O efsaneleştirdiğimiz "Dövüş Kulübü" hakkındaki bazı gerçekler..

25.kare teknigiyle filme serpistirilmis bircok subliminal mesaj var,cinsellik cocuk p*rnosu ve bir erkegin cinsel organi..Bizzat denedim ve malesef dogru oldugunu gordum. Bu sekilde zihnimize yerlestirilen daha ne mesajlar var acaba,sekse bu kadar duskun olunmasinin ve cagimizda yanlis giden bicok seyin sebebi bunlar olabilir mi? sizin de goruslerinizi merak ediyorum.

25. kare teknigi : Gördüğümüz bir anlık görüntü, 655 satır ve frame/çerçeve denilen 24 küçücük kareden oluşur. Sinema bandında, saat, dakika, saniye olarak bir diziliş vardır. Saniyeden sonra kare gelir ve bir saniye 24 karedir. Her 24 kare ise bir ekran büyüklüğündeki kareyi oluşturur. Her 327.5 satırda bir de “control-track” denilen aralık vardır. İşte bu aralıktaki görüntüler kesilip, aralarına başka görüntüler atılarak 25. kare oluşturulur ve bu son kare olan 25inci kare anlıktır. Yani görüntü saniyede 1/24 olacakken, bu 1/25'e çıkar. Kareler 25 olunca bir anda bir görüntü gelir ve anında kaybolur. Genellikle görünmez, daha doğrusu görülür ama bilinçaltında kalır.

25. karenin temel mantığı da mesajı bilinç-altına göndermek olduğu için, artık dünya sinema sanayisinde bu tekniği kullanmayan yok gibidir. Yani sizler evlerinizde rahat koltuklarınıza oturup herhangi bir televizyon kanalındaki herhangi bir dizi/ film ya da bir belgeseli seyrederken aynı zamanda 25. karelerle bilinçaltınıza gönderilen mesajlara/ telkinlere/ saldırılara maruz kalabiliyorsunuz.

Göz bunları görmüyor ama saniyenin üç binde biri gibi bir zaman aralığında bu görüntü bilinçaltına ulaşıyor. Bu gizli mesajlar sayesinde, o reklâmı, diziyi, filmi ya da herhangi bir resmi hazırlayan kişi/ yapımcı/ yönetmen kendi hedefine, niyetine ve ideolojisine göre vermek istediği mesajı 25. karelerle bilinçaltına göndermiş oluyor.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Filmde zaten tyler durden bu teknigin isleyisinden kendisi bahsediyor izleyenler bilirler. Ayrica senim nasil "deneyip" gordugunu mantik cercevesi icinde degerlendiremedim. Neyi d3nedin de gordun?

Diger bir husus da koca film endustrisi bu olaydan haberdar degil de olay senin mi dikkatini celbedip arastirmaya sevketti. Komplo teorilerine takilma, insanlik kotuye falan gitmiyo. Kuslar, ve bocekler... dinimiz, amin

1|0
    0|0
    • Filmi kare kare ilerleterek sen de oyle oldugunu gorebilirsin,komplo teorisi degil. Sen arastirmayi pek sevmiyorsun galiba.

• film kayıtlı değil bende en kısa zamanda bakıcam ve durum değerlendirmesi yapıcam sana:)

Erkekler Ne Diyor 8

• Bilinç altı mesajına ne gerek var. Direk ferre açıp izliyoruz onlar ne olacak? O filmde zaten bu konudan da bahsediliyordu. Filme kulak verseydin zaten kendisi dile getiriyordu. Kullandık ama kimse farkına varmadı diye.

Zaten filmde yaş sınırı var. Çocuklar için uygun değil. Kopyala yapıştır güzel bilgi vermişsin. Başka filmlerden örnek verseydin daha iyi olurdu. Çocuklara fazla televizyon izletmeyeceksin. O kadar büyütecek teknik değil.

1|0
    0|0
    • Sadece bu film icin dusunmeyelim,vurgulamak istedigim subliminal mesajlarin varligi ve bizi ne derece etkiledigi,ki soyledigin gibiyse film de buna dikkat cekmek istemis. Bizzat deneyip gordugum bu film var simdilik,bunun disinda olursa onun da bilgisini veririm tabi.

• Çizgi filmlere bak genellikle.

• fight club sistemi elestiren ender efsane filmlerden biridir.25 kare ve illumunati etc.bunlara inanmiyorum.seks duskunlugune gelince ilk caglardan beri suregelen birsey yeni birsey degil..

1|0
    0|0
    • İlluminatiye inanmiyor olabilirsin ama 25.kare teknigini kullanarak filme bir goz atmani oneririm,fikrin degisebilir. İcgudusel biseyden bahsediyoruz elbette her zaman vardi ama bu boyutlarda,bu kadar sapkinca miydi?

• :)haklisin ama bunlar propagandalarla ayni degil onlari gorup karsi cikabiliyoruz ya da kabul edebiliyoruz ama bilincaltina gonderilenlerde oyle bir sansimiz yok. Kesinlikle guzeldi orasi ayri..

• u.s.a propagandalarina karsi cikabildiysen bravo :))

• Gerçekten güzel bir soru ve HAKLISIN kardeşim

1|0
    0|0
  • bilinçaltı en büyük hazinedir. onu nasıl kullanmak istersen öyle milyarderi olursun.

1|0
    0|0
    • Ya bizim disimizda yonlendiriliyorsa?

• Baska araclar da var..anladim

• hipnıoz mesela

• Haklsin bir cok yayinda bunu yapiyolar ne yazik ki. Ama onemli bir konu bence

1|0
    0|0
  • eee sonuç?

1|0
    0|0
  • Soru nedir:)))))

1|0
    0|0
    • Bunlar yuzunden mi boyle olduk;)

• Olur mu yahu:)duygular o eski duygular mi,hizin esiri olmus her sey ici bosalmis..hicbi sey hissetmiyor olamazsin:)

• Hız konusunda haklısın, bir hız tutkunluğu almış başını gidiyor ama bunun cinsellikle bir alakasının olduğunu düşünmüyorum:) Her şeyin ,çinin boşaldığı konusunda da seninle aynı fikirde değilim;)

• Okurkan dahi ne yapıcagımı ne yaptıgımı anlaya madımla psikolofik savaş resmen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Soru formunda değil diye şikayet ettim

0|0
    1|2
    • Sikayet? Soru isareti koymadigim icin gorememis olabilirsin,cagimizda yanlis giden bicok seyin sebebi bunlar olabilir mi yazmistim.

Yükleniyor...