Kızınızın bakire olmadığını öğrendinizde tepkiniz nasıl olur?

Kızınızın bakire olmadığını öğrendinizde tepkiniz nasıl olur?

Güncellemeler:
erkeklerden dürüst cevaplar, kızlardan da kendilerine davranılmasını istediği gibi değil gerçekten nasıl davranır onu öğrenmek istiyorum

0|0
15|18

En İyi Kız Görüşü

• ben çok kızarım ama şefkatte gösteririm sonuçta bu önemli bi şey ama hatayı kendimde ararım demekki terbiye verememişim

1|3
    3|2
    • -yi kim verdiyse iyice kaşarlanmış artık sanırım...

• okuma yazma biliosan yorumumu bi kez daha oku:))) ama sanırım işkembeden atmak daha kolay gelio sana.ahlak bekçisi misin sen..dielim ki öyle bundan sana ne bize ne?

• burada herkese böyle bir durumda olunursa ne yapılacağı sorulmuş bende benim kızım böyle şeyler yaparsa böyle yaparım ve terbiye verememişimdir kaşardır diyorum sen kendi hür düşünceni yazabilirsin ama benim görüşlerime karışamazsın asıl bundan sanane herkesin ahlakı kendine sende işine bak ben istediğim cevabı yazarım

Erkekler Ne Diyor 18

• Kızımın bakire olmadığı öğrenirsem kutlarım, ne güzel birşey yapmış, umarım bunu yaparken de aradığını bulmuştur. Sevgilisi ile isteyerek ve mutlu bir şeiklde yapmış olmasını temenni ederdim. Kutlarım dediysem yemeğe götürecek, hediye alacak değilim; alnından öperim büyük ihtimal :) Bilemedim şimdi yardımcı olacak olan? Kızımı bu konuda bilinçli yetiştirmeye çalışırdım. Ama bir baba olarak sürekli birileriyle birlikte olması yerine seçerek, onunla birlikte olmayı hakeden erkeklerle olmasını isterim

5|3
    3|5
    • Ve annemizin öğrenmesini istemeyiz, çünkü sanırım çok kızar, nitekim gördüğüm okuduğum kadarıyla kadınlara en büyük tepki ve eziyet yine kadınlardan geliyor. İşte su ufacık beynim bunu hiçbir zaman algılamayı başaramadı.

• siteyi düzgün kullanmayı basardığm an cevaplarm zamann da ulaşacak:)) geniş mide ne demek ya...ben çok biliyorumm öyle ahkam kesip de gizli gizli çocuk aldıran hatta abartıp zarını diktiren:D namus kavramlarına bitiyorum bu milletn..doğaya meydan okuyolar adeta ileride hayvanlara da karışacaklar.işaret koyup onları bi güzel eş yapıp gözlemlicekler:DDDD bakalım herkes kuralı takio ediomu namussuzluk varmı die

• :)) evet bak olabilir, her hayvanın başına bir bekçi ^^ Kumrular tek eşli de kedigillerin hepsi çok eşli, valla erkek aslan onu sayacak adamı da yer :D Gülmeyelim birgün bize çip takarlarsa bilimkurgulardaki gibi, o zaman işler karışır:) mobeseye yakalanmak gbi

Hala diyorum, kızım elbet cinsel deneyim yaşayacak, bunu yasaklasam da olacak, öyleyse isteyerek ve güvenli yolları bilerek yapsın. Başkaları ne der diye düşünmesin, onun bedeni onun hisleri. Doğru olduğunu düşünüyorsa ben de desteklerim.

• gayet normal karşılarım. evlenmeden birileriyle birlikte olan herkesin de aynı olgunluğu göstermesini beklerim. insan yaptıklarıyla çelişmemeli. buna bazı erkeklerin bir sürü kızla beraber olup da evlenmek için bakire bir kız istemeleri de dahil.

ha sen kendini eşine saklarsın, eşin de sana saklamıştır, o zaman kabul. ama bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama.

3|1
    0|1
  • Allah göstermesin. Kahrolurum. Baba olarak görevimi tam yapmadığımı ve/veya kızımın bana ihanet ettiğini düşünürüm.

2|0
    2|2
  • :))) neden olduktan sonra bişeyler olmasını bekliyoruzki bişeyler yapabilmek için.. bütün cevapları okudum kimi ya döverim söverim kimide bişey yapmam cevapları verilmiş.. iyide çocuğunu yetiştirme tarzı önemli değilmi eğer çocuğunun özgürlükçü çağdaş ve kendi istekleri doğrultuda kendi kararlarını veren ve bundan ne sen nede kızın pişmanlık duymayacağından eminsen zaten ne yapmış olması önemlimi..

eğer sen yetiştirilme ve yetiştirme tarzı olarak bazı değerlere önem vererek yetişmiş ve yetiştirmişsen kendi çocuğunu onunda bazı şeyleri yeri ve zamanı geldiğinde yapması gerektiğini bilir biraz şu atasözünü benziyor bu olay ne deve kalksın ne can ötsün :))

Sevgiyle Kal..

0|0
    0|1
  • Allah kimsenin başına böyle bişey vermesin.Eğer öyle bişey olursa sorunu kendimde ararım.kızına oğluna en baştan herşeyi öğretirsen onların da böyle şeyler yapma ihtimali azalır.anne kızına,baba oğluna cinselliği ahlak kurallarını öğretmekle sorumludur.

Ergenlik çağına geldiklerinde anlatmamız gerek.

2|1
    0|0
  • kızım olduğu andan itibaren zaten buna kendimi hazırlamış olurum. normal karşılarım. bu kaçınılmaz. illa ki olacak. bu konuda en ufak bir laf söyletmem. fena yaparım...

2|2
    0|0
  • tecavüz değilse sonuçta yapılacak bir şey yok.hem özgürsün diyeceksin erkeklerle aynı haklara sahipsin diyeceksin hem de özgürlüğünü kullandığı zaman karşısına çıkacaksın.kaçınız kızını bunun için öldürür?sonuçta kişisel bir tercihtir bu.mutlaka bir gün sevecek ve sevilecek.sonuçta da bir gün cinselliğe gelecek iş.bu toplumda her kız bakire mi? peki bakire olmayanlar uzaydan mı geldi.kızınız kardeşiniz belki de onlar .olmadığına emin misiniz?hayat iki bacak arasında iki damla kan değildir

0|1
    0|1
  • Allah başlara vermesin daha o küçücük bir kız ve neden sahibine değilde emanete bırakıyor bugun bunu yapan yarın baba hamileyimle gelirse hiç şaşırmasın kimse >:(

0|1
    0|1
  • kendi seçimidir, çok erken yaşta bunu öğrenirsem kızarım ama bir kötü tavır alacak değilim

3|2
    0|2
  • Çok kızar, kendimi dağlara taşlara vurur. Kahrolurum. Ona olması gereken aile ahlakını, bir aile yapısının ne kadar kutsal olduğunu aşılayamadığım için çok üzülürüm. Bekaret denilen şeyin, bir ömür geçirilecek insan ile yitirilmesini tercih ederim. Yaşanıp geçti gitti denmesi benim için sorundur. Üzülürüm.

1|0
    1|1
  • kızın bakire degilde seninde hatan vardır sen kızını nasıl yetiştirdiysen artık kız bekaretini vermiş artık yada zamanın çok sıkıntıya soktuysan kızını ilgilenmediysen ws tabikide böyle olur iyi bir aile kızı olsa zaten böyle birşey yapmaz ilk önce kendimde hata ararım

0|0
    0|0
  • hiç takmam.

ama sen benim cevabımı referans alma, ben farklı düşünen biriyim.

2|1
    0|0
  • tepkisel bir durumu şu an da belirmek mümkün değil fakat iyi şeyler olmuyacağı kesin böyle bir durumun olmasıda çevresel bir yaşam statüsüne bakar o yüzden benim kızım ise yapmaz derim :)

0|1
    0|0
  • galiba ben kemiklerini kırardım ama bizler nedense başkalarının kızlıgını alırken sorun olmuyor aileye gelince iş degişiyor saçma olsada bu bir gerçek

0|0
    2|2
  • burada yaş önemli. 20 altı yaşındaysa kızarım tabi ki en azında iyi yetiştirmediğimi düşünürüm. 20 üzeri içinse daha olumlu bakarım gibime geliyor. ya da en iisi içimden gelen cevabı vereyim ağzını yüzünü kırarım :)

0|0
    2|2
  • öğrenme şeklime bağlı

söylemesini tercih ederim

0|0
    1|0
  • allah o gunleri gostermesin ya rabbi

0|3
    0|0
  • Bakire olmama sebebi nedir?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• kesinlikle çok kötü tepkiler görür benden .. bunun çağdaşlıkla ilgisi yok ben kızım kaşar olsun diye mi büyütüyorum yani.. o kadar geniş hiç bir zaman olamam, olmicam da

2|2
    2|2
    • Aynı seyi annen öğrenseydi ve sen böyle bir durumda olsaydın anlayıs beklemez miydin ? amacım elestirmek değil, sadece acımazsız olduğunu düşünüyorum

• melis helal olsun :) senin gibi düşünen insanlar olduğunu bilmek güzel, gerçekten biraz maddi durumu iyi çağdaş görüşlü diye insanların hakkında haddine düşmeyen yorumlar yapıldığını çok gördüm. yani insanların siyasi görüşünden giyiminden yaşadığı ortamdan yola çıkarak ''illa ki yaşamıştır bişeyler ya da bazı değerlere önem vermiyordur'' gibisinsen yorumlar o kadar çok yapılıyo ki iki tarafın birbirini tam tanımaması ve çekememezlik var sanırım bunda bu anlamda iyi bir örneksin :)

• pervane saygı istiosan önce kendın gösterceksın !

• bana nasıl karışılmadıysa bende karışmam.

1|3
    0|2
  • Eğer kendi isteğiyle olmuşsa, buna karışmam. Onun da bir hayatı ve seçimleri olduğunu unutmama gerek.

*Canım kızım, bu mesajım sana.Dünyaya gelip büyüyünce bu sayfayı bul ve oku annecim :D

2|2
    0|1
  • 18inden büyükse tepki vermem "zaten kim bakire ki?babanla ben de evlendiğimde bakire değildim" derim. ama bu demek değildir ki pandoranın kutusu açıldı hanım koş, yani herkesle yatmasına kızarım ama sevdiği adamla da cinsel ilişkiye girmek isterse korunsun yeter. beni en incitecek şey bekaretini tek gecelik bi ilişkide veya tecavüzde falan kaybetmiş olması.

0|2
    0|1
  • Allah kimsenin başına vermesin tecavüs falansa onu yapanı bulurum öldürürüm olmuşla ölmüşe çağre yoktur dünyanın sonu değil napalım kızılır tabi çok kızarım

0|1
    0|0
    • Evet. Tecavüz gibi bişeyse zaten gözüm döner benimde. Ama öldüreceğimi sanmıyorum ya. Öyle kolay kurtulmasını istemem...

• felaket kızarım. ben asla çocuğuma kızmam, sinirlenmem normalde ama bu başka. annem de şimdiye kadar bana hiç bağırmamıştır. fakat böyle birşey olucak valla nolur bilemiyorum. namus meselesi bu şakaya gelmez. kızını dövmeyen dizini dövermiş.

1|1
    2|1
  • Çok sert tepki gösteririm,

büyük konuşmamak gerekir ama düşüncesi bile kötü..

kendimde de hata ararım, çok üzülürüm böyle bi durumda.

1|1
    1|0
  • walla ben şunu anladım şu cevaplardan çoğunluk ok demiş mırın kırın millet çok geniş yaa ben çok kızarım hatta yani abartmıyorum bi tane patlatırım bu işler böyle

1|2
    2|2
  • olduktan sonra kizsan ne dovsen ne diycek bisey yok. kendi secimi kendi hayati ilerde sorun yasamiycagini dusunup g**une guvenip yapmis demek ki

2|0
    2|2
  • yaşına bağlı tepki gosteririm..

0|1
    0|0
  • Yaşına bağlı bir durum.

Küçükse yani fena yaparım. Sonuçta kızım, çaresine bakarım.

Yaşı 19 20 ıse aklı başında ise isteyerek yaptıysa kızsam da ileri gidemem

0|0
    0|1
  • öncelikle kızımın yaşı bnm için çok önemlidir.. eger reşitse.. ve gercekten sevdiğiyle birlikte ise.. çok sorun etmemeye çalışırım ama yinede evleneceği kişi ile birlikte olmasını isterim

0|0
    0|2
  • sanırım baya kızarım

0|1
    1|0
  • kaç yaşında olduğuna göre değişir...

eğer 16'nın altında ise kalp krizi sınırına geleceğimden eminim. ama o saatten sonra yapacak bir şey yok, eğer cinsel yaşamı devam ediyorsa korunduğundan emin olmak ve tüm aklına takılanları bana sorması veya anlatmasını sağlamaktan başka...

2|2
    0|1
    • 16 çok küçük bir yaş değil mi?

Daha neyin ne oldugunu bilmiyor. Sonradan pişman olabilir.

• bence de çok büyük değil, ancak kalp krizinden tansiyon yükselmesine geçiş sağlayabileceğim bir yaş en azından:) umarım cinselliğin pişmanlık duyulacak bir şey olmadığını ancak yine de doğru zamanda doğru insanla yaşamanın en doğrusu olduğunu anlatabilirim ileride çocuğuma, çocuğum olursa...

• neden 16.bence çok daha geç

Yükleniyor...