Eşcinsellik sizce de çok yaygınlaşmadı mı?

Her yerdeler artık herkesin tercihi ayrı karışamazsın bir şey diyemezsin ama resmen kıyamet alameti be kardeşim. İnsanlık kavramı tükeniyor günden güne Allah hepinizi ıslah etsin.

Güncellemeler:
Kur'ân-ı Kerim » 49 / HUCURÂT - 13 derki ; Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah yanında en değerli olanınız, O'ndan en çok korkanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.
Bu soruyu sormamda ki amaç ne tepkiler alacağımı görmekti, anladım ki benim gibi düşünen çok çok az kişi gördüm. Gerçekten insanlık ölmüş, ne dine ne kitaba hiç bir şeye saygı kalmamış. Allah hepimizi ıslah etsin.

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

• Kınamıyorum o insanları ileride benimde çocuğum öyle olabilir . Ama olmamasını tabi ki tercih ederim

Benimle alakası olmayan insanlar tamam ama açıkcası yakın çevremde eşcinsel kız arkadaşım olsun istemem. Rahatsız olurum. Kızlar arkadaşlarıyla erkeklere göre daha samimidir çünkü. Bir erkeğe bile dostça yaklaştığım zaman beni öyle görmesinden rahatsız oluyorsam ki bu onun doğası. Bir kızın o şekilde yaklaşacak olmasını istemem.

Erkeklerde istemez. Düşünsene halı saha yapıyorlar ortak yerde duş alıp soyunuyorlar. Bir erkek tarafından süzülmek istemez. Ya da erkek muhabbeti yaparken kendisine asılmasını istemez.

Kınamıyorum bazıları cidden doğuştan öyle yetişiyor. Daha zararsız olabiliyorlar. Iyy kötü pis insan muamelesi yapmıyorum

Ama yukarıda yazdıklarımı eminim çoğu erkek/kadın düşünmüştür. Bu yüzden rahatsız olunuyor belki bir de öyle düşünün.

Doğuştan gelenler tamam da diğerleri sapkınlık geliyor bana. Belli bir yaşa kadar cinsel yönelimi hep aynıyken cinsel hayatı aktifken neden diğerlerini de deniyorlar?

Medyanın etkili olduğunu düşünüyorum ben.

1|1
    0|1
    • Tebrik ederim seni çok iyi bir şekilde ifade etmişsin :) Doğuştan gelme olayı şu şekilde oluyor Kuranı kerimde ayetlerde bu zaten geçiyor insan bir kadın ve bir erkek olarak 2 şekilde yaratılmıştır. Örnek veriyorum bir erkek kendini kadın gibi hissetmeye başladı ergenliğe giriyor vücudunu tanımaya başlıyor görünüş erkek ama kadın gibi hissediyor kendini bu tamamiyle psikoljıktir allhın bir sınavıdır şeytanın o kişiyle oynadıgı oyundur o kişi sabreder ise bu hataya düşmez ise er ya da geç

• Ama bazıları bu durumu kabullenmiyor evleniyor çocuğu oluyor ve o davranışlarına devam ediyor. Hem eşini hem çocuğunu kandırmış olmaz mı ? Onun yerine kendisi gibi olsun razı olurum

Mesela bir erkeğin gay olduğu halde bunu bastırmak için benimle olmasını istemem Allah korusun. Onun yerine kendi tercihini yaşasın. En azından dürüst olur

• Bunun tedavisi mümkün ama psikoterapi yardımı ile ve allaha sığınarak

Kızlar Ne Diyor 10

• kendi secimleri saygi duyarim ama Allah boyle yaratmis diyen insani anlayamam ben. Allah senin erkek olmani ya da kiz olmani istese zaten o cinste yaratir :D ayrica bu soru altinda sana sanane bu onlarin secimi diyen insani da anlayamam. onlarin secimlerini sevmemekte senin secimin :D

1|3
    0|2
    • eşcinsellik ve transseksüellik kavramını daha birbirinden ayıramayacak kadar konu hakkında bilgisizken nedir bu emin, özgüvenli ve dalgacı tavırlar...?

• allah senin erkek olmanı isteses böyle yaratmazdı demişsin..ona bakılırsa bir yeri kolu bacağı olmadan doğan birisine de protez bacak taktırmayalım..çünkü allah onun öyle doğmasını istemiş..demek istediğim eşcinsellik de doğuştan her ne kadar anlamak istemeseniz de.. Ayrıca bu konuyla ilgili pek çok araştırmam var ve bilgi sahibiyim ve de kendi yaşadığım bişey..kendimden bunlara dayanarak emin olabilirim..

• 1 dk senin dusunme tarzin, secimlerin ve ne yasadiginla ilgilenmiyorum yorumumda bastan belirttim duzgun okusan anlardin. ha, yorumun geriye kalan kismida beni dusuncem ''anlayamam ben'' demistim bu da benim dusuncem oldugunu tamamiyla belirtiyo ve buda kesinlikle seni ilgilendirmez anlatabiliyomuyum ? ha eger dini birak, bilimden konusalim diyosan dogustan olmayan escinsellikte var demekki yanlis kaynaktan arastirmissin. arastirdigin seyden emin ol ondan sonra cok bilmislik yaparsin.

• Ay inanmıyorum bende bugün tam bu konu hakkında kafa yoruyordum.Aynen bende öyle düşünüyorum.Çok fazlalar ve ben bile homofobik biri olmamama rağmen tiksinmeye başladım.Bütün filmlerde karşınıza çıkıyorlar bir kere.Asya genelinde çok fazla artmış,Avrupada çok önceden beri vardı ve Türkiye'de de 2013 itibariyle %22'ye yakın eşcinsel varmış.En homofobik ülkelerden biri olmamıza rağmen bizde bile oldukça fazlalar.Diyecek bir şey yok gerçekten.

1|2
    0|1
    • Allh ıslah etsin

• Biz ne zaman yargılamışız onları zeki arkadşaım manyak mısın nesin?Bak bir sabahtan beri ne diyoruz HORMONAL olnlara hiçbir şey demeyiz diyemeyiz.Ama ÇOĞUNLUK hormonal değil tamam mı.Bu kanıtlandı.İnsanlar cinsel tercihlerini değiştiriyorlar.Belli bir yaştan sonra zıtıyorlar anlayacağın tamam mı?Bizim tepki verdiğimiz şey bu.Ayrıca saydıklarına sövmediğimizi ne biliyorsun?Onlarda yanlış tabiki.Hemde çok yanlış.Ama bu da yanlış anladın mı.SAPKINLIK da normal bir şey değil.İyi bir şey değil!

• Eşcinsel nüfusun en yüksek olduğu şehir olan San Fransicco'da bile eşcinseller toplam nüfusun %15'ini oluşturuyor. Aşağıdaki linkteki tablodan görebilirsin.

link

Sense Türkiye'de %22'ai Amerika'nın %30'u eşcinsel diyorsun ve bunların yarısı doğuştan yarısı sonradan olmaymış. İyice sallamışın. Link getir ispatla.

Ve yukardaki yorumumu okumanı tavsiye ederim.

• yav saçmalamayın bir her yerdeler her zaman vardık vardılar ama bazıları yeni yeni gizlilikten çıkıyo hepsi bu..kimse sokakta eşcinselim diye gezmiyo çünkü sen sitede çok karşılaşmışın hepsi bu..çünkü eşcinseller ve daha buna benzer toplum baskısı gören insanlar sanalda daha rahatlar..

2|3
    1|3
    • Doğru diyorsunda ben sanal olarak kastetmıyorum artık millet çok rahat hareket eder oldu üniversitedeki yakın arkdşlarımın bile eşcinsel oldugunu farkettim ya yıkıldım resmen sarıyolar etrafı

• sana bulaşıyolar mı..ne zararları var sana varsa konuşursun olur biter..herkeze sapık gözüyle bakmayın illa heterofobik mi olalım..

• keşke herkes eşcinseller kadar insanlara hayvanlara doğaya emeğe kişilik haklarına saygılı olsa o zaman guzel bır dunya olurdu

• Bu nasıl bir düşünce.Onlara bu hissi veren de Allah.

Islah olmalari icin bir neden yok.İnsan insandır.

0|4
    1|3
    • Senin düsüncene bakilirsa herkes günahsiz nasil olsa günahida Allah yaratiyo dimi?

• Sadece ihtimal demistim.Sana komik gelen baskasina dogru gelir.Bunu anlarim.

Zevk sapkinlik bunlari ben de bir olcude savunabilirimOnlara escinsel degil de" cinsi sapık"diyelim.

• Hepsi için konuşmuyorum.Evet haklısın bazıları *özelliklede müslüman ailelerde* gizleyenler olabilir.Ama ben diyorum ki bu belli bir yaştan sonra açığa çıkar zaten.Sen gizlesen bile ilgili bir aile farkına varır.Herneyse konu dışına çıkmayalım biz senin onlarada bu hissi veren Allah demeni tartışıyorduk.Dediğim gibi Allah bazılarını öyle yarattı haklısın.Ama bazılarıda doğuştan manyak.Allah zaten tercihi elinde olmayan kulunun arkasında durur ama diğerleride ıslah olsun bir zahmet -,-

• Bu kotu bırsey degıl

1|1
    0|3
  • allahın yasakladığı kullarını böyle yaratması da ayrı bir değişiklik.. he tamam imtihan dimi. herşey oyun zaten.

2|0
    1|2
  • Bir kere olsun onlarla iletişime geçsen onların yaşadığı zorlukları dinlesen bu katılığı bırakırdın sevgili soran.AAyrıcaİslam'a bu kadar önem veriyorsun, o halde şu Hz. Muhammed'in şu sözünü de bilmelisin: "Kınadığınız şey başınıza gelmeden ölmezsiniz. " Yarın bir gün çocuğun da bu şekilde olabilir. Kuran'da Allah'ın bahsettiği eşcinsellik kavramını yorumlayan kaynakları okumanı öneririm.

0|0
    0|0
  • Yaygınlaştılar. Ben bu siteye girmeden önce Türkiye'de çok az diye biliyodum ama siteye üye olduktan sonra bayağı varmış eşcinsel insan. Şaşırdım ve üzüldüm

0|2
    0|2
    • ozellikle de pembe profil altindaki mavi kisiliksizler :D

• Bu benim görüşüm.

• ailenden bırının eşcınsel olabıleceği de benım görüşüm adam kuran dan ayet paylaşmış bunu allah adıyla hırsızlık yapan ırza gecen 12 yasında başlık parası altında kızına p**evenklık yapan için paylaşmaz ama emınım kendısı 3 kurus parayla hayat kadınıyla fuhuş yapmıştır o zaman ayetler kımsenın aklına gelmez sizden olmayanlara karşı cok dındarsınız da konu sız olunca ne allah ne kıtap umrunuzda değil

• Banane ya ne halleri varsa görsünler

0|1
    0|2
  • Böyle bir şeye saygı duymanız gerekir..İnsanlar bunu isteyerek yapmıyor mecburi bir şekilde bu duruma düşüyorlar herkesin kendi elinde değil gay travesti eşcinsel yani aynı şeyler doğal karşılıyorum

1|2
    0|3
    • Milyonda bir senin dediğin gibi allh insanı kadın ve erkek olarak iki şekilde yaratıyor. Bir erkek kendini kadın gibi hissediyorsa bu onun için bir sınavdır sabredecek alaha sığınacak gidip gaylık yapmayacak . Biraz okuyun araştırın

• Bunu biliyorum..Fakat ben onlara da saygı duyuyorum.Her türlü sınıyor allah bizi ama sizinde dur dediğiniz dayanamadığınız bir konu olmuştur muhakkak

• Neyse allh ıslah etsin

Erkekler Ne Diyor 15

• Öncelikle kimse senin dini inancına uymzk zorunda değil. Türkiye müslüman değil laik bir ülkedir.

Eşcinselliğe gelince ,

Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü ve amerikan psikiyatri kurumu olmak üzere hiçbir önemli bilimsel kuruluş tarafından hastalık olarak kabul edilmemekte. Bir yönelim/eğilim olarak görülüyor. Tercih değil. Yani siz nasıl karşı cinse ilgi duymayı kendi iradenizle tercih etmediyseniz, ve bunu istesenizde değiştiremesseniz bir eşcinsel içinde aynısı geçerlidir. Ayrıca cinsel yönelim bir spektrumdur. Tümüyle karşı cinse ilgiden tümüyle hemcinse ilgiye kadar geniş bir yelpazeyi içerir. Bu spektrumun uç noktalarında ya da uca yakın yerlerde alanlar heteroseksüel ya da eşcinsel olarak kabul edilirken, ortalarda yer alanlar biseksüel olarak kabul edilir. Cinsel yönelimin nasıl oluştuğu tam olarak bilinmemekte. Ama nasıl oluşmadığı biliniyor. Cinsel yönelimin vücudun salgıladığı testosteron-östrojen oranıyla bir alakası yoktur. Aynı şekilde ailenin yetiştirme şeklinin, cinsel tacize uğramanında cinsel yönelime etki ettiğine dair sağlam bir kanıt yok. Yapılan araştırmalar cinsel yönelim tek bir faktör tarafından değil genetik, hormonal ve çevresel faktörlerin etkileşimiyle oluştuğunu destekliyor. Burda hormonal derken anne karnındaki süreci kastediyorum.

link

Yukardaki "eşcinselliğin nedenleri" kısmında cinsel yönelim üstüne yapılmış genetik, nörolojik ve doğum öncesi süreci incleyen önemli araştırmaları ve önemli kuruluşların cinsel yönelim hakkında ne dediğini bulabilirsiniz.

Türkiye Psikiyatri Kurumu'nun açıklaması'nı aşağıda bulabilirsin.

link

Eşcinselleri tedavi etme girişimlerinin hiç bir bilimsel dayanağı olmadığı ve zarar verdiğiyle ilgili şeyleri de aşağıdaki linkte bulabilirisn.

link

Eşcinselliği tedavi ettiğini iddia edenlerin çoğu dini motivasyonla hareket etmektedir ya da dolandırıcıdır. Örnğeğin Joseph Nicolosi, Nevzat Tarhan, Hüseyin Kaçın ve Cem Keçe.

Ve ayrıca birçok eşcinsel ergen çevresinde homofobik söylemlere maruz kalmasından dolayı depresyona giriyor. İntihar ediyor. Eşcinsel ergenlerde intihar oranı 3-4 kat daha fazla. Bu tür konular hakkına konuşurken lütfen kullandığınız kelimelere daha dikkat edin.

0|0
    0|0
  • eşcinsellik çok yaygınlaşmışsa zinada yaygınlaşmıştır! eşcinsele günah diyen ama önüne gelen kadınla yatağa giren bir adamın samimiyetine inanmıyorum. ya da bir kadının...fatih altaylının programında cübbeli bile söyledi. bir insan hırsız diğeri eşcinsel hangisi önce cennete girer cübebli aynen tabiki eşcinsel olan.hırsızlık daha ağırdır çünkü.

ayrıca toplumda görünen eşcinsellerin çoğu kadın görünümlü olanlar..asıl görünmeyenlerine bakın siz..TBMM DE ,futbolda ,siyasette her yerde onlar var.onlar daha rahat yaşıyor

herkes nasıl mutluysa öyle yaşar hayatını başkasına dikte ettirmediği sürece...kimse sonradan eşcinsel olmaz aa ben kadınla doydum birazda erkekle takılayım eşcinsel olayım demez..ha şu var cinsel hayatına farklılık ister ama bu eşcinsel olacağı anlamına gelmez...doğuştandır bu düzeltilmesi de mümkün değildir...haydar dümen bile söylüyor boşuna psikologlara para vermeyin onların amacı sadece PARADIR..

12-13 yaşındaki kızları dini kullanarak yatağa atan hacı tipli aşağılık hayvanlardan daha temiz daha dürüst gelir bana eşcinseller.bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • yapacak birşey yok Allah herkeze akıl vermiş irade vermiş. Allah affetsin ne diyelim.

0|1
    0|0
  • Eşcinsellik İslam'dan önce de vardı, şu anda da vardır ve gelecekte de var olacaktır. Eşcinsellik yüzünden kıyamet kopmaz, insanlar helak olmaz. Şayet öyle olsaydı bugün Kaliforniya yerle yeksan olurdu. Alışın artık.

0|1
    2|3
    • Lut Kavmi helak olalım bilem kaç yüzyıl geçiyor canım ya sen hala bugünün kafasını yaşa.Olum canlı örnekleri bile var neyin kafasındasın anlamadım?Lu Kavmi eşcinsel bir kavimdi ve ALlah üzerilerine yanardağ lavı püskürttü.Sana kal Kaliforniyada.

• sadece görüntüleriyle eşcinsel oldugunu düşündüğünüz insanları eşcinsel olarak görüyorsunuz

ama sokakta elınde tespih maço erkek tavırlı mılletın namusuyla uğraşıp o bahsettıgın eşcinsellere pasif olan ne erkekler var bu memlekette ve şunu bil en çokta bu tipler eşcinsellere tepkı gösterır kendılerının eşcinsel oldugu anlaşılmasın dıye belkı sende onlardan bırısın ve toplumun tepkısını ölçmek ıcın bu soruyu sordun

0|1
    0|0
  • Peygamberin gibi pedofili olacağıma eşcinsel olmayı tercih ederdim.

0|0
    0|0
  • Olum size ne* senin mezarına o,onun mezarına sen girmiceksin*.Bakın işinize herşeye kadirdir dediğiniz allah onun hesabını sizden sormıcak yaa ...

0|2
    1|2
  • Hocam ben yaygınlaşmasından yanayım:) aranan nesil oluruz

0|1
    1|1
  • Saygı duyuyorum hiç olmazsa ata eşeğe tecavüz edenler gibi değiller

1|0
    0|3
  • sana karsı bir cinsel istismar yoksa karısmak saygısızlıktan baska bir sey degil.

0|0
    0|1
  • Önceden gene vardı,ama şimdiki gibi değillerdi,saklı yaşıyorlardı bunları.

0|1
    0|0
  • Onlarin artmasinin yayginlasmasinin sebebi karsi tarafin cok rahat bicimde erkeklere gosterip de elletmeme sapkinligi var. Bakiniz kizlar kadinlar acik sacik giyinmemesi gerekirken bizim ahlakimizda, ama hepsi simdi mini etek ve abiye gibi giysiler taytlar ve hatlarini belli eden dar kotlar/pantolonlar, goguslerini belli eden dekolteli giysiler giyiyorlar..

0|0
    0|0
  • senin hangi picliklerin var allah bilir. sen once kendin icin islah olmayi dile sonra baskalarini dusunursun.

3|1
    0|1
    • kapakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :D

• Yazık inşallah benim dediğim ıslah kelimesini diğer tarafta hatırlarsın ve hatırlatacaklarda

• sen kendin hatirlayacaksin ;)

• Sanane milletin seçiminden at kafası.Senin hetero olmandan bahsediyor mu lez bir insan.Dallama ya

0|0
    3|4
  • ben görmüyom

0|0
    0|1
    • Çok var aşırı derecede size denk gelmemiş

• vay be.bu aşırılıkta nedense denk gelmiyor.seni niye buluyor bunlar anlamadım

• senin yanındayım gardaş.say kaç kişi olduk

Yükleniyor...