Toplumda kimlere kaşar denir?

Bu konunun bir netliğe kavuşturulmasını istiyorum artık. Bana göre bir kızın hayatında sevdiği bir iki kişi olur, onlarla cinsellik yaşayabilir, bu normal. Bence kimse ilişkisinin biteceğini bile bile bunu yapmaz.

Benim kaşardan anladığım sürekli sevgili değiştiren, cinsellik için birileriyle birlikte olan tipler. Sizin de katılımınızla bu konuyu bir netliğe kavuşturalım artık.

Lütfen olaya dini yaklaşımlarda bulunulmasın sadece karakter açısından soruyorum.

0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kaşarlıkla cinselliğin pek alakası yoktur.

Kaşarlık alışagelmiş, normal insanlarda hisler uyandıran şeylerin artık o insan için kanıksanımış olması, bir his uyandırmaması anlamına gelir. Cinselliğide içerebilse bile ondan çok daha geniş bir kavramdır.

Bu bağlamda bir bayanın birkaç sevgilisi olabilir. Bunlar duygusal anlamda da olsa o insan için "yaşanmışlıktır" ve bir sonraki sevgililerinde onlarla yaşadığı duyguları yaşayamaz. En azından o şiddette olmaz. 100 kızla çıkmış erkek 101. kızdan zevk alamaz ki. Onlarda erkeklere yönelir top olur mesela... Bunun gibi bir durum.

Sizin kaşardan anladığınız, "sürekli sevgili değiştiren, cinsellik için birileriyle birlikte olan tipler" e kaşardan çok o***pu denilmekte hem dişi hem erkekler için. Tabi yapmacık kibarlık için kaşar denilmekte ki bu da kaşarın alt anlamı oluyor...

Sevgi, iki insanın arasındaki bağ özeldir. Cinsellik ise evlilik gerektiren bir durumdur. Evlilik öncesi cinselliği "bir kızın sevdiği kişilerle cinsellik yaşayabilir, bu normal, kimse ilişkisinin biteceğini bile bile bunu yapmaz" diyerek legalize etmeniz büyük bir bühtan...

Ona bakarsan kimse de boşanacağım diye de evlenmiyor ama boşanabiliyor. Yapacaksa evlensin yapsın. Engelleyen yok ki. Evlilik öncesi cinsel ilişki, evliliğin anlamını erezyona uğratan bir durumdur (hem erkek hem kadın için). Bu gerçeği yadsıyamasınız. O kızın erkeğe/erkeğin kıza bakışı değişik olur. Sevgilisini hayatın anlamı yerine koyması çok zordur "sevdiklerine verenlerin". Yani insanın karakterine işler bu pis durum.

Ayrıca evlilik öncesi tabu olmasına rağmen "sevdiği için" bahanesi ile bunu yapan, evlendikten sonrada bu tabuyu yıkar ve aynı bahaneye sığınabilir. Bunu engelleyen bir durum yok.. Zaten günümüzdeki bu dejenerasyonda bunun payı büyük...

2|0
    0|0
    • ilk söylediklerinize katılıyor sonrasına katılmıyorum. özenerek cevap yazdığın için teşekkürler.

• Şunuda ekleyeyim tam olsun.

Kaşar, eski dilde Kaşer den gelir. Anlamı "yenilip içilmeye elverişli" anlamındadır.

Kaşer kız da utanma, sıkılma duygusundan arınmış olduğundan yenilip içmeye elverişli hale gelmiş kızdır..

Kızlar Ne Diyor 9

• kimlere kaşar denirden ziyade neden toplum kaşar der bazı inlarda? demek daha doğru.

cevap bence: kendi gibi olmayan insanlara der.kendisi özgür yaşayamıyor diye kendisi başka yaşıyor diye başkasının özgüre yaşamasını çekemez ve kaşar der.genelde kızlara denmesinin sebebi kızların birbirlerini kıskanıp çekiştirmesindendir.erkeklerde bu durum daha azdır hatta yoktur.istediği gibi olduğu gibi hissettiği gibi davranan insanlara genelde kaşar denir.

2|0
    1|0
  • utanma duygusu olmayan .. utanılcak seyler yaptgndada o konuda uste çkmaya çalışan kızlardr.. aşk ı kaşarlaştırana da denır aslnda erkeklerınde kaşarı vardır .. sürekli sevgili deiştirenede denmez .. doğru kişiyi arıosa o kişinin doğru olmadıgı farkedıp ayrılıosa bu kaşarlık degıldr.. pişman olcagın yere gurur duymaktr kaşarlık ..

0|0
    1|0
    • Sürekli sevgili değiştirene denmez mi? Doğru kişiyi bulmak için illa çıkmak mı gerekir. Ön eleme yapılmaz mı bi?

• yapılır ama ne kdr eleme yapılsada bazen yanılabılır insan bnce.. hee bana sorarsan sevgılı deiştiren bi tip değilim .. ama deiştirenleri dogru insanı arıo dıe nitelendırıyorum

• Birine 'Kaşar' demek bence çok saçma..

Adamın biri gelmiş söylemiş lafı gitmiş..

Kaşar kelimesi bence kimseye denilmemeli.

Kahpe falan olmalı.

Kaşar sevdigimiz bir yiyecek sonuçta.

Neden huy kaptığımız birine diyelim ki ?

Ha. Çok demek istiyorsanız sizi kandıran , aldatan birine diyin.

Yalan söyleyip sizi incitenlere diyin.

Bunlara zaten kahpe deniyor.

Ama ergen biri gelip 'Kahpe' yi 'Kaşar' yapmış böyle gidiyor.

1|0
    0|1
  • sıklıkla sevgili değiştirenlere,her erkekle cinsellik açısından rahat konuşabilen,erkekleri aldatan kadınlar için söylenen bir tabir birde KAVAZAKİ denir bunlara:)

0|0
    0|0
  • kısacası bende bilmiyorum ama söylenmemesi gerekir mesela bir erkek bir kızla çıkar ve bir zaman sonra bu kız kaşarlanmış diyebiliyor davranışla da alakalıdır

0|0
    0|0
  • Bunu neden merak ediyorsunuz? :)

0|0
    0|0
  • kızların kaşarı var da, erkeklerin kaşarı daha beter

1|0
    0|0
  • artık bazı erkekler iyice azıttı ki mini etek giyene bile diyorlar. pes.

0|0
    0|0
  • önune gelenle yatana

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Herhangi bir işin en iyisine bir piyasanın en kalifiye elemanına bu işin o...pusu yada kaşarı da denir ancak don yerine her gün sevgili değiştiren Kadınlara daha sıklıkla söylenir.

Bknz. Eski kaşar D.akkaya radyo faciası

daha çok onunla bununla sürtüp kalkan -ve hatta kaldıran- şahsiyetler hakkında kullanılan tabir...

bir radyo programı canlı yayınında deniz akkaya'ya da yakıştırılan bir sıfat...

şöyle ki;

deniz akkaya telefon bağlantısına katılan herkese bir soru sormaktadır:

"bana sahip olmak için ne yapardınız?"

adamın teki de çıkıyor ve diyor ki:

"seni kantara çıkarır, kaç kiloysan ona göre kilosu 7 milyondan -bu aralar 7 ytl- paranı verir ve sana sahip olurdum"

deniz akkaya de apışıp kalıyor ve:

"neden ki?" diye soruyor...

adamın cevabıyla, radyonun reklama girmesi bir oluyor tabi:

"eski kaşarın kilosu 7 milyon da -tekrar hatırlatmama gerek yok sanırım, 7 ytl- ondan" diyor...

0|0
    0|0
  • Ben Katılmıyorum,bir kere her insan kendi yaşantısını memnun olmak için yaşar,kendisi memnunsa ve birçok insanın başaramadığını başarıyorsa bunun adının KAŞARLIK olarak nitelendirilmesi çok ağır bir tabir,o zaman erkeklerin %99'u kaşar diyelim ?

Ben anlamıyorum arkadaşlar,hani buna kızların destek veren cevaplarını hiç anlayamadım,Kızlar için kullanılan kaşar tabiri,erkekler için çapkın,kazanova olarak değerlendiriliyo,bir erkek olarak bu sözü bir kız için kullanmadım,oda nefes alıyor,bende,neden benim yaptığım çapkınlıkken onun ki kaşarlık olsun...

1|0
    0|0
  • Zaten cevabını vermişsin, sıklıkla sevgili değiştirip kolaylıkla altlarına yatan tiplere denir. Ama yolda laf atmaya gelince de namusluk abidesi kesilirler. :)

1|0
    0|0
  • ben aslında neden kaşar kelimesi uygun görülmüş onu merak ediyorum. kaşarla olan bağlantı ne . konuyla alakasız ama bu konuda yorum yapacak? :)

2|0
    0|0
    • çok güzel bi noktaya deyindin tebrik ederim :))

• Yorumu da ben yapayım...

Kaşarın yapılma süreciyle alakalı sanırdım eskiden ama ilgisi yok.

Kaşar, eski dilde Kaşer den gelir. Anlamı "yenilip içilmeye elverişli" anlamındadır.

Kaşer kız da utanma, sıkılma duygusundan arınmış olduğundan yenilip içmeye elverişli hale gelmiş kızdır...

• entrasanmış :)

• kaşar para, eğlence düşkünü, kendini yüksek bir statüdenmiş gibi hissetmek ve göstermek için, marka giyinen, çizgi sakal bırakan, saçları herzaman jöleli, facebook v.b sitelere güneş gözlüklü ve gömleğinin yakası açık resim eklemiş, yabancı müzik dinleyen, daha uygun bir sıfat bulunamadığından keko olarak isimlendiren kişiliklere yamanmaya çalışan adi kızdır.

En büyük örneği bihter olduğu sanılan bu sıfatın yiyecek olarak kasara benzetilme nedeni daha bilinmemektedir.

0|0
    0|0
    • sen tikiyle karıştırdın sanırım

• Bana göre kasar budur. Tiky ne ? son zamanlarda uydurulmus deli sacması.

• burjuva sınıftan lüks, eğlence düşkünü, marka meraklısı kişiler. kaşar olma ihtimalleri yüksek ama olmayanları da var ben tanıdım, farklı bir kavram bu

• abaza ama kadın.

elizabet değil kazanova.

1|0
    0|0
  • ee o zaman ozgur yasayan tum kadinlar da erkekler de kasar, ee geri kalanlar beyaz peynir mi temiz temiz? nedir yau bu ayrim cinsellik istiyorsa olur sanki herkes illa asik olmak zorunda sevismek icin

1|0
    0|1
    • altlarina yatan denmis... ee alta yatan kasarsa ustteki nedir? tost ekmegi mi? kadinlar lezbiyen iliski mi yasiyorlar? yattiklari adamlara ne deniyor? haa tahmin edeyim... capkin...

Yükleniyor...