Dinimizde Kötü Yola Düşen Kadınla Evlenmek...

merhaba ks üyeleri :) benim merak ettiğim araştırdığım bir konuydu bu nedeni ise sürekli cinsellik kategorisinde daha önce başkasıyla beraber olan biriyle evlenmem diyen arkadaşlar bu arkadaşlarım genelde dinimize uymaz dediği için araştırdım ve bir kaç bilgi edindim. benim öğrendiğime göre bir erkek kötü yola düşen bir kadınla evlenebilir.ama şöyle bir kaç kuralı var. birincisi kadının tevbe edip bu işlerden uzaklaşması kendini dine ve kocasına yöneltmesi gerekliymiş.ama tabi böyle bir kadınla evlenmeden önce kadının tevbe etmesinden sonra bir süre geçmesi gerekiyormuş.eğer erkek o kadını kurtarmak için evlenirse erkek çok sevap kazanırmış.nedeni ise bir kadını kötü yoldan kurtarıp iyiliğe ve doğruluğa dine yönlendirmiş olduğu içinmiş.bu konuda yazısı olan hocalarımız var isterseniz bu konuyu araştırabilirsiniz.

sizin bu konudaki görüşlerinizi ve bilginizi öğrenebilir miyim ? şimdiden cevap veren herkese teşekkürler... ( bu konuyu hangi kategoride paylaşacağımı bilemedim yanlış yerde paylaştıysam affedin )

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinizin cevabı için teşekkür ederim :) eğer dediklerimle ilgili size ters gelen ya da beğenmediğiniz bir yer varsa yorumlarınızı bekliyorum :) teşekkürler :)

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• kötü yola düşen erkekle evleniliyorda, kadınla neden evlenilmesin

0|0
    0|0
    • peki insanımız neden sadece kadınları görüyor bu konuda ?

• erkek, her önüne geln kadınla kızla yatıyor, evli veya bekar olması önemli değil, sonrada ben namuslu kız isterim diyor, ondan daha büyük karaktersiz yoktur

• böyle insanlar çok tabii :( ama bunun bedelini hem bu dünyada hem de öteki dünyada mutlaka alacaklar

Erkekler Ne Diyor 4

• açık ve net söyleyim ben evlenirim eger kadın tövbekarsa yaptılarından allah adına çok pişmansa evlenirim neden olmasın hayat çok garip namuslu temiz dedigin kız senin yüzünü yerden kaldırmazken kötü dedigin kız belkide seni hayat dolu mutlu edebiliyor allah herkesin hakkında hayırlısını versin

0|0
    0|0
    • Cevabın için teşekkür ederim :)

• benim için baskalarının ne düşündügü umurumda değil baskasının ipiyle kuyuya inmem ben lakin düşüne tekme atmak değil elinden tutup kaldırmak faziletdir

• haklısınız... cevabınız için teşekkür ederim :)

• bilgiler doğru

0|0
    0|0
  • elde ettiğin bilgilerin tamamen doğrudur . bu işin sevabı Allahın yanında çok büyüktür . ama üzülerek söylüyorum ne yazık ki insanların birçoğu haytlarında bilgilenmek amacıyla en son araştırdıklar konu dindir malesef .. birçoğuda .. bilip tersini yapıyor .

Allah senden razı olsun ..

0|0
    0|0
    • ben sizin ne yazmak istediğinizi anlamadım malesef :/ en son araştırdıkları konunun din olması kötü müdür ? bu konuyu biraz daha açarsanız sevinirim :)

• yazdığım baya açık .. söylemek istediğim sizin gib az kişiler var böyle dinlerinin hakkında araştırma yapanlar .. ve senin bu yaptığın mutlu edici bişiyedir yanı hem kendine hemde başkalarına yararların oluyor .

• özür dilerim öncelikle ilk yazdıklarınızı anlamamıştım :) açıkladığınız için ve yorumunuz için teşekkür ederim :)

• Bu dediğin gibi insanlar varama şu anda çok yoktur önceden çok varmış bu yazdığın evli kadınlar sevgilisi için gidiyor ülke memleketlere

0|0
    0|0
    • Nasıl yani ?

• hayır sorun yok :)

• tanıyabilir miyim seni o zaman :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Eğerki senin sözlerinin aksini düşünürsek, zina yapan hiçbir insanla evlilik olmaması gerekir.

Zina en büyük günahlardan bir tanesidir. Ama Yüce Allah Rahman ve Rahimdir. Eğerki bir daha asla yapmayacağına samimi bir şekilde inanıp tövbe ederse zina işlemiş bir kul, Allah cc. dilerse affeder.

0|0
    0|0
    • lakin kadının bu yoldan kurtulması çok zordur kurtulması içinde bence evlenmesi daha iyi olmaz mı ?

• yorumunuz ve cevabınız için teşekkürler :)

• Rica ederim. :)

• Pzkpwf sokuğu engellemiş ; senin inanmadığın şeye beslediğin kinini * ben.

Cevabına gelince : Tövbe edip pişman olmuşsa, tabiki de evlenilebilir.

1|0
    0|0
    • pampa sakin ol :D cehennemde görüşürüz dersin olur biter

• Cevabın için teşekkür ederim :)

• Doğrudur..

0|0
    0|0
  • sölediklerinin hepsi dogru canım asagıdaki amacsız insana takılma

0|0
    0|0
Yükleniyor...