Mutluluk ve yatılan adam sayısı arasındaki ters orantı safsatası seksist erkek mantığının ürünü değil mi?

cinsiyetçi erkek mantığının dayatmalarından bir diğeri de bu. bütün kadınlar buna inanmış durumdayız. evet ne kadar çok adamla yatarsak o kadar mutsuz oluruz diye düşünüyoruz. daha az tatmin olmaya başlarız vs. buradan sanki kadın doğası gereği tek eşli olmalıdır gibi bir sonuç çıkıyor. yine aynı mantığın ürünü olarak ilk ilişkinin özel olması gerekliliği bunlar hep kafalarımıza yerleşmiş erkek mantığıdır. bekaret kavramını kendince çürütmüş birçok hanım kızımız kocasını beklemeyi bıraktı diye sevinirken bu sefer de seveceği adamı beklemeye koyuluyor.sebebi ise ilk ilişkinin özel biriyle yaşanmasına kendini inandırmış olması. namus bekçileri burada da kazanıyor.bir zarı daha kötü yola düşmeden kurtarıyorlar. sevmediğimiz adamlarla yatarsak o* oluruz allah korusun.ata erkil zihniyet kadını tek eşli ve bağımlı yapmak için ne kadar uğraşıyor görüyorsunuz değil mi?

oysa erkeğin çok kadınla yatmasının bir sakıncası yok. onların ruhu falan da yok. kirlenmiyorlar tatminsizlik de yaşamıyorlar. ne güzel dünya. peki ya ilişkisinden hiçbir zevk almadan yıllarca evli kalan kadınlara ne demeli. niye bu kadınlar su yüzüne çıkmıyor.

seksist erkek algısı bu kadınları susturarak bize her şeye rağmen mutlu oldukları yalanını dayatıyor. inanıyoruz bir gün onlar gibi olup susmak için çabalıyoruz. tüm bu aşk aldatmacası sevmeler boşuna değil.

algımı şekillendiren bu pipi kafalılara küfretmekten başka bir şey gelmiyor elimden. üçüncü dünya ülkesinde doğmuş olmak ne büyük bir şanssızlık. zihinlerimizin çocuk yaşta tecavüze ugradığı bir ülke. hepinizden nefret ediyorum. keşke ölseniz.

Güncellemeler:
anlaşılamadığımı hissediyorum.

demek istediğim birileri yıllar önce beynimize bir çip yerleştirip şu an yerleştirdikleri çiple bizi kontrol ediyor olabilir. kendimize ait sanıdğımız düşünceler zevkler vs hep busebepten olabilir.

şöyledir böyledir demiyorum belki de çok adamla yatmak hakkaten kimisini mutsuz edecek ama böyle bir mantığın biz kadınlar tarafından kanıksanmış olması bende acaba dedirtiyor.

ne diyordu aylak c : "bütün bunlar üç oda, bir mutfak, iki çocuk düşü ile başlıyor" .

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• Farklı kişilerle çok sayıda seks, mutsuzluk getirir tezini erkek mantığı çıkardıysa sonuna kadar katılıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu mantık erkek egemen bir zihniyetin urunumudur bilemem ama en azından sunu soyleyebilirim; mutluluk ve yatılan kisi sayısı arasında dogru bir orantı yok.

Cinsellik dogal bir ihtiyactir, kadin icinde erkek icinde boyledir.

Erkek egemen oldugunu sandiginiz kavramlarin uzerinde daha derinlemesine dusunecek olursaniz bircok kadinin da en az erkekler kadar hatta cogu durumda onlardan daha fazla bu kavramlari sahiplendiklerini gorursunuz. Bekaret gibi. Bekaretinden baska hicbir vasfi olmayan kadinlar dogal olarak bu kavrami yucelterek toplum icindeki degerlerini arttirmaya calisirlar. Baska turlu var olabilmeleri pek mumkun degildir.

4|0
    0|0
    • yahu erkek mantığı diyorum cinsiyete yüklenmiyorum. bu dayatmaları kadın da erkek de yapıyor. ama çıkış yeri erkeğin minicik pipisi.

• Anlaşılıyorsun, bizimlasın :)

• Kızlık Zarı, kızların bekaretini kontrol için yaratılmamıştır.

Bebekken kakalarından, mikropkardan, pisliklerden korunmaları için yaratılmıştır.

Tuvalet eğitiminden sonraysa işlevini yitiren ve olmasının hiçbir faydası, anlamı ve gerekliliği olmayan küçücük bir zardır.

Ve bu zarın varlığı erkekler tarafından keşfedildikten sonra kızların namusu olarak onların üzerine etiketlenmiştir, onun için gerekirse öldürülmüşlerdir.

Bir parça zar için "iyi mal"", "0 kilometre" olarak görülmüşlerdir. Ve cinsel ilişkiden sonra çarşafta kan lekesini gören erkeklerin ilk ben "becerdim" anlamında "gurur"lanmasına ve övünmesine sebep olmuşlardır.

Bekaret beyindedir, bacak arasında değil! Namus beyindedir, bacak arasında değil. O...luk beyindedir ve erkeğin de o...su olur. Türkiye'de kız olmak en zor meslektir...

6|1
    1|0
  • Kavramları yerleştirmiş ama açıklamadığın için , istediğin yönde örnekler gelmiş ...

( Seksizm) Cinsiyetçilik, bir cinsiyetin diğerinden üstün olduğunu savunan görüş ve ideolojidir.

( Seksist ) Cinsel ayrımcılık ise insanların diğer insanlar hakkındaki yargıları, kişisel değerlerden çok cinsiyete dayandığında ortaya çıkan ve kimi zaman nefret içeren çatışmalı durumdur. Daha genel olarak cinsiyete dayanan her tür ayrım, cinsel ayrımcılık olarak tanımlanabilir.

Sen de seksist bir soru sormuşsun , benim sorum ise , neden kavramı açıklamadan konuya yüklenmil olduğun ?

1|0
    0|0
    • hep yaparım bunu anlıyan anlıyor diğerleri kuru kalabalık. insan faşistiyim ben seksist değil.

• Bu kafayla devam edersen zor.

Ben kimseyle beraber olmuyorumda onun ayrıcalığı ne mk ? O zevk alsın çok şey yaşasın ee ben saf kalıyım veya her kadınla yatıyım bumu erkeklik. ? Eğer bu yüzden üçüncü dünya ülkesi olcaksak ben razıyım sende gidersin üçüncü dünya ülkesi olmayan bir yere.

ERkekler kendinizi kıyaslıyınca ne oluyor ? Hee erkek yatmış bizde yatalım kadın erkek eşittir nah eşittir o kavramı unutun bir kere. Kadının her erkeğin altına yatması yanlış.Zaten eğer mantıklı düşünürsen sizin gibiler yok erkek yapıyor bizde yapalım gibisinden yaptığı için bütün erkekler altına yatacak kadın rahatlıkla buluyor ve bakir olmuyor biraz beyninizi kullanın.saygılar..

1|0
    0|0
  • Hani sonunda demişsin ya keşke ölseniz diye ; işte son günlerin bu klişesi tam da sana göre 'Çok cahilsin keşke ölsen'.

Fikirlerin tıpkı kafa tası milliyetçilerinin görüşlerine benziyor ve ağır bir feminizm kokusu etrafı rahatsız edecek derecede mide bulandırıyor.Eleştirdiğin bu 3.dünya ülkesinde yaşamak zorunda değilsin kusura bakma ama s****r olup gidebilirsin.Bu ülke vatandaşlarının büyük bir çoğunluktan hem ananevi hem de dini birikimleri sayesinde oluşmuş kültüründen senin a*ının bir başkasının s*kinin keyfi için vazgeçmelerini isteyemeyiz.İlla benim zarımın biyolojik işlevi dışında herhangi bir ahlaki kültürel bir anlamı olmasın istediğimle düşüp kalkayım illa sevmek sevilmek nikah evlilik gibi şeylerle bağlı kalmayayım diyosan ilk uçakla s*ktir git ya da koşarak git uçak erkek icadı senin gibi leşçil bir feminenin uçağı tercih etmemesini bekliyorum

1|0
    2|0
  • Aksine ne kadar çok adamla yatarsan kendini ve erkeği o kadar iyi anlayacağına, o kadar çok mutlu olacağına inanıyorum...

Her fikir, sahibini bağlar. Fikrime katılmayan yorum yapmasın...

0|1
    0|0
  • Erkeklerin böyle bir mantık kurduğunu da ilk kez senden duydum.

1|0
    0|0
  • Çocuktum aradım son derece heyecanlıydım... Telefonda söylememem yüzyüze konuşmam gerekliydi ama dayanamadım çocuktum daha... Birazda heyecan katmak istedim... "sana önemli birşey söylemek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum" benzeri birkaç şey söyledim... Biraz daha nazlanınca bir anda çıldırdı " tamam ne söyleyeceğini biliyorum hayır hayır hep aynı şey oluyor" benzeri birşeyler söyledi... Ne kadar incinmişti aptal kalbim...

O kadar iyi sevişiyordu ki aradan yıllar değil günler geçmiş gibi... Sevişebildiği kadar kirlenmişti ruhu ben sadece yeni ve ateşli sevgilisini annesiyle tanıştırmak isteyen saf bir üniversite öğrencisiydim...

Hayat tavla gibi; doğru hamle doğru strateji ama birazda şans...

0|0
    0|0
    • kız niye öyle yapmış anlmadım.:/

• senin acayipliğini de çözemedim du bakalım.

• Anlatmaktan çok dinlemeyi tercih ediyorum...

• ben de mi öleyim? :(

riyakarlık sarmış bizi. dün gece sokakta o* kovalayan arkadaş, bu sabah mahallenin namuslu abisi olmuş. geçmiş karşıma, ahlaktan bahsediyor. sanki ahlakı kendi davranışların ile değil de çevresindeki kadınları pozisyonu ile değerlendirilecek...

bu biraz da bireysel kimliklerin oturmadığından. adam kendi karakterine ekleyemediği sıfatı, bulunduğu komün ile kazanmaya çalışıyor. hep bir sıfat mücadelesi, hep bir alçaklık.

bunların hepsi teknolojik gerilik. imalat olmayan ülkede her türlü ahlaksızlık olur. arge'miz bile halihazırda üretilmiş parçaları nasıl birleştiririz diye... bu tarz riyakarlıkları aşmak için, yerli sanayimizi kurmalıyız derim vesselam...

0|0
    0|0
  • küçük emrahtan daha dertlisin

0|0
    0|0
  • beyler bu kız uyanmış hemen konuyu sildirtip vurun bunu :)) . Espri bir yana yazdıkların mantıklı olabilir kendince ama zorla yapılan hiçbirşey yok . KOSKOCAMAN ÖZGÜR İRADE diye birşey var. sen o hakkını kullanabilirsin sonuçta ayrıca bu erkeklik kızlıkla alakası yok karakterle cok alakalı birşey. ben senin kadar uzun yazıp tartışamıcam . haklısın diiim cekileyim :))

0|0
    0|0
    • dayatmacı bir toplumda yaşıyorsan özgür irade diye bir şey yoktur.

• Hangi yıldasın. İstersen 50 kişi ile yatabilirsin.ama senin sıkıntın sanırım o 50 kişi içerisinde gerçekten aşık olabileceğin biri olbileceği ama sen bununla yattın daha öncede yattın diye o erkek tarafından kabul edilmeyeceğin olayı mı senin sorunun anlamadı ben :))

• Bu psikolojik ve felsefik sorundan dolayı seni kutluyorum,bu kadar yazdığına göre üşengeç biri değilsin:)

0|0
    0|0
    • g*tümün büyüklüğüyle doğru orantılı bir üşengeçliğim var evet.

• siz kadınların derdi ne biliyormusun küçük hn

her şeyin bir nedeni olmak zorunda değil,

nedensiz olmalı mutluluk huzur,

0|0
    0|0
  • seni bu kadar sinirlendiren genel erkek kafası, yani senin de deyişinle pipi kafalıları sen yine de herkes üzerinde aynı kafa var diye düşünme..

0|0
    0|0
  • Doru insanı bulana kadar çok kez denemelisin ve sonunda ilişkilerden her konuda zevk alında bukadar ilişkine deydi dersin orantı kalmaz !

0|0
    0|0
  • okumadım .. ama sevişmek güzeldir .

0|0
    0|0
  • aslında serbest bıraksan kimse sevişmeyecek. arada bir sevdiğiyle yapacak. bide ergenken 1-2 kere dener.

0|0
    0|0
  • Ne kadar çok erkekle yatarsanız o kadar mutsuz olursunuz. Çünkü erkekler kadınlar için mutsuzluk kaynağıdır. Ne kadar çok erkek o kadar mutsuzluk. Bunu anlamakta zorlanmış olmana şaşırdım.

0|0
    0|0
  • ağır derecede lezbiyenlik eğilimi var sende:)sakin ol bebişim:)

0|0
    0|1
  • Salın gençler çoğalsın!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• oh. ne güzel yazmışsın. kusmuşsun, tükürmüşsün, tokatlamışsın. hatta her birimizi metrobüste yakalayıp arkadan süttürmüşsün. çok iyi geldi çok

yalnız şu var. seks için aşkı arıyorum. aşk duyguları beslemediğim bir adamla yatmak düşüncesi bile, içimde bombok bir his yaratıyor. önceki ilişkilerimden kaynaklı olabilir. bu da bir çok erkeğin gerizekalı olduğuna işaret ediyor. bamya yemeğine nasıl ki bir antipatim varsa, erkeklere de öyle. bazen hepsinin elini kolunu bağlayıp öyle çok tokatlamak istiyorum ki. saçlarını çekmek, saçlarını çekerken hızımı alamayıp titreme efekti yapmak falan. (not: 17 gün gecikmeden sonra regl oldum. ilk günündeyim, henüz sinirimi atamadım.)

0|0
    1|0
    • deneyimli bir sevişgen arkadaş seksi yatırım olarak görüyorsun demişti bir keresinde bana. faydası olmayacak seksten uzak duruyorum benim ölçütüm aşk değil ama faydacı bir tutum işte. hazzımı belirleyen maddi kaygılar bu herif bana skoru arttırmaktan başka bir işe yaramayacak ben onla seviştim diye kendimi özel hissetmiycem diyip "bir sonrakini bekleyeceğim "diyorum.

senin aşk mevzusu da buna benziyor sanki.

neyse ki o lanet regl söktürücüyü kullanmadan olabilmişsin <3

• havuç suyu yaradı <3

• Sen diyorsun ki sevmese de bir kadın bir erkekle beraber olabilir. İyi de bu senin düşüncen. Bunu dayatamazsın. Erkekler için de bu geçerli.. İnsanların kendi mantıkları vardır, kafalarında oluşturdukları değerleri vardır. O değerlere uygun hareket etmek ister. Toplumsal baskıyla yapılanlara ben de karşıyım ama senin dediklerin de insanın kendisine duyduğu saygıyı kaybettireceğinden karşıyım. Toplumsal baskı için değil ben böyle uygun gördüğüm için bu düşüncedeyim.

Ayrıca dediğin gibi malesef erkekler kendilerinde bir sakınca yok gibi algılıyor. Bu da bilinçsizlikten doğan bir yanlış. Kadınla erkeğin yaratılışı farklıdır. Ama eşittirler. Insanlar bu farklılığı eşitsizlikle karıştırıyor. Sonuç olarak zihniyetler bulanık ve ancak eğitimle düzelir ama bu eğitimi veren kişilerde bile bilinç yok. Bir konuda tarafsız yorum yapmaya çalıştığında bile damgalanıyorsun. Eşcinsellerle etkinliklere katılıyoruz arkadaşımla sırf onları anlamak adına fakat bunu bir hocamıza anlatınca bile yoksa siz de mi öylesiniz diyor. Bu cinselliğe dair konularda konuşunca da damgalanıyorsun. Herkes düşünce ve tavırlarında özgür olmalı diyorsun, demek ki bu kız o tarz bir kız diyorlar. Temel mesajı bile anlamıyor işte insanlar. Sadece eğitimle, farkındalıkla olacak iş bunlar.

0|0
    0|0
  • Bunca yildir sevisiyorum, bir o* olamadim. Bazen sebepli bazen sebepsiz ama cogunlukla da hayvansal bir guduyle gudulerekten sevisiyorum. Bazen sirf sevisme eyleminin deneylere imkan sunmasindan oturu sevistigim de oluyor. Hayir o* olsam koseyi donmustum. En azindan ickimi ismarlatsam misal. Neyse.

Mutluluk. Evet yasanmislikla mutlulugun ters orantili oldugunu dusunuyorum.mutluluk kavraminin aslinda bir yanilgi oldugundan, olmak eylemiyle pek de ilisik olmadigindan bahsetmeyecegim. Ama oraya dogru da cekilebilir girecegim yol. Yeni olan heves uyandiriyor. Bu belki sadece bendedir. Ya koklu bir sekilde icime isleyecek, benimle iletisime gececek temasta oldugum sey, yahut tuketme istegi uyandiracak kadar yeni olacak. Bu kosullarda mutlu olabiliyorum.

0|0
    0|0
  • yaşadığın ülkenin bir nevi kanunu bu istersen git bir çok erkekle yat şayet kendini rahat hissediyorsan ya da eşini bekle huzur arıyorsan(her evlilik için geçerli değil)bekaret orada değil evet beyinde bitiyor algılaman tamsa zaten uğraşmazsın orayla uğraştıkdan sonrada beyinle bacak arasını karıştırma peki sen istermiydin bir değilde birçok babanın olmasını?

1|0
    0|0
  • ataerkil toplumlar çok cahil keşke ölseler

0|0
    1|0
Yükleniyor...