İnsan neden aldatır ?

Erkek/kadın insan eşini neden aldatır sizce ?

Evli değilim ama evli insanları gözlemlediğimde çevremde gördüğüm/duyduğum,erkek genelde cinsellik esirgendiğinde aldatır.

Yani erkek için birinci sırada gelen şey cinselliktir ve bu açlık olduğunda ya da esirgenildiğinde aldatır.

Kadın neden aldatır ?

Kadın genelde sevgisiz ve ilgisiz kaldığında aldatır,kadının doğasında sevilmek içgüdüsü vardır sevilmediğini anladığında direk başka birini bulup bunu yerine koymaya çalışır.

Ben böyle gözlemledim ama doğrumu bilemiycem :)

Sevmediğimle evlenmem zaten,evlenirsem sevdiğim kişidir sevdiğimide asla aldatmam,aldatana en büyük ders onu yanlız bırakmatır aldatanı aldatarak ceza vereceğini sanan kendisi aldanır,unutmayın :)

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda kadın/erkek eşlerini neden aldatır ?

Dip not : Soruyu nerde sorucağımı bilemedim bu kategoride soruyorum kaldırılmasın diye :/ :(

Gizliciğim özür :/

0|0
2|17

En İyi Erkek Görüşü

• 2 cins içinde aldatmak çok aşağılık bir durum bence. ben evli değilim evlendiğimde eşimi kesinlikle aldatmam burada yazan arkadaşlar var çok hoş gibi gösteriyor erkek içinde kadın içinde aldatmak olmaz. cinsellik şimdiki dönemde çok önemli görünüyor birde şöyle düşünmek lazım bir erkek olarak evlendim her şey yolunda sonra bir rahatsızlık geçirdim şimdi eşim beni aldatması mı gerekir yoksa yanımda olması mı aynı durum kadın içinde geçerli. Kültürümüzün içine eden arkadaşların aldatmadan dolayı peydah edilmiş kişiler olduğunu düşünüyorum ben..

2|0
    0|0
    • Yani en doğru cevap,teşekkür ederim.

İnsanız nerde ne şekilde yaşayacağımız belli değil,tutku çok kötü bir hastalık geçirdik

insanlık bunu yani,bırakıp başkasına gitmekmidir.

Değildir tabiki...

İnsanlığını kaybetmiş insanların utanması lazım bence !

• Tşk ederim guzel cevabin icin

• rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 16

• Yaklaşımlarının her ikisi de doğru, her ikisi de yalnış. Çünkü tam tersi durumlar da gördüm. Hatta cinsellik yüzünden kadın tarafından da aldatıldım. (uni.) Aldatmanın asıl sebebi eksiklik desek daha soğru olur. Kimse durduk yere (aldatma zaten başlı başına bir şerefsizliktir ama her şeyi tamken aldatan da tam su katılmamış şerefsizdir o ayrı) aldatmaz diye dşünüyorum. Mesela ben mesafeler yüzünden aldatıldım. Mesafe girince ilişkinin içine aldatma oranı çok çok artıyor. Bu yüzden mümkün olduğu kadar uzak ilişkilerden kaçındım hep. Aldatırım değil aldatılırım korkusuyla üstelik.

Aldatmak sebebi her ne olursa olsun kesinlikle affedilecek birsey de degildir. Bu arada zihnen yapılan (örnegin evli birinin buraya gelip kizlarla lak lak yapması -ve bundan jarıısının haberi olmaması- gibi) da dahil olmak üzere her şeyi aldatmak olarak görürüm. Yani birinin birini aldatması sadece yatakta olmaz. Zihninde olur ki bence zihinde başlar zihinde bitar. Önemli olan hayatında bir yere koyfu,dugun bir insanın yerine (her ne kadar geçici bir süreliğine oldugunu iddia etsende) başka birini koyabilmektir aldatmak.

Damarıma bastın çenem düştü sorry...

3|0
    0|0
    • Aynen benim içinde öyle duygularıma tercuman olmuşsun :)

Duygusal aldatma en acı verici aldatmadır benim için,bir insan birini hayatına alıyorsa diğer erkeklerin/kadınların kalbine girmesini asla izin vememeli.

Kişi sana güveniyorsa seninle sevgili veya evli oluyorsa sende ona her anlamda ihanet ediyorsan en büyük kul hakkıdır unutmayalım..

• Allah herkesin karşısına kendisi gibi birinin çıkmasını nasip etsin :) ne diyim..

• genel anlamda evet doğru söylediklerin.. ancak artık kadınlarda kendi özgüvenlerini ve ekonomik güçlerini kazandıkça onlarda zevklerine göre yaşamayı önemsiyorlar.. bir önemli noktada dilaog eksikliği bence.. kişiler beklentilerini isteklerini fantezilerini dugularını doğru ifade edemiyorlar ya da ifade etmekten çekiniyorlar.. yalnış anlar mı.. ayıp tabu önyargı.. acaba neder vs gibi türlü acabalarla akfalarındakini karşısındakine anlatmıyor ya da ekisk anlatıyor..her iki taraf içinde geçerli bu..

0|0
    0|0
    • Peki bu zevk dediğin şeyi neden eşler kendi arasında çözemiyor ?

Bu doyumsuzluğun sebebi nedir,sonuçta evliliğin amacı hem ruhen hem bedenen birbirini tamamlamak değil midir ?

• elbette kesinlikle haklısın.. eş adı üstünde.. ama dediğim gibi dialog eksikliği öncelikle.. öğretilmişliklerle geliyor hep.. tabular ayıp günahlar.. toplumsal etkenler.. bunlar duvar gibi eşler arasında.. konuşamıyorlar bile.. bırak yaşamayı..

• aslında tespitlerin doğru olmakla beraber tam terside mümkün

0|0
    0|0
    • Peki insanlık bu mu ?

• insanlık tan ziyade ahlaki bir konu bu. Kesinlikle desteklemediğim şeyler ama yinede insanları yargılamadan önce düşünürüm. Konuşurken tartışırken dile kolay geliyor bu gibi durumlara düşmeden çok kesin konuşmak yanlış. Zaten hiç kimse ben bunu aldatırım diye evlenmiyor belliki değişik durumlar mevcut

• haklı bir şekilde açıklamışsın
    hatta çocuklara sadece çocukluk döneminde değil gençlik döneminde ilgi göstermeyince kendilerine sevgili arıyorlar
    şunu tecrübe ettim , yanlış anlaşılmasın ne kadar ilgi ve sevgi gösterirsen kardeşine o kadar az sevgili arar
    benim de anlamadığım nette konuşan bazı kişilerin kendilerini kandırmaları yani nette konuşuyorum aldatmıyorum demeleri
    hani avrupa gibi düşünürsek tamam çok genişler. gençliğimde de ben öyle düşünüyorum rahat taklıyorum ama evlinince o kadar geniş olsam yuva falan kalmaz herhalde ya da eşime izin versem yine aynı sonuç olur

0|0
    0|0
  • kadında erkekde cinsellik olmassa aldatabilir bu konularda pek yorum yapamıcam ama ilişkide güven ve dürüstlük çok önemlidir sevgi ve saygıda gereklidir ama güven drüstlük daha bir önemlidir

0|0
    0|0
  • Gözlemlerime göre artık çiftler deişiklik olsun her günaynı yemek yemekten sıkıldıkalrı için aldatıyor eşler madi manevi değer versede cinceliği sevgiyi esirgemesede zevki aldatılıyor bazı şeyler değişti senin dediklerin 10 önce falanda :)

0|0
    0|0
  • insanların tek eşli olduğu yanılgısı olabbilir, yani belki de insanlar tek eşli değillerdir. belki tüketim hırsı bunu tetikliyodur. insan yaşadığı gibi düşünür. yaşadığın toplumda herşey tüketim üzerine kurulmuştur. bunun sosyal alana yansıması bu şekilde olabilir

0|0
    0|0
    • İnsanı hayvandan ayıran en büyük özellik dugular degilmidir ?

Duygu varsa tek eşlilikte vardır,biz hayvan değiliz önüne gelenle yatıp kalkalım.

Aldatanlar kendi ayıplarına kılıf aramamalı bence

• Alakası yok.

Evim var arabam var ne geleceğim içinde param var az çok geçinecek durumdayım

ama yinede evlenmek hayatımın eşini bulmak çocuk sahibi olmak istiyorum.

Herşey para değil bu hayatta,bir erkeğin kollarına ihtiyaç duyuyor insan.

Ha sevgili yap yaşa diyorsan,bu benim doğama aykırı bişiy.

• evlendiğinde katlanma gerekliliği çıkacak ortaya vs. ve o ilişli mecburiyetler üzerine kurulmuş olacak. çünkü aranızda bir seks sözleşmesi yapmış olacaksınız

• kişilikli insanlar aldatmaz, kişiliksizler her zaman bir bahane bulr

0|0
    0|0
  • En doğru Cevabi Ben de Bulursun. Evliyim ama aldatıyorum. Bununla övünmüyorum ama mecburen yapıyorum, çünkü seks düşkünü birisiyim. Doyumsuzum seks olunca konu. Eşimle haftada 1, bunu dışarıda 2-3 e çıkarıyorum. Eşim de biliyor ve izin veriyor ona söylememem! sarıtyla... sevgisinden şüphem yok. sevdiği için doymamı istiyor. başkasıyla evlenmeyeceğimi o da biliyor. Erkek neden aldatırsa, kadın da o yüzden aldatır bence. Sekse doymazsa aldatır insan. Olay bu kadar basit.

0|0
    0|0
    • Valla evli değilim bilemiycem ama kadın seks eksikliği yüzünden aldatmaz,bence..

• ne pis adamsın be insanlığından utan bir gün öleceksin bunu sakın unutma

• ya eyvan misin hayvan misin nesin, aldatmak isteyip de aldatacak hatun bulamiyorsun sonra gelip saldiriyorsun benim gibi tecrübeli insanlara. cok ayip

• Farklılık arayıslarından dolayı bence...ben sahsen farklı bir ten farklı bir tat aradığım için arayıslarım olur

0|0
    0|0
  • bir çok nedeni var bunun. yazması çok uzun.

0|0
    0|0
  • Huyumuz kurusun.

0|0
    0|0
  • cinsellik esirgendiginde degil doyuma ulaşmıyorum mesela ben gözüm hep dışarıda eşimle alakası yok bu işin

0|0
    0|0
    • Sebep ?

Başka kadınlarda olan seyler eşinde de var

• bu erkegin yapısında var dedigim zaman kızıyorsunuz işte erkegin bir gözü her zaman dışarıdadır bu zamanda olmaması da mümk-ün degil

• güzel soru bende sevgilim tarafından aldatıldım sebebini pek bilmiyorumda :(

0|0
    0|0
  • Her gün aynı patlıcan yenir mi demiş birisi

0|0
    0|0
  • sana sonuna kadar katılıyorum çok doğru

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• genel olarak doğru yorumlamışsın ama erkek sadece cinsellik esirgendiğinde aldatmaz, kendi eşiyle cinsellik yaşasa da bazen aç gözlülükten de aldatır. cinsellik esirgendi mi de kesin aldatır :)

bi de genelde herkes sevdiğiyle evlenir ama eşinin ilgisinin hep süreceğinin garantisi yok, başta her şey çok güzel de olsa zamanla ilgi azalabilir. insanların kişilikleri bile değişiyor.

0|0
    0|0
    • Evet haklısın insan değişiyor,1 yıl sonra bile farklı bakış açısıyla bakıyorsun hayata,insanlara..

Bazı erkeklerde sevgisizlikten ilgisizlikten aldatıyor galiba,bazıları bildiğin çocuk gibiler onları çocuk gibi seviceksin.

Bazen aşk'tan ölselerde sevdiklerini aldata biliyorlar,neden acaba bunu anlamış değilim

• var öyle erkekler, karısından ölse ayrılmaz ama yine de aldatıyor. cinsellikten de değil, mesela karısını görsen dünya güzeli ama gidip çirkin bir kadınla aldatıyor, cinsel hayatlarında da sorun yok.

ama kadınlarda böyle bişey yok, olsa da çok nadir çıkar. dediğn gibi en temel neden ilgisizlik, sevgisizlik, kocasından ilgi gören kadın aldatmaz, cinsellik kötü bile olsa aldatmaz. tabi istisnalar vardır ama genelde böyle bence.

• bence erkek cinsel açlıktan değil alışkanlıktan aldatıyor..

yani gençliğinde her haltı yiyen her gece bir kıza hallenen erkeğin evlendiği an durulmasını beklemiyorsun herhalde.

alışkanlıklar kolay değişmez.

kızlar önemsemiyor bunu sevince yapmaz sanıyor ama, alışkanlık işte.

0|0
    0|0
Yükleniyor...