Olasılıksız, aynı zamanda bir olasılık değil midir?

Girişi şöyle yapalım:

" İnsanların büyük çoğunluğu yüzmeyi öğrenmeden yüzmek istemez... Novalis ne anlamlı bir söz değil mi? Yüzmek istememeleri doğal, çünkü karada yaşamak için yaratılmışlar, suda değil. Ve düşünmek istememeleri de doğal, çünkü yaşamak için yaratılmışlar, düşünmek için değil! Evet, kim düşünürse, kim düşünmeyi kendisi için temel uğraş yaparsa, bunda ileri bir noktaya ulaşabilir; ne var ki, karayla suyu değiş tokuş etmiştir böyle biri ve bir gün gelir suda boğulur..."

Sanırım o ki, bu soru bi' nevi suda boğulduğumuzun bir kanıtı. Saçma bulanlar olacaktır, ...

Aman ne üzüldüm!

Beyin nöronlarına tükürdüğüm insanları kendisini cinsellik bölümünde paklayabilir. Yo, yo dostum. Çıkış koridorun sonunda. Sol tarafta.

Ah, gidiş şeklindeki popo sallama ruhumu okşadı. Teşekkür ederim! (Umarım duymuştur)

Dinleyin beni a dostlar! Olasılıksız , bir şeyin gerçekleş(e)meme/ol(a)mama durumudur. Olasılığın olmadığı tanımdır işte, neyi zorluyorsak.

Peki, sıkı durun, giriş yapıyorum.

Her şey olasılık dahilinde değil midir zaten? Yani... Olasılık dışı bir şey, aslında olasılık değil midir zaten? Olasılıksız aynı zamanda bir olasılık sayılmaz mı?

Olasılıksız ne olabilir ki diyorsanız, parayı havaya attığında yazı tura gelmesi yerine (veya dik gelmesi yerine [ki dik gelmesi de bir olasılıktır] ) havada asılı kalması durumudur. Değil mi?

Bir şeyin olasılıksız sayılabilmesi için extream bir şey olması gerekmekte. Ve bu extream şeyler de dünya fizik kurallarına karşı olan durumlardır?

Bu yüzden, sorum şu ki dostlar... Olasılıksız, aslında (sıradışı olsa bile) bir ihtimal olup olasılığın bir alt kümesi sayılamaz mı?

Çok mu sıçtık?

İyi, cinsellik bölümü iki yanda.

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bence güzel anlatmışsın. Olabilir, katılıyorum. Şurası dışında; "Ve düşünmek istememeleri de doğal, çünkü yaşamak için yaratılmışlar, düşünmek için değil!"

Düşünmek de yaşamanın bir parçası. Biz kendi düşündüğünü iddia edenler her ne kadar diğerlerinin düşüncelerini biraz sıradan bulup, düşünceden saymasak da onlar da kendi yaşamsal ihtiyaçları ölçüsünde düşünür bence. Kimisinin asli ihtiyacı yaşamakken, kimisinin, yaşadığı için düşünmek, kimisinin de düşünmek için yaşamak olabilir. Ama illaki bir özrü yoksa düşünür bence.

Beyin de vücudumuzun bir parçası ve yine ona benziyor. Yaradılışsal potansiyeli belli ve kişiden kişiye farklı da olsa yine vücut gibi tembelleşerek hantallaşmaya ya da düşünme idmanlarıyla çalışırak kondisyon kazanmaya elverişlidir. Yani bence çoğunun düşünmek istememesi sadece yaşamak için yaratılmış olmasından değil; düşünmenin tadını almamış olup canı çekmediğinden, üşendiğinden,tembellikten, kolaycılıktan, hazların farklılığından vs. gibi olabilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet , haklısın.

Olasılıksız olmak, aynı zamanda bir olsılık durumudur.

Açıklaman için teşekkür ederim. Gayet net bir biçimde açıklamışsın. Fakat açıklamanın önemsenceğini sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Olasılığı olanları uygulamak için çalıştırmadığımız ya da oluşturmadığımız sinapslar olasılıksız olanı bize sunmayarak aslında intikamını alıyor.

0|1
    0|0
  • Beyin fırtınası yaptım sayenizde ama buradakilerin pek umursayacağını sanmıyorum. :/

1|1
    1|0
    • Buradakilerin ilgi alanlarına giren şeyler insanlığın iki bacak arasındaki şey olduğu için, umursayacaklarını ben de pek sanmıyorum.

Umursanmak için yazilan veya yapılan bir soru değildi zaten. Alıştık artık bu duruma.

Arada çıkıp "Hey, beyinsizler, soru böyle sorulur" gibisinden bir gösteriş için bunu yapıyorum aslında. Hehe.

Tatmin olduğum şey bu. Bedenle değil, zekayla yarışmak.

Neyse ne. Yine egom kabardı. Ah hayırrr..

• nöranlarinin bir kismi cinsellikle bölümünde tutuklu kalmis panpa.

0|0
    0|0
    • Bana grameri doğru düzgün olan, aykırı kelime kullanacağım diye içine etmediğin ve kendi basit kelimelerinle ürettiğin bir cümle yazabilir misin rica etsem?

• ne diyon dostum yaaa

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• aklıma yattı :) olasılıksız dediğimiz şey olasılığı %0 olan şeydir.Sonuçta onunda bir olasılığı var.Matematiksel olarak ifade edebiliyoruz.

Doğru anlamış mıyım ?

0|1
    0|0
    • Elbette! :) Güzel bir yaklaşım. Fakat hala biraz kafa karıştırıcı değil mi?

Olasılığı %0 olan bir şeyin olasılığından konuşmak.

Yok, ama yine de varmış gibi ele almak... :/

• Doğru diyorsun. Kurduğum mantık saçma oldu. Muz örneğin iyi oturdu.

Dediğim sıfırları ben de yuvarlak olarak ele aldım zaten, tam almadım/kabul etmedim.

0'a yaklaşıklığı ve aslında imkansız diye bahsettiğimiz şeylerin bile 0,000000..1 olsa bile bir olasılığının olabilmesinden bahsettim. Yani, öyle demeye çalıştım. :/

Hala mı saçmayım?

• imkansız kelime anlamı olarak gerçekleşmesi mümkün olmayandır.Ancak dediğin gibi gerçekleşme olasılığı çok düşük olan 0.000001 gibi olasılıklarıda imkansız kabul ediyoruz. 1.0000001 sayısını 1 olarak kabul ettiğimiz gibi.Bir nevi yuvarlama yapıyoruz :)

Mesela insanların uçma olasılığı imkansız varsayılır ve %0 olarak kabul edilir.Ama belki ileride bir ilaç felan geliştirilecek ya da mutasyona uğramış kanatlı bir çocuk doğacak ve uçan insan çıkacak.İmkansız gibi gözüksede %0.000000001 olabilir.

• Güzel şeylere değinmiş soruyu takdir ettim.

Ve okurken düşündüm de çok haklısın

1|1
    1|1
  • git mastürbasyon yap sen. beyni fazla zorladın bugün. biraz da elin çalışsın

3|0
    0|0
  • vaybe başlıgı okudum beynim yanıyodu az kalsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...