İnsanlardaki sürekli diğer insanları yargılama çılgınlığının amacı nedir?

Bahsettiğim şey aslında dedikodu değil,dedikoduyu hepimiz mutlaka yapmışızdır ve belki yapmaya da devam ediyoruzdur kişiye maddi manevi bir zararı dokunmadığı sürece bence bunun bir sakıncası da yok ama benim asıl merak ettiğim kendinde her şeyi yapma hakkını gören insanlar neden etrafındaki o diğerlerine bu kadar kolay bok atabiliyor? özellikle erkeklerde gördüğüm bir örneği de hiç yaşamadığı bir şeyi sırf o kişiye zarar vermek adına orda burada anlatması,sırf erkek arkadaşı kızın ailesine saçma sapan şeyler anlattığı için kızını bakirelik testine götüren bir aile vardı kız da arkadaşımdı.hep bunu merak etmişimdir nasıl bir mantık ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• NUR 15. Çünkü siz bu iftirayı, dilden dile birbirinize aktarıyor, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyi ağızlarınızda geveleyip duruyorsunuz. Bunun önemsiz olduğunu sanıyorsunuz. Halbuki bu, Allah katında çok büyük (bir suç) tur.

bu ayette 4 şahit olmaksızın iftira atanlardan bahsediliyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bazı insanların kafasını taşla ezesim var ama taşa yazık olur diye yapmıyorum çünkü o kafalar daha sert. Ona buna bok atmakta neyin nesi alt o boku tualette bırakmanız gerekmiyormuydu, elinizde tutup başkalarına sürmek nasıl bir sadistlik. Şu bekaret muhabbetlerinede kıl oluyorum, önce bir beyninizin bekaretini bozup düşünmeyi öğrenin

0|0
    0|0
  • demekki ailesi kıza yeterince guvenmemiş

kızda o potansiyeli görmusler...

mantık aramak mantıksızlık aslında cunki herkesin bir hayatı var

ve o kızdıgın erkeklerideşu ansen yargılıyorsun

kimse içinde ne yasıyor kimse bilmez

sistem içinde baska sistemleri barındırıyor

0|0
    1|0
    • Kızın ailesinin davranışına da doğru diyemezsin tabiki ama sende kızı yargılamış oldun şuan:)Ben yargılamak isteseydim direk tavrımı koyar kesin hüküm belirtirdim,ancak amaçlarını ne mantıkla düşünerek böyle hareket ettiklerini merak ettiğimi de açıkça yazdım.

• Bende başkasına gösterme çabasını asla savunmadım savunmamda.. yanlışın var bir konuda vicdan = kendinle baş başa kalmak orada artık insanın başkalarıyla değilde kendiyle olan mücadelesi devreye giriyor zaten..sen ister buna rahat uyumak de ister başka birşey fakat bu işin özünü değiştirmez bunu söylemeye çalışıyorum

• Yapacak bir şey yok alışmaktan başka :D

0|0
    0|0
  • soruda yanlışlıklar olsa da kendini öne çıkarma ben de varım deme hissiyle yapılan şeyler.

0|0
    0|0
  • O... Ç... amacı mı olurmuş ?

0|0
    0|0
  • düzmantık .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...