Kadınların sünnet edilmesi....

Kadın sünneti; kadın cinsel organının bir parçasının veya tamamının kesilmesi anlamını taşımaktadır. Bu operasyon ilkel koşullarda yapıldığı için bazen aşırı kanama, mikrop kapma, travma ve acıyla sonuçlanmaktadır. İleride cinsel ilişki ve çocuk doğurmada zorluklara da neden olmaktadır.Kadın sünneti Avrupa, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD’de göçmen gruplar arasında da görülüyor.Ayrıca Mısır, Kuzey Irak, Suriye,Hindistan da buna dahil. ..Böyle bir mağduriyetin olduğundan haberdar bile olmayanlar var.Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kadın sünneti insanlığın geldiği iğrençlikteki son noktalardan biridir.. yapanların, yapımına musade edip göz yumanların ağır şekilde cezalandırılması gerekir.. kadın sünnetinde vajina dudaklarıyla birlikte klitoral bölge oyularak çıkartılır.. sonra dikilir,bu işlem sonucunda kadının daha küçücük yaşta bütün cinsel işlevi elinden alınır.. bu durumda olan kadınların %98 i hayatları boyunca orgazm olamayarak , erkeklerin sex kölesi haline getirilir.. P.İnsanın bunu yapanlara aynısını yapası geliyor içinden , bunu kadınlara yapan erkeklerin hepsini harem ağası yapıcaksın aslında...

Erkekler Ne Diyor 35

• Eskiden çok yaygındı bu, daha sık kulağıma gelirdi.Şimdi çok yok.Ama eskiden de çok yoktu.Her kadın sünnet edilmiyordu bir de.Sadece çok çocuklu kadınlar sünnet edilirdi.Condom'u bulan insana teşekkür edebilirsiniz.

• çok saçmaaaa bencee.

• Sünnet denen olay erkeklere özgü bir olaydır. Kadınlarda uygulanması saçma ve aptalca bir olaydır. Özellikle bunun ilerde büyük sorunlar yaratacağının farkında olarak bunun yapılması daha da saçmadır..

• işin içinde hintliler varsa normaldir sonuçta öküze tapan bir toplum :)

• kodumun malları diyorum başkada bişey demiyorum

• Çok ilkel bir davranış olduğunu düşünüyorum.Kadınların en önemli zevk noktalarına müdahale edilmesi hiç hoş değil.

• ya niye bu kadınlara böyle sacma sapan şeyler yapılır anlam veremedim kadınlar bizim onurumuz hayat kaynağımız onlar çiçeğimiz böyle aptalca seylere karşı çıkıyorum

• Allah Akıl Fikir Versin...

• aptallık

• Saçmalık ama var işte çok önceden beri biliyorum bu olayı

• ilk defa duydum ve şok oldum.Sağlık açısından neleri etki ediyor artı mı eksi mi bilmiyorum ama itici geliyor bana.

• uzak durulması gereken bir uygulama..

• 1. konu hakkında bilgim yok.2. ilkel koşullarda yapılıyor dediğiniz yerlerde muhtemelen diğer operasyonlar da ilkel koşullarda yapılıyordur.3. kendi doğrularımızla diğer insanları yargılamayı bırakamadık hala.

• bu işlem kadınların cinsel isteğini yok ediyor duymustum ben soran arkadaslara duyrulur. cehalet sadece ya yobazlık bi isim koyamıyorm

• ne amaçla yapıldığı yazılmamış. yani neden yapılır böyle birşey bilgin varsa aydınlatırmısın ?

• Enterasan biseymis. :s

• Amacı ise kadında cinsel zevk organı olan klitorisi tahrip ederek bekareti korumak, kadının cinselliğini ve cinsel duygularını engellemek.

• dünyada 170 küsür yerel goverment var oldukça kadın sünneti olmaz da başka ucube olur.her aklına esen bir yerel gov kurmuş işin ilginci alah'tan başkasına kul olmam diye yırtınan kitle,bir yerel gov'a kul olmak için aynı şevkle yine yırtınıyor.

• erkek sünnetini duydumda bunu ilkkez duyuyorum..

• doğru yada yanlış bilemiyorum artıkk ama bence j-konunda ne geçiyorsa o olması lazımm

• iyi araştıramamışsın.kadında sünnet zinayı engellemek ıcın klitorisin kesilmesidir. zevk duygusunu öldürmektir amaç. sapkın olmasın. şeriatla yönetilen çoğu yerde vardır. diğer olayda mısır halkında genetık olarak minora olagandan buyuk olunca kesılıyor.bizim yuzyılımızda nasıldır bılmem tarih boyle..

• baktımda bulamadım. youtube da vıdeosu vardı, kaldırmışlar herhalde. tamam ben karşıyım buna ama tarıhın nasıl bılmem." kadın hızmet eder" psikolojisi vardır eski halklarda. ama şu da bılınırkı en buyuk savaşlar hep bir kadın aşkı yuzunden olmustur.

• ee

• mısır,endonezya, malezya
      zevk noktasının korlenmesı ve kadının sapkın olmaması. klitoris kesilir...

• Öncekileri Göster
  • bu ne kadar saçma bişey yaa.. sünnetin açıklamasını bilen toplum böyle bişeye kesinlikle izin vermez..

• geleceğin türkiyesi

• saçmalık...

• ben dünyada ki işkenceleri araştıran bi insan olarak bulduğum en acımasız işkence buydu. bunu insanlara anlattığımda inanmayanlar bile oluyordu...

• Sünnet dediğimiz bu operasyonu yapmaktaki amaç neymiş yani... Ne Saçma Şeyler Var Yahuu :@ :S

• Sanırım kadının zevk almasının önüne geçiliyor ulan evlendikten sonra zevk alsın bari oda insan sonuçta çok saçma bişey ayrıca din ile bağdaştırmayın bunu müslümanlıkta yok sanırım böyle bişey kesin konuşmayımda

• saçmalama mensis hadisleri bile var erkeklere diyorki eşinizi memnun etmeden yataktan kalkmayın diyor .. hiç bişey bilmeden yazıyorsun

• var. hatta bi yerde görmüştüm kadını sünnet eden birine Hz.Muhammet çok derinden kesme haz alabilsin kocasını memnun edebilsin gibisinden bi şeyler demiş.

• elbette bunun dinle alakası yok ve olamaz. birileri var len derse sallıyor olacağından iplemeyiniz. zaten başı sıkışan islamda bu var der durur memlekette.

• Banazlıktan başka bir şey değil,bencillikte aynı zamanda,kadının orgazmını engellemek,

• Gelenek göreneklerle alakalı bişey demek.İlk etapta erkek süneti de Müslüman olmayanlara saçma geliyordur diyesim geldi amasenin anlattığın gibiyse çok kötü.erkeklerin sünnet edilmesinin sağlığa olan faydaları bilimsel olarak bile kanıtlanmış

• Sağlık açısından erkegin sünnet olması iyidirde , kadında aynı şeyi söyliyemem

• Sapıklıktan başka birşey değil. Kim çıkartmış ne zaman çıkartmış bilmiyorum ama lahitlerde bile kadın sünneti hakkında bilgiler olduğuna göre çok eskilere dayandığı kesin.

• Yobazların dini yorumlamaya kalktıklarında alınan sonuçlardan sadece bir tanesi.

• sünnet kadınlara özel bir durum olsa idi okurdum .sizlerin özel gün durumu erkekler de sünnet durumu.özel gününüz olmasa idi bir cok hastalıklara sebep olacaktı.erkekler de sünnet olmasa idi;onlar da yine hastalıklarla ugrasacaklardı

• bu olayı ilk duyuyorum

• Sünnetin adı üstünde sünnettir.Yani farz değildir.Ayrıca sünnet erkeklere sünnettir.Kadınlara böyle birşey yoktur.güzelim dinimizi kendince yorumlayan ilkel ülkeler bunu uygular.Kesinlikle yanlıştır

• Onlarda müslüman erkekler neden sünnet oluyor diye soruyorlardır. Neden mağduriyet olsun. Kültür işte ...

• Bizimkide düşünce sapkınlığı yobazlaşmış fikir sürüsü ...

• Bunları yapanlar Müslüman ülkeler zaten.Bunu yapma sebepleri kültür değil düşünce sapkınlığı.

• zevk duyularını öldürüyorlar bence canilikten başka bir şey değil

Kızlar Ne Diyor 18

• bunu yaşayan bir kadın hatta bir manken hayatını kitap olarak yazmıştı kitabın adı çöl çiçeği . kadın somalide doğup büyümüş ve anlattığına göre sünnet olan kadınların adetleri 3 haftayı buluyormuş ve idrarını yapması 15 dksını alıyormuş yani bu bir defalık acı değil ömür boyu bi acı. çok korkunç bişey

• böyle birşeyin olduğunu Waris Dirie'in Çöl Çiçeği adlı kitabını okuduktan sonra öğrendim.kadınlar sünnetten sonra cinsel yönden zevk alamıyorlarmış.adetleri gereği yapıyorlar.cidden çok korkunç birşey.

• diyecek br yorum bile bulamıyorum kalsın

• Eski zamanlarda uygulanan bir nevi aile planlanması uygulamasıdır.Yani doğurganlığın önüne geçme çabasıdır.Günümüzde böylesi bir uygulamaya gerek yok

• Cooook sacma ne diyelim

• walla yeni duydum :O

• Hangi mantıkla yaptıklarını merak ediyorum!

• yıllar önce gerceklerin romanlastırıldıgı bır kıtapta okumustum ve uzun yıllardan berı haberım var..Amacı ise kadında cinsel zevk organı olan klitorisi tahrip ederek bekareti korumak, kadının cinselliğini ve cinsel duygularını engellemek.zararları ise; İdrar yapmada ve adet kanının akmasında zorlukCinsel arzunun azalması veya tamamen kaybolmasıAğrılı cinsel ilişki veya cinsel ilişkiye hiç girememeZor veya ağrılı normal doğumne yazık kı çoğu kadın doğum esnasında hayatını kaybediyor...

• Duymustum bunu cok sacma.

• hangi gerekçe ile yapılıyor kidaha önce de duymuştum bu yüzden küçücük kızların öldüğünü

• klitorisin üst kısmı kesiliyor diye biliyorum. Böylece kadın sadece vajinal yol ile uyarılabiliyor. Böylece cinsel uyarımı azalmış oluyor.

• bildiğim kadarıyla bu ülkelerin bir çoğunda kadın sünneti yasaklanmış durumda ama bu yasaklara ne kadar uyuluyor bilmiyorum..

• İranda dahil diye anımsıyorum sanki bir yerden ve bunu cinsel birleşmeden zevk almamak adına yapılan birşeydi kadınlarda heralde

• insanlıktan uzak

• Haberim var...Bence pek yoruma açık bi konu değil...

• Ilk kez duydum. Hristiyan,yahudi erkekler sunnet olur ama saglik acisindan. Senin dedigin cok garip.

• tamamını alıp dikiyorlarmış ya :S

• bunu duymuştum çok kötü bir şey zaten dünyada acı çeken ezilen hep kadın , kadın hep hor görülüyor bu olayın kadınların cinsel birleşme sırasında zevk alamamaları için yapıldığını okumuştum bir yerde

• bunun yapıldığı yerlerde amaç kadının ilişkiden zevk almamasını sağlamak bu sayede iffetlerini korunmasına büyük katkı sağlar ..kesinlikle saçmalık ve ilkellik

Yükleniyor...