Ne kadar önemsiyorsunuz? Bakire olanlara veya olmayanlara, erkeklere de soruyorum

Bakireliğinizi ne zaman kaybettiniz? Nasıl oldu? Bakire olanlara ve olmayanlara nasıl yaklaşılıyor? Amacım bakire veya bakire olmayanları aşağılamak veya küçümsemek değil empati yapalım ya.

Güncellemeler:
siz ne yazarsanız yazın ben saygılı cevap veririm önemli olan iyilik kötülük günah sevap değildir önemli olan bizim vicdanımızdır kadın bakire değilse erkekte bakir değildir bunu unutmayın sizler insansınız ben insanım herkes empati kurmalı burada şuan çatışıyoruz ancak bu tutumu gerçek hayatta da yansıtalım

0|0
433

En İyi Kız Görüşü

• soyadım değişmeden- fizyolojim değişemez.

5|13
    2|2
    • evlenince vericem diyorsun güzel ben çok ikilemdeyim ama gerçekten sevdiğimle olabilmek daha iyi

• canım benim size de bakire olmayanlara da saygım var sonuçta vicdani insan meselesidir bunlar. Sizler kötülersiniz onlar kötüler ben saygı duyarım çünkü benim vicdanım bunu gerektirir bende müslümanım helalim hala ama eğer veririsem de kötü kadın olmam ki sevmişimdir o erkek kendini adam sanmıştır ama aslında hayvandır o nedenle kandırmış olur gerçi bunlar çoğaltılabilir ama dediğim gibi herkese saygı duyarım

• sevmek yatmayı doğurmaz ki aldatıp kanı bozuklukla açıklansın.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 33

• Toplumumuz; Tamamen yanlış yorumlamadan kaynaklanan dini saiklerle, cahillik ve bilinçsizlik ortamında, cinsellik üzerinde bir baskı kurmuştur, kızlar daha fazla olmak üzere, erkekler de kızlarda bu tabunun tutsaklığı içinde hayata adım atmaktadırlar, doğru adımları atabilenler, açık görüşlü, aydın aile çocukları ailelerinin desteğiyle kısmen ve çok az sayıda bunu yaşayabilmektedir.. Üzülerek söylemek zorundayım, erkekler, genellikle, ergenlik çağında, genelevlerde, profesyonel kadınlarla ilk tecrübelerini yaşamaktadırlar, ve bu alışkanlık hayatın içinde de devam edebilmektedir.. Arkadan gelen, eğitimli kuşakların, modern toplumlar gibi, ülkemizde de, bu tabu yu yıkarak, hayata doğru bir başlangıç yapmak için çaba göstermeleri gerekmektedir, diye düşünüyorum :)

0|0
    0|1
  • bekaret nedır yahu.. kızlık zarı denen seyi genelde 3 dunya ulkelerı onemsemekte .. ama asıl ne oldugunu okumamakta ısrar etmekteyız.. sevdıgım kadını zarı ıcın sevemem kusura bakmayın...

2|0
    0|1
  • evlenmiş boşanmıştır

sorun değil

gençlikte bir hata olmuştur

o da sorun değil

ama her önüne gelenle yattıysa...istemem öyle bir karı...

2|1
    0|0
  • Bakirelik nedir arkadaşım ya. Bir erkek olarak bu durumdan cidden utanıyorum. Neymiş efendim bakireliği kaybedince kadın olurmuşun ondan önce kızmışın. Ne gerek var hanımları böyle bir ayrıma konu etmeye. Kadın kız bayan hanım. Hangisini kullanırsan kullan sorun değil ama bunu bakirelik gibi bir olgunun etrafında söyleme. Bence gerçekten önemsiz birşey. Sen o kişinin afedersiniz ama vajinası mı sevip evleniyorsun düşündüğün tek şey bu mu ? O kişinin duyguları bağlılığı sadakati sevgisi bu kadar mı önemsiz be kardeşim ? O zaman hanım kızımız gittin bakireliğini korusun geri kalan yerlerden istediğini yapsın mı ? Off saçma sözün özü. Önemseme önemsettirme. Beden senin bakirelik senin kime istersen verirsin ya da kendin alırsın bu kadar basit!

1|0
    0|0
  • Bakireliği önemsiyoruz evet bakire olmayan bir kızla nasıl evlenelim

0|1
    0|0
    • o kıza yazık değil mi ya sen de geçmişte seviştin o zaman da mı bakire kız arayacaksın keşke biz kızlarda bakir erkek bulabilsek ya da bizde böyle bir zara bakarak kocamızı seçebilsek keşke

• Toplum baskısını ben yapmıyorum kusura bakma kimse engel değil size yapın istediğinizi ben kendi fikrimi söylüyorum

• saygı duyarım ayrıca bende bir bakireyim ve bir kızım bir insanım

• Bakirelik niye önemlidir biliyor musun? Erkek sevdiği kızın önceden bir başkasıyla olmasını kaldıramaz. Kalbi kaldirsa midesi kaldırmaz. Bakire olmadığını bile bile de sevebilir insan sorun etmez kör kütük aşıktır çünkü. . Ben önem veririm ben dayanamam benden önce başkasıyla olmuş olsun kıskanirim hem de çok. . He bakire değildir bilerek sevmisimdir bu da olabilir olmaz değil. . Burada önemli olan sevgi asıl kaynak sevgidir.. bakireligin önemli olup olmaması da sevgiden gelir. Kim ister karısı önceden başkasıyla sevişmis olsun. Sizi bilmem ben istemem. Ama diyorum ya bunu bilerek de sevebilir insan gönül bu. Nitekim çok var bu durumu bile bile seven aşık olan evlenen. Bakış açınızı değiştirin sevgiye önem verin.

0|1
    0|0
  • sikimde degil diyorum kizin bakireligi,kendi kendimizi kandirmayalim sevgi dedigin yurekte amda sikte degil,ya evlendikten sonra ayrilirsaniz bunu nerden bilebilirsinizki,yasayin gecnliginizi istedigniz gibi erkek arkadasinizla yasyin ozgurce seviyorsa hayati birlikte paylasabiliyorsaniz gerisini dusunmeyin

1|0
    0|0
  • Kişisel bir şey hayat görüşü ile alakalı sen daha önce bir şeyler yaşadıysan karşındaki insana sen yaşamamalıydın deme lüksün yok. Yine de evliliğe de bir şeyler bırakılması taraftarıyım hem kadın hem erkek için bu söylediklerim amaç aradaki bağların daha sağlam olması tabiki

0|0
    0|0
  • hiç umursamam bekaretini nerde nasıl ne zaman kaybettiği benim için önemli olmaz çünki adı üzerinde zaten geçmiş benimde geçmişim var bende bir çok şey yaşadım seks erkeğe hak ta kadına değilmi

1|0
    0|0
  • bakire olmayan bir sevgilim olursa ve bakire olmadığını evlenmeye yakın bir zamanda öğrendi isem sevdiğim kadının kişiliğini ve bana karşı olan ilgisini düşünürüm .bu zamana kadarki geçen zamanda bana hangi duydularla davrabdığıını düşünür karar veririm .dürüstlüğüne inanıyorsam bakire olmasa bile evlenirim

0|0
    0|1
    • Bakire olmayayip da bakire olmadığını tam evlencegimiz zaman söylüyorsa kizarim hem de çok kizarim.evlenme raddedesine kadar arada hic gizli birşey olmamalı

• Bekaretimi tahterevalliye binerken kaybettim.. =/

Pufff yine aklıma geldi.

0|0
    0|0
  • bekareti pek önemsemiyorum artık ancak başka başka birileriyle yapmanında hiç bir zevki olduğunuda sanmıyorum, insan kendisine olan saygısını kaybediyor birsüre sonra

0|0
    0|0
  • buraya üye olan bir arkadaşım var onu tanıdıktan sonra bakirelik şu bu önemli olmadığını anladım adam sevdiği için herşeyi göze almış ama sevdiği vefasızlık yapmış diğeceğim şu ki bence gerçekten seversen hiç bir önemi yok

1|1
    0|0
  • ben 23 yaşındayım şu ana kadar bir ilişki yaşamadım bunun sebebi gerçekten ilerde evleneceğim kişinin herşeyi ilk benimle tatmasını istiyorum geçmişiyle kıyaslama yapmasın

benim isteklerim olduğu gibi karşımdakinin de bunu isteme hakkı olduğunu düşünerek sabretmeye çalışıyorum evlenene kadar

0|1
    0|0
  • evlilikte önem veriyorsan çok önemli elbette, ama rahat bir yaşam tarzın varsa senin için sorun değli, 16 yaşında :)

0|0
    0|0
  • tatlım şöyleki ben evlenene kadar kimseyle yatağa girmedim bir bayanın elini bile şehvetle tutmadım tokalaşmak haricinde ne öpüştüm ne seviştim.inancım gereği yapmadım elime fırsat geçti ama yapmadım hala da yapmam niye çünkü önemli olan ahiret öbür dünya burası bir oyalanmacadır hesap günü gerçektir kimsenin hoşuna gitmese de zina yapanların büyük günah işlediği gerçektir.diyeceğim şu ki zina yapmak büyük günah zina yapanlar zina yapmış olanlara laiktir

0|0
    0|0
  • bana mantıklı açıklamlarla gelsin yeterli merdivenden düştüm be bileyim kapıya sürterken oldu demesin de

1|0
    0|0
  • ya bekaret zarı denilen şeyin , bebeklerin mikrop kapmaması için( kendi kakalarından çişinden) koruma zarı ...insanlık bunu almış nerelere getirmiş ...amk sizin gibi insanların:)

1|0
    0|0
  • Tüm erkeklerde Bakire kızla evlenilir olmayanla eğlenilir mantıgı vardır. Şayet erkek bakireliği önemsemiyorsa kız cok güzel ve yaş olarak küçüktür. kadın ne kadar iyi olursa olsun çocuklarının annesinin lekeli olmasını hiçbir erkek kabullenemez. Bunun modern omakla alakası yoktur kesinlikle.

0|0
    2|0
  • Bakirim ve bir bakire bozma hakkim var

1|2
    1|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 3

• 21 yaşındayken o an karar verdik iyi de ettik mutluyuz

0|1
    2|4
  • çok aşığım. çok çok çook aşığız birbirimize. çok istiyoruz fakat direnmeye çalışıyoruz. bazen tartışıp ayrılıyoruz bitti buraya kadarmış diyorum sonra hayatıma başka biri giriyor yeniden hoşlanıyorsun birinden ve düşünüyorsun iyiki yapmamışım. yoksa şuan hoşlandığım ve ileride karşıma çıkan bir sürü kişiyi elimden kaybedicem. bekaret benim için önemli değil ama aşık olacağın kişiyi seçemezsin, o senin gibi düşünmeyebilir. biz tekrar barıştık yine aynı süreçten geçiyoruz ve bu ayrılık sayesinde çok eminim kendimden evlenene kadar asla yapamam!

2|7
    1|0
  • 18 yaşımda kaybettim. İki tarafında isteğiyle olan bir durumdur. Her insanın cinsel özgürlüğü vardır. Önemli olan her şeyi dozunda yapmak. Bir kere oldu bir daha olmadı. Bu konulara da dar bakmıyorum. İleride hayatıma girecek insan beni bir zarla yargılayacaksa hayatıma girdiği çıkar. Sevgi bu değildir,evlilik bu değildir. Hayatımda hiç bir şey değişmedi pişman da değilim.

1|2
    0|2
    • güzel önyargılı bende olmam

• Sen bırak bu geri zekalıları hayat senin hayatın doya doya yaşa cesaretin için tebrikler... +1

• arkadaşlar burası özgür bir devlet herkes insan ve ne isteniyorsa o yaşanır öldürecek değil ailesi bizler köle değil insanız baş kaldırırız sevişiriz yeriz acıkır susarız ama köle olmayız özellikle bir Türkler..

Yükleniyor...