Kızlık Zarı Denilen Zarımsı Kılcal Damar Öbeği Hymen Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cinsellik konusunda çok bilgimiz olmadığı doğru. Hurafelerin, tabuların hayatımızı yönettiği de doğru ama arkadaş şu bekaret denilen şeye neyin zarar verip vermediği nasıl öğrenilmez bu devirde?Demek ki Haydar Dümen olmasaymış canım ülkemde bisiklet satışları düşecekmiş, kimse binmeyecekmiş, ahlak bozucuya çıkacakmış adı.
Spor desen kadına haram olacakmış o derece!
Bir nesli kurtarmış ama arkadan gelen daha zır cahil olmuş.
Sevgili genç arkadaşlarım!!!
Öncelikle kadın cinsel organının adı VULVAdır, vajina ise vulvanın bir parçasıdır!

Kızlık zarı dediğiniz Hymen, öyle dışardan gelen ufacık bir baskıyla zarar görmez.

Yastıkla mastürbasyon yapmakla, sevgilinizin donunuzun üzerinden vulvanızı ellemesiyle, klitorise dokunarak kendinizi tatmin etmekle de bir şey olmaz.Bale yapmakla, ata binmekle, sporla uğraşmakla da yıpratamazsınız. Şu kafanız bunu neden almıyor?
(Çok nadir ciddi kazalar dışında ama o ciddi kazalar siz sokakta yürürken de başınıza gelebilir ama sokağa çıkmamazlık etmezsiniz)

Vajinaya bir şey sokup çıkartmadığınız sürece bekarete bir şey OLMAZ!

Hymen dediğimiz vajinanın 2-3 santim (4-5 santim olanlar da var) derinliğindedir. Bir kaç milim kalınlığında kılcal damar öbeğinden oluşur.Çeşitli şekilleri vardır ve kesinlikle bir “zar” değildir!
Her 1000 kadından bir tanesi bu kılcal damarlar olmadan doğar!
Ve yine yapılan bilimsel araştırmaya göre kadınların yarıya yakın bir kısmında ilk ilişkide bir kanama “görülmemektedir”, ancak ikinci ya da üçüncü birleşmede kanama meydana gelebilir o da “garanti” değildir.

Anne karnındayken gebeliğin 7-12. haftaları arasında embriyoda dış cinsiyetin gelişmesi gözlenir. Bu sırada embriyodaki genital duvarlar birleşip yapışarak erkeklerde testis torbasını oluştururken kadınlarda bu duvarlar ayrılarak küçük (labia minora) ve büyük (labia majora) dış dudakları oluştururlar. Ayrılma sonucunda ortada kalan “zarımsı” doku hymen yani kızlık zarı adı verilen yapıyı oluşturur.

Kızlık zarının hiçbir fonksiyonu yoktur.

Başımıza bela olmuş bu kızlık zarı bokunun hiç bir fonksiyonu yoktur. Yok dişiler geç bağışıklık kazanıyormuş, yok bizi mikroplardan koruyormuş öyle bir şey yok! Bu söylenenleri haklı çıkartacak bir bilimsel çalışma da yoktur.
Zaten dediğim gibi hymen denen oluşum kılcal damarlardan ibarettir, kendi kimyasalını üretip bizi dış mikroplardan koruyacak bir yapıda değildir!
Ayrıca mantıken biyolojik bir işlevi olsaydı hepsi aynı çeşit olurdu kalp gibi, böbrek gibi, göz gibi v.b. oysa bir çok çeşidi bulunmaktadır!

Bekaret bozulmaz!
Bir kere çamaşır makinesi bozulur, buzdolabı bozulur, ütü bozulur, televizyon bozulur. Bizler bozulmayız!

Cinsel ilişki esnasında kopan kılcal damarlar bizim değerimizi düşürmez!

Ayrıca ilk cinsel ilişkide acı duymanızın sebebi %99,9 hymenin yırtıması değildir! Sebebi kendinizi fazla kasıyor olmanızdır ve bu sebeple vajinal kaslarınızın alışmadığı bir harekete maruz kalması sonucunda ortaya çıkan acıdır aynı zamanda birlikte olduğunuz hıyarın yediği boku bilmemesidir!

Ve evet dikim işlemi adı altında bunun düzeltmesi yapılabilir, çok lazım olursa. Hatta iki çocuk doğurmuş olsanız bile bu işlem yapılabilir.
Ve hayır işlemin yapıldığını siz belli etmezseniz anlaşılmaz!
Hatta Çinliler bu kızlık zarı dedikleri şeyin portatifini bile yapmıştı.
Bir pakette 5 tane bulunuyordu, cümbüş gibi patlat patlat dur:)
Bir de benim zamanımda ne hikmetse bütün arkadaşlarımınki esnekti, bir benimki parçalanan tipten çıkmıştı. Bir ara hayıflandığımı hatırlıyorum, çünkü onlarınki esnekti ancak doğumda yırtılabilirdi falandı ama bu da efsaneydi tabii!

En ünlü hymendir Anüler Hymen (Esnek dedikleri) %65 sıklıkta görülür! Yuvarlak halka şeklindedir ve ortası deliktir, eğer delik penisin geçeceği büyüklükte ise cinsel birleşmelerde kan “görülmeyebilir”.İlk cinsel deneyimde esnek kızlık zarı içten ayrışarak yırtılıyor ama vajina duvarına ulaşmadığı için kanama olmuyor, dolayısı ile yaptım ama hala bakireyim diye bir durum yoktur. Rabbim vermiş doğum yapana kadar bakireyim ise koca bir savsata!
Bu gibi boş şeylerle övüneceğinize kendinizi geliştirin!

Kresentrik Himen yani yarım ay şeklinde olanı vardır görülme sıklığı %3,5. Bir kısmı cinsel birleşme esnasında parçalanmaz! Bir kısmı diyorum, kılcal damarların yoğunluğu oluşturdukları bölgeye bağlı olarak kanamasız cinsel ilişki gerçekleşebilir. Bir kaç damla kana şartlandırmayın kendinizi!

Septalı Himen (Ara bölmeli, köprülü de denilir) görülme sıklığı %1,5 olan kılcal damar öbeğimiz. Genelde ilk ilişkide bağlantısı kopar…
Ama kanama garantisi yoktur!

Kribriform himen (Çok delikli, kalburumsu), kevgir gibi düşünün delikli delikli. Görülme sıklığı %1 den daha azdır.
Yine ilk ilişkide kanama gelecek diye bir garantisi yoktur!

Bir de tehlikeli olanı vardır İmperfore himen yani deliksiz, aynı zamanda patolojik tip de denir. Adet dönemlerinde kanın dışarıya akmasına izin vermediği için cerrahi müdahale ile açılır. Mesela “benimki esnek yeaaaa” yerine bunu kullanabilirsiniz! Hem tıbben gerekli bir şeyi yerine getirmiş olduğunuzdan bir acıma duygusu da kazanabilirsiniz.
Görülme sıklığı %1 den çok daha azdır!

İkinci tip tehlikeli kılcal damar öbeğimizin adı Mikroperfore himendir(Küçük delikli) Zarın ortasındaki çok küçük bir delik bulunur. Adet kanaması dışarıya bir şekilde çıkar ama dönemler çok sancılı geçer.
Bu sebeple bir çoğunda cerrahi müdahale ile açılması gerekmektedir.

Unutmamak gerekir, şu ana kadar karşılaşılan hymen çeşitleri bunlar olsa da anormallikler de gözlemlenebilir. Her bünyede farkılık da gösterebilir örneğin kalın hymen dokusu gibi. Yukarıda bahsettiklerim en çok karşılaşılanlar! Kalın hymen çok az rastlanmakla birlikte az miktarda acıya da sebep verdiği bilinir. Ya da esnek hymen denilenin kalıntılarının doğum sonrası vajinada görülebilmesi gibi. Evet o bizim bir parçamız ama bu bizim değerimizi göstermez. Her seferinde kan gelecek diye de bir durum yok, bazı durumlarda gelen kan miktarı o kadar azdır ki hafif bir pembelik olabilir. Hatta bu görülmeyebilir bile… Ayrıca sevdiğiniz insanları, saçının teline bile kıyamam dediğiniz insanları seçerken özen göstermeniz ve aramanız gereken bir özellik de bu değildir.

Son söz:

1-Değerinizin buna göre biçilmesine izin vermeyin unutmayın siz bir kılcal damar öbeğinden daha fazlasınız!
2-Hala bir hymene sahip olmakla övünenler, bu bir başarı değildir! Başarı kansere çare bulmaktır, başarı faydalı şeyler üretmektir lütfen kendinizi geliştirin. Bununla övünerek eril düşünceyi desteklemekten vazgeçin.
3- Bir erkeğin bakire bir kadın istemesinin altında kıyaslanma korkusu yatar. Malum yiğitliğini bile santimle belirleyen eril düşünce kendisinden önce yaşanmış başarılı bir cinselliği kabul edemez! Kadın hiç bir şey bilmemelidir ki o bir kaç dakikada ancak “işini görmek” için kullanmalıdır.
4- İlk cinsel tecrübeniz sizin tercihiniz olmalı, her ne kadar yapılan baskılara karşı çıkıyor bunların hurafe olduğunu savunsam da partnerinizin baskısıyla cinsel ilişkiye girmeyin. İlk cinsel ilişkinizi birilerini mutlu olmak için yaşamayın!
5- Sevgili erkekler, okuduğunuz gibi ilk ilişkide kan gelecek diye bir kural yoktur! Sevdiklerinizi, hayatınızı geçirmeye karar verdiğiniz insanları bir kılcal damar öbeği ile değerlendirmeyin. Ömrünüzü o öbeğe bakarak değil, sevdiğinizin yüzüne bakarak geçireceksiniz. Bacak arasından çok aklına dikkat ediniz!
6- Kanama garantili hymen yani kızlık zarı diye bir şey yoktur, hem o zar bile değildir!


74|15
40|54

Senin görüşün nedir?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 54

 • Güzel bir bence olmuş.
  Bilmeyen arkadaşlar faydalanır umarım.

  Tek eşliliğe inandığım için bedeni bekaret önem arz ediyor. Bunun basite indirgenmesine de gülüyorum sadece.
  Sevdiğin insanla beraber olun bıdı bıdısı :)
  Sevdiğin adam seni ne için sevdiği ortadaymış ki o olmamış sonrakine geçmişin.
  (Buradaki 2. tekil ifadeler kimseyi hedef almamaktadır.)

  4|1
  3|0
 • Saygi ile egiliyorum... Nihayet dusuncelerime tercuman olan bir kadın cikti. Ben bunlari soyledigimde ne sifatlar yakistirdilar bana tahmin edebilirsin

  11|0
  0|0
 • özgürlüğü seks yapabilitesinin artması olarak gören zihniyet umarım biraz da olsa kendisini sorgulamıştır. eline sağlık.

  4|1
  8|0
 • Zar dediğin soğanda da var.
  Bu kadar büyütülmesini anlayamıyorum.

  47|2
  11|14
  • Abi sonunda gercek yüzünü gordüm 😀😀sürekli biber resmi vardi profilinde valla cok merak ediyodum yüzünú 😁😁😁 valla bu sitede bildiğim nadir insanlardan birisin 😀😀 hatta teksin sanırım 😀

 • Sadece zar önemli değil tabi ahlakı da önemli. ama önemsizmiş gibi lanse edilmesi saçma bence. Bunu özgürlük olarak görmek daha da saçma.

  3|0
  6|1
 • Bakirelik sart ben anlamam arkadas namus herseyden onemli.

  17|6
  34|2
 • Güzel.. Emegine sağlık

  4|0
  0|0
 • Bu kadar fazla bilgiye ben bile sahip değildim ki böyle şeyleri aramayı severim. Süper bir bence olmuş, aşağıdaki "yada yukarıdaki" beyinsizlerin, kız kafalıların yaptığı saçma yorumları da takma... Namusu bacak arasındaki bir organın zarında arayacak kadar sığ insanlarla tek kelime konuşmak bile zaman kaybı.

  11|0
  1|3
 • 2ay

  Emeğine sağlık güzel yazmışsın...

  0|0
  0|0
 • hahaha ne zarmıs

  0|0
  0|1
 • Vajinaya bir şey sokup çıkartmadığınız sürece bekarete bir şey OLMAZ! doğru ama bunu yanlış anlayan insanlar çok

  0|0
  0|0
 • sizinki tamamen maddeci bir yaklaşım ve o açıdan bakınca kesinlikle haklısınız ama şikayet ettiğinizkonular ise toplumsal kanılar ve dini olgular üzerinedir o sebepden farklı kulvarlarda yarışıyorsunuz ya inancıörfü terketmeniz gerekir ki zaten öyle bir durumda bekaret denen olay sizleri bağlamaz ya da bunları yapayım kimse yargılamasın ama inancımıda yaşayayım demek pekde sağlam bir düşünce yapısı deyil buda benim bencem.

  3|1
  0|0
 • Namusun beyinde olduğunu söyleyenlerin gerçek namussuz olduklarını biliyorum ve geriside ancak teferruat. Siz gidin onca erkeğin altına yatın ve bir erkeğin sizle evlenmesini bekleyin. Oldu canım balinalarda uçan memeliydi zaten.

  6|4
  13|3
 • Güzel anlatmışsın eline sağlık. Ama yetiştirlme tarzı toplum baskısı ve en önemlisi benden önce birinin sevdiğim insana dokunmuş olması rahatsız edici. Yani naparsam yapayım bu düşünceye engel olamıyorum. He ben yapmadım mı bende yaptım ama böyle şeyleri bilmemek daha iyi bence.

  1|0
  5|0
 • Oha kitap yazmışlar yemin ederim ne belaymış lan bu araba konusu gibi piyasa ağır hasar kayıtlı kız dolu anasını yok böyle bişey plakası yokki sorgulatasın bazısındada çarpma yazıyo miktar yok hasar boyutu belli değil valla bıktım ya 3 4 sene önce derdim ulan bu erkeklee bir kız bulunca niye acele ediyolar evlenmeye kaçırmamaya uraşıyorlar kızmı yok derdim şimdi anladım adam temizini yakalamış hatasız boyasız diyip alıyor benzetme garip ama iyi kabul edin bu arada hasarlı arabalarında çoğu galericilerse 😉 pzevenklerde ahahah elinde araba (kadın) dolu

  0|0
  6|0
 • Ne kadar da irdelediniz yok kızlı zarı yok adet olmayı

  0|0
  3|1
 • Problem zar değil, problem daha önce başkasının seni zikmiş olması. Hayatınıza yönelik bir karar alıyorsanız arkasında durun. Sevişmek istiyorsan sevişirsin , vajina muamelesi görürsün, seninle sevişip günü kurtaran , gidip sevişmeyenle evlenir. Verip verip sonrada saygın kız muamelesi beklemeyin kimseden. Sende bir tür peynirsin işte kabul et yap vazifeni.

  Namus iki bacak arasında değilse nerede? Beyindeyse bacaklarının arasına hükmedemiyor mu? Motorlara sevgiler :D

  5|0
  12|2
 • Bozduran kendini böyle avutmaya çalışıyor. Kardeşim herkesin bozdurması kendine bu iç meselesi ben ilkimi kocamla yaşamak istiyorum diyorsa bir "kız" kendini kocasına evleneceği adama saklayabilir. Ama yok zevk işi deyip sağda solda yatıyorsa sonra gelip "Zar hiç bir şey önemli olan iç güzellik, iç saflık içe önem ver" diyorsa kusura bakmasın da ee erkekler de zar sağlam olacak der tabii. Bizim adetimiz belli biz öyle sağda solda yatan kız ile tabii artık "kadın" oluyor, evlenecek adam değiliz. Bu erkekten erkeğe değişir başkası bana dokunmaz der ben rahatım der sağda solda vurduran kadını alır öbür başkası da ben almam der ben hiç kimse ile ilişkiye girmediysem bu zamana kadar o da girmemiş olacak der. Bu yazılarla kızları oyuna getirip bir hataya sürüklemeyin bunu okuyan kız inanacak ve gidecek sevgilisi ile işi pişirecek sonra gelecek burada sevgilim bozdu bıraktı gitti hadi bakalım.

  2|1
  12|0
 • Ohaa yani Türkiye de temiz kız kalmamış. Yazılanları okudukça kanım dondu.

  4|1
  13|1
 • Mesele biraz da güven meselesi. Şimdi birinin senden önce ne kadar fazla ilişkisi olmuşsa, senin ilişkinin de önceki ilişkilerle aynı kaderi paylaşma oranı artıyor. Sonu olarak, bakire insanlarla evlenmek daha fazla tercih ediliyor.

  0|0
  2|0
 • Erkekler Devam
  34

Kızlar Ne Diyor 40

 • Oral seks yapana namuslu, tecavüze uğrayan kıza namussuz diyebilen bir ülkede yaşıyoruz. Paylaşımını sonuna kadar okudum, emeğine sağlık. Çok doğru noktalara değinmişsin. Ama bu yobazlara anlatmak imkansız.

  12|3
  0|0
 • İlk defa bir benceyi hiç sıkılmadan hepsini okudum.. Süper yazmışsın ancak bu kadar anlatılabilir bayıldım 😊

  Eline sağlık gerçekten büyük emek var.

  6|1
  0|0
 • 2ay

  Emek vermişsin baya. Emeğine sağlık. Gerçekten hepsine katılıyorum.

  0|0
  0|0
 • 3ay

  Çok güzel bir bence. Sevgilimle de sırf bu yüzden ilişkiye girmiyoruz. Bakireyim. Herşeyi yapıyoruz ama birleşme olmuyo. Şimdi bazılarınız her haltı ye ama bakire kal diyceksiniz. Bizim için zaten bu önemli degil. Malesef ki adetler hala devam ediyo ve bizim oralarda kapıda bekleme olayı hala sürüyo. bir de bu saçmalığı var işte. Her ne kadar sevgilim önemsemese de çarşaf kanlı çıkmalı. Alacaksın kafalarını birbirine vuracaksın hepsinin. Çarşafı göstermek al kızı şey yaptım demek resmen :/

  0|0
  1|0
 • 3ay

  Önüne gelenle zar bozulmasın diye herşeyi yapıp sonra ben bakireyim diye dolaşanı bende çok gördüm. Onlara başka şeyler diyorum ben ama burası yeri değil. Onun için zara takıntılı bir sığırla kim napsın? Bakire ol ya da olma bu böyle.

  0|1
  0|0
 • 3ay

  Eline sağlık

  0|0
  0|0
 • 3ay

  Bu sorun malesef sadece Türkiye de var. Daha önemli sorunlar varken ülkede neden kızlık zarı cart curt? Beynimizi bunlara yormaya deymez

  2|0
  0|0
 • 3ay

  Güzel yazmışsınız. Emeğinize sağlık

  0|0
  0|0
 • kücük delikli zar bozulabiliyo mu ne sacma ya kizliga bu kadar onem veren insanlar yazik cahilce

  1|2
  1|0
 • Çok beğendim

  1|1
  0|0
 • Eline saglik cok güzel bir bence olmus bence günün bencesi sensin :)

  1|1
  0|0
 • Eline sağlık iyi bir derleme olmuş
  İnş buna ait zihniyetlerde değişme olur

  2|1
  0|0
 • Kalin kafadaki zara bunu sokmak zor ama guzel xhsgsgs

  4|1
  0|0
 • bisitlet kullanırken düşüp kızlığını kaybender var sözde niye yalan söylüyorsunuz neden korkuyorsunuz anlamıyorum. Ben küçükken kışın bir tepeden kayarken ağaca çarptım hymen bölgesndekı kemiğim çatladı kanamam oldu ama o bölgeden değiil 3 hafta yürüyemediğimi hatırlıyorum ama kızlığıma hiçbirşey olmadı öyle dalın girmesiyle ağaca çarpmakla bisitletten düşmekle olcak iş değil o yalan söyledikçe siz kaybedersiniz yalan söylemeyin bir hata yapmış olsanız bile arkadaşımın dediği gibi bu sizi değersizleştirmez siz hala sizsiniz.

  3|3
  0|0
 • Sanmıyorum bu kadar zar türünü bir kızın aklında tuttuğunu ama erkekler şu an ezberlemeye başlamışlardır eminim
  Benim anlamadığım çoğunda kan gelmez yazmışsın

  0|0
  0|0
 • Hahaha eğlenceliydi

  0|0
  1|0
 • Burda bakire önemli değil diyen bazı erkekler bence bakıre olmayan bir kızla evlenmez evlendiği Zaman mutlaka ters karşılar lafı konuşmak kolay

  1|1
  1|0
 • Bakireyim ama daha once 2 sevgilim oldu bunları yani gecmisimi ve bekaretimi sorgulayacak bir erkekle asla beraber olmam evde kalirim yinede olmam net

  12|2
  1|0
 • Çok güzel olmuş ellerine sağlık.

  Bu arada iyi ki kılcal damarlarımız var yoksa bu erkekler ne ile uğraşıcaklardı.

  3|0
  0|0
 • Allah senden razı olsun. Bu millete iki yıldır anlatıyorum, hala da anlamıyorlar. Iyi ki, yazdın canım. Ellerine sağlık öpüyorum💋

  6|2
  0|0
 • Kızlar Devam
  20
Yükleniyor...