Kapat

Cinselliği neden illa evlilik sonrasıne ertelersiniz bayanlar?

eminim okumakta bi çoğunuz üşeniceksiniz ama okuyunca anlıcaksınız ki nerdeyse hepinizin bir sorunu bu benim bir sözlüm var ve her kız gibi yani geneli gibi oda cinselliği evlilik sonrasına erteliyor evliliğe nerden baksan 2 3 yıl var yani tam anlamıyla olması için yoksa 6 ay sonrada evleniriz sorun değil :) ama şuan bir sıkıntımız yok derdimiz yok şuan cinsellik yaşamak isteyen bi çift bu evrede hiç sorunsuz yaşar ve bunu tam anlamıyla mutlu olarak yaşar yani cinsellik tam anlamını gerçekleştirir fakat birde şunu düşünmüyorsunuz bayanlar evlendikten sonra erkek hergün işte kimi akşam 6 da kimi 8 de kimi 10 da dönüyor kimi haftada 1 gün tatil yapıyor kimi 2 gün ve geri kalan zamanda komple yorgun oluyor bu yorgunlukları dinlendirip bir cinsellik yaşamak bu döngüde imkansız he oldu bittiye gelen cinselliklerden hoşlanıyorsunuz o zaman piskolojik bir sorununuz var zaten :) oldu bittiye gelirse zaten hem kullanılmış gibi hissetmeniz lazım hemde mutluluğu tadamazsınız ki tam anlamı ile :s yani kısaca ertelemek aslında kötü niye erteliyorsunuz ? bu sadece bu açısı bir başka açısıda var aşk gerçekten bedeninizdeyken yaşamak mı müthiştir yoksa ? üstünüzde bir sürü sorumluluk varken bişey yaşamak mı ? zaten o kadar sorumluluk varken cinselliğin lafı bile olamaz yani :) bence bayanlar sadece kendi açısından düşünüyor :) geneli olarak konuşuyorum herkez için değil tabikide istisnalar vardır :)

Güncellemeler:
arkadaşlar burada koşulları lütfen 2 kişide birbiri ile ölüm olmazsa evlenicek olarak düşünün lütfen :) amacım sapıklık değil fikirleri öğrenmek :)

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Bunun sebebi tabular , baskılar vs vs..

Haklsın evlenınce her şey daha zor.. Mutlu evlılık göturen çok çok az..

Neyse sonuçta bunlar kişisel tercih meselesi..

1|0
    2|0
    • haklısın tabular ve gereksiz baskılar tabikide evlenince herşey olağandan çok daha zor mutlu bir evlilik yaşarsın tabikide ama içinde bir çok mutluluktan eksik kalırsın ama ölüm döşeğinde varırsın farkına :)

• Teşekkür ederim..

• rica ederim ben teşekkür ederim yorumun için :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Günah olduğu için:S ahlakıma ters. öyle öğrendik öyle büyüdük.

2|4
    1|0
    • helal olsun sana inadınaa +1 :))

• 12 kez hatim ettin he ? ufak bir soru sorabilirmiyim ?

• istediğinis or

• tut ki aksilik oldu evlenemedin o zaman ne olacak? bir laf var sana giren çıkan yok ancak konuşuyosun diye aynı o hesap sadece kızın bakış açısını değil etrafınkini de düşün yada erkek olarak bakire olmayan birine evlilik olarak ne kadar sıcak bakarsın onuda düşün. ayrıca sorumluluk demişsin kadın evlendikten sonrasında olduğu gibi evlilik öncesinde de sorumluluklar taşır.

1|1
    0|0
    • bak iki taraf birbirini seviyorsa biri ölürse diğeri zaten başka biri ile evlenmek istemez evlenirsede kimse umrunda olmaz yani su saçmalıklardan vazgeçin yani boş muhabbete gerek yok

• alkış mı bekliyorsun? ooooo aferimm bravooo

• hayır tabikide öyle bir beklentim yok olmadı olmazda

• cinselligi sevdigimiz bir ömrü paylasmak istedigimiz evlenecegimiz adamla yasamak istedigimiz icin olabilirmi:d 2 3 yilda neler degisir neler önce nikah :d

1|1
    0|0
    • :D ama böyle düşünüyorsan bişey diyemem :) bi gün sevgilime sorucam eğer böyle düşünüyorsa ilerde elbet başka biri gelebilir diye düşünüyorsa tasımı tarağımı toplayıp gidicem bi daha izimi bile bulamıcak :) ben hayatımı ona adadım o hala bi başkası gelebilir diye düşünüyorsa :) bitmiştir herşey :)

• Size güvenmedikleri için olmasın sakın ? hem evlilikten önce cinsellik istersiniz sıra evlenmeye gelince ellenmemiş kız istersiniz.Sizin kararsızlığınızdandır büyük ihtimalle.

2|0
    0|0
    • geneli için böyle olabilir ama benim için böyle değil o yüzden üstüme alınmadım ben herşeyin zamanında olmasından yanayım ve sevdiğim dışında bi insanla bişey yaşamadım yaşamamda evlenmemde ondan başkası ile o kadar yani pire için deve yakanlardanım yani kimse beni aksine zorlayamaz başkası ile evlenmem

• tabikide onun hayatı benden sonra devam edicek ama benden sonra devam eden hayatını beni seviyorsa gerçekten başka birisi ile olmaz ki eğer başka birisi ile olursa zaten o sorunları meydana çıkarda tabi orası daha karışık olur yani ben sadece fikirleri öğrenmek istedim niye böyle olur diye kötü niyetim amacım vs yok benim :) yani saçma tabular yüzünden can sıkmamak gerekli bence :s

• ben günah olduğu için istemem

1|0
    0|0
    • saygı duyarım :) ama geneli şöyle yapıyor günahını cartını curtunu takmam ama evlendikden sonra daha rahat olur falan diye bahane üretiyorlar da :)

• Herkeste 2. el istemem furyası varken neden evlilik öncesi ilişkilere sıcak baksın ki kızlar?

2|0
    0|0
    • tamam da koşullar bu iki kişi %100 evlenicek şeklinde aksi tek durum ölüm

• yarına çıkacağımızda kesin değil

• Onun için evilik sonrası illaki yaşamk istiyorum diyen erkek başkasına bakmalı istemeyenden ayrılarak

• Uçkur belası sana çarşaf çarşaf soru yazdırmış yazıklar olsun. Bunun yerine bir başka şeyin üstünde bu kadar uzun düşünseydin prof olurdun.

3|0
    0|0
    • :) uçkur belası diyorsun ben kimseyle bişey yaşamamış bir insanım fırsat olmadığından değil hiç birini ben istemedim çünkü sadece sevdiğimle yaşamak istiyorum bilmeden konuşmayalım lütfen

• Ömrüm boyunca onun yasını tutacak değilim, ölürse bir süre sonra tabi evlenirim. Neyse çocuksun sen, çok duyuyoruz burda da yaptığın gibi kıza baskı kurmaya kalkma.

• tamam çocuğum ben abla hayatında başarılar

• birbirini çok sevdiği için birlikte olmak ayrı, uçkurunun derdine bahane üretmek ayrı. seven adam bekler, evlenince de yorgunluuğu gözü görmez.

3|0
    1|0
    • seven adam bekler hiç sorun değil ama herşeyi düşününce 3 5 yıl değil 1 ömür de beklerim 20 senedir bekliyorum sadece onu düşünerek zaten :) ama şunu çok iyi bilmek lazım son 9 ayda babam dedem teyzem amcam 1 ve 1.5 ay aralarla vefat ettiler yani kimsenin yarına çıkmaya garantisi yok saçma tabular için bazı pişmanlıkları yaşamamak lazım derim ben tabi sadece fikir

• bir kadında ister aşkın doruğundayken cinselliği. ama erkeklere güvenemeyiz ki. bekaret sonuçta bir kere gitti mi bir daha geri gelmiyor ve onu vereceğin erkeğin doğru kişi olması gerekiyor. kızlar evlendikleri kişinin doğru kişi olduğunu düşündükleri için evlendikten sonra cinsellik yaşama tarafındalar.

2|2
    0|0
    • tabikide bak bu konuda çok haklısın işte :) benim demek istediğim zaten her iki tarafta doğru kişi olduğunda yani :) o zaman için konuşuyorum :) önüne gelenle cinsellik yaşıyamazsın tabikide :) o zaman pompeiden ne farkı kalır bu ülkenin ?:)

• bu arada yorumun için teşekkür ederim :)

• ne demek :))

• Çocukluktan beri kadının cinsellik yaşaması kafasına ayıp diye sokulur. Bekarları geçtim, evli kadınlar bile konuşamazlar bunu. Evlilik öncesinde cinsellik yaşayan kadınlara kötü gözle bakılır... Cinsiyeti belirtirken bile "bana kadın demeyin lütfen kızım ben" gibi bir tepkiyle karşılaşırsın. Kadın olmak ayıptır çünkü. Kadın da böyle düşünür erkek de.

Cinsellik, her iki taraftan da sevdiğin kişiyle yaşayacağın bir şeyden ziyade evlenirsek "veririm" durumuna getiriliyor ve sevdiğin istediğin insanlar yaşadığın bir şeyden ziyade görev olarak görülüyor maalesef...

2|0
    3|1
    • Örf ve adetlerimizi de unutmayalım. Herkes sevdiği kişiyle yapsa sence nasıl bir insanlık ortaya çıkar,

• Herkesin fikrine saygı duymak gerekir. Saygı görmek istiyorsam, saygı gösteririm. Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok.

Söylediğim şeyler bazı insanlar bazı yapılar için gerekten mümkün değil. Namus cinayetleri işleniyor ufak bir zar için...

• evet ne yazıkki öyle mantıksız olsada bu ülkede bazı şeyler mantıksızca ilerliyor ve ne yazıkki bu döngünün içine atılıp bırakılıyoruz hadi bakalım hayırlısı sonumuz ne olacak

Erkekler Ne Diyor 5

• örf.adet.gelenek.görenek.inanç

insanların bu ülkede değerleri var. bende bir erkeğim ama bir kez nişanlandım ayrıldım.

başka biriyle evlendim. diyelim ki ilk nişanlımla yemediğim halt kalmadı. ayrıldım?

kızın günahı ne?

onu alacak adamın günahı ne?

insanlar için bazı şeyler değerlidir. ama sen istediğin gibi hiç bir şeye önem vermeden evlenmekte özgürsün:-)

1|0
    0|0
    • tamamda bu koşullar tam anlamıyla doğru ve mutlu olan bir çift için öyle sonucunda ayrılık olan bir çift için değil ki

• Arkadaşım senin aklın nasıl onu bilemem, bizim örf ve adetlerimiz var sen hangi mesnevinden sorumlusun bilemem, belki başka dindensin yine bişey diyemem ama gelipte, bizim örf ve adetlerimizi kurcalamaya çalışma. Senin adetin evlilik öncesi ise napalım ? Bizim örf ve adetler evlilik sonrasıdır. Bunu da bir zahmet anlayıver.. ;)

1|0
    0|0
    • buda senin anlayışındır aferin ne diyim savun yani kulaktan dolma bu kadar oluyor işte

• sen kısacası şunu desene ben ataistim desene :S benim inancım yok desene lafı dolandırıp durma, kendine konuş ;)

• alalala ne demek o ya saçmalama elhamdülillah müslümanım ben sadece olayın her yönünü araştırdım ben kuran-ı kerimde müslümanım diyen adamlar namaz kılmaz etmez ama atıp tutar :) neyse işte ben ataist değilim :) müslümanım :) ben sadece niye böyle düşünürler merak ettim sordum :)

• burası türkiye cumhuriyeti ve hepimiz anadolu örf ve ananeleri yetişmişiz erkekler hep isterki avrupadaki gibi bir düzen olsun cinsellik serbest olsun isterler ama bir erkeğe annenin sevgilisi var kız kardeşinin sevgilisi var de kıyameti kopartılar o yüzden bunları aşmamız zaman alır hemde çok uzun bir zaman arkadaş

0|0
    0|0
  • zina da ondan.

1|0
    0|0
  • Ya iyice saçmalamışsın evleneceğiniz nerden garanti ?

3|1
    0|0
    • sadece onla evlenmeyi düşünüyorsan onla evlenirsin herkez senin gibi ayran gönüllü sapık değil

• işte bak bişey söylüyorsunuz ama önce düşünün öldün diyelim ölmedende bişey yaşamadınız iki tarafın her hangi biri en çok şuna üzülür 1 evlenemedi 2 bişey yaşıyamadı diye yani bişey yaşıyıp ölsen bu onun tesellisi olur en azından ben öbür tarafı düşünerek konuşuyorum zaten kimin yarına çıkcağına garantisi var da ? evlilikten sonrasına erteliyor ? biraz mantıklı konuş lütfen

• valla zina yapıp gideceğime yapmadan gitmek daha mantıklı günahını çekmem en azından

Yükleniyor...