Sıkarak hapşurmak zararlı mı?

ben hapşurunca kendimi çok sıkıyorum ağzımı kapatıyorum, sesim çıkmıyor acaba bu zararlımı annem kızıyor ama elimde olan bişiey değil.

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• zararkı tabii.

sal gitsin hatta 50m çevrede kim varsa havaya sıçramalı.. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Hapşırırken gözler kapanır ama ağız ve burun kapanmamalıdır el tutulur ağıza sadece.Nedeni link

0|0
    0|0
  • Beyne aniden yapılan baskı sonucunda beyin kanaması nedeniyle ölen bile var. Çok tehlikeli.

0|0
    0|0
  • çok zararlı imiş, ben de öyle hapşırıyorum, acabaondan mı bu kadar aptalım diyorum bazen...hönk

0|0
    0|0
  • resmi törende devlet büyükleri de yanında olsa öyle bişey yapma damarlara yapacağı basıncla felç kalma durumun olabilir

bırak gitsin allah ne verdiysee bu arada çok yasa :)

0|0
    0|0
    • teşekkkür ederim ama o dileğin gerçekten yaşanlara gitsin kardeş :)

• öle deme ya sen neden bıktın bak bahar geldi çiçekler actı kendine gel :)

• bak baharın hatırına busene yaşarım inşallah :)

• Zararlıymış aga

0|0
    0|0
  • kesinlikle beyin damarlarında çatlamalara neden olabilir..ölümle sonuclana bilecek bir durum fakat bende tutuyorum hala ölmedim :)

0|0
    0|0
    • hahaaha istiyorsan umarım gerçekleşir. istemiyorsan Allah uzun ömür versin :)

• umarım :) temennim o yönde

• verdiğim link'e bak

link

0|0
    0|0
  • zaralı. hapşurunca neden çok yaşa dediklerini bilir misin?çünkü hapşurunca insanın bütün organları durur. o yüzden çok yaşa derler bu yüzden kendini sıkma yoksa bigün tahtalıköye gidebilirsin xDD

0|0
    0|0
  • zararlı, beyin-oksijen orantısı kacarsa şapa oturursun.. hapşururken butun vucut durur bunu bılıyomusun.

0|0
    0|0
  • çok zararlı. beyin kanaması bile geçirebilirsin...

0|0
    0|0
  • sakın kapatma zararlı beyne zararı var rahat hapşur kendini sıkma rahat bırak

0|0
    0|0
  • evet zararlı, iç basınç anlık olarak pik yapıyor

0|0
    0|0
  • evet zararlı kalbini durdurabilir

0|0
    0|0
  • Evet zararlı, çünkü kendini sıktığın için beyninde aşırı basınç oluşuyor ve buda zararlı bir durum.

0|0
    0|0
  • neyi sıktığına göre değişir

0|0
    0|0
    • seninde ne şekilde anladığına göre değişir.!

bence bu anlayanlar karşısında sen pek kafanı yorma hıı. :)

• fazla sıkma .gevşek bırak.sıkıntı kalmaz:-)

• ...

• dengesiz basınc olacagı için zararlı olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Olmazmıı , hapşururken dirseğinin iç kısmını kullan , ellerinle ağzını burnunu tıkama ..

0|0
    0|0
  • böyle birisi hapşurmadığı kendini tuttuğu için ölmüştü.. hemde hamileydi baya bi haberlerde yer aldı

0|0
    0|0
  • bende öyle yapiyorum ya , ama biliyorum zararli oldugunu ama ellimde degil aliskanlik olmus bende :(

benim bildigim yorumlarida okumadim ama yazan olmustur belki !

hapsurdugumuz o an kalb duruyormus o yüzdende "cok yasa" denirilirmis ! yanlis biliyorda olabilirim ;)

0|0
    0|0
  • Ölürsün Allah korusun :(

0|0
    0|0
    • ahhh nerdeeee :( tabi ölmek için öyle yapmıyorum ama

• evt en fazla ilk 7 gün arkada kalanlar için iyi olmayacak. diğer taraf için evet hep kötü olur tabi..

• bence zararlı hapsururken elınle agzını kapat bu yuzden onceden hamıle bır bayan beyın kanaması gecırmısti

0|0
    0|0
  • Zararlıdır, felç olabilirsin.

0|0
    0|0
  • cok zararli felce neden olabilir

0|0
    0|0
  • Beyin hücreleri ölüyor ve kalp krizi riski artıyor

0|0
    0|0
  • Sıkma kendini, öyle ölümün eşiğinden dönenler var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...