Ne olacak bunun sonu? yardım edin lütfenn

3 ay öce ablamın transseksüel olduğunu öğrendik ailece küçüklüğünden beri hep sorunlu bir çocuktu annem hep sen ablalık yap diye diye üzerime ağır bir yük verdi bunu öğrenince psikolojim bozuldu ablama bişey diyemedim destek olmaya çalıştım ama acısını arkadaşlarımdan çıkarttım etrafımdakilerden koptum içime kapandım aileminde psikolojisi bozuldu çok dengesiz davranyorlar benim üzülmeye hakkım bile yok 10 yıllık dostlarımla yollarımızı ayırdık rahat rahat ağlayamıyorum bile sırf onları üzmemek için o kadar şeyin üzerine daha derslerim kötü diye hakaret edip azarlıyorlar ortalamam 70 üzeri ayrıca çok kötüyüm ne olacak bunun sonu ? hata bende mi?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kavram karmaşası var.

Ablan / Transseksüel ? Yani bayanken ameliyatla 3 ay önce erkek mi oldu ?

Ya da bu zamana kadar bayan olarak bildiğiniz ablan, bir muayene sonucu erkek mi çıktı ?

Ya da ablanın bir bayan olarak bir bayanla ilişkisi olduğu mu ortaya çıktı ?

Bunların hepsi ayrı konu ve aile bir bütün olarak birşeyleri yanlış algılıyor. Tam neyi kasdediyorsun transseksüel derken ? Bu kelime normalde birinci sorumu yansıtır yani ameliyatla erkek olduğunu söylüyorsun olarak anlarsam , doğru mu anlamış olurum ?

1|0
    0|0
    • hayır ablam 3 ay önce kendini erkek olarak hissettiğini söyledi psikoloğa gidiyor psikolog teşhis koydu transseksüel olarak bu bir hastalık tercih değil yanlış gen eşleşmesi sonucu oluyor

• Biz boyle bildik gorduk ogrendik ogrettik diye , onu istemediği bedende yasamaya zorlamak , buyuk ihtimalle agır bunalımlara , hareketleri yuzunden suclamalara ve sonunda da allah korusun intihara kadar goturebilir. Asla buna izin verlmemesi gerek. Bunda hic kimse suclu değil zira , genom dizilimindeki sorun anne babadan değil , mitozdaki bir kimyasal sorundan kaynaklı. Dolayısı ile cezai bir fikre girmeye gerek yok

• öyle bir problem yok zaten bunun genetik olduğunu biliyoruz annem biyolog neyse cevaplar için teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 3

• peki erkek olarak hareketlemi hissediyoruz yoksa sekstemi ? çoğu insanda zaten kız gibi erkek gibi davranma olur sekste ama normal hayatta ise hastalık bu...

1|0
    0|0
    • ben değil ablam normal olarak hasta herşey olarak erkek olmak istiyor öyle hissediyor

• ablanı sordum zaten o zaman ablan hasta fena şekilde peki kızlaramı yanasıyor

• kızlara yanaşmak derken sapık falan değil yani ama tabi kızlardan hoşlanıyor ama bunu içinde yaşıyor

• kısa süreli evden uzaklaşmaya bak kafanı dağıtmaya ihtiyacın var sağlıklı düşünebilmek için

1|0
    0|0
    • böyle bir şansım yok :(

• çok teşekkür ederim tekrar anlayışınız içinde uzun uzun cevap verdiğiniz içinde :)

• moralini düzelttiysem ne mutlu bana :)

• Nasıl yani ya? Ablan transeksüel mi ? Ne demek bu ya?

1|0
    0|0
    • yani kendini doğduğundan beri erkek olarak hissediyormuş bize yeni söyledi

• Ailende sanada zor.Umarım kötü bir arkadaş çevresine düşmez.toplumda seks manyagı cok

• hayır öyle bir durum yok erkek olarak hissediyor ama tabi kimse bilmiyor sadece biz

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence bir uzmana gidin kimse ile paylaşamadıklarınızı konuşun.Bu da olmazsa eğer, bir gün yürüyüşe çıkın yalnız kalabileceğiniz bir yere gidin.En iyi yerler, orman veya göl veya deniz kıyısıdır. Elinizde küçük küçük taşlar alıp içinizdeki sıkıntıları bu taşlara konuşarak hızlıca suya fırlatın. Ormanda iseniz var gücünüzle bağırın, haykırın olabildiğince yüksek ve içten en son noktaya kadar bağırın. Ağlamaklı olacaksınız işte o zamanda bırakın damlalar dökülsün rahatlayacaksınız. İçinizdeki siniri öfkeyi atabilmek için böyle kısa ve çok etkili bir yöntem kullanın.İnanın işe yarıyor. Aileniz ile kavga gürültü değilde sakin oldukları bir zamanda konuşmanızı tavsiye ederim.Onlar size değil aslında ablanızın durumuna kızıyorlar ve sizden çıkartıyorlar.Bu sorduğunuzu onlara sormayı denediniz mi? Benim suçum ne? Bu cesaretiniz varsa demek ki doğru yoldasınız.Böyle bir durumda zaten dersleri nasıl düşünebilecek bir psikolojide olabilirsiniz ki? Aileniz ile konuşmayı denemelisiniz. Her daim kavga olacaktır bunada hazırlıklı olmalısınız fakat sonuçta ailesiniz ve dinleyeceklerdir.

1|0
    0|0
    • yaa psikolojim çok bozuk ayrıca ben şimdiye kadar hep çok neşeli bir insan oldum sosyal esprili bir sürü arkadaşı olan bir insanım kimsenin yanında ağlamayı sevmem kendimi her zaman güçlü gösteririm ama bu sefer ki çok zor

• teşekkür ederim

• Bende teşekkür ederim.Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle:)

• ailecek terapi görmelisiniz gizli

kimse ne düşüneceğini nasıl davranacağını bilemiyor gücü yettiğinden hıncını almış

senin de arkadaşlarından olman daha da kötü hale getirmiş

hatalı sensen telafi edip gönüllerini almaya çalış

yalnız olmazsan arkadaşların dostların olursa bu zor süreci daha kolay atlatırsın

1|0
    0|0
    • gönüllerini aldım zaten benim sorunlu olmaya hakkım yok maalesef değil psikolağa gitmek rahat rahat ağlayamıyorum bile sırf üzmemek için ona rağmen ben kötü oluyorum

• yaa birde şöyle söyleyeyim ablamın her seansı 400 tl git gel yol parası şu 3 ayda milyarlar harcandı bide ben çıkmak istemiyorum hem daha tedavi devam ediyor

• devlet hastanelerinde ücretsiz tedavi eden psikiyatr ve psikologlar var

yani illa ki bir çare bulunur

sen kendine engel olmaktan, ertelemekten ve bahaneler üretmekten vazgeç

ilerde daha da sorun çıkmadan git bir an önce bence

• Hepinizin ayrı ayrı psikoloğa görünmesi şart canım.

1|0
    0|0
    • onlara göre çok normaller

• Sen git, kendi sağlığın için. Ayrıca ablanın durumu psikolojik , onu ikna etmelisiniz

• Kedicik , yorumuma bir göz at lütfen , konuyu bildiğini düsünüyorum

Yükleniyor...