Erkeklerin aşk dediği testerojen hormonu değil de nedir ?

"Aşk yoktur libido vardır ' diyor Freud . Katılıyorum ona. Hayatıma çok e rkek girmedi . Hiçbiriyle de çok yakınlaşmadım. Öpüşmedim , isteseydim olurdu ama olumlu sinyal hiç vermedim. Bunu muhafazakarlığımdan değil, yakınlaşacağım insanın özel olmasını istediğimden yapmadım. Çok sevmek , sevilmek , inanmak , güvenmek istedim.. Zaman istedim. Olmayınca olmadı. Erkeklerin pek çok konuda özellikle ergenlik döneminde "cinsellik " olduklarını düşünüyorum , belki de yanılıyorumdır , gördüğüm buydu. Annemin babamın kavgalarıyla büyüdüm birbirine saygı duyan iki insan hiç olmadılar. Annem beni bir uzvu olarak gördüğü için her adımımda önüme çıktı. Onun hegomanyası altında büyüdüm. Şimdiyse hayattan beklediğim biraz kayıtsızlık, dimdik bir duruş , kendinden eminlik ve sosyallik. Kıramadığım bir kabuk olduğunu hala düşünürüm. Pasif , asosyal bir insan belirmesin kafanızda birçok etkinlikte yer aldım enstürman çalarım. Yalnızca kâfi değil bu kadarı. Bir yol çizin yürüyeyim demiyorum ama erkekler konusunda , arkadaşlık konusunda , kendim adına neler yapabilirim.

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ne dememizi bekliyorsun ki..?

Aşk, Saygı + Sevgi neticesinde Arzu ve şehvetle gösterir kendisini. Samimiyet duyduğun, belki daha ilerisi duygusal yakınlaştığın ve seninde karşılık aldığın Erkeğin cinsellik düşünmesi normal değil mi? Cinsellik 12-13 yaşından sonra her iki cinsin de aklına düşmüyor mu? Bir insan Cinselliği Sevdiği karşı cinsiyle düşünmeyip de ne yapmalı ki ? Burada cinsellik derken tam bir ilişkiyi kast etmiyorum.Dokunmak, öpüşmek gibi soft durumlar.

Ha erkeklere günme konusunu, tek amacın sadece cinsellik olması konusunu kast ediyorsan, bu senin insanları tanıma meziyetine bağlı bir durum. Gördüğün ve tanıştığın her erkek ADAM değildir. Aradaki olgunluk ve kişilik farkını anlamak da bazan 2 ay, bazen de 2 yıl alır. Acelesi olana sonraki istasyonun yolu tarif edilir,öyle değil mi?

Atalarımız ne de güzel demişler " Gelin At'a binmiş , Ya nasip demiş " - " Bir kızı bin Erkek ister, BİR erkek alır "- " Kenarına bak kumaşını al, anasına bak Kızını al "..gibi..vs..vs.. :-)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu belki de bugüne kadar burada rastladığım en içten, en anlamlı, en net ve düzgün ifade edilen bir soruydu. Tebrik ettim.

Erkekler konusunda illa bir şeyler yapman gerekmiyor. Onların nasıl bir yapıda olduğunu kavraman onlar için nasıl adım atabileceğinin en iyi özelliği olmuş zaten. Anladığım o ki, erkekler ile illa bir yakınlaşmada bulunmak istiyorsun, yalnız kalmak istemiyorsun. Gerek arkadaşlık/dostluk, gerekse de sevgililik babında. Fakat bunun için bir nedenin yok. Öyle değil mi .

Fikir edin, gözlemle ve düşün. Onlarla ne olacağının değil, senin onlarla birlikte olarak nasıl olacağın..

Karmaşık oldu sanırım. Başım ağrıyor biraz.

Kendimi tamamlayacağım diye daha da boşluk, anlamsızlık ve saçmalık açma içinde. Anlatabildim umarım.

Doğru zamanı bekle. Gelmezse bu durum ile nasıl baş edeceğini düşün.

Aslında düşünmen gerekmiyor, çünkü 19 yıldır aslında böylesin.

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim, Maşallah. Bak sana bir sır vereyim, bu dünyada hayatını nasıl yaşarsan, evleneceğin insan da senin gibi yaşamış olacaktır. Ben de sevmem herkesle muhattap olan kızları çünkü kız dediğin zaman aklıma gelen şey günümüzdeki kızların hareketleri değil. Gerçekten seviyorsan uğraşmalısın, zaten elde edeceğin şeyle uğraşmazsın. Bazı erkekler dediğin gibi ama bazı erkekler gerçekten seviyor, bunu anlamanın yolu erkeğin sana olan tavrıdır. Böyle erkeklerin de geçmişinde çok fazla kız arkadaşı olmamıştır, dediğin şekilde kız arkadaşları olmuş olabilir ama genele göre daha az kız arkadaşı olmuştur. Bir de erkeklerin annelerine bakmalısın, anneleri ne öğrettiyse onu uygular erkekler ...

1|0
    0|0
  • biraz fazla gerginsin bu herşeyi fazla ciddiye almandan kaynaklanıyor bence biraz daha hoşgörülü ve esprili bak hayat ve genellemelerden sakın genelde ki buda bir genellemedir :) yanlış çıkarlar vede biz erkeklerle ilgi söylediğin bir erkeğin aşık olduğunda testosteron seviyesinin düşmesi bilimsel olarak kanıtlanmış olduğundan dediğin gibi değil durum.

0|0
    0|0
    • sanırım doğru tespitten bulundun. Her şeyı daha az cıddiye nasıl alabılırım

• evet toplum dayatmaları haklısın ama bana herzaman hayatı boyunca başkalarının hayatını yaşayan insanların yakarışı gibi gelmiştir bu,başkaları çok şey der, iyiyken de derler kötü iken de çok şey derler ama yapacağın en büyük hata ne derler diye diyeceğini diyememek yapacağını yapamamak olsa gerek.

• seninle empati kurabiliyorum çünkü bu yollardan bende geçtim ve sen aslında çok güzel kalpli naif ince birisin ve bu yüzden incinmemek için kabuğunu sert tutuyorsun ama hayata bakışın seni yalnızlaştırıyor ve çok insandan daha çok hakkın olduğu halde güzel şeyler yaşayamıyosun ama çok daha güzel şeyler hakettiğini ve çok daha güzel şeyler olacağını bil ve moralini yüksek tut anlaştıkmı.

• o kadar yalnızız ki aşk a çok büyük anlamlar yükleriz sonra da beddua ederiz.medenileştiğini düşünen insan cilvelerine bahane olarak aşk ı buldu bence.

0|0
    0|0
  • Aşk benim nazarımda kavuşma arzusu gibi birşey. Oturup aşka anlam yüklemem. Bunu nişanlıma da anlatırım,aşk yok diye bakarım. Benim tanımlamam saygı ve sevgi. Bu ikisi olmadan varsa ya da Freud'un tanımından farklıysa aşk bana göre anlamsız olur. Hatta saygı, sevgiden dahi önce geliyor benim hayatımda...

0|0
    0|0
  • herkese güvenicem diye bekleme iletişim kurmaktan çekinme zaten sonra anlarsın güvenilir olup olmadığını. sen arkadaşça yaklaş hoşuna gitmeyen birini arkadaş olarak da hayatına almazsın. ol deyince de olmaz akışına bırakmak lazım ama herkesten uzak durayım derken de kimseyi tanıyamaz olursun. Çaldığın enstrüman nedir?

0|1
    0|0
  • Bütün erkekleri aynı kefeye koyman beni üzdü yani bir çoğu hormonlarının esiri olsa da ben onlardan birisi değilim ama sen en iyisini yapıyorsun çünkü erkeklerin %90' ı başka şeyler düşünerek kızlara yaklaşıyor bazen ben bile hemcinslerimden utanıyorum ama şunu da unutma erkeklerde olduğu gibi kötü kalpli kızlarda var Allah onlardan korusun ...

0|0
    0|0
  • Bu yolda devam et.

Tebrik ve takdir ediyorum seni.

0|1
    0|0
  • en doğrusunu yapıyorsun biz erkeklere pek güvenme ;)

bugün birine aşık oldum zannettim meğer testosteron iş başındaymış :D

0|0
    0|0
  • İçinden ne yapmak geliyorsa, "el alem ne der?" diye düşünmeden, onu yap.

0|0
    0|0
  • dont the everything hear

0|0
    0|0
  • adam tespiti koymuş

0|0
    0|0
  • tamam sen kazandın :)

0|0
    0|0
  • Konu nerden nereye geldi! Soru neydi? sonu neydi? kafam karıştı =))

Umarım en kisa surede doğru kişiyi bulursun

0|0
    0|0
  • Aşk yok ya seversin ya sevmezsin

0|0
    0|0
  • Freud eksik demiş ama

0|0
    0|0
  • libido sadece cinsel istek dürtüsüyle bir kadına/erkeğe yönelmek değildir.Bahsettiğin Ergenlikteki meraktır! bunu kız da merak eder erkek de merak eder . farklı vucutları olduğu için.Kızın merakını genelde bastırırlar yaşadığı ülkenin kültürüne göre.Libido yaşam enerjisinin tamamıdır.Yani sokağa çıkma isteğin bile libidon arttığında artar.Genel hayat enerjisi olarak baktığında birbirine denk değilde kadının enerjisinin erkeğinkinden fazla olduğu durumlarda bence aşk gerçekleşir.Diğerleri seks olarak tarihin tozlu sayfalarına gömülürler.

0|0
    0|0
  • Yani haklısın bir yandan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yaşın doğruysa hayatında erkek olması için erken...

1|0
    0|0
  • Ama Freud un bahsettiği libido bizim bildiğimiz cinsel istek değil bunuda unutmamak lazım

0|0
    0|0
  • Freud haklı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...