Gay oldugunu nasıl anlarsın?

Sıtede emınım gayler vardır sız gay oldugunuzu nasıl anlarsınız yanı hemcınslerıme ozel bı ılgım yok ama ne bılıyım ıste

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunla pek alakası yok ama ben yine bunları yazıyorum.

Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu olmak üzere hiçbir önemli bilimsel kuruluş tarafından hastalık olarak kabul edilmemekte. Bir yönelim/eğilim olarak görülüyor. Tercih değil. Yani siz nasıl karşı cinse ilgi duymayı kendi iradenizle tercih etmediyseniz, ve bunu istesenizde değiştiremesseniz bir eşcinsel içinde aynısı geçerlidir. Ayrıca cinsel yönelim bir spektrumdur. Tümüyle karşı cinse ilgiden tümüyle hemcinse ilgiye kadar geniş bir yelpazeyi içerir. Bu spektrumun uç noktalarında ya da uca yakın yerlerde alanlar heteroseksüel ya da eşcinsel olarak kabul edilirken, ortalarda yer alanlar biseksüel olarak kabul edilir. Cinsel yönelimin nasıl oluştuğu tam olarak bilinmemekte. Ama nasıl oluşmadığı biliniyor. Cinsel yönelimin vücudun salgıladığı testosteron-östrojen oranıyla bir alakası yoktur. Aynı şekilde ailenin yetiştirme şeklinin, cinsel tacize uğramanında cinsel yönelime etki ettiğine dair sağlam bir kanıt yok. Yapılan araştırmalar cinsel yönelim tek bir faktör tarafından değil genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin etkileşimiyle oluştuğunu destekliyor. Burda hormonal derken anne karnındaki süreci kastediyorum.

link

Yukardaki "eşcinselliğin nedenleri" kısmında cinsel yönelim üstüne yapılmış genetik, nörolojik ve doğum öncesi süreci incleyen önemli araştırmaları ve önemli kuruluşların cinsel yönelim hakkında ne dediğini bulabilirsiniz.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Evet, Varız, Burdayız Gayler, Biseksüeller ve Lezler olarak :) Anlamak kolay iş değil... Kişinin kişiliğine bağlı diyebilirim daha çok... Yani sokakta gördüğünde şu adam şöyle, şu adam böyle diye (ayyaş, serseri, çok iyi birisi, gay, inek gibi çalışan gibi tabirler) konuşabildiğin gibi, aslında o adamların iç dünyasında o durumu yaşayıp yaşamadığını bilemezsin... Çok az bir kısmı kendini dışarıya belli eder... Mesela sokakta beni görsen hiçbir şekilde biseksüel olduğumu anlayamazsın :) Yani sen boşver kim gay, kim değil... Sen insanların kişiliğine önem ver yeter... Ben hetero olup da senin en iyi arkadaşın olabilirim, gay olup da en iyi arkadaşın olabilirim... Bu tamamen kişilikle alakalı bir durumdur :)

0|1
    0|0
  • arkana bak hacı poponda bişi varsa gay olabilirsin.hislerinden emin değilsen biseksüel olma ihtimalin var

0|0
    0|1
  • diğer erkeklerin aksine kızlara baktığında hiçbir şey hissetmezsin ama erkekler kalbinin hızlı atmasına neden olur. işte o zaman aslında farklı olduğunu anlarsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...