalamadı eğer pişman ise temiz kabul edilmelidir. bir kişi bir hata yaptığında erkekse genelde hoş görülür ama bayansa öldürülüyor bir de. geçmişinde bir hatadır yapmış ama pişman olmuş ve artık o yanlışının farkında olan bir bayan bu toplumda evlenemiyor bile. hep isterim ki ya bana öyle bir bayan denk gelse geçmişi ile asla yüzleşmeyeceği bir hayat versem ona diye. normalde erkekler hep bakire isterler. aman el değmemiş olsun derler. ama ben bu genelin dışındayım. bence o bayan da bakiredir isterse geçmişi çok ama çok karanlık olsun. eğer o geçmişten pişmansa ve hatasının farkındaysa o da bakiredir benim gözümde. aslında bekaret ya da bakirlik böyle bir şeydir. farkındalıktır. kendini sevdiğine saklamaktır hatasından dönüp de bunu yapabilir. sorarım ki erkeklerin çoğu bekar kalabiliyor mu? hata yapıp pişman olanlar için söylemiyorum. artık bu kötü hayatı alışkanlık haline getirenler, her gün farklı kadınlarla yatıp kalkanlar için söylüyorum. onlar bakire temiz kalmış bir bayanı hak etmiyor! ama hatasından dönenler elbette gözümde bekardırlar. bekarlık bakirelik kavramı kişinin ahlakıdır aslında. kişinin ahlakı kişiliği bekar/bakire değilse biyolojik açıdan bekar/bakire olmuş ne yazar? islamda bu kavram nasıldır merak edenler için söyleyeyim. islamda da tevbe hakkı var bildiğimiz gibi. Allah insana tevbe hakkı vermişse aslında insanlara pek laf düşmüyor. islamda yine bakirelik kavramı kişinin biyolojisinde değil ahlakında aranılır. kişi zaten ahlaken bekarsa genellikle biyolojik olarak da bekardır. tabi hata yapıp tevbe etmişse de yine bekardır. ama hatasında ısrar eden artık temiz bakire/bekar bir eşi hak edemez. evlenirken benim için ahlaken bekarlık önemlidir biyolojik açıdan asla önemli değildir. geçmişi çok karanlık da olsa hatasından pişman olan birisi bakiredir gözümde. Hatasından tevbe edenlerin tevbelerinin kabul edildiği o kadar yaşanmış olay var ki Allah bu hakkı veriyorsa benim boynum kıldan incedir bu konuda. İlle de biyolojik bakirelik diye tutturan erkekler hatasından dönmüş birine sahip çıkmadıkları için öldüklerinde pişman olacaklar. keşke dünyada öylelerine sahip çıksaydık diyecekler. kadınlarda kızlık zarı var peki erkeklerde ne var? erkekleri kim bağlayacak? erkeklerin bekarlığını kim tespit edecek? işte burada işler değişiyor. bazı illerde erkekler geneleve gittiklerinde erkekliğini ispatlamış kabul ediliyor. Bu çok büyük bir rezalet!

7|1
    1|3
    • Soruya sığdıramadığım düsünceleri , düşünemediklerimi tamamladığınız için tesekkürler , size katılıyorum

• beyefendi asıl siz yazdıklarımı okumamışsınız ve anlamamışsınız. scat (dışkı yeme) ile oral seksi aynı kefeye koydunuz ya pes doğrusu. bu ikisi aynı şey midir? bu ikisinin zararları aynı mı? sağlığa zararlı olmayan, hakkında haram, mekruh gibi hükümler bulunmayan her şey mübahtır. bana oral seksin sigara kadar zararlı olduğunu ispatlayın madem o kadar akıllı sanıyorsunuz kendinizi ispat edin oral seksin scat kadar zararlı olduğunu biz de bilelim ve kabul edelim. ama cahilce yorum yazın siz.

• Bir şeyin zararını ispatlamadan hakkında hüküm koyamazsınız. burada konu bu değil. siz kasıtlı olarak konuyu bu tarafa çekmeye çalışıyorsunuz dediğim gibi ben bu konuya aylarımı verdim siz bilmediğiniz bir konuda sazan avına çıkmış gibisiniz ama o klavye başındaki mertliğiniz benim aylar süren çalışmamdan habersiz galiba buyrun siz de bu işe aylarınızı harcayın araştırma yapın oral seks ile ağız enfeksiyonuna yakalanan hastaları inceleyin zararını belgelerle ispatlayın biz de buna göre konuşalım

Erkekler Ne Diyor 10

• Kendinizi pazarda "satılan" herhangi bir "mal" ile aynı kefede görmekten rahatsızlık duymuyor musunuz?

7|1
    4|1
    • Laf soktuğunuzu zannettiniz yanılmıyorsam ama o bir örnekti . Bu örnek başka bir sey olsa siz eninim bir kusur daha bulurdunuz. Keşke altındaki manayı anlayabilecek kadar asil olsaydınız , toplumun bu iğrenç gerçegine bu kadar rahat elestiride bulunamazdınız

• Bence o sizin bakış açınızla alakalı buyuk bir problem

Portakal size göre satılan bir mal bana göre Allahın yarattığı bir nimet

Der ve giderim..

• Bende sana kendi yazdığını hatırlatır ve giderim :D

"Pazarda portakal,mandalina,domates ve karpuz hep birer ikişer tanesi kesilerek tadına bakmak ve içini görmek amaçlı sunulur."

• Ben Namusun iki bacak arasında olduğuna inanmıyorum bu devirde özellikle bir kadının beyni o... olmıycak benim için önemli olan bu... kısa ve öz..

2|2
    0|0
    • yanii öçönceden ilişkiye girmiş bir bayanıa evlenirsin öylemi ?

• aynen öyle evlenirim. hem niye evlenmiyim öyle bir şartmı var dinen ve hukuken. saçmalamayın bence evlenilir tabi. sonuçta evlenmek bakirelere özel birşey değil...

• elbette ben de evlenirim. eğer hatasını anlamış ise tevbe etmiş ise geçmişini silmiş ise evlenirim hatta zaten öyle bir bayanla evlenip hiç kimsenin sahip çıkmadığı, azarladığı, hor gördüğü o bayana sahip çıkıp o bayanın hayatını kurtarmak istiyorum. umarım karşıma öyle bir bayan çıkar da evlenip kurtarırım onu.

• Kimse evlenen kadar yapmsın. İyi güzel de

Eskisi gibi kimse 20sinde evlenmiyor artık.

Eğitim ve iş hataındaki beklentiler, doğru insanı bulup, tanıma derken yaş 30 oluyor.

Şimdi 30 yaşında evlenen bir kadın ve erkeğin cinsel hayatı ne kadar verimli geçebilirki.

Erkeklerin cinsel anlamda en aktif oldukları dönem 20-25 li yaşlarıdır. 30 dan sonra performans düşmeye başlar.

Sen şimdi kalk adama 30 da evleneceksin ve kimseyle yatmıyacaksın de.

Adam birdefa sahip olduğu donanımın tam perormansını göremeyecek hiç.

Birde eş aktif değilse yandı. Adamın gözü dışarı kaymaya başlayacak. Zamanı varken değerlendirmediği fırsatlar için dizini dövecek. Ama olsun değilmi, ilk birlikteliğini eşi ile yaşadı. Hayatı boyunca yaşayacağı mutsuzluktan daha önemli olamaz değilmi.

Her şey zamanında güzel.

0|0
    0|0
    • Kardeş bu dünyada en fazla yaşayacağın 150 sene. sonrasında inansan da inanmasan da ebedi sonsuz bir hayat var. bu dünyada hiç seks yaşamasam bile üzülmem çünkü Allah beni cennetine koyarsa bu dünyada yaşayamadığım cinselliklerin acısını orada sınırsızca doya doya çıkarırım cennette bu dünyadaki gibi boşalma derdi de yok sınırsızca zevk alıp defalarca orgazm yaşamak var. üstelik cennette farklı farklı zevkler mükafatlar da var yani tek cinsellikle sınırlı değil oradaki hayat.

• Bir şeyin zararını ispatlamadan hakkında hüküm koyamazsınız. burada konu bu değil. siz kasıtlı olarak konuyu bu tarafa çekmeye çalışıyorsunuz dediğim gibi ben bu konuya aylarımı verdim siz bilmediğiniz bir konuda sazan avına çıkmış gibisiniz ama o klavye başındaki mertliğiniz benim aylar süren çalışmamdan habersiz galiba buyrun siz de bu işe aylarınızı harcayın araştırma yapın oral seks ile ağız enfeksiyonuna yakalanan hastaları inceleyin zararını belgelerle ispatlayın biz de buna göre konuşalım

• Valla yazdığımın yorumun gidip oral sekse dayanması garibime gitti açıkcası.

Hani tekrar tekrar bakıyorum oral kelimesini bile kullanmamışım.

• benzetme olarak çok ıyı dusunmusunuz katılıyorum bu sözlerınızı genelde bakırelık kızlık zarı fılan tamam önemli bir deger bayanlar için anlamadıgım nokta bozulduktan sonra söle böle demelerı saygınlık ve ahlak her zaman ön planda olmalı

1|0
    0|1
  • Guzel yazi. Alkisliyorum

2|0
    0|1
  • Hayatının ilk seksini yapacak erkek, bir kızda da ilk olmayı ister

0|0
    0|0
  • ben doğulu değilim ege bölgesindenim yani şimdiye kadar hiç bir kızla ilişki falan yaşamadım bakirim yani bakire bir kızla evlenmek en doğal hakkım ben isterim eşimin bekaret kanını akıtmak bakire olmayan kızı napayımki daha önce başkasının altına yatmış onun altında inlemiş bir kızı hiç bir bakir erkek istemez bilmem anlatabildimmi

2|1
    0|0
    • hiçbir bakir erkek istemez demişsiniz ama bu bence çok yanlış ben bakirim ama yine de istiyorum çünkü bu insanların da evlenip yuva kurmaya ihtiyaçları var bu insanları ihmal etmemek için isterim hayatlarını kurtarıp sahiplenmek ve sahiplenilmek için isterim. bekaret zarı dediğiniz nedir ki sonradan da dikilen bir şey. halbuki geçmişi ne kadar karanlık da olsa pişman birine sahip çıktığınızdao da sizi canından çok sahiplenecek bağrına basacaktır. içinde size karşı hep derin bir saygı olacaktır

• bakire olmayan bir kıza ben iyi gözle bakmam kardeşim başkasının altına yatmış inlemiş bir kızı o...gözüyle bakarım evlendikten sonrada ya başka erkek alırsa eve yani kapıyı kapatıp evden rahat bir şekilde ayrılamam ben kafam hep evde olur yani geniş düşün yani biraz ask sevgide bir yere kadar bilmem anlarabildimmi

• peki limonun suçu ne!

0|0
    0|0
  • canın fena halde portakal çekmiş

0|0
    1|1
  • sevgilim bakire değildi sorun yoktu iyide yurutuyoduk belki evlenırımde diyodum ama kısmet olmadı herkez aynı değildir bence bakireliğe bakmayan erkeklerde cok sayıda evlilik konusunda

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Güzel bir örnekti. Bende evleneceğimin bakir olmasını isterdm. Önceki iliskisnde bir ilki yasamistir ama ben yatsam sanki diger kiz gibi kullanip bir kenara atilmaktan korkarm. Ama neden evlenmeden önce bakireligimi vereyimki? Irade meselesi. Ister bozdururum ister bozdurmam. Ama evlendikten sonra ne olucaksa olabilir ben ve karsimdaki izin verdigi sürece.

1|1
    0|2
  • Yaşu ankendimi portakal gibi hissediyorum

0|0
    0|0
  • Bu tartışmalar beni çok sıktı. Bir erkek bakirse bakire bir kızı istemeye hakkı olur.Kuran-ı Kerim'de de böyle bir ayet var,ama ben Kuran araştırmacısı ya da teolog değilim.Ama vicdanen de olması gereken budur. Erkek de kız da evlenmeden önce yapmamalı. Herkes bir kişiye ait olmalı.İlk kez yapınca,kalpleri de vücutları da birbirine kopulmaz bağla bağlanır.Ama yapan yapar, ona da diyecek sözüm yok.Herkesin kendi hayatı.Unutma,kimse kimseyi bakiresin değilsin diye yargılayamaz.Sadece Allah yargılayabilir.Ama sen kendine bakir olmayan birini istiyorsan,o da senin kararın.

1|4
    1|1
Yükleniyor...